fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Еліза с5
Наживо

Неділя, 22 Грудня, 2024, 15:18:36

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 20 квітня

21.04.2022, 8:27

Росія штурмує український Донбас, прах Маріуполя, чим може допомогти Німеччина та поставки тяжкої зброї з США.

Велика Британія 

«The Guardian» вийшла з матеріалом: «Росіяни захопили місто на Донбасі»

Масштабний наступ росії з метою захоплення Донбасу розпочався вчора, коли війська захопили місто Кремінна на сході України та розпочали просування до стратегічного українського військового вузла Краматорськ.

Губернатор області заявив, що українські солдати залишили Кремінну, місто з населенням понад 18 000 людей, після того, як він зазнав лютого нападу з боку росії. За його словами, штурм вівся «з усіх боків». Це перша перемога Москви з того часу, як у понеділок розпочалася її битва за Донбас.

Місто вже було зруйноване масованим російським артилерійським обстрілом. Воно(місто) розташоване неподалік території, що утримується промосковськими сепаратистськими російськими військами.

«Financial Times» повідомляє, що президента США Байдена закликають накласти санкції на юристів у Великій Британії, які працювали на російських олігархів.

У ньому повідомляється, що конгресмен-демократ Стів Коен написав держсекретарю Ентоні Блінкену лист із закликом ввести заборону на в’їзд до США для тих, хто допомагав багатим людям, близьким до Кремля, вживати заходів проти журналістів-розслідувачів.

Австрія

Газета: «Der Standard» — заголовок «Великий наступ на Сході України в розпалі».

У вівторок росія знову значно активізувала свої атаки на сході України. Український Генштаб повідомляв про численні вибухи вздовж лінії фронту та в кількох великих містах, а сама Москва говорила про авіаудари щонайменше по 60 цілях. Місцева влада також повідомила про захоплення міста Кремінна.

За даними російського уряду, це розпочало новий етап “спецоперації” зі “звільнення” Сходу України та “відновлення мирного життя”. З іншого боку, радник президента України Володимира Зеленського заявив, що він переконаний, що наступ росії не вдасться, оскільки у противника не вистачає сил, щоб прорвати українські рубежі оборони…

…У вівторок Москва оголосила про видворення кількох європейських дипломатів. Небажаними були визнані 21 особа з Бельгії, 15 з Нідерландів і четверо з Австрії. Були викликані посли всіх зацікавлених країн.

За останні кілька тижнів численні європейські країни, такі як Німеччина, Франція, Італія та Іспанія, вислали десятки російських дипломатів. Москва відреагувала на це, видворивши десятки європейських дипломатів. Австрія вислала чотирьох російських дипломатів.

Видання «KURIER». Заголовок: «Російська армія воює на сході, але як далеко хоче зайти Путін?».

Поки невідомо, чи буде атака лише на Донбасі.

Газета «Vorarlberger Nachrichten» вийшла с заголовком: «Горе і гнів в Україні».

Страждання народу України неосяжні. Загарбницька війна Путіна забирає все більше жертв. Такі могили, як ця в Ірпені, є німими свідками російського вторгнення в сусідню країну».

Італія

Газета «La Stampa» вийшла із заголовком на фото: «Прах Маріуполя».

Нідерланди 

Газета «de Volkskrant» — Підпис на фото: «Чому солдати божеволіють на війні»

Російська армія розпочала наступ на Донбас. На раніше захоплених територіях російські солдати поводилися безжалісно. Як війна може стерти моральні межі? “Набагато легше вбивати, коли не бачиш, не чуєш і не відчуваєш запах страждань своїх жертв”.

Підпис під фото: «Російський військовий заходить до театру Маріуполя, зруйнованого російською армією 16 березня».

Видання «Het Parool». Заголовок: «Місто шукає місце для постійного проживання українців

Амстердам хоче відкрити приймальні центри, де українці можуть залишатись роками. Місто готується до довгого шляху, тому що є ймовірність, що багато хто залишиться тут на довгі роки.

У той час, як Flixbus їздить в Україну з понеділка, Амстердам є першим голландським містом, яке готується до того, щоб українці залишилися тут на довгі роки. Ідея в тому, що багато біженців повернуться нескоро, тому Амстердам має стати для них домом.

