fbpx
Зараз в ефірі: Обличчя війни
Наживо

Середа, 22 Січня, 2025, 07:08:58

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ про Україну 1 червня

02.06.2022, 10:29

Головні теми: Миколаїв чекає на допомогу. Заборона страхування суден, що перевозять російську нафту. Австрія проти ембарго на газ з росії. Європол: поставки зброї в Україну можуть створити проблему, яка збережеться навіть після закінчення війни. Європа може легко обійтися без Данії, але Данії не обійтися без Європи. Людина Путіна в ЄС – це Орбан. Нідерланди: без нафти і газу з росії все буде дорожче. Туреччина і росія обговорюють маршрут для українського зерна

Велика Британія

«The Guardian». «Побитий, але зухвалий Миколаїв чекає на допомогу» — репортаж із міста.

Під час вторгнення росії 24 лютого Костенко був у Києві. Він замінив політичний костюм і краватку на форму і поспішив до Миколаєва на південний фронт. До цього моменту російські війська були майже в місті. Вони захопили аеропорт і наступали з північного сходу. «Я був останньою машиною», — сказав він.

Громадяни збирали шини та готували коктейлі Молотова, готуючись до вуличних бійок. Українській армії, однак, вдалося відтіснити росіян.

За словами британських та європейських офіційних осіб, пише Financial Times, Велика Британія та ЄС домовилися про заборону страхування суден, що перевозять російську нафту, позбавивши Москву доступу до життєво важливого лондонського страхового ринку.

The Scottish Sun повідомляє, що сьогодні в плей-офф проти України Шотландія матиме проти себе весь світ, але все одно продемонструє свою солідарність із країною, що роздирається війною.

The Herald на першій шпальті розмістило фото гравця української збірної Олександра Зінченка з пресконференції перед матчем, коли гравцю збірної України задали питання про війну

Італія

«Il Fatto Quotidiano» — «ДИРЕКТОР ДЕ БІЛЬ (Європол): «РИЗИКУЄМО ПОВТОРИТИ ТЕ ЩО БУЛО НА БАЛКАНАХ»

Стурбовані не лише чиновники Пентагону та американська преса. Відправлення західної зброї до Києва тепер викликає занепокоєння й у Європолу. З цієї причини агентство Європейського союзу з питань співпраці правоохоронних органів на чолі з його виконавчим директором Катрін Де Болле вирішило створити справжню міжнародну комісію для спостереження за терористичною діяльністю навколо відправленого в Україну озброєння. 

Підпис під фото: Озброєнням яке отримали українські війська, дислоковані на Одеському фронті

La Stampa «Флот ООН для супроводу пшениці»

«Реверс Байдена, так, надсилання ракет середньої дальності до Києва. Білий дім: але не бийте росією»

«Драгі: «Стеля цін на газ у ЄС — це наша перемога».

Про Сальвіні в Москві: «Нам потрібна прозорість»

Австрія

«DER STANDARD» — «Возз’єднання після втечі російських військ»

Головний матеріал: «Нафтове ембарго ЄС сприяє інфляції»

Підпис під фото: «Конвой доставив безліч таких людей, як ця жінка з дитиною з окупованого російськими військами міста Куп’янськ у безпечне місце на сході України. Там, під Харковом, відбулося возз’єднання, та поцілунок».

«Salzburger Nachrichten» — «Австрія продовжує боротьбу із зупинкою постачання газу»

Щойно у Брюсселі пройшло ембарго на російську нафту, на горизонті з’являється наступний крок. Латвія, Естонія та Польща знову закликали до заборони імпорту російського газу на саміті ЄС у вівторок.

Кремль та його військова машина значною мірою залежать від прибутків від енергетичного бізнесу. За оцінками, нафту та природний газ становлять понад 35 відсотків російського державного бюджету. Але залежність взаємна. Австрія, наприклад, отримує 80% свого газу із росії. Тому канцлер Карл Нехаммер відмовився від участі в газовому ембарго як запобіжний захід. «Діюче газове ембарго, як і раніше, не буде проблемою для Австрії», — підкреслив Нехаммер. Важливо, щоб держави-члени враховували одне одного.

Бельгія

«De Morgen» — «ЧОМУ БЕЛЬГІЯ НЕ ПОСИЛАЄ ГАУБИЦІ В УКРАЇНУ»

Нафтовий бойкот прийшов

Підпис на фото: «Українські військові в районі Донбасу, що знаходиться під шквальним обстрілом».

