fbpx
Зараз в ефірі: Ранок з Дніпро TV
Наживо

П’ятниця, 29 Березня, 2024, 09:43:00

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 18 квітня

19.04.2022, 8:26

Битва за Маріуполь та обстріли Харкова — основні теми світових ЗМІ.

Окрім цього: Індійські студенти вимагають закінчення навчання після України в Індії та японські рибалки можуть залишитися без риби через росію. 

Велика Британія

«Фінальний бій за Маріуполь. Російські війська близькі до захоплення ключового міста» – с таким заголовком вийшла «І».

Зберігаємо віру. У Маріуполі триває боротьба – заголовок у FT.

Українських військовослужбовців окроплюють святою водою в церкві у західному місті Львів під час католицької великодньої неділі

У головному матеріалі «The Financial Times» попереджає, що уповільнення зростання, висока інфляція та війна росії проти України загрожують відновленню світової економіки після пандемії. Відновлення світової економіки стикається з «подвійною небезпекою» слабкішого зростання та високої інфляції — комбінація, відома як «стагфляція», йдеться у передовій статті «Financial Times».

The Guardian розповідає, що життя на звільнених територіях починає відновлюватися. Заголовок «Очищення після російської окупації». Галина Музира ходила своїм палісадником, прибираючи безлад, залишений окупаційними російськими солдатами. “Вони припаркувала дві бронемашини на моїй галявині, – сказала вона, вказуючи на плескатий синій паркан поруч зі своїм акуратним городом. Поруч, серед кущів чорної смородини, був великий кратер. Її пофарбована в жовтий колір дача була продиряна.

Заголовок на першій шпальті The Scotsman: Остання битва за Маріуполь: українці ігнорують крайній термін капітуляції, озвучений росією.

Франція

Газета «Le Monde». Заголовок: «Україна. Дніпро – ключове місто для військових зусиль». 

Підпис під фото: «Дніпро, наслідок руйнування від удара ракетою по цивільному об’єкту».

Видання «Liberation». Заголовок на фотоколажу – «Президентський cвіт за Марін Ле Пен». 

Вихід із Шенгенської зони поставив під сумнів франко-німецькі стосунки, союз з росією.

Іспанія

Газета «ARA». Заголовок: «МАРІУПОЛЬ ЧЕКАЄ ВИРІШАЛЬНУ БИТВУ»

Підпис під фото: «Близько 2500 українських солдатів чинять опір на заводі, який може стати ключовим для переговорів між росією та Україною».

Видання «La Vanguardia»

Заголовок: «Ультиматум Москви маріупольським бійцям скласти зброю»

Останні українські війська підтверджують свою волю до опору. «Ми ніколи не здамося», — відповідають ті, хто все ще чинить опір у Маріуполі на ультиматум російської армії здатися перед новим наступом.

Заголовок: «Російські вантажівки стоять у черзі на виїзд із ЄС».

Підпис під фото: «Російська ракета, запущена до Харкова, зруйнувала кухню солідарності іспанського шеф-кухаря, вбивши двох добровольців та поранивши чотирьох».

Португалія

Газета «Público» підпис фото: «Війна на Україні. У Маріуполі залишився останній оплот»

Ірландія

Видання «The Irish Times»

Головний матеріал: «Українські сили обіцяють зберегти Маріуполь, оскільки Папа Римський закликає до миру на «воєнний Великдень»

Україна заявила, що її війська не здадуть росії обложений стратегічний порт Маріуполь, оскільки внаслідок обстрілу московськими силами загинули мирні жителі у місті Харкові, а Папа Франциск закликав світових лідерів працювати заради миру під час цього «військового Великодня».

Росія наказала українським військам, що засіли на великому металургійному заводі в Маріуполі, скласти зброю і залишити це місце до 13:00 вчора за місцевим часом після більш ніж семи тижнів російських бомбардувань та вуличних боїв, які перетворили місто на руїни.

«Залишки українських частин [у Маріуполі] наразі повністю заблоковані на території меткомбінату «Азовсталь». Єдиний їхній шанс врятувати своє життя – добровільно скласти зброю та здатися», – заявив офіційний представник Міноборони росії Ігор Конашенков. Але термін пройшов без жодних поступок з боку українських військ, до яких, як вважається, входять морські піхотинці та бійці полку «Азов», що базується під Маріуполем.

