fbpx
Зараз в ефірі: Генії міста
Наживо

Неділя, 11 Червня, 2023, 03:31:33

weather-icon
˚C

Що писали світові газети про Україну 14 квітня

15.04.2022, 10:52

Велика Британія

The Times повідомляє, що Фінляндія та Швеція, схоже, готові подати заявку на вступ до НАТО, оскільки війна в Україні «підштовхнула громадськість до підтримки» членства.

Edinburg Evening News повідомляє, що сироти, які були змушені покинути Україну, переїхали до своїх нових будинків в Единбурзі. У документі йдеться, що діти жили в групових будинках із братами та сестрами та опікунами в Україні та мають аналогічні умови проживання в Единбурзі.

Австрія

Ексканцлер Враницький: «Із Путіним не можна домовитися» в інтерв’ю STANDARD: Австрія без міжнародного статусу

Провину, яку тепер узяв на себе Володимир Путін, «більше не стерти», – сказав колишній канцлер Франц Враницький (SPÖ) в інтерв’ю STANDARD. «Немислимо, щоб ви сідали та вели переговори з кимось, хто насправді є кандидатом у трибунал.» Росія нині не є «європейським партнером».

Звинувачення у «геноциді»

Президент США Джо Байден звинуватив свого російського колегу Володимира Путіна у «геноциді» в Україні. «Я назвав це геноцидом, тому що стає все очевиднішим, що Путін просто намагається стерти ідею про те, що він взагалі українець», — сказав Байден у вівторок. Кремль відхилив цю заяву як «неприйнятну».

Газета «KURIER». «Війна в Україні кидає політику Німеччини у жорстоке обертання. Будь то постачання зброї чи політика відвідування: чіткого курсу ми не бачимо».

У міжнародній дипломатії відмова від запрошення федерального президента рівносильна гучному ляпасу. Хвилі, викликані неприйняттям Франка Вальтера Штайнмайєра з Києва у Берліні, відповідно жорстокі. Проте провідна держава Європи не може домовитись про чіткий курс у війні в Україні. Тому що поки федерального президента розвантажують, канцлер Шольц продовжує вагатися, чи варто вирушати в дорогу. Є також нескінченна суперечка щодо постачання зброї.

Італія

Газета «La Stampa», вийшла із заголовком на фото: «Буча, карта різанини».

Ще один заголовок: «Байден сказав: це геноцид».

Нідерланди

Видання «AD»

Заголовок: «Путін жене Швецію та Фінляндію в НАТО»

Швеція та Фінляндія серйозно розглядають можливість вступу до НАТО. Російське вторгнення в Україну може спонукати країни відмовитись від свого історичного нейтралітету.

Швеція зберігає нейтралітет вже понад 200 років, але після нападу росії на Україну дедалі більше людей висловлюються на користь її приєднання до блоку.

Учора Фінляндія офіційно розпочала парламентські дебати щодо можливого членства в НАТО. Якщо обидві країни офіційно подадуть заявку на членство, вони можуть стати членами протягом року.

З моменту початку нападу росії на Україну, за опитуваннями громадської думки, підтримка вступу Фінляндії до НАТО подвоїлася. 

Газета «de Volkskrant» – анонс матеріалу «Російсько-китайські відносини це бочка, повна протиріч».

Видання «Trouw», Заголовок на фото: «Маріуполь – велика здобич для росії»

Головний матеріал: «Аналіз альянсу. Те, чого російський президент не хотів, схоже, сталося через його війну в Україні: розширення НАТО.

Путін штовхає Фінляндію та Швецію в обійми НАТО

Побоювання можливих російських нападів та залякування найбільші в період між реєстрацією та фактичним вступом до НАТО. Як і зараз у випадку з Україною, обидві країни (поки що) не будуть захищені статтею 5 НАТО, в якому напад на одну розглядається як напад на всіх. Можливі тимчасові гарантії безпеки Фінляндії та Швеції з боку НАТО.

