fbpx

Четвер, 12 Лютого, 2026, 16:42:36

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 22 серпня

23.08.2022, 16:33

Головні теми газет:

  • Головний російський дипломат відкидає шанси на мирну угоду з Україною
  • Загадка, як замінований автомобіль убив дочку ідеолога путіна
  • Донька «Распутіна» путіна загинула під час вибуху автомобіля. Замах на ідеолога Кремля
  • Україна незламна. У народу України немає приводу для святкування. Але напередодні Дня Незалежності в середу в столиці Києві презентують знищену російську військову техніку – як гордий символ їхньої власної стійкості
  • Бельгія. Міська мережа прийому українських військових біженців тріщить по швах. Притулки в Антверпені переповнені, у Брюсселі сотні людей перебувають у тривалому притулку в будинках, які не можна використовувати для цієї мети
  • Чеські виробники зброї мають замовлення в Україні на 40 мільярдів крон
  • На Донбасі виснажені воїни розповідають про своє пекло
  • Напад на доньку ідеолога Путіна посилює напругу між Москвою та Києвом
  • У цьому році подано значно більше заяв про надання притулку в Баварії

 

Велика Британія «Financial Time» – Головний російський дипломат відкидає шанси на мирну угоду з Україною

FT пише, що високопоставлений російський дипломат повідомив, що москва не бачить можливості дипломатичного рішення щодо припинення війни в Україні. Цього тижня виповнюється шість місяців із початку вторгнення.

В інтерв’ю газеті Геннадій Гатілов, постійний представник Росії при ООН у Женеві, сказав, що ООН має робити більше задля припинення конфлікту. Представник Росії при ООН у Женеві сказав, що не бачить можливості для прямих переговорів між Володимиром Путіним та українцем Володимиром Зеленським.

The Independent – «Замінована машина вбила доньку союзника Путіна»

Дар’я Дугіна їхала під Москвою в машині свого батька Олександра Дугіна

Донька чоловіка, якого називають духовним провідником російського вторгнення в Україну, загинула під Москвою в результаті вибуху автомобіля.

За даними державних ЗМІ, 29-річна Дар’я Дугіна загинула за кермом автомобіля, який належав її батькові Олександру Дугіну, ультраправому соратнику володимира путіна. Позашляховик вибухнув біля Великих В’язем в Московській області, повідомили ТАСС.

Пан Дугін — російський націоналіст і філософ, який не займає офіційної посади в уряді, але, як повідомляється, має вплив на російського президента — його навіть охрестили «мозком путіна» та «Распутіним путіна».

Вважається, що він розглядає війну в Україні як частину ширшої духовної битви та сформував ідеї пана путіна щодо вторгнення, а також загальну експансіоністську зовнішню політику.

Його донька була політологом і журналістом, яка дотримувалася схожих поглядів на свого батька, сказавши, що вони були «на одному екзистенціальному кораблі» в інтерв’ю на початку цього року.

 

The Daily Telegraph – «Загадка, як замінований автомобіль убив дочку союзника Путіна»

Київ звинувачують у нападі, але українські офіційні особи заперечують причетність до вбивства, оскільки Зеленський побоюється «жорстокого» відплати.

Україна заперечує будь-яку причетність до загибелі 29-річної Дар’ї Дугіної, провоєнного російського коментатора та дочки улюбленого філософа Володимира Путіна, внаслідок вибуху замінованого автомобіля під Москвою в суботу. Пов’язані з Кремлем чиновники пообіцяли помститися Києву.

Австрія «Der Standard» – «Україна незламна»

Підпис під фото: У народу України немає приводу для святкування. Але напередодні Дня Незалежності в середу в столиці Києві презентують знищену російську військову техніку – як гордий символ їхньої власної стійкості. Але й нервозність зростає: у середу виповнюється рівно півроку війни, і президент Володимир Зеленський попередив про посилення обстрілів. Київ заперечує будь-яку відповідальність за смертельний замах на журналістку-націоналістку Дар’ю Дугіну в Москві.

