fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Еліза с5
Наживо

Неділя, 22 Грудня, 2024, 15:44:35

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 14 червня

15.06.2022, 11:30

Головні теми: 

  • У Сєвєродонецьку усі мости через річку зруйновані росіянами
  • Російська агресія переповнила колії Чехії, зерно та вугілля можуть бути відсутніми
  • Головний радник Зеленського посилює тиск на Данію якщо ви скажете ні Україні в ЄС, це матиме серйозні наслідки
  • Німеччина. Нова суперечка про поставку важкого озброєння. Франція та Італія могли б допомогти
  • Українська війна спонукає Тайвань готуватися

Велика Британія

«The Guardian» — «Випускний у руїнах. Останній день у школі в Чернігові»

«I» — «Британський герой помер, рятуючи своїх побратимів»

Франція

«Le Figaro» — У підвалах Азовсталі, бастіону опору в Маріуполі

Через три тижні після своєї «перемоги» росіяни показали переслідувані смертю надра цього заводу.

Італія

«La Stampa» — «Папа Франциск, молитва за мир: «Але НАТО спровокувало Путіна»

ІСТОРІЯ ЗАГОЛОВКУ В ГАЗЕТІ «La Stampa»

Бесіда, в якій Папа повторив свою лінію: «Треба відійти від звичайної схеми «Червоної шапочки»: Червона шапочка була гарною, а вовк – поганим. Тут немає метафізичного добра і зла, абстрактно. Виникає щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються один з одним […] Хтось може сказати мені в цей момент: але ж ви за Путіна! Ні, вони не мають рації. Було б спрощенням та неправильним говорити таке. Я просто проти зведення складності до розрізнення добра і зла, не думаючи про коріння та інтереси, які дуже складні».

Початкова назва, надана пресою цим словам, була «Папа Франциск, молитва за мир: «Але НАТО спровокувало Путіна», але поступилося місцем більш атлантично правильному: «Папа Франциск, молитва за мир: «Ми життя в умовах третьої світової війни». Останнє формулювання тепер доступне для читання в Інтернеті, перше зникло. Чому? Хіба газета під керівництвом Массімо Джанніні, посилаючись на слова Святого Батька, боялася виявитися недостатньо близькою до НАТО і, зрештою, до Вашингтона? Законні сумніви зараз.

«Corriere della Sera» — «У Сєвєродонецьку мости через річку зруйновані росіянами». Третя ланка між містом та українськими лініями також була зруйнована. Луганська область скоро перейде під контроль Москви, але битва за схід країни ще попереду.

Бельгія

«De Standaard» — «Вагон, повний загиблих російських солдатів. Чому Україна так ретельно збирає тіла російських військових». Українці збирають якнайбільше трупів росіян, сподіваючись колись обміняти їх на мертвих українців. Але побоюються найгіршого за тіла своїх солдатів.

Данія

Jyllands-Posten. «Головний радник Зеленського посилює тиск на Данію»

Якщо ви скажете ні, це матиме серйозні наслідки. «Наші солдати в окопах цього не зрозуміють», — каже він. Уряд Данії нічого не обіцяє, але радикали проти підтримки Данії.

Головний радник Зеленського має попередження: Данія має подумати двічі

В інтерв’ю Ігор Жовква, головний радник президента України Володимира Зеленського, чинить сильний тиск на скептично налаштований уряд Данії напередодні саміту ЄС, який матиме вирішальне значення для того, чи зможе Україна врешті-решт стати членом ЄС чи ні.

Підпис під фото: «Ігор Жовква перебуває з дводенним візитом до Данії в рамках європейського туру, поки заявка України на вступ до ЄС не вступить у вирішальну фазу»/

Чехія

«Hospodarske Noviny». «Російська агресія переповнила колії, зерно та вугілля можуть бути відсутніми»

Російське вторгнення в Україну відрізало частину світу від постачання українського зерна. Його відправляли переважно у Північну Африку. Ситуація погана, двадцять мільйонів тонн зерна треба вивезти з країни до наступного врожаю. У цьому бере участь і чеський залізничний перевізник ČD Cargo, для якого це важливий і прибутковий бізнес. Але європейські шляхи переповнені і багато поїздів уже не вміщуються. Але це не єдина проблема. «Скриньку Пандори також відкрила енергетична галузь, яка здебільшого полягатиме в тому, щоб восени перевезти все вугілля в Чеській Республіці. Ми трохи налякані тим, що буде у вересні», — каже керівник компанії Томаш Тот в інтерв’ю HN, додаючи, що замовлення теплоцентралі вже безпрецедентно зростають.

