fbpx
Зараз в ефірі: Обличчя війни
Наживо

Четвер, 28 Березня, 2024, 21:06:33

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 18 травня

19.05.2022, 11:22

Головні теми: Поранених вивезли з Маріуполя. Ціна на пшеницю б’є новий рекорд. Постачання зброї з Парижа «підсилиться найближчими днями та тижнями». Росія після заявки Швеції та Фінляндії применшує важливість розширення НАТО за рахунок цих двох країн

Велика Британія

«Поранених вивезли з Маріуполя» — заголовок «The Financial Times». Також фото моменту евакуації бійців полку «Азов» з сталеливарного заводу у Маріуполі на перший шпальти.

The Guardian повідомляє «Доля бійців «Азовсталі» після капітуляції невідома»

Доля сотень українських солдатів, які багато тижнів поспіль чинили опір на сталеливарному заводі «Азовсталь» у Маріуполі, залишається незрозумілою після того, як воїни здалися. Їх планують обміняти на полонених військових із Росії, але Москва називає їх «терористами».

Російські слідчі також заявили, що планують допитати солдатів і можуть звинуватити їх у «злочинах, скоєних українським режимом проти мирного населення» на південному сході України.

Учора ввечері сім автобусів з українськими солдатами виїхали зі сталеливарного заводу в Маріуполі та прибули до колишньої колонії в підконтрольному росії місті Оленівка під Донецьком, повідомляє Reuters.

Австрія

«Der Standard» — «Швеція та Фінляндія дедалі ближче до вступу до НАТО». 

Міністр закордонних справ Анн Лінде підписала у вівторок у Стокгольмі заявку своєї країни на членство. У Гельсінкі фінський парламент переважною більшістю голосів схвалив заявку на членство у військовому союзі. Цією заявою обидві країни реагують на війну росії в Україні. Туреччина виступає проти розширення.

Колонка справа: «Кінець опору на сталеливарному заводі».

Підпис біля фото: «Упродовж кількох тижнів українські військові трималися на обложеному маріупольському металургійному заводі «Азовсталь», а ввечері в понеділок близько 260 з них було доставлено автобусами до підконтрольних росії районів. Київ оголосив про повну евакуацію заводу та сподівається на обмін полоненими».

«Kleine Zeitung» — «Розкішна гарна пшениця» — головна тема.

Ціна на пшеницю б’є новий рекорд. В Україні зберігаються мільйони тонн зерна, експортувати його навряд чи можливо. На Близькому Сході людям вже важко дозволити собі купити хліба.

Бельгія

«De Morgen» — УКРАЇНА ЕВАКУАЄ ГЕРОЇВ ІЗ ЗАВОДУ «АЗОВСТАЛЬ»

Маріуполь може впасти після трьох місяців боїв.

Підпис під фото: «Солдат полку «Азов» на металургійному заводі. Схоже, його бій закінчився»

Німеччина

«Frankfurter Allgemeine Zeitung» — «Захисники Маріуполя»

Підпис під фото: «Кінець Опору? Понад 260 українських військових залишили азовський металургійний завод у Маріуполі після кількох тижнів блокади. Повідомляється, що десятки людей серйозно поранено. Їх доправили до лікарні у підконтрольному росії місті Новоазовську. Інші солдати імовірно перебувають у місті Оленівці та перебувають у російському полоні. Президент України Володимир Зеленський заявив у вівторок: «Україні потрібні її герої живими«, а їхнє повернення додому вимагатиме «такту та часу»

«Брюссель пропонує фонд для відновлення України»

Комісія ЄС оцінює збитки від війни в Україні на сьогоднішній день у «сотні мільярдів євро» і вважає за необхідне, щоб Союз взяв на себе «велику частину» витрат на відновлення.

Тож у початковому плані вона пропонує кілька варіантів, включаючи фінансування з допомогою нового боргу. Держави могли або вносити гроші до спеціального фонду, або згодом збільшувати фінансові межі на період до 2027 року, щоб забезпечити країну грантами. Те саме може бути і з кредитами — чи з новим боргом.

«Der Tagesspiegel» — «Росія применшує значення членства в НАТО»

Після загроз напочатку з боку Росії на адресу Фінляндії та рішення Швеції вступити в НАТО реакція Москви на цей крок тепер набагато м’якша. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у вівторок применшив важливість розширення НАТО за рахунок включення двох раніше нейтральних країн. Росія раніше погрожувала розмістити ядерну зброю у російському ексклаві Калінінград, якщо це станеться.

Поки що Туреччина — єдина держава НАТО, яка висловила сумніви щодо розширення альянсу на північ. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) був переконаний, що країна не блокуватиме вступ. 

У вівторок канцлер Шольц провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським. Потім Зеленський написав у Твіттері, що цінує підтримку Німеччини. Німеччина, можливо, поставила Україні найбільше зброї. За останні два тижні в Україну прибули 2450 переносних протитанкових засобів RGW 90 Matador, 1600 протитанкових мін спрямованої дії DM22 та 3000 протитанкових мін DM31, повідомляє Der Spiegel. Протитанкові засоби вже були розподілені всередині української армії. Федеральний уряд не прокоментував це.

