Що писали світові ЗМІ про Україну 27 червня
Велика Британія
«Times». Саміт G7 у Німеччині став головною темою для газети, яка повідомляє, що Борис Джонсон та президент Макрон пообіцяли допомогти Україні у боротьбі з росією. Також вони домовилися провести ще один саміт, щоб покращити відносини і спонукати президента Еммануеля Макрона зайняти тверду позицію щодо російського президента Володимира Путіна, а прем’єр-міністр жартома назвав їхні відносини «бромансом».
«The Metro» повідомляє, що світові лідери висміювали “мачо-імідж” президента росії Володимира Путіна, коли вони зустрілися, щоб узгодити додаткові санкції за його жорстоку війну в Україні. Газета цитує слова Бориса Джонсона, який виступав на “задушливому” майданчику саміту “Великої сімки” в Німеччині: “Роздягнемося? Ми повинні показати, що ми крутіші за Путіна”.
«The Independent» — «росія обстріляла Київ ракетами». Внаслідок ракетного обстрілу житлового будинку в українській столиці одна людина загинула та дещо постраждали.
«Країни G7 закликали відмовитися від нових проектів зі спалювання викопного палива». Активісти застерігають від реалізації «катастрофічних» газових та нафтових планів.
«Evening Standard» — «Зеленський просить зброї, як він каже: хочу, щоби це закінчилося до зими»
Згідно з дипломатичними джерелами, президент України Володимир Зеленський сьогодні заявив світовим лідерам, що хоче покласти край війні цього року.
Він сказав, що хоче, щоб конфлікт закінчився до того, як у країні настане сувора зима.
Австрія
«Salzburger Nachrichten» — «Країни G7 демонструють єдність»
Лише невелика відстань, пов’язана з коронавірусом, розділяє глав держав і урядів семи найважливіших індустріальних держав, включаючи керівництво ЄС. Крім того, здається між ними немає недовіри. «Нас об’єднує наш погляд на світ, нас об’єднує наша віра в демократію та верховенство права», – каже канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Початок саміту G7 в Ельмау, Баварія. Водночас він наголошує, що зустріч має бути не лише сигналом рішучості проти росії.
Стаття «Австрія готується до повної відмови від російського газу»
Відсутній російський газ в Австрії в даний час може бути замінений на інших постачальників і, таким чином, продовжує зберігатися.
«Der Standard» — «G7 готує бойкот золота». Промислово розвинені країни згодні із санкціями для росії.
Бельгія
«De Standaard» — «Кремль показує середній палець G7, обстрілюючи Київ»
Лідери семи найбільших промислово розвинених країн обговорюють заборону на ввезення російського золота та запровадження цінової стелі на російську нафту. Шарль Мішель не каже “ні”, але реагує обережно.
“Навряд чи цей ракетний обстріл житлового району Києва можна розглядати як навмисну ескалацію та сигнал до зустрічі G7 в Ельмау”, — прокоментував колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт, співголова аналітичного центру Європейської ради із закордонних справ. росія обстріляла квартиру у центральному районі української столиці Щонайменше одна людина загинула і шість отримали поранення, зокрема семирічна дівчинка.
Данія
«Morgenavisen Jyllands-Posten» — «Гроші на відновлення України мають у тому числі взятися з допомоги з розвитку».
На прохання президента України Володимира Зеленського Данія взяла на себе ініціативу щодо відновлення портового міста Миколаєва на південному сході України.
Міністр закордонних справ Йєппе Кофод вперше говорить про величезну роботу і попереджає, що частина фінансування має надходити з допомоги з метою розвитку. “Принаймні, найближчим часом може виникнути гостра потреба зробити Україну пріоритетом порівняно з іншими речами”, — сказав міністр закордонних справ. Уряд раніше критикував використання коштів розвитку для прийому українських біженців у Данії. Сторони підтримки вкладатимуть гроші в іншому місці.
Франція
«Le Figaro» — «З підрозділом розвідки української армії. У сільській місцевості на півдні України». Ці ветерани Донбасу все ближче до ворожих рубежів. Видання опублікувало репортаж із позицій українських військових на півдні України.
Польща «Gazeta Wyborcza» — «Путін відправить ракети до Білорусі». Після низки погроз на адресу Литви Володимир Путін оголосив у суботу, що росія протягом кількох місяців передасть Білорусі ядерні ракети.
Йдеться про ракету 9К720 «Іскандер-М», запущену з мобільної пускової установки. Ракети здатні транспортувати боєголовку масою до 700 кг на відстань до 500 км — звичайну або містить тактичний ядерний заряд.