Бельгія «De Morgen» – «Прийом українців досяг межі»

Міська мережа прийому українських військових біженців тріщить по швах. Притулки в Антверпені переповнені, у Брюсселі сотні людей перебувають у тривалому притулку в будинках, які не можна використовувати для цієї мети

Півроку тому російська армія вторглася до України. Численні фламандці незабаром запропонували постіль, і міста та муніципалітети дали можливий притулок.

Але тепер, коли війна триває і потік біженців не припиняється, знайти місце стає дедалі важче. Сигнали про це спрацьовують одночасно в різних місцях мережі сховищ.

Намір у тому, щоб українські біженці зареєструвалися в Heysel, а потім були розміщені на кілька ночей у кризовому центрі Ariane. Потім вони переїжджають до пунктів прийому в інших містах та муніципалітетах, де люди можуть перебувати тривалий час.

Чехія «Hospodarske Noviny» – «Чеські виробники зброї мають замовлення в Україні на 40 мільярдів»

Чехословацька група та група СТВ отримали найбільшу частку військових контрактів. Європейські компанії виробники та постачальники зброї мають розширювати виробництво, щоб задовольнити попит

Російське вторгнення в Україну триває вже пів року. Чеська оборонна промисловість відіграє одну з ключових ролей у підтримці воюючих українців. Останній у тісній співпраці з урядом відправляє не лише зброю, боєприпаси та інше обладнання зі складів до атакованої країни, а й уже виконує нові замовлення.

За інформацією HN, з 24 лютого чеські підприємства оборонної промисловості уклали контракти лише на постачання в Україну на загальну суму близько сорока мільярдів крон. До цього слід додати контракти на експорт до решти світу та постачання для чеської армії.

Данія «Morgenavisen Jyllands-Posten» –  «Вино стало візитною карткою Грузії»

Коли Грузія полюбила Захід, росія закрила імпорт грузинських вин. Це змусило виноградарів країни подумати по-іншому і знайти інші експортні ринки. Вони зробили це успішно.

Франція «Le Figaro» –  «На Донбасі виснажені воїни розповідають про своє пекло»

Четверо чоловіків, стоять, не кажучи нічого один одному, позаду одного з небагатьох закладів, які ще працюють у Краматорську. Місце не надто веселе, з жерстяною альтанкою та різними кріслами, де спить старий кіт, але воно відкрите та подає трохи алкоголю, що тепер абсолютно заборонено в цьому місті, як і на всій частині Донбасу, підконтрольній Україні.

Польша «Gazeta Wyborcza» – «Вибух вбив доньку Дугіна»

Замах на ідеолога Кремля. Філософ, історик, політик, всесвітньо відомий ідеолог «Руського міру». Олександр Дугін розглядається як палкий поборник відтворення колишньої московської влади, побудованої за зразком Візантійської імперії, а тому заснованої на повній лояльності до верховної влади та гармонії світського престолу з православним вівтарем.

Він відстоює теорію двох цивілізацій — західної та статичної, що протиставляються Євразії, центром якої є Росія. Природним способом існування Росії є розширення своїх кордонів і підпорядкування всього, що коли-небудь їй належало.

Під час війни у ​​2008 році він вимагав силою захопити Тбілісі та встановити там проросійський маріонетковий уряд. У 2014 році в одному з інтерв’ю він сказав, що українців «треба вбивати, вбивати, вбивати і вбивати. Я вам це кажу як професор».

Він є затятим прихильником війни з Україною, залучення всієї країни, включаючи її в орбіту Москви.

Іспанія «El País» –  «Бомба вбиває дочку Дугіна, ідеолога Кремля»

Росія вказує на Україну як на ймовірну відповідальність за напад на автомобіль ультраполітолога, а Київ заперечує будь-який зв’язок.

Дар’ю Дугіну в суботу ввечері в Москві вбила бомба. Донька ідеолога ультранаціоналістів Олександра Дугіна їхала в автомобілі, в якому був закладений вибуховий пристрій. Він повертався із заходу, в якому брав участь разом із батьком. Жінка, яка народилася в 1992 році в пострадянський період, також була політологом і пішла по стопах свого батька, еталона серед найрадикальніших фракцій, які шепочуться в Кремлі, що Україну потрібно знищити та анексувати. Речниця російського МЗС Марія Заярова запевнила, що автор нападу розслідується, і натякнула на можливі зв’язки з Україною, що Київ заперечив.

