fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Віра с9 с1
Наживо

Неділя, 28 Травня, 2023, 09:50:39

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 3 квітня

04.05.2022, 10:38

Головні теми: Нафтове ембарго ЄС для нафти з росії. Офіційні особи Ізраїлю розглядають можливість розширення військової допомоги Україні.  Японія- «Війна потребує переосмислення конституції».

Велика Британія

«Джонсон: Україна готова до своєї «зоряної години», – говорить заголовок на першій шпальті «Daily Telegraph». Газета анонсує виступ прем’єр-міністра Великої Британії в українському парламенті у вівторок, в якому він має намір озвучити пакет військової допомоги на суму 300 мільйонів фунтів стерлінгів.

Про це ж колонка і в британській «Times».

The Guardian: Міністру внутрішніх справ Пріті Патель загрожує масовий судовий позов за затримки, через які тисячі українців опинилися під загрозою травм та російських бомб або опинилися у підвішеному стані у Східній Європі. Колективний позов готується від імені сотень українців, які кілька тижнів тому подали заявку на поїздку до Великої Британії, але чиї справи застрягли у «хаотичній» черзі на видачу віз, як стало відомо Guardian.

Благодійні організації, у тому числі Save the Children і Рада у справах біженців, заявили, що програму «Дома для України» необхідно терміново переглянути, оскільки вона наражає на небезпеку постраждалих дітей і додає «травму до існуючої травми» після вторгнення росії.

За даними уряду, 59 000 осіб отримали схвалені візи, але ще не прибули до Великобританії через непроінформованість про це.

«The Herald» пише, що прем’єр-міністр «нагадує Вінстона Черчілля», коли сьогодні він виступить перед українським парламентом, також заявивши, що це «зоряна година» їхньої країни.

Австрія

Газета «KURIER» вийшла із заголовком: Експерт: «Нафтове ембарго ЄС – це постріл у коліно». Якщо ЄС припинить імпорт, у росії є інші варіанти, каже експерт.

Газета: «Der Standard». Головний матеріал: «ЄС намагається зупинити імпорт російської нафти». Угорщина проти ембарго, Німеччина – за, Австрія чекає рішення у Брюсселі.

Колонка: «Божевілля на російському ТБ»

Нещодавно в одній із найпопулярніших телепередач на державному російському телебаченні “60 хвилин” на каналі “Росія 1” показували ядерну атаку на Європу. “Одна ракета “Сармат”, і все, Британських островів більше немає”, – сказав головний гість шоу, політик правого спрямування. Крім того, редакція показала графіку, як ракети злітають із анклаву Калінінград на Балтійському морі.

Один із найвідоміших провідних ток-шоу Володимир Соловйов останнім часом неодноразово загрожував НАТО ядерною війною: «Одних українців уже недостатньо. (…) Війна з Європою та миром набуває все більш конкретних обрисів, а отже, треба діяти інакше і жорсткіше». У Соловйова часто з’являється політолог Сергій Міхєєв. Він уже сподівається на знищення Варшави «в секунду».

Соловйов, який називає себе побожним євреєм, вкотре принижував Володимира Зеленського: «Ви не єврей. Ти не віруючий Ти чистий, дешевий диявол. Ви показали російсько-православним воїнам, що вони борються не лише з нацистами, а й із чортами». Після цього міністр закордонних справ Сергій Лавров сказав у зв’язку із Зеленським, що «Гітлер мав єврейську кров».

На думку німецького руху за мир, Україна має досягти компромісного миру із цими людьми.

Підпис під фото: Сотні мирних жителів уже кілька тижнів тримаються на Азовському металургійному заводі у східному українському порту Маріуполь, обложеному російською армією. Вода, їжа та ліки вже закінчуються. У понеділок влада зробила ще одну спробу евакуювати людей с заводу.