У телефонній розмові із Зеленським президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв значно більше військової допомоги: постачання зброї з Парижа «підсилиться найближчими днями та тижнями».

Після евакуації українських військових із Азовського металургійного заводу у Маріуполі російський парламент готує декларацію про заборону обміну військовополоненими. 

«Passauer Neue Press» — «264 солдати зі сталеливарного заводу у Маріуполі»

Головний матеріал: «Ердоган блокує розширення НАТО»

Тим часом внутрішньоєвропейська суперечка з приводу нафтового ембарго проти Росії продовжує тліти. Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн учора відхилив вимогу Угорщини щодо компенсації у розмірі від 15 до 18 мільярдів євро. «Це просто неможливо», — сказав Ассельборн.

Підпис під фото: «Поранених українських бійців російські військові обшукують і розвозять автобусами»

Данія

«Morgenavisen Jyllands-Posten» — «Останні захисники Маріуполя склали зброю».

Солдат на металургійному заводі «Азовсталь» купається в смузі сонця. Фото зробив та опублікував у Twitter український військовий Дмитро Козацький.

«POLITIKEN» — «Російським олігархам та корпораціям заморозили цінності

більш ніж на 33 мільйони крон у Данії»

Посол Росії в Данії називає заморозки «незаконним» порушенням прав приватної власності, і експерти очікують, що з боку Росії можуть бути позови.

Нещодавно у другого за величиною банку Росії, ВТБ Банк, що має міцні зв’язки з російським урядом, заморозили майже 100 000 данських крон у Данії, згідно з документом, отриманим Politiken від Данського управління у справах бізнесу.

Загалом заморожені кошти становлять понад 33 мільйони данських крон. Крім того, 10230 тонн сталі зберігаються на складі у Вайлі.

Підпис під фото: «Вилучення в Данії торкнулися деяких із найбагатших людей Росії».

Нідерланди

«Trouw». Підпис під фото: «В окупованому Новоазовську з автобуса забирають пораненого українського бійця з маріупольського металургійного заводу «Азовсталь».

Головний матеріал: «Перемога росії у Маріуполі багато в чому символічна»

Після капітуляції українських солдатів у Маріуполі порт перебуває в руках росіян. Але що від цього виграла Москва?

З відходом сотень українських солдатів, багато з яких уже поранено, битва за Маріуполь добігає кінця. Очікується, що найближчим часом вийдуть і решта воїнів, що ховаються у комплексі меткомбінату «Азовсталь». Москва говорить про «масову капітуляцію» українських солдатів, на думку Києва, вони «виконали свою місію».

Україна вважає, що їх обміняють на полонених в Україні російських солдатів. Проте деякі російські політики вважають, що українців слід судити як військових злочинців.

Підкорення Маріуполя – привід росіян святкувати перемогу. З 400 000 жителів до початку війни, це найбільше місто в Україні, яке вони захопили з моменту нападу, який розпочався 24 лютого. Це трофей, особливо після відходу росіян з районів навколо Києва та Харкова, найбільших міст країни.

Успіх важливий і після того, як Швеція та Фінляндія оголосили про своє бажання вступити до НАТО.

Маріуполь також є важливим портом. Російська армія зараз окупувала всю прибережну смугу від Криму до Донбасу. Україна, у свою чергу, подає як успіх той факт, що захисники Маріуполя протрималися майже три місяці.

На думку експертів, зі стратегічного погляду капітуляція мало що означає.

За словами дослідника Діка Занді з Інституту Клінгендаля, вплив облоги заводу на подальший хід війни дорівнює нулю через невелику кількість солдатів, які все ще діяли в Маріуполі та його околицях. «Це був невеликий оточений бастіон на завойованій території. Вам не потрібно багато солдатів, щоб витримати таку осаду».

Наразі бої зосереджені на північному сході, в районі Донбасу. Занди визнає символічну цінність цього моменту, який може піднести як перемогу.

Маріуполь значною мірою зруйнований безперервними російськими бомбардуваннями. За даними Червоного Хреста та ООН, загинули тисячі мирних жителів, за даними України навіть десятки тисяч. Родичі та сусіди часто ховали їх у саморобних могилах у місті.

Італія

«La Stampa», головний заголовок «Поранені з “Азовсталі”. Зеленський: усіх врятуємо».

Люксембург

«Luxemburger Wort» — «Захід не спить» Розширення НАТО на північ стає конкретним – ЄС продовжує обговорювати нафтове ембарго проти Москви.

Підпис під фото: Під впливом загарбницької війни Росії в Україні Фінляндія та Швеція хочуть вступити до НАТО

Туреччина

«Daily Sabah» — «Швеція та Фінляндія звертаються до Туреччини з проханням про заявку до НАТО»

На тлі побоювань та заперечень Туреччини щодо проблеми тероризму обидві країни активізували свої дипломатичні відносини з Анкарою, прагнучи подолати проблеми та приєднатися до альянсу, питання, яке вийшло на перший план після російського вторгнення в Україну.