Підпис під мапою: «Кордон між НАТО і росією стає довшою. 1949-1999: 196 кілометрів (з Норвегією, яка є членом НАТО з моменту її заснування). 1999-2004: 428 кілометрів (після вступу Польщі, яка межує з російським анклавом Калінінград). 2004-до теперішнього часу: 1233 кілометри (Естонія). Латвія, Литва). Якщо додати Фінляндію, це буде 2573 кілометри.

Естонія

Газета «Õhtuleht» – «500 000 УКРАЇНЦІВ ДЕПОРТОВАНО».

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ у зверненні до РИІГІКОГУ (парламент Естонії): Уявіть, якби окупанти зайняли весь Таллінн.

Іспанія 

Газета «ARA». Заголовок: «Міжнародний кримінальний суд (МКС) бачить ознаки військових злочинів в Україні»

Байден звинувачує Путіна в геноциді, Макрон закликає до стриманості, а Ле Пен хоче союзу з росією.

Фінляндія робить перший крок до вступу в НАТО, а три країни Балтії відвідують Київ.

Видання «La Vanguardia»

Заголовок: «Зеленський запросив важке озброєння, щоб протистояти росії». Президент України Володимир Зеленський запросив у Заходу важке озброєння, щоб мати змогу протистояти військовому наступу, який готує росія на сході країни. Він зробив це за допомогою відео — інструменту, яким він домінує і який є одним із його головних знарядь. Він сказав, що його армії потрібні ракетні установки, бойові танки, бронетехніка, бойові літаки та всілякі боєприпаси, особливо протитанкові та зенітні ракети.

Підпис під фото: «Президент України Володимир Зеленський (у центрі) з колегами з Литви, Польщі, Латвії та Естонії цієї середи в Києві».

Литва

Газета: «Klaipeda» Заголовок: «Демократія не може бути прикута до ліжка». 

Коли російська армія вторглася в Україну, єврейський дисидент, художник, письменник, режисер і журналіст Аркадій Винокурас не лише почав щопонеділка проводити мітинги на підтримку боротьби України за свободу, а й організував дискусії з національними громадами про агресію великого сусіда. . Журналіст не приховує, що в Литві багато людей, які постраждали від пропаганди.

Підпис під фото: Винокурас, журналіст, який ніколи не приховував своїх громадянських і демократичних настроїв, переконаний, що в першу чергу слід запобігти агресорській пропаганді та дезінформації в школах.

Ірландія

Газета «Irish Examiner», заголовок: «Міністр Ковені у Києві побачить наслідки вторгнення».

Міністр закордонних справ Саймон Ковені перебуває сьогодні у Києві, щоб зустрітися з українським урядом та оцінити руйнівні наслідки російського вторгнення.

Це перший візит міністерства закордонних справ із Ради Безпеки ООН, і зустрічі відбуватимуться у безпечних місцях. Пан Ковені відвідає райони, які безпосередньо постраждали від російського вторгнення.

Обговорення з українським урядом будуть зосереджені на тому, як Ірландія може надати Україні подальшу політичну підтримку, допомогу в галузі безпеки та гуманітарну підтримку, допомогти їй подати заявку на набуття статусу кандидата в члени ЄС та запровадити додаткові санкції ЄС щодо росії. 

Газета «The Irish Times» — « Міністр Ковені сьогодні зустрінеться з українськими політиками у Києві»

Пан Ковені доповість про свій візит до Ради Безпеки ООН, де держава зараз займає місце. Це перший візит міністра закордонних справ будь-якого члена Ради Безпеки ООН з моменту початку російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Держава вже надала Україні допомогу на суму понад 50 мільйонів євро у вигляді гуманітарного постачання та нелетального військового майна, такого як пайки та бронежилети. На сьогоднішній день до Ірландії прибули понад 20 000 українських біженців. Очікувалося, що сьогодні Ковені проведе прес-конференцію з українським урядом.