Вчора ввечері невідоме російське угруповання під назвою “Національна республіканська армія” взяло на себе відповідальність за злочин.

Telegram
Дивіться також
Шаховий турнір «Хід Перемоги»: як ветерани у Дніпрі відновлюються через інтелектуальний спорт Шаховий турнір «Хід Перемоги»: як ветерани у Дніпрі відновлюються через інтелектуальний спорт

У Дніпрі відбувся шаховий турнір «Хід Перемоги» для ветеранів. Захід провели за підтримки міського голови Бориса Філатова, щоб допомогти оборонцям, сприяти їхній ...

Дніпро ліквідовує наслідки чергової ворожої атаки - 12.02.2026 Дніпро ліквідовує наслідки чергової ворожої атаки: на місцях працюють міські служби, комунальники, волонтери

Уночі проти 12 лютого Дніпро зазнав чергового ворожого обстрілу. За завданням мера Філатова міські служби, комунальники оперативно розпочали ліквідовувати наслідки ...

На Дніпропетровщині автомобіль з’їхав з дороги, постраждали дві жінки - 12.02.2026 Дві жінки постраждали у ДТП на Дніпропетровщині: поліцейські прийшли на допомогу

На Дніпропетровщині поліцейські надали допомогу жінкам, які потрапили в дорожньо-транспортну пригоду, повідомили в пресслужбі ГУНП у Дніпропетровській області. 12 ...

Сили оборони уразили Ухтинський НПЗ на території рф - 12.02.2026 Сили оборони уразили Ухтинський НПЗ у Комі: на заводі «Лукойлу» спалахнула пожежа

У межах системних заходів зі зниження воєнно-економічного потенціалу росії підрозділи Служби безпеки України продовжують завдавати вогневих ударів по важливих ...

Мер Дніпра підтримав українського скелетоніста, якого усунули з Олімпіади-2026 - 12.02.2026 Мер Дніпра підтримав українського скелетоніста, якого усунули з Олімпіади-2026

Мер Дніпра Борис Філатов висловив підтримку українському скелетоністу Владиславу Гераскевичу, якого дискваліфікували перед першим заїздом Олімпіади-2026. Причиною ...

Лякав гранатою через кохану: у Дніпрі затримали 40-річного чоловіка - 12.02.2026 Лякав гранатою через кохану: у Дніпрі затримали 40-річного чоловіка

У Дніпрі 40-річний чоловік влаштував конфлікт через ревнощі та погрожував підірвати співмешканця своєї знайомої гранатою, повідомили в пресслужбі ГУНП у ...

Кредити до 10 млн грн на генератори обговорили на «Діалозі влади та бізнесу» - 12.02.2026 Безвідсотковий кредит до 10 млн грн на енергообладнання: підприємців області познайомили з новою урядовою ініціативою

Відбулася чергова зустріч учасників платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу на порядку денному – нова урядова ініціатива. За нею можна отримати ...

На Дніпропетровщині посадовець селищної ради попався на хабарі - 12.02.2026 На Дніпропетровщині посадовець селищної ради попався на хабарі: 1000 доларів за дозвіл на торгівлю

У Дніпропетровській області поліція викрила посадовця селищної ради, який намагався отримати хабар, повідомили в пресслужбі ГУНП у Дніпропетровській області. За ...

Вибуховою хвилею перекосило будинок: як подружжя у Дніпрі дивом вижило під час масованого обстрілу - 12.02.2026 Вибуховою хвилею перекосило будинок: як подружжя у Дніпрі дивом вижило під час масованого обстрілу

Унаслідок сьогоднішньої ворожої атаки в одному з районів Дніпра постраждав приватний будинок і гараж місцевої мешканки Ірини. Попри руйнування, жінка та її чоловік ...

Сили ППО знешкодили 16 ракет та 197 ворожих БпЛА - 12.02.2026 Сили ППО знешкодили 16 ракет та 197 ворожих БпЛА

У ніч на 12 лютого (з 18:00 11 лютого) противник атакував 24 балістичними ракетами Іскандер-М/С-300 із Брянської, Воронезької, Ростовської обл. – рф, ТОТ Криму, ...