Будинок-інтернат De Riekerhof в Амстердамі Nieuw-West має стати одним із місць, де зможуть жити українці. Будинок у Слотерваарті складається з двокімнатних квартир, кожна з кухнею, душем та туалетом, та вміщує від 250 до 300 осіб. Найближчого місяця муніципалітет хоче підготувати будинок до проживання, щоб перші біженці могли заселитися у червні.

Видання «AD». Заголовок: «Нова фаза» на Сході України»

Підпис під фото: «Сильні бомбардування Харкова та Маріуполя вчора оголосили про новий етап війни в Україні. Росіяни активізували наступ на Луганськ та Донецьк, зокрема. Мешканці намагаються вижити серед завалів, як тут, у Маріуполі».

Польща

Газета «Gazeta Wyborcza» — «росія штурмує український Донбас»

Іспанія

Газета «La Vanguardia» — росія атакує 480-кілометровим фронтом на сході України.

Франція

Газета: «Le Monde», Заголовок: «Україна: росія посилює свій наступ, щоб захопити Донбас».

Ірландія

Газета «The Irish Times», заголовок – «У готелях закінчується місце для українських біженців».

Сотні біженців, які втікають від війни в Україні, з цього тижня мають бути розміщені в екстрених приміщеннях у Корку, повідомили сьогодні в Кабміні.

Близько 1000 українців, які рятувалися від російського вторгнення, прибули до Ірландії на великодні вихідні.

Уряд очікує, що з цього тижня розпочнеться використання приміщення екстреної допомоги на Мілстріт Арені в Корку з 300 доступними місцями. За словами джерел, Мілстріт призначений для розміщення біженців на короткостроковій основі, поки не стане доступним середньострокове житло.

Німеччина 

Газета «FAZ». Колонка справа: «Що може запропонувати Німеччина».

З російським наступом на Донбасі війна в Україні вступає в нову, можливо, вирішальну фазу. Після поразки у Києві Путін не може дозволити собі ще одну невдачу. Якби він знову не зміг утвердитися на сході країни, то його кампанія до певного часу провалилася б. Однак якби він зміг розширити два сепаратистські райони та встановити постійний сухопутний зв’язок із Кримом, то вперше з початку війни у ​​нього було б щось, що він міг би піднести як перемогу, насамперед рідному натовпу.

Проте швидке рішення малоймовірне. За західними оцінками, російські військові зробили висновки з помилок північ від; через рельєф місцевості тепер очікується тривалий польовий бій. Україна має великий досвід окопної війни, яка велася на Донбасі протягом останніх восьми років, але, безперечно, продовжуватиме залежати від військової допомоги Заходу. 

Американський уряд вже адаптувався до нової ситуації з останніми поставками зброї, включаючи гаубиці.

Німеччина бореться із цим. Протягом кількох днів у дебатах домінували гучні заклики до важкої зброї, деякі з яких йшливід людей, які до 24 лютого не були відомі як прихильники зброї. З іншого боку, канцлер, який любить хвалитися своїми лідерськими якостями, вагається. Якщо дивитися тверезо, необхідно враховувати два аспекти: з одного боку, і так погано оснащений Бундесвер повинен залишатися в робочому стані; ніхто не знає, чи пошириться війна на захід врешті-решт. З іншого боку, країни НАТО повинні діяти максимально узгоджено, хоча б, щоб не дати Москві можливості розколотися. Навіть союзники не виконують усіх бажань Києва. Хороше емпіричне правило свідчить: те, що може дати Америка, може дати Німеччина. 

Головний матеріал: «Шольц не бачить провалу у підтримці України»

Канцлер Олаф Шольц не бачить причин змінювати політику Німеччини щодо військової підтримки України. Після наради з главами держав та урядів США, Великобританії, Італії, Франції та Польщі, зокрема, Шольц зазначив, що постачання зброї мають бути «швидко здійснені» та «швидко розвернути». 

Тому Україні було запропоновано вибрати необхідне обладнання зі списку озброєнь, які мають німецькі збройові компанії. Німеччина показала, що готова платити за ці постачання. 

Ще один матеріал: «Лавров: Новий етап війни в Україні»

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров підтвердив у вівторок, що в Україні розпочався новий етап війни. За їхніми заявами, російські збройні сили в ніч на вівторок обстріляли 1260 цілей на території України. 

