Що писали світові ЗМІ про Україну 6 травня
Головні теми: Поки Європа платить за газ у євро, Путін не може отримати доступу до своїх грошей. У Британії інфляція перевищить 10%. Причина – пандемія та війна в Україні. Надприбутки, які енергетичні компанії Австрії отримали через путінську агресію планують вилучити до бюджету країни. ЄС намагається прийняти ембарго на російську нафту. «Подруга» Путіна – Кабаева під прицілом (ЄС планує включити колишню гімнастку до санкційного списку). Зеленський запрошує Штайнмаєра і Шольца до Києва. Путін вибачається перед Ізраїлем за антисемітські висловлювання Лаврова
Британія
«Guardian». Заголовок анонс: «Подруга» Путіна. ЄС планує включити колишню гімнастку до санкційного списку
Попередження Банку Англії, що інфляція перевищить 10%, фігурує на багатьох перших шпальтах.
Financial Times — Банк заявив, що економіка Великої Британії “скотиться до рецесії” цього року, оскільки вищі ціни на енергоносії збільшать інфляцію.
Дві українські сестри намагаються знайти безпечне місце у Кінросі за програмою «Дома для України», але зіткнулися з проблемами з візою, повідомляє The Courier.
Австрія
Газета «Der Standart» вийшла з темою: «6,5 млрд для України». Австрія підтримує біженців 42 мільйонами евро.
На міжнародній донорській конференції у Варшаві у четвер з надання допомоги біженцям Україні було взяті обіцянки на загальну суму понад 6,5 мільярдів євро. За даними МЗС, Австрія вносить 42 млн євро. Комісія ЄС пообіцяла 200 млн.
Головний матеріал: «Заява Нехаммера спричиняє падіння цін на Віденській фондовій біржі».
Різке зростання цін на енергоносії збирає великі гроші в скарбницю австрійських виробників електроенергії та таких компаній, як OMV, і це пробуджує жадібність у політиків. Якщо державні компанії приносять великий прибуток, у виграші мають бути власники, і врешті-решт це платники податків, сказав федеральний канцлер Карл Нехаммер (ÖVP), який розглядає можливість вилучення прибутку.
Це не було добре сприйнято інституційними інвесторами, і акції енергетичних компаній сильно впали на фондовій біржі.
«Kleine Zeitung» — Війна Путіна поділяє німецькі ліві. Колись пацифістські Зелені ведуть перед собою СДПН, що коливається.
Бельгія
Газета: «De Morgen» — «Чи російські солдати ґвалтують чоловіків і хлопців?». Як сексуальне насильство (знову ж таки) функціонує як зброя війни.
Данія
Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» заголовки на першій шпальті.
Данія намагатиметься змусити ЄС сплатити частину рахунка за пожертвування датською зброєю Україні.
Щоб заощадити енергію, в Італії ввели обмеження на те, скільки можна включати кондиціонери.
Італія
“Війна шпигунів” — головний заголовок La Repubblica.
«Розвідка США допомагає українцям знаходити та вбивати ворожих генералів. Це план Байдена щодо ослаблення Москви».
Росія імітує запуски ядерних ракет з Калінінграда, неподалік Польщі, і відчуває захист від хімічних бомб»
«Путін вибачається перед Ізраїлем за антисемітські висловлювання Лаврова».
Швейцарія
Tages-Anzeiger. Заголовок: «Комісія США націлилася на Швейцарію».
Державна Гельсінська комісія піддала різкій критиці швейцарський фінансовий центр та кримінальне переслідування. Швейцарія є «провідним помічником» президента росії Володимира Путіна. Федеральна рада відреагувала на подив нервово
Комісія різко висловилася щодо Швейцарії. Місцева судова система корумпована росіянами, пише орган, де домінують американські парламентарії від обох основних партій. Західна влада також все більше уваги приділяє адвокатам та довіреним особам, підозрюваним у приховуванні грошей для впливових росіян. ЄС та Великобританія оголосили про заборону консультаційних послуг. Експерт з корупції, який брав участь як експерт на брифінгу в США, пропонує ввести санкції проти помічників зі Швейцарії.
Нідерланди
Газета «de Volkskrant» — «Поки Європа платить за газ у євро, Путін не може отримати доступу до своїх грошей»
Мільярди євро, які європейські компанії заплатили за російський газ останніми місяцями, схоже, не приносять прямої користі російській економіці і, отже, війні в Україні. Нинішній режим санкцій заморозив ці гроші для президента Путіна. Доходи від газу знову стануть доступними, якщо відтепер буде задоволено його вимогу платити у рублях. Ця умова викликає замішання серед країн-членів ЄС: що тепер робити?