Газета «Salzburger Nachrichten» написала на фото: «Евакуація Маріуполя зупинилася»

Конвой на чолі з Міжнародним комітетом Червоного Хреста прибув до Маріуполя у понеділок, щоб вивести більше мирних жителів із майже повністю утримуваного російськими міста. Увечері надійшли повідомлення про бої біля обложеного металургійного заводу «Азовсталь».

Головний матеріал: «Австрія погоджується на нафтове ембарго проти росії».

Бельгія

«De Morgen». «КРИВАВА ІСТОРІЯ ДНІПРА» – заголовок на фото.

Українці сподіваються, що ця річка не перетвориться на ще одне поле битви.

Данія

Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» пише на першій шпальті.

Як перша скандинавська країна, Данія знову відкрила своє посольство в столиці України. Міністр закордонних справ Джеппе Кофод був у Києві в понеділок, щоб взяти участь у відкритті.

Литва

«Klaipeda» – «Російські товари продовжують приносити прибуток».

Військова агресія росії проти України призвела до припинення торгівлі російськими чи білоруськими товарами не лише країнами світу, а й багатьма приватними підприємствами. Однак у Литві такі продукти досі продаються в Інтернеті. На запитання, чому він досі продає російську продукцію, один представник такого бізнесу надіслав журналістам хвилюючу відповідь, закликаючи підтримати компанію та придбати товари та спалити. 

Литовські бізнесмени досі торгують російськими та білоруськими харчовими добавками, мазями, косметикою та іншою продукцією.

Люксембург

«Luxemburger Wort» — «Транспортна галузь під загрозою»

Нестачу українських водіїв відчуває і Люксембург

Війна в Україні надзвичайно впливає на логістичну галузь Європи», – каже Даніель Коль з Geis Cargo International Luxembourg. 

Мало того, що ціна на дизельне паливо злетіла до немислимих висот, подорожчали транспортні витрати. Крім того у галузі, яка вже страждає від гострої нестачі водіїв, раптом стало на 100 000 водіїв менше. Саме стільки їхали по Європі перед війною, переважно для польських чи литовських фірм.

Ірландія

«Irish Examiner» — «Росіяни зреклися, від імітації ядерної атаки на Ірландію»

Росія вважає, що в ядерній війні не може бути переможців, і вона “ніколи не повинна бути розв’язана”, наполягає її посольство в Дубліні, незважаючи на епізод на російському державному телебаченні, що наочно демонструє, як одна з її ядерних торпед може стерти з лиця землі Ірландію та Великобританію.

Тим часом ЄС учора ввечері попередив про можливість «повного припинення» Кремлем постачання російського газу та нафти. Міністри енергетики провели екстрену нараду у Брюсселі після того, як минулого тижня росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії.

Хорватія

«Vecernji List» — «Фермери прийшли до тями, на ринку побоюються подорожчання продуктів».

Ринок нестабільний через зростання цін, тому виробники «зважують», чи вигідніше їм продавати зараз чи пізніше — 2,5 (11 гривень за кілограм) — поточна ціна на пшеницю, найвища за останні п’ять років.

Глобальні заворушення, що призвели до тривожного стрибка цін на польові культури, від пшениці, кукурудзи та сої до соняшника, та їх перетікання на ціни на інші продукти харчування, залежать від тривалості війни в Україні та від того, чи вдасться цій світовій житниці досягти успіху весняної посівний.

Італія

«La Stampa» — “Зеленський єврей, як Гітлер”: слова Лаврова викликали гнів Заходу”.

Надпис на фото: «Маріуполь, втеча з пекла»

«Лавров сказав шокуючі слова. Сальвіні (політичний діяч Італії) просить російську візу» — такий сьогодні головний заголовок «La Repubblica». 

«Міністр закордонних справ: «Гітлер був євреєм, як і Зеленський». 

Ізраїль протестує. Але лідер Ліги (Сальвіні) планує візит до Кремля

“Конте: прошу прем’єра зупинити гонку озброєнь”.

Заголовок головного матеріалу: «Податки у розмірі 25% на надприбутки від газу та нафти». 

