fbpx
Зараз в ефірі: Ранок з Дніпро TV
Наживо

П’ятниця, 29 Березня, 2024, 07:14:42

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 17 липня

18.07.2022, 16:04

Велика Британія 

«The Sunday Telegraph» – «Чому я прийняла до себе українського біженця»

Мордаунт: Я захищатиму британські цінності

Я прийняла українського біженця у своєму власному домі… непохитне зобов’язання є не лише політичним, це також особисте.

Неспровоковане вторгнення Володимира Путіна в Україну шокувало світ. Але це також оцинкувало його. 

Як прем’єр-міністр я активізуватимусь, щоб очолити відповідь Заходу на цю жорстоку агресію та переконатися, що наші українські друзі зрештою повернуть собі свободу. Як прем’єр-міністр я завжди буду протистояти хуліганам.

Як і тисячі інших, останніми місяцями я прийняла українського біженця у власному домі. Для мене було непохитне й зараз непохитне зобов’язання тому що це є не лише політичним, але й особистим.

Боротьба українського народу проти його загарбників – це і наша боротьба. Це частина ширшого зіткнення цінностей та ідеалів, і ми повинні зробити все можливе, щоб змінити ситуацію. Президенте Зеленський, ми зараз з вами, на вашому захисті України та вашій свободі.

Ми вас не підведемо.

«The Independent» – “Я знаю грандіозний план Путіна і чому він приречений на провал»

Путін не очікував, що Україна так люто чинитиме опір

Політика Путіна на пострадянському просторі ґрунтується на одержимості ідеєю відновлення імперії у тій чи іншій формі — відродження колишньої величі Росії.

У його політичній поведінці простежуються риси традиційних тоталітарних диктаторів різних часів, що ностальгують за втраченими землями. Слід мати на увазі, що Путін — колишній офіцер КДБ, а КДБ СРСР завжди стояло на варті безпеки радянської еліти та цілісності держави.

Цілісність держави було порушено.

Можна сказати, що нинішній президент Росії хоче увійти в історію як реставратор Росії, який переосмислив Російську імперію та СРСР. З розпадом Радянського Союзу Україна стала найбільшою жертвою для Путіна у відриві від СРСР.

Каменем спотикання стала Україна; саме Україна, на думку Путіна, мала бути об’єднана з Росією насамперед, і саме на цій основі мала відродитися велич Росії.

Саме через цю імперську ідею і почалася війна.

Було б помилкою вважати, що Путін розпочав війну проти України 24 лютого 2022 року. Російські війська увійшли до України ще у лютому 2014 року. Вони захопили Крим і перетворили його на те, що сьогодні є великою військовою базою. Вони зробили Чорне та Азовське моря двома найнебезпечнішими морями на планеті. Вони розпочали страшну, абсолютно цинічну війну на Донбасі та останні вісім років убивають українців. За даними ООН, цей конфлікт забрав понад 13 тисяч життів.

Захід вживає дій, щоб притягнути Росію до відповідальності. Внаслідок безпрецедентної глобальної координації санкцій Канада, США, Великобританія, ЄС та Японія видалили окремі російські банки із системи обміну повідомленнями Swift та ввели обмежувальні заходи щодо російського центрального банку. Британський уряд оголосив про введення нових санкцій проти російських банків та заможних осіб. Після того, як Путін почав своє вторгнення, рубль досяг найслабшої точки в історії, і російський фондовий ринок впав. На авторів цієї війни, включаючи Путіна, накладено суворі санкції.

У своєму останньому пакеті санкцій проти Росії за вторгнення в Україну ЄС має заборонити весь імпорт нафти з Росії, яка доставляється морем. Поряд із такими країнами, як Великобританія та США, ЄС запровадила низку заходів щодо ослаблення ключових областей російської економіки, зокрема її енергетичного та фінансового секторів.