Нижня колонка справа: «Фатальна німецька помилка».

Назва обложеного, обстрілюваного та голодуючого міста Маріуполя вже стала синонімом найстрашніших військових злочинів у Європі з часів Другої світової війни, коли наприкінці березня Дмитро Медведєв в інтерв’ю російському телебаченню заявив, що все ще вірить у “світле майбутнє” для газопроводу “Північний потік” — 2″. 

Останніми роками Німеччина зіграла фатальну двояку роль. З одного боку, уряд Німеччини зробив істотний внесок у те, що ЄС одноголосно відреагував санкціями на анексію Криму та розпочату росією війну на Донбасі; з іншого боку, вона підірвала довіру і, отже, ефект цієї реакції, виступаючи за «Північний потік-2» більше, ніж будь-який інший член ЄС. 

Якщо німецькі політики хочуть винести уроки на майбутнє з історії нападу росії на Україну, одне має бути зрозумілим: «Північний потік — 2» із самого початку був серйозною помилкою — і не лише «з сьогоднішніми знаннями».

Підпис під фото: «Після бою, перед боєм: українські інженери збирають нерозірвані боєприпаси в Гостомелі під Києвом».

Видання «Mannheimer Morgen». «Шольц: Військова промисловість має підтримати канцлера».

Олаф Шольц (СДПН) пообіцяв Україні фінансувати пряме постачання зброї німецької промисловості. “Ми попросили німецьку військову промисловість повідомити нам, які матеріали вони можуть поставити у найближчому майбутньому”, – сказав Шольц у вівторок у Берліні. “Україна зараз ухвалила вибірку з цього списку і ми забезпечуємо її грошима, необхідними для закупівлі. До них, як і раніше, належать протитанкові засоби, зенітні пристрої, боєприпаси”, а також те, що може бути використане в артилерійському бою».

Газета «Neue Westfälische». Німеччина фінансує поставки зброї в Україну

На сході триває новий наступ росіян. У Києві говорять про початок «битви за Донбас». Канцлер Шольц оголошує про експорт зброї.

Данія 

Газета «Morgenavisen Jyllands-Posten» – заголовок: «У церкві, повній біженців, очікування найгірше»

Фронт розташований трохи більше, ніж за 100 км на схід і південь від українського міста Дніпро, де місцева церква стала плацдармом для сотень мирних жителів, які тікали від бомбардувань і важких боїв.

Ізраїль

«HAARETZ». «Вуличні вказівникі російською мовою: Ноф Хагаліл став новим будинком для українців

Флора Бонзела сиділа знесилена, балансуючи на колінах зі своєю 9-денною дитиною, в їдальні молдавського центру для біженців на початку березня. Разом з її чоловіком та трьома старшими дітьми їм вдалося втекти від бомб біля свого будинку у Вінниці, на заході центральної України, щодо безпеки на південь від кордону.

Місяць по тому життя Бонзели змінилося. Новий будинок сім’ї, квартира на вершині пагорба у північному ізраїльському місті Ноф-Хагаліл, добре облаштований. Ванна кімната та кухня повністю укомплектовані, вся побутова техніка на своєму місці та працює, а дитячі іграшки зберігаються на балконі.

Щодня старші діти вирушають до школи — у першому, п’ятому та 11-му класах, — а її чоловік Франсіско вирушає на свою нову роботу на заводі. Флора планує сама шукати роботу, як тільки дитина стане достатньо дорослою, щоб її можна було відвідувати в дитячому садку, що субсидується. Хоча вона почувається щасливою порівняно з багатьма українцями, які застрягли у переповнених таборах біженців у Польщі, Молдові та Румунії, вона, як і раніше, мало посміхається.

“Психологічно та емоційно це все ще дуже важко”, – каже вона. «Так, усі тут, в Ізраїлі, неймовірно добрі до нас. У нас є одяг та підгузки для дитини на шість місяців. Але в той же час мені важко прийняти той факт, що я живу на пожертвування.

«В Україні мені не потрібна була допомога, – пояснює вона. «Я допомагав іншим. Для цієї дитини у мене був візок за 1000 доларів; Я народжувала у приватній клініці. Ми поїхали з України ні з чим майже без грошей. Ми взяли з собою 300 доларів готівкою та витратили 100 доларів, поки були в Молдові. Ми залишили все наше життя позаду».