Ще заголовок: “Автономність від Москви в 2024 році”.

Іспанія

«La Vanguardia». Заголовок: ВИЖИЛИ У ГІТЛЕРА І ПУТІНА. Підпис під фото: «Чотирьох українських євреїв, які пережили Голокост, врятували від війни в Україні та зустріли в Берліні: зліва направо: Соня Лейбівна Тартаковська (83 роки), Лілія Ваксман (82), Сусана Нейман (90) та Світлана Сабудкіна (87).

Заголовок: «Евакуація мирного населення в Україні ускладнена порушеннями».

Швейцарія

«Tages-Anzeiger». Заголовок: «Подолайте мовні бар’єри» 

Уроки для переміщених осіб У Швейцарії з’явилися десятки приватних мовних курсів для українських біженців. Особливо активно працюють церкви та неурядові організації у сфері міграції. Особливу роль під час уроків відіграють смартфони.

Німеччина

Газета «FAZ» – «ХДС та ХСС за нову зовнішню політику»

Суверенітет Німеччини у небезпеці»

Мерц захищає заплановану поїздку до Києва

Союз ХДС та ХСС ініціював зміну зовнішньої політики. Через шість місяців після відходу Ангели Меркель з посади канцлера керівні органи ХДС та ХСС у понеділок у Кельні ухвалили рішення про спільний документ — «Кельнську декларацію». Під заголовком «Безпека в новий час» партійні лідери Фрідріх Мерц (ХДС), Маркус Седер (ХСС) та керівні органи обох партій відмовляються від ілюзій, які були щодо тимчасового закінчення конфлікту між Сходом і Заходом.

Друга колонка зліва: «НАТО на північ». Путін із самого першого дня війни не залишив Швеції та Фінляндії вибору. 

Газета «Der Tagesspiegel» – «Що дасть нафтове ембарго?». Тепер Німеччина також наполягає на бойкоті ЄС російських поставок. Але наслідки важко підрахувати

Головний матеріал: «Шольц не хоче їхати до Києва – через Штайнмаєра».

Ізраїль

Газета «HAARETZ». Головний матеріал: «Офіційні особи Ізраїлю розглядають можливість розширення військової та громадянської допомоги Україні»

Політичні та військові чиновники в Ізраїлі обговорюють збільшення військової та громадянської допомоги Україні. Ізраїльські офіційні особи розуміють, що що довше триває війна в Україні, то більше виявляється доказів звірств, вчинених російською армією проти мирних жителів України. Через це Єрусалиму стає все важче завзято не займати чітку позицію щодо конфлікту.

Заголовок-анонс: «Слова Лаврова розкривають справжнє обличчя Путіна»

Стаття: Беннетт (Прем’єр-міністр Ізраїлю) засудив висловлювання про Гітлера міністром закордонних справ росії.

Видання «The Jerusalem Post»

Головний матеріал: «Беннет обрушився з критикою на росію вперше після війни в Україні». МЗС викликало посла через заяву Лаврова про єврейське походження Гітлера

Стаття: «Немає заборони на передачу Естонією ізраїльської зброї до Україні»

Минулого року Естонія закупила у Ізраїлю багато зброї, у тому числі понад 500 протитанкових ракет Spike та ракетний комплекс Blue Spear для берегової оборони.

Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс заявила, що Єрусалим не перешкоджав Таллінну у передачі ізраїльської зброї Україні, всупереч повідомленням, опублікованим раніше цього року.

Японія

«The Japan Times» – «Війна в Україні потребує переосмислення конституції».

Вторгнення росії в Україну призвело до збільшення кількості закликів законодавців переглянути Конституцію Японії, щоб краще стримувати напад. Це змусило прем’єр-міністра Фуміо Кішида звернутися до питання, яке привернув увагу громадськості протягом кількох місяців, що передували липневим виборам до верхньої палати.

Але залишається незрозумілим, наскільки важливим буде перегляд конституції, пов’язаний з виборами, оскільки деякі аналітики вважають, що Кишиді слід натомість зосередитися на проблемах гаманця, пов’язаних із високими цінами на енергоносії та сировинні товари, спричинені вторгненням.

