fbpx

Вівторок, 25 Червня, 2024, 02:46:32

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 16 травня

17.05.2022, 10:23

Головні теми: Переможець Євробачення повертається на війну». Президент Зеленський хоче провести фестиваль у Маріуполі. Фінляндія та Швеція йдуть курсом на НАТО, росія продовжує наступ. Німеччині загрожує холодна осінь. Туреччина висуває умови країнам НАТО.

Перемога України на суботньому конкурсі пісні «Євробачення» лідирує у «Меtrо», яке каже, що його президент Володимир Зеленський пообіцяв, що його країна зможе ухвалити його наступного року. »Наша сміливість вражає світ, наша музика підкорює Європу», — цитує його газета.

Київ прийматиме Євробачення – заголовок на першій шпальти

«Знищена третина російських окупантів» — оголошує заголовок колонки в «Times».

«Росія втратила третину військ» майже такий заголовок в «Daily Express».

The Financial Times: «Швеція та Фінляндія відкриють нову еру за допомогою вступу до НАТО»

Заявки очікуються днями

В Європі може бути геополітичне зрушення

Туреччина заперечує позицію «без перешкод»

Швеція відкине 200 років військового неприєднання і разом із Фінляндією подає заявку на вступ до НАТО. Безперечно, це змінить геополітичний ландшафт Європи. Вторгнення росії в Україну послужило цьому.

The Mirror – «Зараз я борюсь за Україну. Зірка Євробачення»

Заголовок в «i» — «Переможець Євробачення повертається на війну».

«Scotsman» цитує Зеленського: «Маріуполь буде приймати Євробачення».

Австрія

Газета «KURIER» вийшла із заголовком: «Світ переможе, а не великий вождь». Свято визволення Маутхаузена.

Сині та жовті прапори та квіти можна було побачити біля меморіалу концтабору Маутхаузен у неділю. Війна в Україні також була темою відзначення звільнення табору військами США 77 років тому. Сьогодні, як і раніше, важливо чинити опір, сказав Віллі Мерні, голова австрійського комітету Маутхаузена. «Ми вважаємо своїм обов’язком сказати «ні» ясно і недвозначно у воєнному конфлікті». Якщо переможець абсолютно необхідний, за словами Мереньї, «тоді не нації, не великий вождь, а цінності миру, свободи, солідарності!»

Підпис під фото: Учасники української делегації із послом Василем Чимінцем

Видання «Kleine Zeitung» — «Володарі сердець». Журі поставило український Kalush Orchestra на четверте місце у пісенному конкурсі, а 200-мільйонні телеглядачі допомогли багатостраждальній країні перемогти.

Газета «Vorarlberger Nachrichten» — «НАТО: фіни йдуть першими, Швеція слідує за ними»

ХЕЛЬСИНКИ, СТОКГОЛЬМ. Це був історичний день, заявив у неділю президент Фінляндії Саулі Нійністе. Незадовго до цього він та прем’єр-міністр Санна Марін оголосили, що Фінляндія хоче стати членом НАТО. Швеція також значно наблизилася до вступу до НАТО минулими вихідними. Соціал-демократи на чолі з прем’єр-міністром Магдаленою Андерссон також висловилися за вступ своєї країни до НАТО у неділю ввечері. До нападу росії на Україну правляча партія була проти. 

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган викликав у п’ятницю роздратування критичними заявами про можливий вступ до НАТО Фінляндії та Швеції. Він звинуватив дві країни у підтримці забороненої Курдської робітничої партії РПК та курдського ополчення YPG у Сирії – і зумовив схвалення його країною умов залежить від виконання його умов.

То чи може Туреччина завадити Швеції та Фінляндії вступити до НАТО? Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг був упевнений, що побоювання Туреччини швидко розвіються.

Бельгія

«De Morgen» — «Вечірка європісні українців в Антверпені». Сьогодні виграли пісенний конкурс — скоро ми виграємо війну».

Італія

La Stampa, «Вечірка під бомбами» — заголовок на фото.

Заголовок зверху: Київ — Байдену: не час для перемир’я.

«Американці наполягають на припиненні вогню. Зеленський: ми не зробимо нічого щоб поступитися ворогові».

НАТО: українці можуть виграти війну»,

«Фінляндія оформляє заявку на вступ до Атлантичного альянсу: ядерна загроза реальна, запеклі бойові зіткнення на «Азовсталі»

«Путін і Сі Цзіньпін — союзники мимоволі»

«Джерела в США: цар хворий. «Вже сьогодні операція».

«Ми повернемо Донбас» — заголовок в La Repubblica. «Заступник командувача української армії: «Ворога зупинено, він відступає. Ми звільнимо весь схід країни». 

Шведський соціал-демократ каже «так» вступу до НАТО. Секретар Альянсу: «Україна може перемогти»

«Російські фосфорні бомби на обложеному металургійному комбінаті «Азовсталь».