Коли наприкінці лютого почали падати бомби, вони сховалися у своєму підвалі, думаючи, що перечекають війну, яка, на їхню думку, «напевно триватиме лише кілька днів». Цього не сталося.

3 березня Бонзела сіли в машину, яка мала відвести їх до Молдови на короткий перепочинок, а потім до Румунії, де вони сіли на один із перших рейсів до Ізраїлю.

“Все це здавалося нереальним, наче я була в кіно”, – розмірковує вона.

Ізраїль офіційно зараховує євреїв, таких як Бонзела, до «нових іммігрантів».

Японія 

Газета «The Japan Times». Стаття: «Японія відправить в Україну захисні засоби».

Рішення прийнято після повідомлень про хімічні атаки

Міністерство оборони Японії оголосило, що відправить в Україну маски та одяг, призначені для захисту від хімічної зброї, а також безпілотників у відповідь на запит Києва, в останню партію оборонних поставок Токіо до країни, що охопила війну.

Рішення надати Україні оборонне обладнання було прийнято після повідомлень про можливу атаку російської хімічної зброї на обложене місто Маріуполь минулого тижня. 

Заголовок: «росія починає «битву за Донбас». Москва фокусує наземний наступ у двох східних регіонах».

Підпис під фото: «Українські воїни їдуть на бронетехніці неподалік лінії фронту з російськими військами у Харківській області в понеділок».

США

«The New York Times». Заголовок: «росія завдає сильних ударів, намагаючись захопити Донбас».

Колонка справа: «Зосередження сил після провалу стратегії блискавичних атак»

Стаття: «Гонка продовжується».

Коли майже два місяці тому в Україну почали вливатися колони російських військ, Сполучені Штати та їхні союзники почали постачати Київ зброєю та спорядженням для війни, яку багато хто очікував: снайперські гвинтівки, каски, аптечки, зашифровані засоби зв’язку, багато боєприпасів та переносні ракети Javelin, які швидко стали символами конфлікту.

Захід зосереджений на відправленні зброї більшої дальності, як-от гаубиці, зенітні системи, протикорабельні ракети, озброєні безпілотники, бронетранспортери і навіть танки — типи зброї, яку, за словами президента Байдена, було зібрано, щоб зупинити «ширший наступ на сході України».

Підпис під фото: «Тіло однієї з щонайменше трьох жертв російських обстрілів у районі Харкова, другого за величиною міста України, у вівторок». 
Telegram
Дивіться також
Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки

Учора, 21 грудня, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вулиці Центральній міста Самар, повідомляють ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. ...

16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину 16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину

Кількість постраждалих через вчорашні ворожі атаки на Нікопольщину зросла, повідомили в обласній військовій адміністрації.  До медиків звернувся 16-річний хлопець. У ...

Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки

22 грудня Україна відзначає День енергетика. День Незламних людей, які боряться за освітлення кожної оселі. Під звуки артилерії та дронів, енергетики з Нікополя, ...

Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями

Уночі та ввечері росіяни обстрілювали населені пункти Нікопольщини. З важкої артилерії поцілили по Марганецькій та Покровській громадах, повідомили в обласній ...

«Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна» «Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна»

На лівому березі Дніпра відкрили дружній до жінок та дівчат простір «Вільна». Це спільнота, яка допомагає їм подолати виклики, відновити фізичне та психологічне ...

Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених

Майже півтора десятки разів протягом дня 21 грудня агресор атакував Нікопольщину. Для терору місцевих використовував безпілотники і важку артилерію. Поцілив по ...

Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів

Ще 21 генератор отримала Дніпропетровщина від міжнародних партнерів. Цього разу із альтернативними джерелами живлення допоміг Уряд Чеської Республіки. Вантаж ...

Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів

Дніпро продовжує дбати про комфорт і безпеку мешканців.  Місто систематично ремонтує аварійні ліфти. Нещодавно завершили оновлення одного з  підіймачів у першому ...

«Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість» «Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість»

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу обговорили низку питань, пов’язаних із меморіалізацією війни, формуванням поваги до військовослужбовців, сімей ...

Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців

У місті Варендорф закінчився 53-й Чемпіонат світу CISM з плавання серед військовослужбовців.   Спортсмени з Дніпра вибороли 5 медалей:  – два I місця виборов ...