Данія

«POLITIKEN» — «Європа може легко обійтися без Данії. Але Данії не обійтися без Європи»

Протягом трьох десятиліть мир і безпека в Європейському домі були тим, що вдавалося тим, хто знаходився в головній будівлі, тоді як інші в прибудові в маленькому дворику йшли пліч-о-пліч без будь-якої користі від капітального ремонту.

З референдумом у середу ми, данці, можемо порадіти тому, що тепер ми маємо можливість раз і назавжди показати нашим європейським громадянам щиру солідарність і прагнення, яких потребує невизначений світ.

Наші політики повинні сидіти за головним столом, а не шукати чорний хід, коли справа доходить до переговорів щодо політики безпеки та оборони, яка визначатиме майбутнє Європи. Він пропонує універсальну європейську підзвітність та солідарність. Він пропонує наші власні довгострокові політичні інтереси. У передвиборній кампанії останніх тижнів історичні позиції ЄС майже змінилися місцями.

Франція

«20minutes» — «З війни. Після ста днів конфлікту український опір відступає перед лицем посилюваних атак російської армії». 

42-річний український солдат 128-ї Закарпатської гірсько-штурмової бригади Дмитро в траншеї на лінії фронту біля Оріхова, 29 травня.

Для протидії наступу ворога розсіяна по селу українська регулярна армія укріпила свої позиції 128-ю Закарпатською десантно-штурмовою бригадою. Складений із добровольців переважно з цього гірського регіону на заході країни, він діє під егідою Міністерства оборони України.

«Le Monde» — «Донбас під тиском російського наступу»

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «Хабек: «Затикання рота» нафтовим ембарго завдало збитків ЄС

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек різко критикував прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана після компромісу в ЄС щодо нафтового ембарго проти росії. Компроміс його не влаштував, заявив він на Робочому дні Економічної ради ХДС. Сила та рішучість Європи постраждали внаслідок «задушення» навколо шостого пакету санкцій. 

«FAZ». «Шольц захищає обмежене нафтове ембарго».

Канцлер Олаф Шольц виступив на захист рішення про початкове звільнення постачання російської нафти трубопроводом «Дружба» від нафтового ембарго проти Росії. Росія тепер заплатить за свою «діяльність» наслідками, які вплинуть на її можливості економічного розвитку та її процвітання, заявив Шольц після засідання Європейської ради у Брюсселі.

«Augsburger Allgemeine» — «Нафтове ембарго з лазівками. Трубопровід із росії залишається відкритим. Тільки порти зачинені».

Країни ЄС домовилися про компроміс щодо планованого нафтового ембарго проти росії. Повідомляється, що більше двох третин постачання російської нафти до ЄС порушено забороною на імпорт.

Навіть після домовленості про далекосяжну заборону на імпорт російської нафти в ЄС ембарго на газ із росії не буде. На саміті глав держав та урядів у Брюсселі у вівторок такі країни, як Австрія, Бельгія та Естонія, дали зрозуміти, що консенсусу щодо цього немає. Незважаючи на війну в Україні, Німеччина також виступає проти надто швидкого припинення імпорту російського газу.

Критики компромісу скаржилися, що військова скарбниця Володимира Путіна поповнюється цими «недоробленими санкціями», як це назвав член Європарламенту від «зелених» Расмус Андресен. Віце-президент Європарламенту Нікола Бір говорив про «легке нафтове ембарго». Після вторгнення 24 лютого ЄС перевів Москві близько 30 мільярдів євро лише за нафту. 

Нідерланди

«АD» — «Бензин дорожчає на кілька центів щодня»

Невизначеність довкола бойкоту російської нафти відразу помітна на заправці. Рекомендована роздрібна ціна на звичайний бензин учора становила 2,42 євро.

«de Volkskrant» — «Без нафти і газу з росії все буде дорожче»

Нідерланди більше не отримують ні нафти, ні газу з росії. Постачання енергії не буде під загрозою, негайно запевнив міністр Роб Джеттен. 

Експерти менш впевнені. «Нідерланди помітять, Європа помітить, третій світ помітить».

Туреччина

«Daily Sabah» — «Туреччина і росія обговорюють маршрут для українського зерна». Москва готова звільнити морське судноплавство та сприяти безперешкодному експорту зерна з українських портів за погодженням з Анкарою, заявив президент росії Володимир Путін президенту Реджепу Тайіпу Ердогану

Японія 

«The Japan Times» — «Лідери ЄС підтримали часткову заборону російської нафти»

США

«NYT» — Колонка справа: «Російська міліція в Малі причетна до розстрілу мирних жителів разом із екстремістами»

ХОРОБІСТЬ І РУЙНУВАННЯ НА ФРОНТАХ ВІЙНИ

Серед гуркоту артилерійських знарядь та брязкітливих кісток вибухів в Україні фотографи New York Times зібрали кадри та історії боротьби за виживання.

