fbpx
Зараз в ефірі: Генії міста
Наживо

Неділя, 11 Червня, 2023, 03:22:22

weather-icon
˚C

Що писали світові ЗМІ 9 листопада про війну росії в Україні

10.11.2022, 11:30

Головні теми: 

  • Зеленський: успіху по збереженню клімата не буде, якщо війна продовжиться
  • Москва відкрита для переговорів без умов
  • Вибори в США: як Москва знову втрутилася. Республіканці можуть призупинити допомогу США Україні
  • Україна запевняє, що на неї не чинили тиску для переговорів із Москвою
  • Україна шукає проросійських колабораціоністів, аби притягнути їх до відповідальності
  • росія заявляє, що підтримує «контакти» із США
  • російський газ постачається до ЄС як ніколи раніше. Танкери з російським природним газом пропливають повз Данію на шляху до решти Європи. Кілька країн відмовляють кораблям у доступі, але імпорт б’є рекорди
  • У Берліні зареєстровано майже 100 тисяч біженців». З них близько 85 500 військових біженців з України
  • Туреччина робить все можливе, щоб покласти край війні в Україні
  • В інтересах Індії продовжувати імпорт російської нафти. Але Індія підтримає будь-яку ініціативу щодо України щодо зменшення ризиків для світової економіки

Велика Британія

«The Guardian» — «Зеленський: успіху по збереженню клімата не буде, якщо війна продовжиться»

Президент Володимир Зеленський заявив світовим лідерам, що вони не зможуть подолати кліматичну кризу, не припинивши війну в Україні.

“Без миру не може бути ефективної кліматичної політики”, — сказав він учора у відеозверненні до світових лідерів на кліматичному саміті Cop27 ООН в Єгипті.

«Війна розпочата росією призвела до енергетичної кризи, яка змусила десятки країн відновити виробництво електроенергії на вугіллі, щоб знизити ціни на енергію для свого населення. Знизити ціни, які шокуючим чином зростають через навмисні дії росії», — заявив український лідер. Володимир Путін, президент однієї з найбільших у світі країн-виробників копалин, використовував домінування росії в постачанні газу до Європи, щоб посилити тиск на країни ЄС та інші країни у зв’язку з війною.

«Війна з росією знищила 5 мільйонів акрів (2 мільйони гектарів) лісів в Україні менш ніж за шість місяців», — сказав Зеленський.

Італія

«La Stampa» — «Президент Путін, настав час домовлятися про мир між вами та Зеленським»

«Переможений цар та атомний жах»

Франція 

«Le Monde» — «Україна: російська війна завдає шкоди моральному духу цивільного населення»

Австрія 

«Kurier» — «Вибори в США: як Москва знову втрутилася»

Республіканці можуть призупинити допомогу США Україні

Перед виборами Євгеній Пригожин, близький друг Путіна, говорив про те, що росія також брала активну участь у виборах до Конгресу США у вівторок. Знову ж таки, дезінформація, як повідомляється, поширювалася в основному через соціальні мережі та інтернет-тролів, що використовуються там. Насамперед підтримали кандидатів, близьких до Дональда Трампа, оскільки вони часто виступають проти подальшої збройової допомоги Україні. Наскільки великий був вплив насправді і чи хотів Пригожин стати важливим, спочатку незрозуміло.

«Хитрий Путін»

Сам Трамп ніколи не приховував своїх симпатій до російського президента, називаючи його розумним навіть після вторгнення до України. Однак провідні члени партії відкидають українські побоювання, що зростаючий політичний вплив республіканців означатиме припинення допомоги Україні. Вони просто не хочуть видавати незаповнені чеки.

Бельгія

«De Morgen» — Херсонська битва буде наступною. Українсько-російська стратегія для південного портового міста».

Португалія 

«I — informação» — «Україна запевняє, що на неї не чинили тиску для переговорів із Москвою».

Іспанія 

«El Mundo» — «Україна шукає проросійських колабораціоністів, аби притягнути їх до відповідальності».