Швеція та Фінляндія активізували свої дипломатичні ініціативи, щоб подолати заперечення Туреччини проти їхньої заявки на членство в НАТО. Після неформальних переговорів із Туреччиною в кулуарах зустрічі НАТО в Берліні Швеція оголосила, що направить до Туреччини дипломатичну делегацію для обговорення питання вступу країни до альянсу. Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде вчора підтвердила, що Делегація відвідає Туреччину і заявила, що дуже скоро вона буде відправлена ​​до Анкари для оцінки рішення правлячої Соціал-демократичної партії на користь вступу до НАТО.

Після оголошення про вступ до НАТО Швеції та Фінляндії Туреччина здивувала своїх союзників та заявила, що позитивно не розгляне заявки Фінляндії та Швеції, а президент Реджеп Тайіп Ердоган сказав: «Скандинавські країни — це гостьові будинки для терористичних організацій». Туреччина заявила, що хоче, щоб країни Північної Європи припинили підтримку нібито терористичних угруповань, присутніх на їхній території, та зняли заборони на продаж Туреччини деяких видів зброї.

США

«WSJ» — колонка справа: «Макдональдс виходить з Росії»

«Військові цілі Києва стають сміливішими»

Оскільки українські військові продовжують повертати окуповану Росією територію, перевершуючи очікування світових лідерів щодо її здібностей перед вторгненням, у Києві зростають амбіції щодо того, що б визначати перемогу.

Українські війська у північно-східному районі Харкова відновили контроль на кордоні з Росією, заявив у понеділок голова області Олег Синегубов. Російські війська продовжували обстрілювати міста на сході Донбасу та завдали рідкісного ракетного удару по західній Україні.

Пан Синегубов сказав, що навіть у той час як Україна відвойовує територію, захоплену Росією в останні місяці, ситуація в регіоні залишається нестабільною. Він попередив мирних жителів не заспокоюватися, додавши, що Росія зосереджується на утримуючи свої позиції і готується до наступу в районі Ізюма, міста на південний схід від міста Харкова, де вони створили передній штаб своїх операцій для завоювання Донбасу.

Telegram
Дивіться також
Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів. Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів.

У Дніпрі студент розробив розумний горщик для квітів. Унікальний винахід допоможе забудькуватим господарям. У цей час колеги студента-винахідника розробляють ...

Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь? Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь?

В Україні стрімко впали ціни на популярний продукт. Курячі яйця нині коштують на третину дешевше аніж торік. Але овочі суттєво подорожчали, і особливо це стосується ...

За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові

27 березня пообідді підозрюваний вчинив конфлікт, під час якого вистрелив в людей з травматичної зброї. Сталося це на одному з кладовищ у Самарському районі Дніпра. ...

За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА

Сьогодні, 28 березня, 10 ворожих атак за день пережила Нікопольщина. На населені пункти району росіяни скерували п’ять дронів-камікадзе. Стільки ж разів вдарили з ...

Відключення світла у Дніпрі: інформація від комунальників Відключення світла у Дніпрі: інформація від комунальників

Станом на 18:00 бригади КП «Дніпроводоканал» завершили всі аварійні роботи з відключенням води чи зниженням тиску на верхніх поверхах: Відновлено водопостачання на ...

Після чергової ворожої атаки на полі в Криворізькому районі була виявлена бойова частина керованої авіаційної ракети Х-59 Після чергової ворожої атаки на полі в Криворізькому районі була виявлена бойова частина керованої авіаційної ракети Х-59

На полях Дніпропетровщини вибухотехніки продовжують збирати уламки нерозірваних російських ракет. 27 березня за допомогою спецтехніки її завантажили у поліцейський ...

“Пішов на фронт, щоб моїм дітям не довелося тікати за кордон”, — піхотинець Олександр “Пішов на фронт, щоб моїм дітям не довелося тікати за кордон”, — піхотинець Олександр

Життя після ампутації. Піхотинець Олександр вдруге проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра. Після проходження курсу він вже може керувати автомобілем і ...

Черговий по місту перевірив, як облаштовано укриття у КЗО “Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю” ДМР Черговий по місту перевірив, як облаштовано укриття у КЗО “Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю” ДМР

Сьогодні черговий по місту Пономарьов Андрій Сергійович, директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради перевірив, як ...

У Дніпрі запрацював уже другий Центр рекрутингу української армії У Дніпрі запрацював уже другий Центр рекрутингу української армії

Сьогодні черговий по місту Андрій Пономарьов, директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур міської ради відвідав центр рекрутингу української ...

Прем’єра до Міжнародного дня театру: у Дніпрі діти зіграли благодійну виставу на підтримку ЗСУ Прем’єра до Міжнародного дня театру: у Дніпрі діти зіграли благодійну виставу на підтримку ЗСУ

«Усі миші люблять сир». Таку назву має вистава, яку зіграли юні вихованці зразкового театрального колективу «Натхнення» Палацу творчості дітей та юнацтва. Її ...