Швейцарія 

«Neue Zürcher Zeitung» –  «Європа не підвладна Путіну»

Холодні квартири та закриті заводи. До зими на стіні малюється жахливий сценарій, оскільки Москва відкрито використовує постачання природного газу як зброю. Але європейські країни, безумовно, мають козирі в руках.

За рік до того, як Володимир Путін увійшов до Кремля як президент Росії, він написав наукову статтю про важливість природних ресурсів для Росії. «Ресурсний сектор Росії є основою обороноздатності країни. Високорозвинена сировинна база є необхідною передумовою конкурентоспроможності ВПК країни та створює необхідні стратегічні резерви та потенціал. Незрозуміло, чи сам Путін написав текст. Немає сумніву, що кремлівський імператор засвоїв ці слова.

Шок цін на нафту у 1970-х роках став тривожним сигналом для залежності від нафти: у результаті промислово розвинені країни підвищили ефективність використання енергії та знайшли нові джерела, такі як нафта з Північного моря. Газова криза має стати каталізатором нової енергетичної політики.

У той же час необхідно уникати потрапляння в пастку планової економіки в енергетичному та сировинному секторі. Можна було б неприємно сказати: у складних системах, таких як енергопостачання, ви повинні ретельно планувати, щоб зрештою досягти своєї мети. Щоб сировинні країни могли менше використовувати свої природні ресурси як зброю, необхідно розширювати запаси стратегічних товарів, вбудовувати більшу гнучкість в енергетичну систему та скорочувати кількість джерел енергії.

Збереження постачальників енергії та транспортних маршрутів якнайдовше.

Принципи ринкової економіки також мають бути на передньому плані, щоб пом’якшити короткострокові проблеми: насамперед, ціни повинні мати можливість розвивати свій сигнальний ефект.

Жахливого сценарію краху західних економік не буде. Товарні автократи цього ніколи не зрозуміють.

Іспанія 

«El País»– «Росія хоче винищити нас як народ»

Олена Зеленська: «Ми не народжуємо дітей, щоб ховати їх у підвалах від російських ракет»

Сценаристку, продюсерку та першу леді України війна застала зненацька, як і всіх українців. Провівши перші місяці далеко від свого чоловіка Володимира Зеленського, вона повернулася до Києва, де приймає EL PAÍS у переобладнаному під бункер Офісі президента.

Вхід до кімнати поруч з офісом Олени Зеленської – постійне нагадування про те, що зараз для України не звичайний час. За краєвидом із бетонних блоків, протитанкових їжаків, колючого дроту та трьох військових блокпостів треба ввімкнути лампу мобільного телефону, щоб не тупцювати кімнатами Офісу Президента, у центрі Києва. Мішки з піском, якими закриті вікна, практично не пропускають світло. Постійні прогулянки озброєних людей у ​​формі чітко показують, якщо є сумніви, що ми перебуваємо у країні, у якій триває війна. Телефони в кімнаті заборонені, а диктофон, який буде записувати розмову, повинен пройти попередній огляд

«Європа готується до енергетичної прірви»

 Кожна хвилина, яка проходить без того, щоб Європа скоротила споживання енергії в будинках чи на підприємствах, стає втраченою можливістю захиститися від найнепевнішої зими. Економія стала обов’язком перед загрозою, що Володимир Путін повністю перекриє газовий кран. Усвідомлюючи ризик, Європейський Союз уже готується.

Три балтійські республіки (Естонія, Литва та Латвія) разом із Фінляндією є найбільш уразливими країнами. Вони повинні скоротити майже половину своєї потреби. І вже застосовують заходи. Німеччина також: вона повернула в обіг старі вугільні станції, які найбільше забруднюють навколишнє середовище. Франція з частиною ядерних зупинок розробляє план «енергетичної тверезості». Італія однією з перших запровадила обмеження: з травня жодна громадська будівля не встановила температуру повітря нижче 27 градусів. Іспанія, хоч і перебуває під меншою загрозою, ще не розпочала масштабну інформаційну кампанію.