Київ переслідуватиме тих, хто допомагав російським окупантам на звільнених територіях

Його підпис — перекручені каракулі, щось на зразок «Тус», але почерк дитини цілком зрозумілий. Мер Тростянця Юрій Бова, який говорить російською мовою, зберігає щоденник, який залишив в окопі ворожий солдат-підліток. Бова читає перші речення, написані 5 березня: «Нам сказали, що ми їдемо воювати проти нацистів, а ми поводимося як фашисти». Він перегортає сторінки та обирає ще один цікавий абзац: «Говорили, що ми маємо звільнити Україну, але всі тут нас зневажають». Щоденник, за словами його нинішнього власника, потрапить у майбутній музей.

Юрів Бова був обраний на місцевих виборах, але носить військову форму, як і весь уряд Зеленського. Коли почалося вторгнення в Україну, його ім’я було у чорних списках, які вели росіяни. Його місто — одне з найзаможніших у Сумській області, що межує з росією, тому загарбники не змусили на себе довго чекати. Перед тим, як увійшли танки Z, Бова сховався у сусідньому лісі з групою опору та телефоном, з якого він намагався продовжувати керувати селом на відстані. «Якби вони впіймали мене в той момент, вони б закатували мене до смерті», — каже він.

Його група допомагала українській армії виявляти і боротися з росіянами, які оселилися у місті. Влучною артилерійською атакою вони знищили цілу колону російської бронетехніки, що стояла в центрі міста, разом зі старим радянським танком Т34, що стояв на постаменті, який також був пошкоджений.

Цією атакою Юрів Бова та його люди зуміли вибити окупантів, але тепер перед ними постає та сама проблема, що й перед усією звільненою Україною: переслідувати та судити тих українських громадян, які вирішили з ними співпрацювати. 

Мер хоче дати зрозуміти, що влада розрізняє два типи людей: тих, хто був змушений допомагати ворогові, тому що їхнім життям загрожувала небезпека, серед яких багато вчителів-українців, змушених викладати в російській системі освіти, і тільки цією мовою, і тих, хто робив це добровільно, щоб отримати з цього користь. Усі звільнені села, селища та міста мають і те, й інше. З першими нічого не станеться. Багато хто з останніх втік до росії або ховається. У відкритому провадженні знаходяться сотні, якщо не тисячі справ.

Під слідством

Бова описує явний випадок колабораціонізму у Тростянці: «У нас на вулиці кілька людей під слідством. Всі сусіди знають, що співпрацювали з росіянами, але нам потрібні докази. Йдеться про сім’ю пекарів, які нагодували все населення» – каже Бова.

«У перший тиждень вторгнення у них закінчилося борошно, і вони зателефонували мені. У мене були мішки з борошном на складі, які я ховав. Я вирішив сказати їм, де це, щоб вони могли продовжувати пекти хліб для жителів Тростянця. Через два тижні ці пекарі виявили місцезнаходження складу і викрали там все, що призначалося для мирних жителів.

«У місті всі підприємства були пограбовані. Вони навіть не залишили магніти на дверцятах холодильників, але їхня пекарня та аптека продовжували нормально працювати. Зробили вони це з дозволу російських окупантів. Його колеги з пекарні стали донощиками на інших сусідів. 

«El País» — «росія заявляє, що підтримує «контакти» із США»

Заступник глави МЗС стверджує, що Кремль готовий розпочати діалог з Києвом без “передумов, окрім доброї волі”

Вчора росія підтвердила, що Вашингтон та Кремль підтримують відкриті канали діалогу, незважаючи на дуже сильну напруженість. Прес-секретар МЗС росії Марія Заярова вчора підтвердила, що Вашингтон і Кремль тримають відкритими деякі канали діалогу, незважаючи на те, що напруженість досягає максимуму під час загроз військової ескалації та атак із застосуванням радіоактивних бомб. 