Іспанія

«ARA» — «Швеція відмовляється від нейтралітету, щоб вступити в НАТО»

Шведська соціал-демократична партія приєднується до петиції про вступ до Альянсу

Фінляндія офіційно оголосила свою кандидатуру, незважаючи на погрози Володимира Путіна.

Нідерланди

«AD». «Альянс: можливо вже війська захисту Фінляндії та Швеції

приєднатися до НАТО». І фінський, і шведський уряди хочуть вступити до НАТО. Про це заявили лідери обох країн. «Це історичний день».

Колонка справа: «Пісенний конкурс до України»

Президент Зеленський хоче провести фестиваль у Маріуполі. Це здається неможливим.

Німеччина

Газета «FAZ» — «Холодна осінь»

Роберт Хабек стоїть перед дилемою. Прагнучи покласти край епосі викопного палива швидше, ніж планувалося, міністр зеленої економіки тепер літає по всьому світу у пошуках нових джерел природного газу та нафти.

Це правильно і необхідно, тому що санкції проти Москви та небезпека того, що Кремль все частіше використовуватиме сировину як зброю, означають, що поставки з путінської імперії мають бути швидко замінені.

Німеччина вважає це особливо важким, залежність більша, ніж у середньому щодо ЄС. Політика та бізнес самі до цього привели. Донедавна газопроводи між Федеративною Республікою та Сходом навіть розширювалися, а саме балтійські маршрути Nord Stream 1 та 2. Будівництво заводів з імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) вважалося непотрібним.

Такі країни, як Литва, які не бажали потрапити у залежність від росії, давно збудували такі термінали. Тому вони можуть обходитися без російського газу. Навпаки, Німеччина беззастережно підтримала державну компанію «Газпром», бо вона завжди була вірна своїм контрактам. Раніше такого не було, наприклад, із бойкотом постачання в Україну після Помаранчевої революції. На початку 2006 року ця газова війна також призвела до масових провалів у ЄС.

Несвоєчасний перехід на ЗПГ пов’язаний не лише з політичною недалекоглядністю, а й із ринком. Коли два роки тому у Вільгельмсхафені мали побудувати термінал, проєкт провалився через високі ціни на скраплений газ. Наразі процедуру виправдано, тому планування відновлюється. 

Ще одна помилка німецької енергетичної політики полягала в тому, що вона не розширила видобуток вітчизняної сировини та заборонила комерційний «фрекінг» всупереч рекомендаціям експертів.

Компанії змушені пристосовуватися до нормування та розподілу газу Федеральним мережним агентством, приватні споживачі – до зростання цін та холодних приміщень. Погрожують банкрутства та безробіття. Усвідомлення важке, але неминуче: Європа воює, без жертв та втрати процвітання не вдасться. 

Але ці скорочення ніщо порівняно із боротьбою українців за виживання.

«Туреччина висуває умови країнам НАТО»

Столтенберг не очікує жодного блокування вступу Фінляндії та Швеції.

Туреччина

«Daily Sabah», Туреччина відкрита для переговорів НАТО з Фінляндією та Швецією

Туреччина не зачинила двері перед вступом Швеції та Фінляндії до альянсу і готова вести переговори з країнами, якщо вони погодяться припинити «внутрішню терористичну діяльність» та припинити підтримку РПК.

Напередодні зустрічі голова турецького МЗС Чавушоглу сказав, що Туреччина завжди виступала за «політику відчинених дверей». Проте він зазначив, що Фінляндія та Швеція «відкрито підтримують терористичну організацію РПК/YPG і взаємодіють із нею», яка «нападає на Туреччину та вбиває турецьких солдатів та людей».

«Тому неприпустимо та обурливо, що наші друзі та союзники підтримують цю терористичну організацію. І через нашу боротьбу з цією терористичною організацією було введено обмеження на експорт продукції оборонної промисловості, яку ми імпортуємо з союзників та деяких країн, які планують стати членами НАТО», — сказав він.

Пізніше того ж дня Чавушоглу провів тристоронню зустріч зі своїми шведськими та фінськими колегами Анн Лінде та Пеккою Хаавісто на полях неофіційної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.

США

«Chicago Tribune» — «Маленькі перемоги радують Україну»

Західні чиновники: росія не досягає успіхів на сході

КИЇВ, Україна — Майже через три місяці після того, як росія шокувала світ, вторгнувшись в Україну, її військові зіткнулися з війною, перспективою більшого НАТО і противником, підкріпленим перемогами на полі бою та поза ним.

Високопоставлені дипломати з НАТО зустрілися в Берліні з главою альянсу і заявили, що війна «йде не так, як планувала Москва».

«Україна може виграти цю війну», – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, додавши, що Альянс має продовжувати надавати військову підтримку Києву. 