Німеччина

«Augsburger Allgemeine» — «Шольц їде до Києва цього тижня?»

Нова суперечка про поставку важкого озброєння. Франція та Італія могли б допомогти.

Протягом тижнів Олафа Шольца критикували, зокрема, за двома пунктами: коли канцлер нарешті оголосить про поставку важкого озброєння – і коли поїде до Києва? Всього за кілька годин ситуація з новинами змінилася. За даними ЗМІ, Шольц хоче у четвер разом із президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі побувати в українській столиці. Заступник речника уряду Вольфганг Бюхнер не підтвердив цю інформацію в понеділок у Берліні. «Я не можу вдаватися тут у подробиці про будь-які плани подорожей», — сказав він. Але він також не заперечував цього, що загалом є ознакою того, що звіти правильні.

Депутатська група ХДС/ХСС хоче змусити «світлофор» у Бундестазі доставляти в Україну важку техніку. Натомість може відбутися «обмін кільцями»: Франція та Італія постачають зброю Україні, Німеччина, у свою чергу, надсилає зброю цим двом країнам. 

«Der Tagesspiegel» — «Чи потрібний Європі ядерний щит?»

Агресивна війна Росії загострює дебати щодо спільного використання ядерної зброї.

Що кажуть експерти про європейську ядерну зброю та захист США

«Україна оплакує 12 тисяч убитих мирних жителів»

За даними українських джерел, у ході агресивної війни Росії проти України загинуло понад 12 тисяч мирних жителів. Більшість постраждалих загинули від вибухів, повідомив агенцію «Інтерфакс-Україна» начальник поліції України Ігор Клименко. 75 відсотків убитих – чоловіки, 2 відсотки – діти та 23 відсотки – жінки. «Це цивільні особи, ці люди не мали стосунку ні до військових, ні до правоохоронних органів», — сказав Клименко.

Нідерланди

«Газ скоро прибуде морським шляхом, але теж із Росії»

Нідерланди хочуть мати можливість імпортувати набагато більше зрідженого газу через порти в майбутньому. Це робить його менш залежним від Росії. Проте дослідження Volkskrant показує, що багато зрідженого газу, як і раніше, надходить із Росії.

Підпис під фото: «У Нейлхавені, на Маасвлакті 2, скраплений газ (ЗПГ) розвантажується російським судном «Борис Давидов», яке ходить під кіпрським прапором, березень 2022 року».

Японія 

«The Japan Times» — «УРОКИ ВІЙНИ В УКРАЇНІ. Чого Китай може навчитися з вторгнення росії»

Стаття: «Технологічний сектор Японії може отримати підтримку України»

До вторгнення росії в Україну 24 лютого громадянка Японії Ізумі Чвикова та її чоловік-українець Костянтин проживали у Харкові. Неподалік кордону з Росією місто та прилеглі до нього райони зазнали масованих нападів та знищення цивільного майна.

Костянтин раніше працював інженером у японській технологічній фірмі i3DESIGN, яка має офшорну базу розробки в Харкові, другому за величиною місті України. Подружжя спочатку вважало, що конфлікт закінчиться протягом декількох днів. Однак незабаром з’ясувалося, що їм необхідно евакуюватися зі свого будинку на околиці міста. Подружжя виїхало в Японію.

Очікується, що до 2030 року в Японії брак спеціалістів з інформаційних технологій зросте до 790 000 осіб. Керівники бізнесу та оглядачі однаково відзначають довоєнні зусилля всередині України, спрямовані на те, щоб зробити країну невід’ємною частиною так званої Силіконової долині Східної Європи, і деякі бачать уроки для Японії, оскільки вона намагається вирівняти свою власну цифрову економіку — ключову рушійну силу планів нового капіталізму прем’єр-міністра Фуміо Кісіди.

США

«NYT» —  «Європа зважує більш жорстку боротьбу чи прагнення миру». Київ вимагає більше зброї, чинячи тиск на Захід»

«Українська війна спонукає Тайвань готуватися»

AIPEI, Тайвань — Жорстока війна росії в Україні змусила Тайвань протистояти привиду раптового нападу з боку більшого та могутнішого сусіда острова: Китаю.