Німеччина

Газета «FAZ». Колонка справа: «Ворог базується не в Берліні»

Штайнмаєр небажаний? Зеленському раді президенти Польщі та прибалтійських республік, але не глава держави Німеччини?

Це звучало настільки неймовірно, що деякі люди прийняли новину за фейк, коли вона потрапила до Берліна. На превелике задоволення Москви, Київ зневажливо поставився до федерального президента, чого ніколи не траплялося ні з ним, ні з його попередниками. 

Київ не робив офіційних заяв щодо образи. Проте вкрай недипломатичні звинувачення посла України в Берліні Мельника дали зрозуміти, що Київ не прощає Штайнмайєру його проросійський курс на посаді міністра закордонних справ — і навіть підозрює його у використанні сплетеної ним «павутини» для продовження, щоб мати вплив, щоб взяти на себе. 

Якби Штайнмайєр справді був темним володарем німецької русофілії, не варто було б його таким чином ображати. Але це теорія змови, яка не має нічого спільного з політичною реальністю у Берліні, зазначає видання.

Головний матеріал: «Обурення Києва поведінкою Штайнмайєра»

БЕРЛІН. Федеральний канцлер Олаф Шольц назвав «дещо дратівливим» той факт, що федерального президента фактично відкликали із запрошення перед запланованою поїздкою до України. Інші політики СДПН висловили чіткішу критику. 

Видання «Der Tagesspiegel» 

Головний матеріал: «Шольц поки що не хоче їхати в Україну»

Канцлер назвав відмову Штайнмайєра “дратівливою” / ЄС прийняв рішення про надання Києву додаткової військової допомоги у розмірі 500 млн євро

Берлін. Після відмови України від візиту федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра багато німецьких політиків висловили розчарування та відчуження. 

Президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії прибули у середу до Києва для переговорів із Зеленським. Штайнмаєр хотів приєднатися до них. Крім допомоги Україні, переговори також стосуватимуться міжнародного розслідування військових злочинів росії. 

У середу ЄС ухвалив рішення збільшити спільну військову допомогу на 500 млн. євро до 1,5 млрд. євро. Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що наступні кілька тижнів будуть вирішальними. 

Газета «Passauer Neue Presse». 

Головний матеріал: «ЄС дає півмільярда на озброєння».

Київ. З огляду на очікуваний великомасштабний наступ росії на сході України ЄС виділяє ще 500 млн євро на постачання зброї Києву. За повідомленнями ЗМІ, аналогічний пакет допомоги планується у США.

Швеція

Видання «EXPRESSEN»: Заголовок на першій шпальти: «ПОВЕРНЕННЯ ПУТІНА, коли Швеція вступить до НАТО».

Швейцарія

Видання «Tages-Anzeiger».  Колонка справа: «Стокер: Ті, хто розуміє Путіна, шкодять партії СВП. Вже ясно, що рішення ухвалюватиметься далі».

Вибори: На зборах делегатів урядовий радник СВП Ернст Стокер у передвиборчій промові різко критикував «деяких представників партії», які висловили розуміння росії та її президента Путіна. Він поклав на них відповідальність за численні поразки, які зараз зазнає СВП на муніципальних виборах.

Його критика була сприйнята зборами з ентузіазмом. 

Ізраїль

Газета «Haaretz» опублікувала інтерв’ю з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Він поставив питання ізраїльським політикам щодо України.

Дмитро Кулеба розкритикував реакцію Ізраїлю на російське вторгнення в його країну в інтерв’ю Haaretz, заявивши, що посередницькі зусилля не можуть замінити допомогу і критикуючи політику Ізраїлю щодо українських біженців.

Він також зазначив, що суттєвого прогресу у переговорах між Україною та росією немає. 

Туреччина

«Daily Sabah». Заголовок: «План евакуації з Маріуполя, у зв’язку із посиленням бойових дій, готовий».

