Що писали світові видання про Україну 19 квітня
Головною темою світових ЗМІ став наступ росії на сході України. А також: у Британії пишуть про обмін заручників, у Німеччині критикує канцлера за нерішучість у постачанні зброї та вимагають розслідування щодо Північного потоку-2. В Ізраїлі пишуть, що росія вимагає передати їй церкву.
Велика Британія
«The Guardian» вийшла з матеріалом: «Нам потрібні відповіді» — сім’ї шукають зниклий екіпаж «Москви»
Упродовж кількох днів після того, як крейсер «Москва» затонув у Чорному морі, Юлія Цивова відчайдушно шукала інформацію про свого сина Андрія.
Як і сотням інших російських сімей членів екіпажу, їй не сказали, чи він вижив після ракетної атаки України, внаслідок якої було потоплено російський флагман.
Потім учора вранці їй зателефонували із Міністерства оборони росії. Її син був мертвим. «Йому було лише 19 років, він був призовником», — плакала Цивова телефоном. «Більше мені нічого не сказали, жодної інформації про те, коли буде похорон. Я впевнений, що він не єдиний, хто загинув.
Загальна кількість загиблих, поранених та зниклих безвісти залишається державною таємницею.
Президент Володимир Зеленський заявив, що почався наступний етап війни з росією, повідомляє «Times». У тексті говориться, що російські військові посилили напади на схід країни, оскільки Кремль зосередив увагу на “масштабному” нападі на Донбас. Фокусуючись на новому наступі росії на сході, українські сили «утримують оборону», незважаючи на те, що втратили контроль як мінімум над одним містом.
«Ніде не безпечно», — каже заголовок на першій шпальти «І» над зображенням будівель, що тліють без дахів у західноукраїнському місті Львові після обстрілу російськими ракетами. У газеті йдеться, що напад викликав нові побоювання у цивільних осіб, які вважали його за безпечний притулок.
Путін наполягає на обміні полоненими, повідомляє «The Telegraph».
«The Herald» повідомляє, що росія «виставила напоказ» двох захоплених у полон британців на телебаченні з проханням про допомогу до прем’єр-міністра. За даними газети, вони просять обміняти їх на прокремлівського політика.
Австрія
Газета «Der Standard» – Заголовок «П’ять мільйонів людей залишили Україну»
Київ. Понад 4,9 мільйона українців залишили свою країну після вторгнення російських військ. Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у понеділок. При цьому жінки та діти, зокрема, перетнули кордон країни, а чоловіки-строковики змушені залишатися в Україні. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), майже 215 000 громадян третіх країн також залишили країну, що роздирається війною.
Газета «KURIER». Заголовок: «Інфляція: це те, що ми можемо очікувати. Чотири сценарії прогнозують експерти Wifo. Війна в Україні зробить життя ще дорожчим. Однак для багатьох продуктів підвищення цін відбувається лише із затримкою».
Заголовок матеріалу: «За даними Києва, росія розпочала масштабний наступ на Донбас. Точна мета президента росії досі неясна».
Газета «Kleine Zeitung» вийшла с заголовком: «Зона конфлікту Космос».
Війна в Україні також спричиняє напруженість у космічних подорожах. Співпраця між Заходом та росією вже припинилася, тільки співпраця на міжнародній космічній станції МКС, як і раніше, йде гладко.
Італія
Газета «La Repubblica», вийшла с заголовком на фото: «Подвійна битва».
Заголовок: «Путін: Ми протидіємо санкціям. Але рубль більше не є конвертованою валютою».
Польща
«Gazeta Wyborcza» – «Кремль мовчить про жертв “Москви”»
Іспанія
Газета «ARA». Заголовок: «росія починає останній наступ на Донбасі.
За один день вони випустили вдвічі більше ракет і снарядів, ніж 315 артилерійських обстрілів за останні тижні».
Видання «La Vanguardia»
Заголовок: «росія починає «велику битву» за Донбас»
Зеленський підтверджує, що російський наступ на схід України вчора зазнав одного з найгірших повітряних ударів з початку війни. Основні міста країни були об’єктами ракетного дощу, який залишив десятки жертв.
Франція
Газета: «Libération», Заголовок: «Cвідчення: В Україні зґвалтування як зброя війни».
Ірландія
Газета «The Irish Times» – «Ковені заявив ООН, що росія має відповісти за «звірства»
Голос Ірландії буде використаний, щоб вимагати “відповідальності” за військові злочини росії в Україні, пообіцяв міністр закордонних справ Саймон Ковені.
Пан Ковені сьогодні виступить перед Радою Безпеки ООН, членом якої є Ірландія, з приводу нападу росії на Україну, заявивши, що він наполягатиме на тому, щоб росія відповіла за звірства, скоєні з початку вторгнення 24 лютого.
«Український народ потребує і заслуговує на повну підтримку щоб знайти відповідальних та покарати іх за звірства, які продовжують розкриватися щодня», — сказав він.