Дієслово економити, пов’язане з енергією, перестало бути інфінітивом і стало наказовим способом. Кожна хвилина, яка проходить без того, щоб Європа зменшила попит на енергію в будинках і на підприємствах, є втраченою можливістю захистити себе перед обличчям найнепевнішої зими. 

Європейська комісія наказала заповнити газові баки на 80% на початку листопада. Зиму зустріти з гарантіями – це мінімум. Але це мало б супроводжуватися суттєвим падінням споживання: за словами Бена МакВільямса та Георга Захманна з брюссельського аналітичного центру Bruegel, попит на газ у Європі має впасти в середньому на 15%. Однак потреба в заощадженнях залежить від широти. У трьох балтійських республіках (Естонії, Литві та Латвії) і Фінляндії скорочення повинно бути більшим: попит повинен впасти менше ніж наполовину. Ці країни, однак, найбільше застосовуються. У Болгарії, Греції та Угорщині необхідне скорочення становить 49%; і, далеко не впавши, попит сьогодні навіть вищий, ніж у попередні роки. У Німеччині падіння має бути приблизно на третину, тобто в десять разів більше, ніж воно впало досі.

Експерти закликають до «стратегії інтенсивної економії та ефективності»

«Російські кораблі-привиди з викраденим в Україні зерном»

Російські та сирійські кораблі вимикають навігаційні системи, щоб не помітити під час незаконного завантаження зерна з окупованих територій

13 червня о 2:55 посеред Чорного моря зник вантажний корабель під прапором Росії «Матрос Кошка». Його слід був втрачений навігаційними системами на 23 дні. Так сталося і з іншим російським кораблем «Надія», який у квітні на два тижні випарувався у водах Керченської протоки. І з Laodicea, торгове судно під сирійським прапором, відразу після перетину Босфорської протоки, що прямує на північ вранці 18 червня. Ні в кого не було аварії. Технічних помилок також не було. Насправді вони використовували тактику, яка застосовувалася все більш систематично, щоб приховати свій прохід через Крим, територію України, анексовану Росією в 2014 році, порти якої стали центром незаконного експорту вкраденого з України зерна та його розподілу.

на міжнародному ринку.

Коли кораблі перетинають води Чорного моря в напрямку Кримського півострова, екіпажі вимикають транспондер, телекомунікаційний пристрій, який постійно передає свою позицію в систему автоматичної ідентифікації (AIS) і використання якого є обов’язковим згідно з правилами Морська організація

Вантажники іноді тижнями приховують своє міжнародне становище.

Не випромінюючи сигналів, ці вантажні кораблі зникають на кілька днів або навіть більше тижня з систем позиціонування, а потім знову з’являються в найближчих місцях, але прямуючи на південь, до турецького узбережжя або протоки Босфор.

Призначені Росією уряди окупованих зон, як-от губернатор Бердянського порту Олександр Сауленко, запевняють, що зерно цих зон теж не крадуть, а збирають на «звільнених територіях». Сауленко запевнив, що найближчим часом почнуть експортувати зерно. Його перша спроба не вдалася: «Жибек Жоли» покинув Бердянськ наприкінці червня, але турецька влада не дозволила йому висадитися в Карасу і через кілька днів змусила судно повернутися на північ.

Турецький бізнесмен: «У газетах пишуть, що це російська пшениця. Я не знаю, чи це реально».

Швеція 

«Aftonbladet» – «Ось нова жахлива мега зброя Путіна

«Швеція відправляє в Україну шланги для води та мотоцикли. Вони повинні бути розгорнуті проти великих пожеж».

Пожертва складається здебільшого з водопровідних шлангів, а також мотоциклів, які можна використовувати у важкодоступній місцевості. Це відбувається через Шведське агентство цивільних непередбачених ситуацій (MSB). Транспорт зі Швеції прямує вантажівкою через Польщу до Львова в Україні.

Вартість вантажу становить 14,3 мільйона шведських крон і складається з 3892 одиниць.