“Місто досі не впало”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця».

Російське вторгнення

Розмірковуючи про російське вторгнення, внаслідок якого загинули тисячі людей і було переміщено понад 10 мільйонів людей, Папа Франциск учора заявив, що Україна «сильно випробувана насильством та руйнуваннями жорстокої та безглуздої війни, в яку її втягнули».

«Наші очі теж недовірливо ставляться до цього Великодня війни. Ми бачили надто багато крові, надто багато насильства. Наші серця теж були наповнені страхом і тугою, тому що багатьом нашим братам і сестрам довелося замкнутися, щоб уберегтися від бомбардувань», – сказав він у зверненні приблизно до 50 000 людей на площі Святого Петра у Ватикан.

«Нехай буде рішення про мир. . . Нехай лідери націй почують благання людей про мир».

Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем.

 Підпис фото: «Парафіяни відзначають Вербну неділю в українсько-греко-католицькій церкві в Донекарні, Дублін, яка діє за православним календарем».

Грузія

Газета «The Messenger»

Парламентський візит до України завершено, делегація повертається до Грузії

Грузинська парламентська делегація повернулася з України 17 квітня. Радник Прем’єр-міністра Грузії Давид Сергієнко оцінив візит до України як вирішальний з погляду нинішніх та майбутніх відносин між двома країнами.

«Під час планування візиту, звичайно, у нас було два очікування. По-перше, це був вираз солідарності Грузії з країною. По-друге, це дозволило б усунути існуючі непорозуміння. Зустріч у Раді, яка тривала кілька годин, підкреслила, що ця зустріч багато чого змінила на краще. Їхнє відношення від початку і до кінця зустрічі істотно змінилося на позитивний бік.

Більшість непорозумінь роз’яснилися. Якщо й залишався якийсь напрямок, наприклад, щодо підтримки чи не підтримки санкцій, Шалва Папуашвілі давав дуже чіткі й недвозначні роз’яснення, які виявилися для них абсолютно зрозумілими та прийнятними.

Ізраїль

Газета «HAARETZ»

Заголовок: «Рабин символізує єврейський опір в Україні.

Прогулюючись зруйнованими вулицями київського передмістя Бучі, рабин Моше Азман зупиняється, щоб подивитися на розбиту машину, що обгоріла майже до невпізнання, перш ніж перейти до братської могили, заповненої тілами, загорнутими в пластик.

“Сліди масових військових злочинів російської армії були виявлені нашими на власні очі”, – написав релігійний лідер у повідомленні в додатку для соціальних мереж Telegram на початку цього місяця. Пост також містив відео його перебування у передмісті, де, за словами влади, сотні мирних жителів було вбито російськими військами протягом місячної окупації, перш ніж їх витіснила українська армія.

Те, що президент росії Володимир Путін «робить зараз, – це геноцид проти України, а також [проти] українців та євреїв», – сказав 56-річний уродженець Санкт-Петербурга, який став головним рабином України, в недавньому інтерв’ю «Гаарець» під час короткого візиту до Ізраїлю. в якому він зустрівся з президентом Ісааком Герцогом і звернувся до зборів членів його хасидської секти Хабад у Тель-Авіві.

“Путін сказав, що української нації не існує, отже, він хоче це стерти”, – сказав Азман. «Ми, євреї, які пройшли Голокост і знають, що таке геноцид, повинні допомогти перемогти цей фашизм».

З моменту початку вторгнення 24 лютого Азман активно чинив опір заявам росії про війну. Він розмістив у Telegram серію войовничих відеороликів.

На фото:  Рабин Моше Азман

Туреччина

Газета «DAILY SABAH»

Колонка зліва: «росія собі постелила в Україні»

АМЕРИКАНСЬКИЙ вчений-неоконсерватор Роберт Каган каже, що «глобальна сила та вплив, які характеризували більшу частину епохи після холодної війни і досі керують світом», — це Сполучені Штати Америки, «єдина по-справжньому глобальна наддержава під час холодної війни». За словами Кагана, Америка з її безмежним багатством, могутністю та великими міжнародними союзами створила глобальну гегемонію. Він каже, що гегемонія була створена розпадом Радянського Союзу; це лише посилило глобальну гегемонію США.