Іспанія
«El País» — «Лідери G-7 домовляються, як посилити тиск на росію»
Держави домовляються про обмеження ціни на російську нафту і забороняють купувати її золото
Анонс статті: «Українські олігархи під прицілом Зеленського, платять ціну війни»
Найбагатші люди країни зазнають важких втрат, оскільки Зеленський і Брюссель ставлять їх на приціл
Українських олігархів переслідують не тільки фінансові проблеми. Можливо, більш небезпечним для їхніх інтересів є політичний хрестовий похід проти них. У листопаді минулого року, до того, як російські війська ввійшли з кров’ю і вогнем, президент Володимир Зеленський вже просував закон про зменшення ваги олігархів, угруповання, до якого входило близько 40 осіб.
Тиск йде і з Брюсселя, який хоче дістати українських супермільйонерів. Під час схвалення кандидатури країни на вступ до ЄС Єврокомісія вимагала сім розділів реформ, один з яких – просування антиолігархічного закону. Але це потрібно робити, на думку Брюсселя, уникаючи свавілля.
Хорватія
«Poslovni Dnevnik» -«Якою б не була ціна пшениці, вона перевищить рекорди, але й вартість виробництва». В умовах глобальної невизначеності розрахунки на ринку пшениці загострилися.
Більшість серйозних виробників надали сировину вчасно. Це означає, що собівартість продукції зросла в порівнянні з багаторічною середньою, але набагато менше, ніж ринкова, ціна пшениці зросла.
Німеччина
«Augsburger Allgemeine» — «Спеціальна премія для полегшення громадян»
• Канцлер Шольц хоче компенсувати високу інфляцію.
• G7 планує нові санкції проти росії
За словами Олафа Шольца, саміт семи найбільших промислових держав у замку Ельмау має стати сигналом єдності, включаючи подальші санкції проти росії. У той же час федеральний уряд, мабуть, хоче зробити партнерів з колективних переговорів у Німеччині більш відповідальними, щоб пом’якшити наслідки інфляції, нестачі газу та вузьких місць у поставках у промисловості: згідно з планами канцлера, які були підтверджені в урядових колах, профспілки мають частково відмовитися від своїх вимог щодо заробітної плати наступного року, але роботодавці перераховуватимуть своїм працівникам одноразові виплати, за які держава не стягуватиме жодних податків та соціальних внесків.
Швейцарія
«BLICK» — «У відчаї, з втратами, обдурили на гроші»
Українські біженці звертаються за допомогою до влади
Більше 100 постраждалих людей скаржаться на те, як з ними в Бургдорфі ставиться суперечлива компанія ORS, що надає притулок. І що це має серйозні наслідки для них. Кантон Берн обіцяє роз’яснення
Ви не хочете здаватися невдячним. Але й мовчати вони більше не можуть: понад 100 українських біженців у Бургдорфі та околицях відчувають, що компанія з надання притулку ORS піклується про них погано або зовсім не піклується, що має серйозні наслідки для їхнього повсякденного життя. «Це кошмар», – каже від імені співвітчизників Ірина Рад (59). У розпачі вони написали до влади. Тепер вони хочуть розслідування звинувачень проти ORS, і це вже не вперше.
Туреччина
«Daily Sabah» — «Немає прогресу щодо заявок північних країн» до НАТО»
Туреччина очікує від північних країн, які прагнуть приєднатися до НАТО, відчутних ініціатив і зобов’язальних зобов’язань, повторив президент Ердоган перед майбутнім самітом альянсу в Мадриді, де, як очікується, це питання стане центральною темою.
Чилі
«El Mercurio» — «Наслідки вторгнення в Україну: З альтернативними гамбургерами та автомобілями без подушок безпеки росія пристосовується до економічних санкцій». Москва, схоже, протистоїть ізоляції від Заходу краще, ніж очікувалося, але ситуація може погіршитися через припинення запасів імпорту
Колонка: «G7 намагається протистояти Китаю». Разом із участю у невимушеній фотосесії в Ельмау, на півдні Німеччини, лідери форуму найбільш промислово розвинених країн світу оголосили про плани інвестувати 600 мільярдів доларів США у п’ятирічна глобальна інфраструктурна програма для протидії новому Шовковому шляху Китаю.
США
«WSJ» — «Кризи перевіряють заявку лідерів G-7 на єдиний фронт»
«Російські ракетні удари по столиці України»
Канада
«The Globe and Mail» — «У міру просування росіян місто Слов’янськ побоюється повторення жахів 2014 року»
Роз’їжджаючи рідним Донбасом, збираючи тіла загиблих мирних жителів і солдатів, а російська армія наближається до його рідного міста Слов’янська, Олексій Юков не може повірити, що все це відбувається знову. Грім гармат. Розділена лояльність. Зникнення та вбивства.
Вісім років тому пан Юков мало не рано став жертвою менш масштабного конфлікту, що передував повномасштабному вторгненню росії в Україну цього року.