На дипломатичному фронті Фінляндія та Швеція зробили кроки, щоб наблизити їх до членства в НАТО, незважаючи на заперечення росії. Фінляндія оголосила в неділю, що прагне приєднатися до НАТО.

«WSJ» — «Російські солдати розстріляли трьох братів. Один вижив».

Його звіт є серед багатьох справ про військові злочини, які розробляють прокурори.

«NYT» — Дві країни звертаються до НАТО. Перед загрозою війни

Ідея нейтралітету в Європі зникає

Рішення Фінляндії та Швеції відмовитися від нейтралітету, якого вони дотримувалися десятиліттями, і подати заявку на вступ до НАТО є найсильнішим свідченням глибоких змін у Європі перед обличчям агресивного російського імперського проекту.

Дві скандинавські держави фактично дали зрозуміти, що вони очікують, що загроза від росії президента Володимира В. Путіна буде стійкою, що вони не будуть налякані нею, і що після російської різанини в Бучі, Україна, немає місця для сторонні перехожі.

Telegram
Дивіться також
Де бюджетно відпочити та що відвідати у центрі Дніпра? Частина 2 Де бюджетно відпочити та що відвідати у центрі Дніпра? Частина 2

Парки, сквери та нові цікаві локації для відпочинку дніпрян та гостей міста. Минулого разу наша знімальна група вирушила до двох найпопулярніших парків Дніпра, ...

Міняються графіки відключень світла на Дніпропетровщині Міняються графіки відключень світла на Дніпропетровщині

Завтра, 25 червня, графіки відключень електроенергії застосовуватимуться впродовж всієї доби. А з 02:00 до 05:00 і з 12:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим. Про ...

«Подивіться на війну моїми очима», — зниклий безвісти Олександр Господ «Подивіться на війну моїми очима», — зниклий безвісти Олександр Господ

Війна крізь камеру телефону. У Дніпрі відкрилась фотовиставка робіт зниклого безвісти сапера Олександра Господа. Ще у 2020 році він став відомим на Дніпропетровщині ...

На Дніпропетровщині ветерани та дружини військових завершили навчання на цифвовізаторів На Дніпропетровщині ветерани та дружини військових завершили навчання на цифвовізаторів

На Дніпропетровщині стало на 20 цифрових лідерів більше. Навчання завершили ветерани, які отримали поранення. Долучилися і дружини військових. Загалом учасники були ...

Ворог гатив з артилерії та бив дронами-камікадзе по Нікопольщині, є поранені Ворог гатив з артилерії та бив дронами-камікадзе по Нікопольщині, є поранені

Поливав вогнем з артилерії та бив дронами-камікадзе. День на Нікопольщині знову пройшов під ворожими атаками, – ДніпроОВА. «Прилітало» по Нікополю, Мирівській, ...

Де сьогодні у Дніпрі немає води, а завтра не буде світла: оперативна інформація на 18:00 Де сьогодні у Дніпрі немає води, а завтра не буде світла: оперативна інформація на 18:00

Станом на 18:00 бригади КП «Дніпроводоканал» продовжують аварійні роботи за такими адресами: – вул. Холодноярська, 2, припинено водопостачання по вул. ...

Розважально-пізнавальна програма та куточок національно-патріотичного виховання: у Центрі дитячої та юнацької творчості «Крила» ДМР провели свято Івана Купала Розважально-пізнавальна програма та куточок національно-патріотичного виховання: у Центрі дитячої та юнацької творчості «Крила» ДМР провели свято Івана Купала

Розважально-пізнавальна програма «Ой, на Івана, ой на Купала!» – свято для вихованців літнього оздоровчого майданчика, присвячене святкуванню Івана Купала в ...

ЖАХ: у Кривому Розі жінка вбила дитину, засунула її тіло у валізу і забетонувала у погребі ЖАХ: у Кривому Розі жінка вбила дитину, засунула її тіло у валізу і забетонувала у погребі

Вбила власну доньку, тіло поклала у валізу і забетонувала у погребі. У Кривому Розі за вбивство власної дитини затримали 40-річну жінку. Вона звернулась із заявою до ...

Філатов вручив нагороди працівникам «Дніпроводоканалу». Цьогоріч підприємство відзначає 155-ту річницю заснування  Філатов вручив нагороди працівникам «Дніпроводоканалу». Цьогоріч підприємство відзначає 155-ту річницю заснування 

КП «Дніпроводоканал» відзначає 155-ту річницю заснування. Історія підприємства почалася у 1869 році — з будівництвом у тодішньому Катеринославі водогону, що мав ...

У двох навчальних закладах Синельникового запрацювали цифрові освітні центри для дітей У двох навчальних закладах Синельникового запрацювали цифрові освітні центри для дітей

У Синельниковому, що в Дніпропетровській області, запрацювали цифрові освітні центри для дітей. Їх облаштували у двох навчальних закладах міста. Там хлопці та ...