Заголовок: “Тих, хто вижив у Бучі, переслідує психологічні травми”.

Свідки у місті розповідають про «кошмар» російської окупації.

Підпис під фото: Могили людей, які загинули під час вторгнення Росії в Україну, на цвинтарі у Бучі, Україна, у четвер.

США

Газета «NYT» – «Вони мали щасливе життя разом. Одна російська куля покінчила з усім».

Фото підпис: «Ірина Абрамова на могилі свого чоловіка Олега, якого одного ранку російські війська забрали з дому та вбили.

Стаття: «Захід планує більше допомоги Україні як резидентам. Втеча з Маріуполя»

Фото підпис: «Прибуття в Запоріжжя, Україна, з Маріуполя».

Telegram
Дивіться також
Внаслідок атаки на Нікополь пошкоджено 6 приватних будинків, газогін та лінії ектропередач, – Микола Лукашук Внаслідок атаки на Нікополь пошкоджено 6 приватних будинків, газогін та лінії ектропередач, – Микола Лукашук

Двічі протягом ночі російські окупанти атакували Нікополь. Били по місту з важкої артилерії. Про це повідомив голова облради Микола Лукашук. Люди не постраждали. ...

Як сьогодні працюватиме громадський транспорт у Дніпрі Як сьогодні працюватиме громадський транспорт у Дніпрі

28 травня трамвайні та тролейбусні маршрути працюють в штатному режимі за розкладом вихідного дня. Загалом на маршрути електротранспорту вийшло 138 одиниць рухомого ...

Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь

Протягом ночі агресор двічі обстріляв Нікополь з важкої артилерії. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. Там потрощені шість ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на ранок 28 травня Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на ранок 28 травня

Станом на 6:00 проблеми з водопостачанням у Дніпрі відсутні. Всі підвищувальні насосні станції та насосно-фільтрувальні станції працюють у звичному режимі. ...

Дніпряни прибирають власні двори, турбуючись про довкілля та безпеку дітей Дніпряни прибирають власні двори, турбуючись про довкілля та безпеку дітей

Наше довкілля – наше обличчя. Дніпряни, які проживають на Донецькому шосе у будинках №113, 115, організували толоку. Пофарбували паркани й лавки, обрізали дерева й ...

З фотоапаратом на «нулі»: у Дніпрі відкрилася авторська фотовиставка військовослужбовця З фотоапаратом на «нулі»: у Дніпрі відкрилася авторська фотовиставка військовослужбовця

Сергій на псевдо «Серебаня» — боєць гранатометного взводу 1 мехбату 3 ОШБр. Чоловік з першого дня на великій війні. Брав участь в операціях на Запорізькому напрямку ...

Основні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі завершені Основні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі завершені

Сьогодні, 27 травня комунальники Дніпра вивезли все великогабаритне сміття, уламки, пошкоджені дерева та гілля. Наразі проїзд вулицею повністю відкрито. Про це ...

У Дніпрі замінили трубу та усунули виток на колекторі, пошкодженому внаслідок ракетного обстрілу У Дніпрі замінили трубу та усунули виток на колекторі, пошкодженому внаслідок ракетного обстрілу

Усувати пошкодження в будівлях і  комунікаціях, які сталися внаслідок ракетних обстрілів. Відповідне доручення профільним департаментам мерії дав міський голова ...

Зі світлом і без ям: як дніпряни отримують допомогу від Громради Зі світлом і без ям: як дніпряни отримують допомогу від Громради

Дніпрянки Кароліна та Юлія звернулися у телеграм канал Голови Громадської Ради Геннадія Корбана, аби вирішити питання з приводу небезпечної ями та суцільної темряви ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 аварійна бригада КП “Дніпроводоканал” завершила ремонтні роботи по пров. Черкаський, 17. Відновлено водопостачання у будинках по пров. ...