Стаття: «Російські військові не вчаться на помилках, заявляють офіційні особи США»

Підпис під фото: «Українська артилерійська група в Донецьку вела перестрілку з російськими військами за чотири милі».

 «WP» — «Українців на сході шалено поспішають у пошуках безпеки»

У міру наближення російських військ конвої наповнюються старими, хворими і зневіреними.

Канада

«The Globe and Mail» — «Як Олександр Чаусов перетинає лінію фронту в Україні, щоб очолити ризиковану евакуацію тисяч людей»

Вперше, коли Олександр Чаусов перевіз евакуйованих через лінію фронту, що оточувала його будинок на підконтрольній росії Україні, він опинився на дорозі на вершині греблі, його машина була сповнена пасажирів, а світ навколо нього вибухав. 

Артилерійський снаряд врізався у воду всього за 50 метрів, підірвавши гейзер, який, здавалося, завис у повітрі, перш ніж звалитися вниз. Вибухова хвиля втиснула вікна автомобіля всередину.

«Здавалося, що машина ось-ось вибухне через тиск», — сказав Чаусов. Двоє з його шести пасажирів знепритомніли. Але вони вижили, і пан Чаусов здійснив майже 100 переходів через пориту мушлями лінію фронту, де українські та російські війська щодня борються за контроль над країною. 

Сотні тисяч зараз проживатимуть на території, захопленій росією після її вторгнення понад три місяці тому. Багато хто хоче вийти. Маючи трохи більше, ніж непохитні нерви та готовність допомогти, пан Чаусов – та інші, які приєдналися до нього – знайшли способи евакуювати тисячі людей. Волонтерська служба евакуації є високим ступенем ризику, який є однією з незліченних зусиль цивільних осіб, які все ще зшивають воєдино Україну.

Telegram
Дивіться також
Січеславські десантники тримають оборону Покровська Січеславські десантники тримають оборону Покровська

На Покровському напрямку безперервні ворожі штурми! Тільки за добу в зоні відповідальності 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади було знищено понад два ...

Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі Як генератори рятують у ситуації з опаленням у Дніпрі

У Дніпрі для забезпечення безперебійної роботи систем опалення на об’єктах КП «Теплоенерго» встановлено 193 дизельні генератори. Вони за критичних ситуацій ...

росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані! росіяни балістикою вгатили по Дніпру та області: є руйнування та травмовані!

150 будинків зазнали руйнувань внаслідок вранішньої ворожої атаки. рф запустила 4 балістичні ракети по Синельниківському району та Дніпру. Постраждали двоє людей, ...

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині через ранішню ворожу атаку

Збільшилася кількість постраждалих на Синельниківщині. До лікарів звернулася 39-річна жінка. Її госпіталізували в стані середньої тяжкості. Про це повідомила у ...

Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу Стартап до 18 років: дітям Дніпра відкрили шлях до першого бізнесу

Науковий ліцей міжнародних відносин став першим навчальним закладом в Дніпропетровській області, який впровадив дисципліну “Соціальне шкільне ...

У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності У Дніпрі правоохоронець запросив хабар за притягнення винуватця до відповідальності

У Дніпрі правоохоронець попався на хабарі. За гроші він пообіцяв жінці допомогти притягнути її чоловіка до адміністративної відповідальності за домашнє насильство. В ...

Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов Говорити про швидкий вихід ворога на межі Дніпропетровщини наразі немає підстав, – Дмитро Снєгирьов

В етері ДніпроTV Дмитро Снєгирьов прокоментував ситуацію з наступом російських окупантів біля кордонім Дніпропетровської області: «Є певні тактичні просування але ще ...

Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів Історичний максимум: втрати рф за грудень – 48 тисяч окупантів

За даними Генштабу ЗСУ добові втрати на Покровському напрямку – 300 – 500 окупантів, за місяць в середньому ворог втрачає 12-15 тисяч особового складу. За час ...

Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ Дніпрянка самотужки сплела 100 сіток для ЗСУ

Дніпрянка Олена почала волонтерити майже 3 роки тому. Вона плете маскувальні сітки на прохання військових. На танки, окопи, автівки. Займається цією справою ледь не ...

Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України Шпажистки з Дніпра здобули «бронзу» на юніорському чемпіонаті України

Шпажисткі з Дніпра вибороли командну «бронзу» на юніорському чемпіонаті України. Про це повідомила пресслужба Відділення Національного олімпійського комітету в ...