Данія 

«Jyllands-Posten» —  «російський газ постачається до ЄС як ніколи раніше»

Танкери з російським природним газом пропливають повз Данію на шляху до решти Європи. Кілька країн відмовляють кораблям у доступі, але імпорт б’є рекорди. 

У Данії верф заробляє на перевезеннях, утримуючи кораблі, пофарбовані в кольори російського прапора.

Незважаючи на війну в Україні, скандальний імпорт скрапленого російського природного газу до Європи побив рекорд

російський природний газ з Арктики проходить повз Данію шляхом до Європи. Декілька країн відмовляються приймати кораблі, але імпорт знову і знову б’є рекорди. Угода на мільярд доларів може допомогти фінансувати війну і робить ЄС уразливим для шантажу.

Німеччина 

«Der Tagesspiegel» — «У Берліні зареєстровано майже 100 тисяч біженців». З них близько 85 500 військових біженців з України

Цифри вищі, ніж у 2015 році. Сенат хоче встановити наметові містечка до кінця листопада

Цього року Берлін вже прийняв майже 100 000 біженців, що значно більше, ніж у ході великого напливу біженців у 2015 та 2016 роках.

Це одна з причин, через яку сенатор із соціальних питань Катя Кіппінг оголосила, що до 10 000 додаткових спальних місць буде надано кінець року, щоб створити для біженців. Кіппінг хоче розбити для цього наметові містечка. За інформацією Tagesspiegel, вони мають бути збудовані у старому аеропорту Тегель, у Темпельхофер-Фельді та у виставковому центрі — по можливості до кінця листопада.

«Informatia Zilei» — «росія запрошєна до участі в справжніх переговорах з Україною»

Люксембург 

«Luxemburger Wort» — «Довга тінь української війни»

Заклик головного дипломата Жана Ассельборна (LSAP) у цьогорічній зовнішньополітичній заяві чіткий: «Більше НАТО і більше ЄС». Інвестуйте, щоб зберегти мир». З рішенням про постачання зброї та матеріалів в Україну Велике Герцогство перебуває на правильному боці історії, підкреслив Ассельборн учора перед представниками парламенту. Однак глава МЗС застеріг від неправильних висновків: більше військової допомоги Україні не означає більше війни.

Туреччина 

«Daily Sabah» — “Туреччина робить все можливе, щоб покласти край війні в Україні”

“Туреччина старанно працює над зниженням напруженості та пом’якшенням криз у глобальній системі, в якій замість солідарності виділяється поділ”, — заявила Анкара і підтвердила, що країна докладає максимум зусиль для припинення російсько-української війни.

«Усі мої співрозмовники кажуть, що Туреччина — це країна, яка робить найбільший внесок у глобальний світ, і хочуть, щоб ми продовжували наші зусилля щодо припинення війни», — сказав високопоставлений дипломат.

Міжнародна система зараз «переживає період численних криз», сказав Чавушоглу, додавши, що Туреччина працює над «зниженням напруженості та пом’якшенням криз у глобальній системі, в якій поділ виступає замість солідарності».

Він також сказав: «Захід, який звинуватив Туреччину в переговорах з росією щодо української кризи, тепер закликає зробити кроки для діалогу».

Тим часом, наголосивши на успіху дипломатичних зусиль Туреччини, він сказав: «Посередницька діяльність Анкари останнім часом продовжує приносити результати та вносити зміни до різних областей, таких як Сербія, Косово, Боснія та Герцеговина, Ефіопія, Сомалі, Філіппіни та Венесуела».

Індія 

«New Indian Express» — «Напередодні поїздки Йеллен (міністра фінансів США) Індія наполягає на імпорті російської нафти»

Міністр ЗОВНІШНІХ СПРАВ С. Джайшанкар у вівторок заявив, що Індія продовжить імпортувати сиру нафту з росії, незважаючи на занепокоєння Заходу, після проведення широких переговорів зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим у Москві.