Єврокомісія не відповіла у четвер на запитання, чи газові євро були навмисно заморожені. Урсула фон дер Ляйєн, президент Єврокомісії, заявила минулого тижня, що указ Путіна суперечить санкціям і що платежі не повинні проводитися в рублях. Вона пообіцяла прояснити це питання цього тижня. Зрештою, держави-члени стежать за правильним застосуванням санкцій.
Німеччина
Газета «FAZ» – Колонка праворуч: “Київ не планує контрнаступ до червня”
За оцінкою радника президента України Олексія Арестовича, Україні слід почекати до середини червня, перш ніж розпочати контрнаступ проти росії на півдні та сході країни. Сподіваємось, що на той час Україна отримає більше зброї з-за кордону, сказав Арестович у четвер.
Головний матеріал: “Зеленський запрошує Штайнмайєра, Шольца та весь федеральний уряд”
Телефонна розмова із Федеральним президентом
Мерц: Вдячний, що він виконав моє прохання.
Після більш ніж тритижневого дипломатичного конфлікту між Берліном та Києвом у четвер усе налагодилося. Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр три чверті години розмовляв телефоном із президентом України Володимиром Зеленським. Тоді в Офісі федерального президента заявили, що Зеленський запросив не лише Штайнмайєра, а й федерального канцлера Олафа Шольца (СДПН) та весь федеральний уряд відвідати Київ. Інтерв’ю було охарактеризовано як «дуже важливе та дуже хороше».
Нині Штайнмайєр не має конкретних планів поїздок. А ось у річницю закінчення Другої світової війни у неділю у Києві чекають на голову Бундестагу Бербеля Баса (СДПН). Бундестаг заявив, що «правильно, що президент на запрошення свого українського колеги побажав відвідати Україну, аби вшанувати пам’ять усіх жертв Другої світової війни та провести з ним політичні переговори».
Газета «Augsburger Allgemeine». Заголовок: «Зеленський ламає лід».
Телефонна розмова зі Штайнмаєром відкриває новий діалог із Києвом.
Туреччина
«Daily Sabah» — «Київ шукає перемир’я для евакуації, оскільки війна загострюється»
Президент України Зеленський звернувся до ООН з проханням допомогти врятувати життя постраждалим, які залишилися в пастці на металургійному заводі «Азовсталь», останньому стрибку опору в Маріуполі, оскільки Москва намагається зірвати доставку західної зброї, бомбардуючи залізничні станції та лінії постачання.
Ізраїль
«The Jerusalem Post» — «Путін вибачився перед Беннетом за слова Лаврова про Гітлера».
Президент росії Володимир Путін вибачився перед прем’єр-міністром Нафталі Беннетом за слова міністра закордонних справ росії Сергія Лаврова про те, що у Гітлері була єврейська кров, повідомила у четвер канцелярія прем’єр-міністра.
Під час телефонної розмови на честь 74-ї річниці незалежності Ізраїлю «прем’єр-міністр вибачився перед президентом Путіном за висловлювання Лаврова і подякував йому за роз’яснення свого ставлення до єврейського народу та пам’яті про Голокост», повідомляє PMO.
Китай
«CHINA DAILY» – «Москва спростовує чутки про те, що 9 травня оголосить війну».
Росія відкинула припущення про те, що президент Володимир Путін планує офіційно оголосити війну Україні 9 травня, коли в країні пройде Парад Перемоги, але також оголосила, що у середу успішно провела імітацію ракетно-ядерних ударів поблизу свого кордону з Україною.
Японія
The Japan Times — Головний матеріл «Японія та США зміцнюватимуть зв’язки з питань безпеки на Тихому океані».
Головнокомандувачі оборонних відомств Японії та США в середу домовилися погодити стратегії безпеки двох країн і зміцнити співпрацю, щоб запобігти будь-яким спробам силою змінити статус-кво в Індо-Тихоокеанському регіоні на тлі наполегливості Китаю.
Зустріч у Пентагоні відбулася, коли Японія планує оновити свою Стратегію національної безпеки до кінця цього року, оскільки війна росії проти України викликала в Токіо новий імпульс до посилення своїх можливостей оборони та стримування.
Стаття: “росія заборонила в’їзд Кишиді та ще 62 людям на невизначений термін”
Росія заявила в середу, що заборонить в’їзд прем’єр-міністру Фуміо Кісіде та багатьом високопосадовцям на невизначений термін у рамках нового раунду санкцій проти Японії на тлі зростання напруженості між двома країнами через кризу в Україні.
США
Газета «NYT»
Головний матеріал: «Як українці відвойовують землю на Сході, в Росії»
Прориви металургійного заводу
Запеклі бої від Харкова до Маріуполя —військові намагаються дати надію Путіну на перемогу
Колонка: «Розвідка США допомогла Україні в її ударі по російському флагману».
«WSJ». Головний заголовок: “Російські ракетні удари по Україні посилюються”.
Заголовок історії: “Для маріупольців дні пролетіли як у тумані”.