Цей короткий абзац чудово резюмує, як злочинну війну, оголошену президентом росії Володимиром Путіним Україні, спровокували НАТО (єдиною наддержавою та її численними міжнародними союзниками) і чому вона, ймовірно, не закінчиться найближчим часом.

Пан Каган зухвало пише у своїй статті Foreign Affairs (Ціна гегемонії), що США не намагалися заповнити вакуум, що утворився після розпаду Радянського Союзу; навпаки, країни Східної Європи, включаючи Україну, бачили в НАТО шлях втечі від російського та радянського імперіалізму. Вони думали, що союз із Вашингтоном врятує їх від російського ярма.

Колонка справа: «НЕЛЮДСЬКА» СИТУАЦІЯ В МАРІУПОЛІ, РОСІЯ ВИМАГАЄ ПОВНОГО КОНТРОЛЮ

Президент України Володимир Зеленський назвав ситуацію в Маріуполі “нелюдською” і закликав Захід негайно надати важке озброєння, оскільки росія заявила, що контролює майже все стратегічне портове місто, і закликала його останніх захисників здатися. 

Підпис під фото: «Місцевий житель дивиться на будівлю, пошкоджену під час вторгнення росії в Україну, в Маріуполі, Україна, 16 квітня 2022 року».

Індія

Газета «The Pioneer». Стаття: «Вимушені тікати з України студенти закликають уряд дозволити їм закінчити MBBS* в Індії»

Група студентів, які були змушені повернутися зі зруйнованою війною України до Індії, зібралася разом зі своїми батьками у Джантар-Мантарі у неділю, щоб наполягати на їхньому вступі до індійських медичних інститутів.

Близько 300 батьків та студентів з усієї країни в рамках Асоціації батьків студентів MBBS України (PAUMS) звернулися до уряду з проханням забезпечити зарахування евакуйованих до індійських інститутів для завершення їхньої освіти. Президент PAUMS Р.Б. Гупта повідомив представникам ЗМІ, що уряд планує прийняти цих студентів до Польщі, Угорщини та європейських країн, де плата за навчання набагато вища і більш-менш схожа на індійські приватні медичні коледжі. «Ми всі із сімей середнього класу, які не можуть дозволити собі гонорари. Тому ми зібралися тут, щоби просити прем’єр-міністра Нарендру Моді про розміщення цих дітей в індійських медичних коледжах», — сказав він.

Він сказав, що уряд має врятувати кар’єри, своїх дітей як вони врятували своє життя і повернули їх з України.

Гупта сказав, що асоціація батьків також зустрілася минулого тижня із головою Національної медичної ради Санджівом Шармою. “Він запевнив нас, що як тільки уряд дозволить, рада пристосує дітей”, – сказав Гупта.

Більшість індійських студентів, які змушені були покинути Україну, проходили курс MBBS;.

Раніше головний міністр Західної Бенгалії Мамата Банерджі звернулася до прем’єр-міністра із проханням допомогти студентам, які повернулися до Бенгалії з України. Вона звернулася до прем’єр-міністра з проханням гарантувати цим студентам вступ до індійських університетів та закінчення медичного навчання.

Національна медична комісія в повідомленні від 4 березня заявила, що іноземні випускники медичних вузів, стажування яких відкладено через невідкладні обставини, такі як війна, мають право пройти решту своєї інтернатури в Індії, але немає направлення для тих, хто навчається на початкових курсах.

*Бакалавр медицини та бакалавр хірургії

Кувейт 

Газета «Kuwait Times»

Стаття «Прем’єр-міністр України заявив у неділю, що стратегічне портове місто Маріуполь «не впало» і що оточені сили, які захищають місто від нападу росії, «боротимуться до кінця». Прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив з кореспондентом ABC «Цього тижня» через кілька годин після того, як закінчився термін дії російського ультиматуму про здачу цих бойовиків, які засіли у схожому на фортецю металургійному заводі.

“Місто ще не впало”, – сказав він. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця». На знак безвихідної ситуації, в якій опинилися оточені сили, президент України Володимир Зеленський заявив у суботу, що якщо вони будуть убиті, мирні переговори з Москвою будуть зірвані.