Німеччина
Газета «FAZ»
Головний матеріал: «Київ бачить нову фазу російського наступу на сході України».
Російські війська посилили атаки на кілька невеликих міст на сході України. За даними української влади, на Луганщині з важкими боями вдалося захопити місто Кремінна. Радник президента Володимира Зеленського назвав атаки у понеділок початком нового етапу наступу росії на сході України. Повідомляється, що українські контратаки мали місце на сході. Крім того, російські війська завдали повітряних ударів по кількох великих містах країни. Західноукраїнське місто Львів також зазнало ракетного обстрілу. Було семеро загиблих, мабуть, перші жертви в цьому місті, і кілька поранених, деякі серйозно.
Голова ХДС Фрідріх Мерц знову звинуватив канцлера Шольца у нерішучості щодо постачання зброї.
Ще один матеріал: «Зелені чинять тиск на Швезіга»
Лідер партії Нуріпур: Попередніх заяв щодо «Північного потоку — 2» «просто недостатньо»
Тиск на прем’єр-міністра Мануелу Швезіг (СДПН) через її прихильність до російсько-німецького газопроводу «Північний потік — 2» зростає. “Зв’язки між урядом штату Шверін і російською державною компанією “Газпром” завжди були руйнівними, і тепер з ними нарешті необхідно розібратися”, – заявив лідер Партії зелених Омід Нуріпур.
Видання «Neue Westfälische». За даними поліції, понад 20 000 людей відвідали великодній велопробіг у Люде, Ліппі. Великдень Великдень із синьо-жовтим феєрверком на схилі гори була присвячена солідарності з Україною. Вперше з 2019 року шість дерев’яних коліс, наповнених соломою, після темряви скотилися по схилу в долину Еммер (фото). Великодній ритуал привітання весни було припинено на два роки через пандемію корони. З 2018 року багатовіковий звичай внесений ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини.
Заголовок: «1100 німецьких лікарів добровільно працюють в Україні»
Президент Палати Білефельда Клаус Рейнхардт говорить про велику солідарність. Великий російський наступ на сході України, мабуть, розпочався.
Газета «Passauer Neue Presse».
Підпис під фото: «Кажуть, що на величезній площі Азовсталі в Маріуполі все ще перебувають 2500 військових, а також багато мирних жителів».
Головний матеріал: «Суперечки про зброю точаться по колу»
Україна швидко вимагає допомоги – ВДП та Зелені критикують канцлера Шольца
Мер Києва Віталій Кличко закликає до термінової доставки важкого озброєння з Німеччини в Україну. “Нам терміново потрібне важке озброєння з Німеччини”, – сказав він учора газеті “Більд”. «Будь-яке зволікання варте життя. Це має бути зрозумілим кожному. Я не можу зрозуміти цю суперечку».
Президент України Володимир Зеленський також розкритикував затримки з постачанням зброї до його країни у своєму щоденному відеозверненні у понеділок увечері. Він не назвав жодної країни.
Швейцарія
Видання «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Більшість українок хочуть працювати, але багато з них мають надвисоку кваліфікацію»
Опитування близько 1600 українських біженців, проведене рекрутинговою агенцією Jobcloud, вперше показує їхню освіту та проблеми, з якими вони стикаються під час пошуку роботи.
Ізраїль
«HAARETZ». «Між Давидом і Голіафом: єврейські родини застрягли в Україні.
ЛЬВІВ, Україна – «Ми не можемо розлучитися», – каже вона, плачучи. «Тора забороняє нам це робити, тому ми повинні залишитися тут».
Олена Гордєєва, 34 роки, ортодоксальна єврейка з Києва, дивиться на свого чоловіка, 44-річного Нагона Гордєєва. Нахон – «військовий вік», тобто українські прикордонники не випустять його в безпеку ЄС. Сім’я застрягла у Львові.
У зруйнованій війною Україні єврейські громади опинилися в скрутному становищі. Чоловіки не можуть перетинати кордон у безпеку, якщо їм не виповнилося 18, старше 60 або не мають важкого стану здоров’я. Рятуючись від російського вторгнення, багато єврейських сімей не бажають залишати своїх батьків, чоловіків і синів, тому змушені шукати притулку в історично антисемітській Західній Україні, куди росія ще не вторглася.
Гордєєві знайшли притулок у львівській синагозі «Бейс Аарон В’Ісроель», одній із найстаріших у Західній Україні та однієї з двох синагог у місті, які пережили Голокост.
Львів, найбільше місто західної України, знаходиться всього за дві години їзди від польського кордону. Близькість зробила місто привабливим для біженців, які або проїжджають через Львів, або залишаються там. Незважаючи на російські ракетні удари, Львів залишається безпечнішим, ніж лінії фронту на сході країни. Через це місто з населенням близько 720 тис. за останній місяць прийняло понад 200 тис. біженців.
