fbpx
Зараз в ефірі: Генії міста
Наживо

Неділя, 11 Червня, 2023, 02:42:45

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 11 травня

12.05.2022, 10:41

Розвідка США каже про довгу війну на виснаження. У Бельгії через війну в Україні відкриється гаряча лінія боротьби з торгівлею людьми. Швидкого шляху до вступу України до ЄС немає. Торгові війни через зерно. Як загрожує війна захисту клімату?

Велика Британія

«The Guardian» опублікував попередження про те, що президент росії Володимир Путін може застосувати ядерну зброю, якщо він побоюється поразки в Україні. Попередження прозвучало в оцінці керівників розвідки, які проінформували Сенат США про світові загрози.

В Україні передбачили довгу війну на виснаження, яка могла призвести до дедалі більш нестабільних дій Путіна, включаючи повну мобілізацію, введення воєнного стану і, якщо російський лідер відчував, що війна йде проти нього, наражаючи на небезпеку його позиція в Москві – навіть застосування ядерної боєголовки.

Бельгія

Газета «De Morgen» – «БЕЛЬГІЙЦІ НА УКРАЇНСЬКОМУ ФРОНТІ: «Людські страждання неможливо уявити».

«Незабаром відкриється гаряча лінія боротьби з торгівлею людьми»

Після випадків знущань з українських біженців федеральний уряд створює центральну гарячу лінію для жертв торгівлі людьми. Крім пропозиції допомоги, це також має допомогти розкрити банди, які стоять за насильством».

Притулок за секс. Таку пропозицію зробив фламандець українській біженці після російського вторгнення. Оскільки жінка сама звернулася до гуманітарної організації, поліції вдалося дізнатися ім’я та адресу чоловіка. Але це виняток. Адже досі експлуатація українських біженців залишалася непоміченою у нашій країні.

Тому федеральний уряд створює центральний пункт допомоги, з яким можна зв’язатися телефоном і через Інтернет 24 години на добу. 

Хорватія

Газета «Vecernji List» заголовок на першій шпальті. «Корабель-фантом небажаний через санкції США». Танкер, наповнений іранською нафтою, блукає Адріатикою протягом тижня. Американська лобістська група UANI, надіслала лист-попередження, зупинивши тим самим розвантаження вантажів, чого не було в Хорватії з 2018 року. 

Коментар: Як Орбан наклав вето на рішення ЄС російське нафтове ембарго та претензії Угорщини до хорватського узбережжя.

Литва  

Газета «Klaipeda», підпис під фото:  «Дефіцит – У Клайпеді немає квартир для оренди». 

З початку російського вторгнення в Україну в Клайпеді та прилеглих містах оселилися понад 6 тис. осіб. біженців з війни, тому вже кілька тижнів не вистачає орендних квартир. Муніципалітет Уос ще має соціальне житло в резерві, але орендар повинен мати роботу, щоб його отримати. У той же час потік прибулих до Клайпедського центру реєстрації біженців, який запрацював 14 березня, за останні тижні значно зменшився.

Італія

La Stampa головний заголовок «Драгі (прем’єр Італії): «Необхідно зупинити бійню» 

«Вашингтонський саміт зміцнює трансатлантичну вісь. Палаццо Кіджі: необхідно знайти спосіб не принижувати Москву»

«Прем’єр Італії Байдену: «Путін думав розділити нас, але в нього нічого не вийшло».

Київ: «Тисячі кинутих тіл російських солдатів»

 «Пакт Білого дому» – головний заголовок. Угода між двома лідерами у Вашингтоні.  

Нідерланди

Газета «Trouw» – «Як жити без російської енергії? Три варіанти»

Швейцарія

«Tages-Anzeiger» – «Фермери обурені примусовим вилученням сільгоспугідь». Аграрні ринки збожеволіли після війни в Україні.

Тепер Федеральна рада планує відібрати сільгоспугіддя у швейцарських фермерів – на користь захисту навколишнього середовища. Асоціація фермерів чинить опір.

Щоб зробити сільське господарство стійкішим, фермери тепер мають виділяти не менше 3,5% орних земель під так звані зони біорізноманіття. Там нічого не можна вирощувати.    

Це рішення також викликало нерозуміння серед аграріїв, оскільки воно було ухвалено невдовзі після нападу росії на Україну. Через війну в житниці Європи сільськогосподарські ринки божеволіють, каже Мартін Руфер, директор асоціації фермерів. Тому неправильно послаблювати внутрішнє виробництво продуктів харчування. 

Німеччина

Газета «FAZ» – Підпис під фото: «Зустріч у Києві: у вівторок президент України Зеленський приймає міністра закордонних справ Бербока».