Міністр оборони Хулусі Акар заявив, що Анкара перебуває в контакті з воюючими сторонами та завершила підготовку до евакуації мирних жителів Маріуполя, де на тлі російського наступу ситуація продовжує погіршуватися.

Туреччина підготувалася і готова до запланованої евакуації з Маріуполя як турецьких, так і інших мирних жителів, заявив у вівторок міністр оборони Хулусі Акар, зазначивши, що Анкара перебуває в контакті з сторонами, що воюють, з цього питання.

«Ми перебуваємо у постійному контакті з міністерствами оборони росії та України. Як Туреччина ми зробили і продовжуємо робити все необхідне для безпечного проведення евакуації. У зв’язку з цим ми очікуємо на позитивні результати найближчими днями», — сказав Акар журналістам за підсумками засідання Кабінету міністрів у столиці Анкарі.

Анонс матеріалу: «Сотні українських військових здалися в Маріуполі. Росія: Більше тисячі солдатів 36-ї бригади морської піхоти України, у тому числі 162 офіцери, здалися в полон в обложеному південному портовому місті Маріуполі, головній меті Москви на сході Донбасу, яку їй ще належить взяти під свій контроль, повідомило вчора Міноборони росії».

Підпис під фото: «Люди проходять повз російського солдата під час російського вторгнення в центрі Маріуполя, Україна, 12 квітня 2022 року.

Японія

Газета «The Japan Times»

«Японія та США скоротять фінансування російських вакцин».

Японія і США мають намір виключити російські вакцини проти COVID-19 зі списку товарів, що підлягають фінансовій допомозі, при їх виробництві в країнах, повідомили у вівторок джерела, знайомі з планом.

За словами джерел, цей крок, зроблений у зв’язку з посиленням санкцій західних країн проти росії через її вторгнення в Україну, спрямований, зокрема, на те, щоб відмовити Індію від виконання угоди про виробництво російських вакцин у рамках програми фінансової підтримки.

Індія побудувала тісні відносини з росією, включаючи співпрацю у галузі енергетики та військових технологій. Згідно з джерелами, Японія та США планують домогтися розуміння Індії та вжити необхідних заходів напередодні саміту країн «четвірки», в якому також бере участь Австралія. 

США

«The New York Times». 

Заголовки: 

«Путінська війна може підштовхнути шведів та фінів до вступу до НАТО».

«ПОСИЛЕННЯ ПОШУКУ ОЗНАК ВІЙСЬКОВИХ ЗЛОЧИН».

Матеріал: «Тиск із метою притягнення Кремля до відповідальності; США додають 800 мільйонів доларів допомоги Україні».

У середу слідчі майже з дюжини країн «просіяли землю» у розбомблених містах та свіжовиритих могилах в Україні у пошуках доказів військових злочинів, а широкомасштабне розслідування, проведене міжнародною організацією з безпеки, докладно описало те, що вона назвала «чіткими схемами» дотримання прав людини. порушень російськими військами.

Деякі звірства можуть бути воєнними злочинами, заявили слідчі Організації з безпеки та співробітництва в Європі, що вивчили численні повідомлення про згвалтування, викрадення та напади на цивільні об’єкти, а також про використання заборонених боєприпасів.

Колонка: «На відміну від конкурентів, TikTok продовжує працювати в росії так само, як у світі».

Минулого місяця, коли багато технологічних компаній стали на бік України у зв’язку з вторгненням росії, TikTok, схоже, наслідував їх приклад, призупинивши завантаження нових відео та прямі трансляції з росії. Компанія заявила, що зробила кроки, щоб захистити російських користувачів від нових законів країни, які передбачають кримінальну відповідальність за критику її збройних сил.

Але надзвичайно популярний додаток для соціальних мереж, що належить китайцям, також убезпечив російських користувачів від перегляду будь-яких повідомлень з-за меж країни, у тому числі з України, що фактично створило другу, піддану цензурі версію своєї платформи. Для десятків мільйонів росіян у TikTok зовнішній світ замовк.