Вторгнення надало нової ваги авторитарному баченню лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який давно претендував на самоврядний Тайвань на «омолодження» Китаю — так само, як президент росії Володимир Путін зробив з Україною.

Для багатьох на Тайвані Україна стала уроком тактики та зброї, які могли б уповільнити потужніші сили вторгнення. Також було суворе попередження про те, що острів може бути недостатньо підготовлений до повномасштабного нападу.

Тайвань витрачає мільярди на винищувачі та підводні човни, але його призовники ледве отримують боєприпаси для навчання. Багато хто вважає обов’язкову військову службу занадто короткою, а резервістську – недостатньо суворою. Військові створюють професійні сили, але намагаються набрати та утримати висококваліфікованих солдатів.

Тепер Україна стала поштовхом до змін.

«Arkansas Democrat Gazette» — «Втеча з зони бойових дій». 

Підпис під фото: «Жителів евакуюють в автобусі волонтерів у Лисичанську, Україна, у понеділок. Місто зазнає щоденних бомбардувань, оскільки російські війська продовжують боротьбу за захоплення сусіднього Сєвєродонецька».

Канада 

«National Post». «Це не спосіб виграти війну. Єдиний фронт в Україні розривається».

Після більш ніж 100 днів запеклих боїв і важких жертв конфлікту в Україні ситуація погіршується. Це матиме приголомшливий ефект у всьому світі через зростання напруженості між Китаєм і Тайванем, посилення занепокоєння з приводу ракетної діяльності Північної Кореї, а також побоювання щодо глобальної продовольчої кризи. Непримиренність Росії заважає Україні виводити на ринок пшеницю та інші культури, як-от соняшникову олію.

Незважаючи на значну підтримку 40 мільярдів доларів військової, фінансової та гуманітарної допомоги зі США, українці платять надзвичайно високу ціну. Їм потрібно набагато більше, щоб перевірити військову перевагу росії,

Те, що було зазвичай ненадійним, єдиним фронтом в Україні, особливо багатьма в Європі, починає руйнуватися. ЄС зобов’язався ембарго на більшість російського експорту нафти до кінця року, але не на газ. Німеччина та Франція, які раніше блокували вступ України до НАТО, зараз ведуть чемберленівські кроки щодо умиротворення Путіна. Їхня військова допомога Україні була скромною.

Telegram
Дивіться також
Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки

Учора, 21 грудня, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вулиці Центральній міста Самар, повідомляють ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. ...

16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину 16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину

Кількість постраждалих через вчорашні ворожі атаки на Нікопольщину зросла, повідомили в обласній військовій адміністрації.  До медиків звернувся 16-річний хлопець. У ...

Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки

22 грудня Україна відзначає День енергетика. День Незламних людей, які боряться за освітлення кожної оселі. Під звуки артилерії та дронів, енергетики з Нікополя, ...

Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями

Уночі та ввечері росіяни обстрілювали населені пункти Нікопольщини. З важкої артилерії поцілили по Марганецькій та Покровській громадах, повідомили в обласній ...

«Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна» «Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна»

На лівому березі Дніпра відкрили дружній до жінок та дівчат простір «Вільна». Це спільнота, яка допомагає їм подолати виклики, відновити фізичне та психологічне ...

Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених

Майже півтора десятки разів протягом дня 21 грудня агресор атакував Нікопольщину. Для терору місцевих використовував безпілотники і важку артилерію. Поцілив по ...

Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів

Ще 21 генератор отримала Дніпропетровщина від міжнародних партнерів. Цього разу із альтернативними джерелами живлення допоміг Уряд Чеської Республіки. Вантаж ...

Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів

Дніпро продовжує дбати про комфорт і безпеку мешканців.  Місто систематично ремонтує аварійні ліфти. Нещодавно завершили оновлення одного з  підіймачів у першому ...

«Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість» «Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість»

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу обговорили низку питань, пов’язаних із меморіалізацією війни, формуванням поваги до військовослужбовців, сімей ...

Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців

У місті Варендорф закінчився 53-й Чемпіонат світу CISM з плавання серед військовослужбовців.   Спортсмени з Дніпра вибороли 5 медалей:  – два I місця виборов ...