Президент росії Володимир Путін уже заявив, що переговори зайшли в «глухий кут». Шмигаль заявив у неділю, що Україна хоче дипломатичного рішення, «якщо це можливо», але додав: «Якщо росіяни не захочуть переговорів, ми боротимемося до кінця, безумовно. Ми не здамося. «Ми не покинемо нашу країну, наші сім’ї, нашу землю. Ми боротимемося до кінця».

На питання про повідомлення про те, що Путін вважає, що росія виграє війну, Шмигаль відповів – ні.

Підпис під фото: «ХАРКІВ: Пожежники намагаються загасити пожежу в житловому будинку після обстрілу в центрі Харкова 17 квітня 2022 року на тлі російського вторгнення в Україну».

Японія

Газета «The Japan Times».

Оскільки російсько-японські відносини руйнуються через кризу в Україні, жодна японська громада не відчула на собі її наслідки так, як Немуро, що далеко розкинулась від центра.

Цього разу занепокоєння викликає доля щорічних переговорів між урядами двох країн щодо встановлення квоти для Японії на вилов лосося та форелі, народжених у річці Амур.

Так звані лососево-форельні переговори проходять із 1957 року і зазвичай завершуються до березня, тому до традиційного початку сезону дрифтерного промислу 10 квітня залишаось достатньо часу. Але цього року їх ще не завершено.

Інсайдери японського уряду та галузі кажуть, що затримка є демонстрацією гніву Москви щодо економічних санкцій, які Токіо ввів разом зі своїми союзниками після вторгнення росії до України.

Після поразки Японії у Другій світовій війні Москва взяла під свій контроль острови, що тягнуться від Немуро, що Токіо досі вважає незаконною окупацією. Багато колишніх мешканців цих островів, відомих як Північні території в Японії та Південні Курили в росії, поселилися в Немуро. Територіальне сварка — головна причина, через яку Японія і росія досі не підписали повоєнний мирний договір.

Підпис під фото: «Сайру сортують у порту Ханасакі у Немуро, Хоккайдо, у вересні. Японська рибна промисловість потребує Москви за столом для щорічних переговорів, що стосуються таких продуктів, як лосось, водорості та тихоокеанська сайра, в одних із найбагатших рибальських угідь світу.

Уругвай

«El Pais», Головний матеріал. «Урядова коаліція та ФА зіткнулися через засудження росії».

Суперечки на міжнародному форумі через позицію кіршнеризму* та його союзників

Пропозиція, що засуджує росію за її вторгнення в Україну, розділила урядову коаліцію та Широкий фронт на парламентській асамблеї EuroLat минулого тижня у Буенос-Айресі. Цей форум, який об’єднує законодавців з Європи та Латинської Америки, не зміг дійти консенсусу щодо голосування за жодною пропозицією, багато в чому через опозицію кіршнеризму.

Делегати Національної партії, Партії Колорадо та Відкритого Кабільдо, які були присутні на асамблеї Євролату, розкритикували той факт, що Широкий фронт приєднався до кіршнеризму і не підтримав пропозицію, що засуджує росію, аналогічну пропозиції Організації Об’єднаних Націй, за яку проголосував Урувай.

На асамблеї Євролату було представлено чотири пропозиції. Першу просував іспанський депутат, який різко засудив російське вторгнення і вказав, що «міжнародне співтовариство забезпечить притягнення до відповідальності осіб, які вчинили військові злочини». У цього не було голосів, щоби пройти. Не набрала більшості і друга пропозиція, яка теж європейська, що засуджує Росію.

Паралельно група лівих партій у Латинській Америці виступила із власною ініціативою, яка засуджує «агресію» росії проти України.

Оскільки жоден із трьох не мав більшості, європейці подали четверту пропозицію, засновану на декларації, що засуджує росію, схваленої ООН. Це було те, що було найближче до відходу, але Кіршнеризм і Широкий фронт, серед інших груп, не підтримали його. 