США

«The Washington Times» — «Зеленський відкритий до переговорів, висуває умови миру з росією»

«WSJ» — «Київ визначив умови переговорів про припинення війни»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до «справжніх мирних переговорів» з росією після тиску з боку західних покровителів, які вимагають показати готовність до переговорів на тлі побоювань щодо видатків на восьмимісячну війну.

Зеленський сказав, що українські умови для переговорів включають повернення контролю України над її територіями, компенсацію Києву за вторгнення Москви та притягнення до відповідальності винних у військових злочинах.

Увечері у понеділок він сказав, що зусилля мають бути зосереджені на «зупинці російської агресії, відновленні нашої територіальної цілісності та примушенні росії до справжніх мирних переговорів».

Перспективи майбутніх мирних переговорів є невеликими, оскільки обидві сторони все ще вірять, що можуть перемогти. Україна досягла значних успіхів на полі бою в останні місяці і потребує більшого. росія вважає, що зможе перетиснути Захід та позбавити Київ підтримки Заходу, а західні столиці заявили, що Кремль ескалює війну, а не шукає переговорів.

Офіційні особи США та Європи заявили, що Україна має визначити умови будь-якого прийнятного врегулювання.

Але в останні тижні західні офіційні особи прагнули розширити своє послання від неодноразових обіцянок військової та економічної підтримки, щоб почати говорити про мирний кінець війни, відповідаючи на тиск усередині країни та на заклики у значній частині світу.

Новини: 

1. Зеленський в Україні заявив, що готовий до «справжніх мирних переговорів» з росією після тиску з боку західних покровителів, які вимагають показати готовність до переговорів на тлі побоювань щодо витрат восьмимісячної війни.

2. Європейський союз сподівається зафіксувати економічну підтримку Києва у розмірі 18 мільярдів доларів наступного року таким чином, щоб Брюссель мав більше можливостей для забезпечення доставки грошей.

Канада 

«The Globe and Mail»  — «Небажані вигнанці»

Побоюючись призову на війну з Україною, росіяни перетинають кордон, щоб втекти. Але в Грузії мало хто радіє новому напливу. Повзуча русифікація Грузії змінює крихітну країну, створюючи внутрішню напругу в державі, лідери якої мають непослідовну політику щодо росії.

Telegram
Дивіться також
Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон

У Дніпрі молодь та департамент екологічної політики влаштували суботник у прибережній зоні. На толоку зібралось понад 30 людей, які активно збирали непотріб. «Ми, як ...

«Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи «Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи

У Дніпрі у парку ім. Т. Г. Шевченка організували спортивно-танцювальний марафон «Рухайся у ритмі свого міста». Масовий захід зібрав учасників безкоштовного ...

У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко

Під час запеклих боїв у селі Нововодяне Сватівського району загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко. Життя 33-річного воїна обірвалося 7 ...

Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян! Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян!

Голова Громадської ради Дніпра Геннадій Корбан в етері каналу ДніпроТВ розповів про ситуацію з укриттями в місті. На сьогодні в Дніпрі на балансі Фонду Держмайна ...

Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА

Сьогодні, 10 червня, ворог атакував з артилерії Покровську громаду Нікопольського району, повідомили в ДніпроОВА. Рятувальники одразу прибули на місце. На щастя, ...

У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги

Чергова по місту Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради, перевіряє виконання доручення міського голови ...

Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс

У Дніпрі громадськість та місцева влада спільно дбають про благоустрій міста. Дніпряни постійно звертаються у телеграм-канал Голови Громадської Ради Геннадія Корбана ...

Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога

Через підрив греблі Каховської ГЕС на Дніпропетровщині просіла ділянка залізничного полотна. Це сталося поблизу Нікополя. Про це повідомили у пресовій службі АТ ...

Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 всі процеси життєдіяльності мегаполіса під контролем міської влади. Бригади КП «Дніпроводоканал» завершили всі аварійні та аварійно-відновлювальні ...

Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі

У Дніпрі назвали переможців конкурсу на найкращий парк/сквер 2023 року. Ними стали сквер імені Олександра Усачова і парк “Придніпровський”. Конкурс у ...