«MSB постійно надсилає такий вид матеріальної підтримки в Україну з початку війни, але це велике постачання, і причина в тому, що потреба в цьому типі обладнання є великою”, – каже Софія Вестберг, операційний менеджер відділу гуманітарних операцій MSB, у прес-релізі.

Зараз рятувальні служби по всій країні дарують Україні ще більше обладнання.

«Ми також переконалися, що це не вплине на національну підготовленість тут, у Швеції», — каже Вестберг.

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» – «Російське командування віддає наказ про ескалацію атак»

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу під час перевірки військ, які беруть участь у війні в Україні, віддав наказ розширити удари по сусідній країні. «Заслухавши доповідь про обстановку, глава Міноборони Росії дав необхідні вказівки розгорнути дії угруповань армій на всіх напрямках наступу, щоб не допустити продовження київським режимом масованих артилерійських і ракетних ударів по інфраструктурі та цивільному населенню в Донбас та інші регіони», – повідомили в міністерстві в суботу.

Згідно з українською інформацією, збройні сили Росії після перегрупування сил знову активізували обстріли на сході країни. У Генштабі в Києві в суботу повідомили, що Україна за минулу добу відбила спроби російського штурму в напрямку Бахмута і перед Донецьком. Згідно з подальшою інформацією, Росія випустила ракети з акваторії Каспійського моря. Чотири із загального шести ракет були перехоплені в суботу, повідомили в українських ВПС.

У п’ятницю ввечері, через добу після нищівного ракетного обстрілу Вінниці, по всій Україні було піднято повітряну тривогу. Міністерство оборони Росії підтвердило ракетний удар по промисловому місту Дніпро, про який повідомляла Україна, в результаті якого, за даними українських джерел, загинуло троє людей, 15 отримали поранення.

За даними британської спецслужби, Росія знову зробила неправдиві заяви про свої нібито успіхи. Відповідно до оновленої розвідки Міністерства оборони в Лондоні в суботу, обсяг і ступінь просування Росії все ще обмежені. Заява росіян кілька днів тому про те, що вони просунулися в місто Сіверськ, не відповідає дійсності.

«F.A.Z.» – «Атомна енергія допомагає»

Федеральний уряд каже, що немає сенсу залишати реактори працювати довше. Але це неправда.

Якщо вірити федеральному уряду, він принципово не виступає проти ядерної енергетики. Коли міністр економіки Роберт Хабек із Зелених говорить про це, він звучить відкрито, тверезо і не як ідеолог. Питання ядерної енергетики, як нещодавно він сказав у відеоролику, є одним з «цілком небезпечних і також часто обговорюваних». Хабек проходить пункт за пунктом, що в умовах нинішньої кризи говорить про те, що Мейлер залишився в сітці, вільно спершись руками на стіл і загорнувши футболку. Зрештою, Хабек бачить небагато переваг. Але це марно.

Один із головних аргументів світлофорної коаліції: у Німеччини проблема опалення, а не електрики. Хабек підтвердив це лише цього тижня. «Ядерна енергетика зовсім не допомагає» проти дефіциту газу, сказав він у Відні. Цьому заперечує сам уряд, який недавно рекомендував великим компаніям купувати аварійні генератори. 

Чи зробила б вона це, якби не думала, що взимку буде відключення електроенергії? Марк Хелфріх, речниця з енергетичної політики фракції Союзу, також припускає, що наступної зими багато людей опалюватимуться електрикою, наприклад, за допомогою тепловентиляторів. Це може бути дешевше, ніж увімкнути опалення. Особливо, коли газ повинен стати дефіцитом. У гіршому випадку це може бути навіть єдиним способом зберегти тепло в квартирі. «Ми вже бачимо, що багато людей купують тепловентилятор влітку», — каже Хелфріх.