*Кіршнеризм – це лівоцентристський політичний рух

США

«The New York Times». Заголовок: «ДОЛЯ МАРІУПОЛЯ ВИРІШУЄТЬСЯ НА БИТВІ ЗА СТАЛЕЛИВАРНИЙ ЗАВОД»

Останній рубіж України у критичному місті

Україна — Після кількох тижнів артилерійських обстрілів і бомбардувань російська облога найважливішого українського портового міста Маріуполя завершилася останньою битвою кількох тисяч українських військовослужбовців, що сховалися в сталеварному заводі, що розкинувся, тліючий, що примикає до моря. .

Зіткнення на сталеливарному заводі «Азовсталь» неподалік маріупольського порту стало останньою лінією оборони України, яка не дозволяє росії захопити стратегічно важливий сухопутний міст між її цитаделлю в Криму та східною Україною, яку росія щосили намагається контролювати. Захоплення Маріуполя стане великою перемогою росії, яка посилить її прагнення панування на сході України, відріже важливий український порт і зміцнить бойовий дух російських військ.

Але українські офіційні особи заявили в неділю, що боротьба за Маріуполь не закінчена, яка на два місяці скувала російські війська та ресурси, гостро необхідні в інших місцях.

“Місто досі не впало”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі ABC News в ефірі.

Перша колонка справа: «Жорстокість загарбників має глибоке коріння»

На фотографії з київського передмістя Бучі, Україна, жінка стоїть у дворі будинку, закриваючи рукою рот від жаху, перед нею розкидані тіла трьох мертвих цивільних. Коли Асет Чад побачила цю фотографію, вона почала тремтіти і повернулася на 22 роки назад.

У лютому 2000 року вона зайшла у двір свого сусіда в Чечні й побачила тіла трьох чоловіків та жінки, у яких неодноразово стріляли на очах у її 8-річної дочки. Російські солдати підмітили їхнє село і вбили щонайменше 60 людей, зґвалтували щонайменше шістьох жінок і пограбували золоті зуби жертв, виявили спостерігачі з прав людини.

«У мене найстрашніші спогади», — сказала в телефонному інтерв’ю пані Чад, яка зараз живе в Нью-Йорку. «Я бачу саме те, що відбувається: я бачу ту саму армію, ту саму російську тактику, яку вони використовують, дегуманізуючи людей».

Жорстокість війни Москви з Україною має дві різні форми, знайомі тим, хто бачив російські військові дії в інших місцях.

Існує програмне насильство, яке здійснюють російські бомби та ракети проти мирних жителів, а також військових об’єктів, покликане деморалізувати так само, як і поразку. Ці атаки нагадують про знищення з повітря столиці Чечні Грозного в 1999 і 2000 роках і опорного пункту сирійських повстанців Алеппо в 2016 році.

А ще — жорстокість окремих солдатів і підрозділів, жахи Бучі, схоже, походять безпосередньо з побоїв покоління тому в селі пані Чад Нові Алді.

Загибель цивільного населення та злочини, скоєні солдатами, фігурують у кожній війні, не в останню чергу в тій, що воювали Сполучені Штати протягом останніх десятиліть у В’єтнамі, Афганістані та Іраку.

Завжди було важко пояснити, чому солдати чинять звірства, або описати, як накази командирів, військова культура, національна пропаганда, розчарування на полі бою та індивідуальна злоба можуть об’єднатися, щоб створити такі жахи.

Однак у росії подібні дії рідко розслідуються чи навіть визнаються, не кажучи вже про покарання.

Підпис під фото: «Харків, Україна, у неділю, коли російські ракети продовжували обстрілювати місто. Москва прагне контролю над сходом України».

Видання «WP». Заголовок головного матеріалу: «Найближчим часом очікується захоплення Маріуполя росіянами»

Остання облога у важливому портовому місті

Контроль стане поворотним моментом в Україні

Українські сили проігнорували вимоги росії здатися в ключовому портовому місті Маріуполі до крайнього терміну в неділю, хоча ситуація виглядала безрадісною, оскільки сили залишалися вкритими в розбомбленому місті, де десятки тисяч мирних жителів, що застрягли, важко отримують доступ до предметів першої необхідності.

Аналітики очікують, що росія незабаром захопить спустошене місто, переорієнтувавши свою військову міць на східний регіон України після невдалої спроби захопити столицю Київ.