Синагога обходиться за допомогою організацій з усього світу, яка зберігається в усіх можливих закутках будівлі. Коли біженці потрапляють туди, їм дають будь-яке вільне місце, як правило, куточок якогось офісу – або, у випадку Гордєєвих, жіночий балкон, який виходить на чоловічі лави. Під час Шабату та святкових днів чоловіки звільняють територію до головного молитовного залу нижче.
Члени синагогальної громади, незважаючи на труднощі життя на межі зони бойових дій, все ще намагаються зберегти традиції. Суботні служби тривають щоп’ятниці ввечері, як зазвичай, хоча знайти достатньо галахічно євреїв для міньяну з 10 осіб іноді неможливо.
Газета «The Jerusalem Post» – «Україна повідомляє про перші жертви мирних жителів у Львові; Маріуполь тримається»
Матеріал: «Путін вимагає, щоб росія отримала контроль над єрусалимською церквою»
Президент росії Володимир Путін вимагає, щоб Ізраїль надав його країні контроль над Олександрівським двором в Єрусалимі, як обіцяв попередній ізраїльський уряд у листі, переданому прем’єр-міністру Нафталі Беннету в неділю.
Колонка: Тонке балансування Ізраїлю все ще недостатньо для Москви
Із самого початку війни росії з Україною Ізраїль намагається балансувати: навшпиньки балансує між тим, щоб догодити своїм західним союзникам, і тим, щоб тримати у вузді свого могутнього сусіда, який перебуває під впливом росії, на своєму північному кордоні, Сирії.
Сьогодні здається, що спроба Ізраїлю залишатися максимально нейтральним у конфлікті між росією та Україною — наприклад, Ізраїль не приєднався до санкцій західних країн проти росії та відмовився продавати зброю Україні — не змогла догодити Москві.
Японія
Газета «The Japan Times». Заголовок: «Тіла на вулицях Маріуполя». Росія перефокусувала свій наземний наступ на український Донбас.
США
«The New York Times». Стаття: «Тягар санкцій щодо Москви починає проявлятися»
Глава російського центрального банку попередив у понеділок, що наслідки західних санкцій тільки починають позначатися, а мер Москви заявив, що лише в російській столиці під загрозою опинилися 200 000 робочих місць, що є рішучим визнанням, яке спростовує заяву президента Володимира Путіна про те, що санкції не спромоглася дестабілізувати російську економіку.
Похмурі оцінки двох високопосадовців узгоджуються з прогнозами багатьох експертів про те, що росії загрожує різкий економічний спад, оскільки запаси імпортних товарів та комплектуючих вичерпуються. Як росіяни реагують на фінансові труднощі, що виникли в результаті
Оцінки офіційних осіб суперечать райдужним перспективам Путіна. Вторгнення Путіна в Україну частково визначить, чи зможе щось послабити владу російського лідера або позбавити його підтримки війни. На даний момент російській економіці вдалося уникнути руйнівного колапсу, але будуть нові санкції, які ще більше посилять економічний біль. Євросоюз розробляє план щодо заборони імпорту російської нафти. Очікується, що міністр фінансів Джанет Л. Йеллен закликає американських союзників посилити економічний тиск на росію на весняних зустрічах Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні цього тижня, за словами представника міністерства фінансів.
Оцінки міжнародних фінансових організацій скорочення російської економіки коливаються від 10 до 15%. У понеділок російський центральний банк повідомив на своєму сайті, що споживчі ціни в середньому на 16,7% вищі, ніж рік тому.
Уоллі Адейемо, заступник міністра фінансів США, передбачив на економічній конференції в понеділок, що інфляція в росії різко зросте, а імпорт різко впаде.
Колонка справа: «РАКЕТНИЙ ДОЩ, РОСІЯ ПОЧИНАЄ ПОЧАТОК НА СХОДІ
Київ повідомляє про обстріли на 300-кілометровому фронті — на заході завдано удару по Львову»
Видання «The Washington post»
Головний заголовок: «росія розпочинає вторгнення на схід, заявила Україна
Колонка: «Удари по КРАЇНІ посилюються 7 людей убито у Львові, оскільки відносний спокій на Заході порушено»
Росія з’явилася в понеділок, щоб розпочати свій очікуваний наземний наступ на сході України, оскільки Москва активізувала ракетні та артилерійські удари по всій країні в рамках наймасштабніших атак за останні тижні.
«Тепер можна констатувати, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої вони готувалися давно», — заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні, маючи на увазі оспорюваний східний регіон, який, на думку багатьох аналітиків, побачимо деякі з найкривавіших бойових дій війни. «Більшість усієї російської армії зараз зосереджена на цьому наступі».
Канада
«The Globe and Mail» – Заголовок: «Українці, які тікають з Маріуполя, залишають місто в руїнах».
Російські війська прагнуть розгромити останні осередки опору, розпочати нові атаки в містах по всій Україні.
Газета «Toronto Star». Заголовок: «ЗА ДОНБАС ПОЧАЛОСЯ БИТВА»
Росія починає довгоочікуваний наступ, щоб захопити східний регіон. «Незалежно від того, скільки російських військ… ми будемо битися», – каже Зеленський.