Головний матеріал: «Бербок: Швидкого шляху до вступу України до ЄС немає»

Під час свого візиту в Україну міністр закордонних справ Анналена Бербок пообіцяла повноправне членство в Європейському Союзі. Проте «найкоротшого шляху бути не може», сказав Бербок. Вона впевнена, що Україна набуде «чіткого статусу кандидата», але на шляху вперед не має бути «порожніх обіцянок». Тим часом федеральний канцлер Олаф Шольц наполягає на тому, що переговори із шістьма країнами Західних Балкан мають пріоритет.

Друга колонка ліворуч: «Коли Путін програє?»

У «День Перемоги» Володимир Путін не зміг оголосити про свою перемогу у Вітчизняній війні. Спецопераціям не вдалося зробити зміну режиму в Україні. Основний наступ на сході мало просунувся. Російські збройні сили насамперед «демілітаризувалися» у дорогих боях.

Україна з іншого боку озброюється Заходом так, як ніколи раніше у своїй історії. Ця підтримка не давалася відразу після вторгнення, тому що на Заході також очікували, що російські окупанти захоплять Україну протягом декількох днів. Але українці виявили таку готовність захищатися, що навіть думка про перемогу атакованих над окупантами вже не вважається нереальною.

У німецьких дебатах перевага надається таким формулам, як «Україна не повинна програти війну» та «Путін не повинен виграти війну». Однак поступово німецька політика стає сміливішою і на полі словесної битви. У своєму виступі 8 травня канцлер Шольц навіть наважився передбачити, що «Путін не виграє війни».

Не чекайте, що Путін добровільно відмовиться від завойованих ним територій. Однак Давид у Києві більше, ніж будь-коли вірить, що він зможе вигнати російського Голіафа з усієї країни, якщо Захід поставить танки замість рогаток.

Тож війна за Україну може тривати довго. Помахом ядерної батога Путіну вдалося завадити Заходу беззастережно підтримувати Україну. Якщо чекіст у Кремлі слідує старому радянському рецепту, то потім він подає пряник світу. У його випадку, звичайно, не можна нічого довіряти. 

Газета «Potsdamer Neueste Nachrichten» – «Бербок обіцяє підтримку Україні»

Зустріч із Президентом Зеленським на знак солідарності

Міністр обіцяє допомогу в розслідуванні військових злочинів

Посольство Німеччини в Києві знову відкриється

У школах Бранденбурга навчається майже 2450 дітей з України.

Підпис під фото: «Приголомшена. Міністр закордонних справ Анналена Бербок біля братської могили в Бучі під час візиту в Україну.

Газета «Südwest Presse» – «Свічки для Бучі»

Міністр закордонних справ Анналена Бербок зустрілася з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві та відвідала Бучу. Вона хоче, щоб військові злочини були розкрити: «Ми зобов’язані перед цими жертвами не лише вшанувати їхню пам’ять, а й притягнути винних до відповідальності».

Видання «Augsburger Allgemeine.

Колонка справа: “Чи загрожує війна захисту клімату?”

Поріг навколишнього середовища 1,5 градуса може бути вперше перевищено до 2026 року.

Атака росії на Україну зміщує координати: з одного боку, потрібно всіма силами просувати будівництво німецьких вітряків та сонячних батарей, щоб Німеччина якнайшвидше позбулася російського газу, нафти та кутів. З іншого боку, федеральний уряд йде на компроміси, щоб забезпечити енергопостачання країни, наприклад, шляхом будівництва кількох заводів із виробництва викопного зрідженого газу. Міністр економіки терміново звернувся до Німецької екологічної допомоги з проханням не блокувати термінали ЗПГ. 

До 2026 року середньорічна температура у світі вперше може бути більш ніж на 1,5 градуса вищою за доіндустріальний рівень. Ще сім років тому вважалося практично неможливим досягнення цього значення протягом п’яти років. 

 Головне фото: “Візит до України”

Заголовок: “Ви дуже смілива країна” – Міністр закордонних справ Бербок як перший член уряду у Києві”.

Туреччина 

«Daily Sabah» – «Українські діти-сироти лікуються у Туреччині від травм».

Діти несуть на собі тягар російсько-українського конфлікту, який перемістив багатьох. Сотні дітей-сиріт, евакуйованих до Туреччини з країни, зараз одужують від травми за допомогою Міністерства сім’ї та соціальних служб.