Той, хто опалюється електрикою, споживає багато енергії, і це в дні, коли сонце майже не світить і не дме вітер, тому сонячні батареї та вітрові турбіни малопридатні. У гіршому випадку «все-таки може виникнути проблема з електроенергією», — каже Аня Вайсгербер з CSU, голова комітету з питань навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки. 

США 

«Arkansas Democrat gazette» – «Росія відновлює масштабну атаку»

Підпис під фото:

Сусіди шукають документи для пораненого друга в суботу під завалами житлового будинку в Чугуєві, Україна, поблизу російського кордону. В результаті передсвітанкового удару загинуло щонайменше троє мирних жителів і ще троє отримали поранення. 

«NYT» – «Місія Путіна по вихованню школярів»

Починаючи з першого класу, учні по всій Росії незабаром проходитимуть щотижневі уроки, де будуть переглядати військові фільми та віртуальні подорожі Кримом. Їм буде надано постійну дозу лекцій на такі теми, як «геополітична ситуація» та «традиційні цінності». На додаток до звичайної церемонії підняття прапора, вони ознайомляться з уроками, присвяченими «відродженню» Росії за президента Володимира Путіна.

І відповідно до закону, підписаного паном Путіним у четвер, усіх російських дітей заохочуватимуть приєднатися до нового патріотичного молодіжного руху на кшталт піонерів Радянського Союзу в червоних краватках, яким керуватиме сам президент.

З моменту розпаду Радянського Союзу спроби російського уряду прищепити школярам державну ідеологію виявилися безуспішними, заявив високопоставлений кремлівський бюрократ Сергій Новіков нещодавно тисячам російських шкільних вчителів на онлайн-семінарі. Але зараз, під час війни в Україні, пан Путін чітко дав зрозуміти, що це потрібно змінити, сказав він.

«Треба знати, як заразити їх нашою ідеологією», – сказав пан Новіков.

«Los Angeles Times» – «Україна веде власну війну з іконами російської культури» Чайковський, наприклад, викликає суперечливі почуття

В Україні часів війни у ​​Петра Чайковського бурхливе потойбічне життя.

Композитор-романтик ХІХ століття, який здобув світову популярність завдяки «Лебединому озеру» і «Лускунчику», є одним із десятків російських культурних, політичних та історичних діячів, чиє життя та творчість увічнені у географічних назвах та скульптурах у містах. та міст України.

Вулиці та станції метро носять імена Толстого та Чехова; пам’ятники російській імператриці Катерині II усеяють широкі міські площі та зелені громадські парки.

Але майже через п’ять місяців після початку повномасштабного московського вторгнення — жорстокого нашестя, внаслідок якого цілі міста були понівечені бомбардуваннями, вбито і покалічено тисячі мирних жителів і солдатів і змусили мільйони людей тікати з зруйнованих будинків, — такі повсякденні нагадування про імперський відбиток стали для багатьох українців нестерпною образою.

«Зараз російська культура є токсичною, — сказав Богдан Тихолоз, український академік і письменник, директор літературного музею у Львові на заході країни.

Підпис під фото: Пам’ятник радянської епохи, дружби між українцями та росіянами, під час його знесення в Києві 26 квітня, через два місяці після російського вторгнення.

«Boston Globe» – «На заході України ознаки втрати менш помітні, але глибока криниця рішучості очевидна скрізь»

The Boston Globe провів вісім днів у Західній Україні, спілкуючись з людьми про те, як вони справляються з війною, що триває, і що буде далі. Це друге повідомлення з країни, що перебуває в облозі.

У Західній Україні майже щодня відбуваються похорони солдатів, полеглих у далеких боях, і травмовані, втомлені біженці продовжують прибувати у великій кількості. Новини з фронту несуть страшні попередження про те, що ця жорстока війна може тривати й тривати.

“Майбутнє? Це надто складно планувати», – каже 26-річна Соня Сафрюк, професійна танцівниця, яка одружена з українським військовим. «Я навіть не знаю, чи повернеться мій чоловік. Моя мрія – просто поснідати з ним. «Але зараз, я думаю, у всіх є тільки одна мрія: щоб війна закінчилася».