Битва за контроль над східними та південними містами є останнім етапом війни, що триває вже восьмий тиждень, оскільки росія намагається зміцнити свій контроль над територією, що забезпечує стратегічно важливі точки доступу до Чорного моря і надалі. Тим часом українські лідери у недільних програмах новин закликали до додаткової підтримки США.

Офіційні особи заявили, що обложені міста, включаючи Маріуполь, залишаються під їх контролем, але описали умови як дедалі тяжкі.

«Місто досі не впало», — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у неділю у програмі «Цього тижня» на каналі ABC. «Є ще наші збройні сили, наші солдати. Тому вони боротимуться до кінця».

Росія дала українським силам у Маріуполі крайній термін – 6 ранку за місцевим часом у неділю (23:00 за східним часом у суботу) для капітуляції. росія заявила, що транслює свої накази кожні 30 хвилин протягом ночі та пообіцяла гарантувати життя тим, хто складе зброю протягом п’яти годин відразу після крайнього терміну, повідомляють державні ЗМІ.

Підпис під фото: ВГОРІ: Жителі Маріуполя, Україна, стоять у неділю у дворі житлового будинку, зруйнованого під час війни з росією. СПРАВА: Проросійські війська ведуть танки під Маріуполем у неділю. Прем’єр-міністр України заявив, що її збройні сили «боротимуться до кінця» проти російських окупантів у південному портовому місті».
Telegram
Дивіться також
Уночі окупанти атакували енергетичну інфраструктуру України. Ворог застосував 99 повітряних цілей Уночі окупанти атакували енергетичну інфраструктуру України. Ворог застосував 99 повітряних цілей

У ніч на 29 березня 2024 року противник завдав потужного ракетного-авіаційного удару по об’єктах паливно-енергетичного сектору України, застосувавши різні типи ракет ...

Як у Дніпрі змінилася робота громадського транспорту? Як у Дніпрі змінилася робота громадського транспорту?

Сьогодні, 29 березня у Дніпрі продовжують діяти зміни в роботі громадського транспорту: – трамваї № 12 курсують від пл. Старомостової до вул. Ігоря ...

Окупанти атакували Дніпропетровщину ракетами і дронами: пошкоджено кілька енергооб’єктів, є потерпілі – ОВА (оновлено) Окупанти атакували Дніпропетровщину ракетами і дронами: пошкоджено кілька енергооб’єктів, є потерпілі – ОВА (оновлено)

Цієї ночі, 29 березня, ППО збила над областю 10 безпілотників – у Павлоградському, Криворізькому, Дніпровському, Кам’янському районах. Над Дніпром знищили 4 ...

Електроживлення водоводу відновлено, триває заповнення системи: комунальні служби інформують Електроживлення водоводу відновлено, триває заповнення системи: комунальні служби інформують

Сьогодні вдосвіта через зухвалу атаку ворога на обʼєкт критичної інфраструктури було знеструмлено один з водоводів. Наразі електроживлення відновлено, триває ...

На Дніпропетровщині аварійні відключення світла через нічну атаку На Дніпропетровщині аварійні відключення світла через нічну атаку

Аварійні відключення електроенергії та погодинні графіки відключення електроенергії запроваджені у Дніпропетровській та Харківській областях відповідно через нічні ...

Яка ситуація з водою та світлом у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників Яка ситуація з водою та світлом у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників

Протягом ночі знеструмлень чи аварій на підвищувальних та насосно-фільтрувальних станціях не зафіксовано. Станом на 06:00 через зухвалу атаку ворога відсутнє ...

Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів

У Дніпрі студент розробив розумний горщик для квітів. Унікальний винахід допоможе забудькуватим господарям. У цей час колеги студента-винахідника розробляють ...

Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь? Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь?

В Україні стрімко впали ціни на популярний продукт. Курячі яйця нині коштують на третину дешевше аніж торік. Але овочі суттєво подорожчали, і особливо це стосується ...

За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові

27 березня пообідді підозрюваний вчинив конфлікт, під час якого вистрелив в людей з травматичної зброї. Сталося це на одному з кладовищ у Самарському районі Дніпра. ...

За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА

Сьогодні, 28 березня, 10 ворожих атак за день пережила Нікопольщина. На населені пункти району росіяни скерували п’ять дронів-камікадзе. Стільки ж разів вдарили з ...