Підпис фото: «БУДІВЛІ в південному українському портовому місті Одесі лежали в руїнах, коли пожежники боролися з вогнем до ранку вчора, на наступний день після того, як російські сили обстріляли порт ракетами, а президент Володимир Путін провів зухвалі святкування на честь перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. Поки Путін мовчав про плани будь-якої ескалації, він закликав росіян до бою і повторював свої твердження, що вони знову воюють з нацистами.

США

Газета «NYT»

Росіяни утримують значну частину Сходу, попри невдачі

США посилають мільярди до Києва без обговорень. Обидві сторони в Конгресі розширюють витрати на підтримку військового часу

Підпис під фото: «Анна Верещак зі своїми дочками Міланою, 5 років, і Діаною, 4, у вівторок після втечі з прифронтового села (міста – ред.) Торецьк, Україна».

Los Angeles Times

Заголовки: «Одесу б’ють ракетами». 

Сили Путіна зосереджують атаки далі на захід; 

Глобальна продовольча криза

Колонка справа: «Україна бачить себе в її мистецтві». Твори, мабуть, найулюбленішого народного художника країни, вирвані з вогню війни.

Війни тривала лише години, але іванківчани вже мали всі підстави побоюватися найгіршого. Бомби сипали на зазвичай сонну північну українську громаду на річці Тетерів, яка лежала на шляху величезної брязкальної російської бронетанкової колони, яка націляла на столицю, Київ, приблизно за 45 миль на південний схід. Гамін бою заглушив рев переляканої худоби. 

Вибухи потрясли землю. Укриваючись у морозних підвалах, багато місцевих людей думали про безцінну спадщину тут, у цьому скромному місці. 

«Наша перлина», – сказала помітно емоційна Надія Бірюк, 59-річна начальник відділу культури Іваньківського.

 «Наша коштовність. Наш скарб». Вона говорила про невелику міську колекцію робіт чи не найулюбленішої народної художниці країни Марії Примаченко. Ії кольоровими насиченими, мрійливими образами міфічних звірів, потойбічних птахів та фантасмагоричної флори захоплювали Пікассо та Шагал, вони визнані мистецтвом. Вони сприймається багатьма простими українцями як вираз незмінного національного духу. 

Хоча Примаченко, яка страждала від поліомієліту, відзначена на міжнародному рівні й вдома, вона провела більшу частину свого життя, живучи й працюючи в простому цегляному будинку в крихітному селі Болотня неподалік від центру Іванкова.

Фото 1: «ПОЖЕЖНИК працює біля зруйнованої будівлі на околиці чорноморського портового міста Одеси на півдні України. За неперевіреними повідомленнями, російські сили випустили гіперзвукові ракети під час смертельної атаки. Фото 2: «Мобільний евакуаційний підрозділ Української армії надає допомогу пораненому бійцю на дорозі біля Лисичанська на сході України перед переведенням до госпіталю»

Telegram
Дивіться також
Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон

У Дніпрі молодь та департамент екологічної політики влаштували суботник у прибережній зоні. На толоку зібралось понад 30 людей, які активно збирали непотріб. «Ми, як ...

«Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи «Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи

У Дніпрі у парку ім. Т. Г. Шевченка організували спортивно-танцювальний марафон «Рухайся у ритмі свого міста». Масовий захід зібрав учасників безкоштовного ...

У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко

Під час запеклих боїв у селі Нововодяне Сватівського району загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко. Життя 33-річного воїна обірвалося 7 ...

Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян! Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян!

Голова Громадської ради Дніпра Геннадій Корбан в етері каналу ДніпроТВ розповів про ситуацію з укриттями в місті. На сьогодні в Дніпрі на балансі Фонду Держмайна ...

Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА

Сьогодні, 10 червня, ворог атакував з артилерії Покровську громаду Нікопольського району, повідомили в ДніпроОВА. Рятувальники одразу прибули на місце. На щастя, ...

У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги

Чергова по місту Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради, перевіряє виконання доручення міського голови ...

Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс

У Дніпрі громадськість та місцева влада спільно дбають про благоустрій міста. Дніпряни постійно звертаються у телеграм-канал Голови Громадської Ради Геннадія Корбана ...

Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога

Через підрив греблі Каховської ГЕС на Дніпропетровщині просіла ділянка залізничного полотна. Це сталося поблизу Нікополя. Про це повідомили у пресовій службі АТ ...

Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 всі процеси життєдіяльності мегаполіса під контролем міської влади. Бригади КП «Дніпроводоканал» завершили всі аварійні та аварійно-відновлювальні ...

Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі

У Дніпрі назвали переможців конкурсу на найкращий парк/сквер 2023 року. Ними стали сквер імені Олександра Усачова і парк “Придніпровський”. Конкурс у ...