Незважаючи на труднощі та невизначеність, які переживає ця постраждала війною нація, обширні інтерв’ю, проведені Globe у Західній Україні, виявили багато ознак глибокої стійкості, волі та внутрішньої сили триматися курсу та тривалої непокори майже через п’ять місяців після Російське вторгнення.

Зліва зверху за годинниковою стрілкою на фото: музиканти Сергій Чорний (зліва) та Микола Задора виступали на вулицях Чернівців. Валентина Горохова шукала польові квіти з 2-річною Кароліною Сліпцовою в літньому таборі в Глибочку, де вони разом з іншими шукали притулку. З будівлі табору вибігла дитина. Молодята Карина Гоцува та її чоловік Андрій танцювали на вулиці у Чернівцях.

Telegram
Дивіться також
Яка ситуація з водою та світлом у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників Яка ситуація з водою та світлом у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників

Протягом ночі знеструмлень чи аварій на підвищувальних та насосно-фільтрувальних станціях не зафіксовано. Станом на 06:00 через зухвалу атаку ворога відсутнє ...

Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів Порятунок квітів та рукавичка для керування роботами: винаходи дніпровських студентів

У Дніпрі студент розробив розумний горщик для квітів. Унікальний винахід допоможе забудькуватим господарям. У цей час колеги студента-винахідника розробляють ...

Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь? Великодній кошик: чи варто купавати продукти заздалегідь?

В Україні стрімко впали ціни на популярний продукт. Курячі яйця нині коштують на третину дешевше аніж торік. Але овочі суттєво подорожчали, і особливо це стосується ...

За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові За стрілянину на кладовищі у Дніпрі повідомили про підозру 34-річному чоловікові

27 березня пообідді підозрюваний вчинив конфлікт, під час якого вистрелив в людей з травматичної зброї. Сталося це на одному з кладовищ у Самарському районі Дніпра. ...

За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА За день по Нікопольщині окупанти вдарили близько десятка разів — ОВА

Сьогодні, 28 березня, 10 ворожих атак за день пережила Нікопольщина. На населені пункти району росіяни скерували п’ять дронів-камікадзе. Стільки ж разів вдарили з ...

Відключення світла у Дніпрі: інформація від комунальників Відключення світла у Дніпрі: інформація від комунальників

Станом на 18:00 бригади КП «Дніпроводоканал» завершили всі аварійні роботи з відключенням води чи зниженням тиску на верхніх поверхах: Відновлено водопостачання на ...

Після чергової ворожої атаки на полі в Криворізькому районі була виявлена бойова частина керованої авіаційної ракети Х-59 Після чергової ворожої атаки на полі в Криворізькому районі була виявлена бойова частина керованої авіаційної ракети Х-59

На полях Дніпропетровщини вибухотехніки продовжують збирати уламки нерозірваних російських ракет. 27 березня за допомогою спецтехніки її завантажили у поліцейський ...

“Пішов на фронт, щоб моїм дітям не довелося тікати за кордон”, — піхотинець Олександр “Пішов на фронт, щоб моїм дітям не довелося тікати за кордон”, — піхотинець Олександр

Життя після ампутації. Піхотинець Олександр вдруге проходить лікування в реабілітаційному центрі Дніпра. Після проходження курсу він вже може керувати автомобілем і ...

Черговий по місту перевірив, як облаштовано укриття у КЗО “Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю” ДМР Черговий по місту перевірив, як облаштовано укриття у КЗО “Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю” ДМР

Сьогодні черговий по місту Пономарьов Андрій Сергійович, директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради перевірив, як ...

У Дніпрі запрацював уже другий Центр рекрутингу української армії У Дніпрі запрацював уже другий Центр рекрутингу української армії

Сьогодні черговий по місту Андрій Пономарьов, директор департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур міської ради відвідав центр рекрутингу української ...