Колонка: «Відкинута на полі бою росія напирає зі зловісною риторикою»

Після місяця боїв архітекторам війни Москви проти України довелося пояснювати росіянам, чому Київ не був захоплений. Тоді й почалася найгрізніша риторика.

На державному телебаченні військовий оглядач подвоїв важливість перемоги росії та закликав до створення концентраційних таборів для українців, які виступають проти вторгнення.

Колонка: «Зауваження Байдена про «геноцид» та застереження Макрона від «ескалації риторики».

Заява президента Байдена про те, що росія здійснює «геноцид» в Україні, зустріла в середу суміш підтримки, занепокоєння та опозицію: президент Франції Еммануель Макрон застеріг від «ескалації риторики», а президент України Володимир Зеленський вітав «правдиві слова справжнього лідера», а представник Кремля назвав коментарі “неприйнятними”.

Дуельна риторика виявила труднощі реагування на конфлікт, що дедалі більше визначається страхітливими образами масової бійні, — не закриваючи при цьому потенційні шляхи до дипломатичного вирішення і не відстаючи від ключових союзників.

Telegram
Дивіться також
Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон Збирають сміття та віддають на створення прикрас: молодь Дніпра та екологи піклуються про чистоту прибережних зон

У Дніпрі молодь та департамент екологічної політики влаштували суботник у прибережній зоні. На толоку зібралось понад 30 людей, які активно збирали непотріб. «Ми, як ...

«Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи «Рухайся у ритмі свого міста»: спортивно-танцювальний марафон зібрав близько 200 учасників УТВ і дитячі спортивні колективи

У Дніпрі у парку ім. Т. Г. Шевченка організували спортивно-танцювальний марафон «Рухайся у ритмі свого міста». Масовий захід зібрав учасників безкоштовного ...

У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко У боях з російськими окупантами загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко

Під час запеклих боїв у селі Нововодяне Сватівського району загинув солдат із Дніпропетровської області Олександр Мартиненко. Життя 33-річного воїна обірвалося 7 ...

Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян! Геннадій Корбан: 180 притулків Фонду Держмайна досі недоступні для дніпрян!

Голова Громадської ради Дніпра Геннадій Корбан в етері каналу ДніпроТВ розповів про ситуацію з укриттями в місті. На сьогодні в Дніпрі на балансі Фонду Держмайна ...

Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА Сьогодні ворог знову обстріляв Нікопольщину з важкої артилерії – ОВА

Сьогодні, 10 червня, ворог атакував з артилерії Покровську громаду Нікопольського району, повідомили в ДніпроОВА. Рятувальники одразу прибули на місце. На щастя, ...

У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги У Дніпроі роблять ремонт в амбулаторії Центру первинної медичної допомоги

Чергова по місту Олександра Бодня, заступниця директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради, перевіряє виконання доручення міського голови ...

Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс Оперативне реагування: аварійні тополі та трава по пояс

У Дніпрі громадськість та місцева влада спільно дбають про благоустрій міста. Дніпряни постійно звертаються у телеграм-канал Голови Громадської Ради Геннадія Корбана ...

Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога Поблизу Нікополя через підрив дамби Каховської ГЕС просіла залізна дорога

Через підрив греблі Каховської ГЕС на Дніпропетровщині просіла ділянка залізничного полотна. Це сталося поблизу Нікополя. Про це повідомили у пресовій службі АТ ...

Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Водопостачання відновлено: оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 всі процеси життєдіяльності мегаполіса під контролем міської влади. Бригади КП «Дніпроводоканал» завершили всі аварійні та аварійно-відновлювальні ...

Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі Сквер ім. Олександра Усачова переміг у конкурсі

У Дніпрі назвали переможців конкурсу на найкращий парк/сквер 2023 року. Ними стали сквер імені Олександра Усачова і парк “Придніпровський”. Конкурс у ...