Що писали про Україну світові видання 9 квітня
Велика Британія
На більшості перших сторінок, британських газет, вівторка розміщено фотографії жахливого воєнного злочину після того, як балістична ракета потрапила в переповнений залізничний вокзал. Заголовки газет: “Жахіття на вокзалі”.
Декілька газет досліджують затримки, з якими зіткнулися українські біженці після того, як їм запропонували кімнати в британських будинках, у Weekend йдеться про те, що деякі біженці втрачають надію приїхати до Великобританії і повернутися в Україну.
Одна потенційна британська сторона, що приймає, пояснює, як у сім’ї, якій вона хотіла допомогти, тепер закінчилися гроші в Польщі, і натомість вони розглядають можливість реєстрації як біженців у Німеччині.
На першій шпальті «Guardian» розміщено зображення наслідків російської атаки на станцію у Краматорську на сході України. “Жах на вокзалі” – заголовок газети. Кремль був звинувачений у скоєнні «жахливого» воєнного злочину після того, як балістична ракета потрапила до переповненого залізничного вокзалу у п’ятницю, повідомляє газета. Місцева влада оцінює кількість загиблих у 50 осіб, включаючи дітей. Ще кілька десятків дістали поранення. Українські офіційні особи заявили, що у п’ятницю вранці тисячі людей чекали на евакуаційні поїзди.
Теракт у Краматорську стався у той момент, коли Україна готується до того, що Кремль посилить атаки на непідконтрольні їй райони Донбасу, додає FT Weekend. Президент Європейської ради Шарль Мішель назвав напад «жахливим», додавши, що потрібні додаткові санкції проти Москви, повідомляє газета.
Заголовок Sun також про атаку на станцію: “Зло не має меж”. На місці події серед іграшок та сумок лежали тіла жінок та дітей, повідомляє газета.
Австрія
Газета «Der Standard»: «Російський злочин» – головний матеріал.
Різанина в Бучі додає новий, жахливий вимір війні Володимира Путіна проти України. Перед лицем пов’язаних трупів мирних жителів, дедалі більше західних політиків засуджують воєнні злочини, навіть геноцид, вчинені російською армією.
Данія
Газета «Morgenavisen Jyllands». Анонс матеріалу біля головного фото: «Вони чекали, щоб піти, коли влучили ракети. Залізничний вокзал у Краматорську на сході України перетворився на криваву баню, коли дві ракети впали серед 4000 жителів напередодні війни.»
Анонс матеріалу: «Українські біженці в Данії матимуть кращий доступ до медичної допомоги».
Італія
Газета «La Stampa», заголовок фото: «Бійня на станції».
Нідерланди
Видання «Trouw» підпис фото: «У східноукраїнському місті Краматорську боїв поки що не було, але наступ росіян неминучий. Жителів, які хотіли бігти потягом, були обстріляні ракетами. Щонайменше п’ятдесят людей загинули»
Підпис фото: «Катастрофа на станції одразу після вибухів двох ракет».
Головний матеріал: «Ракетний удар по переповненому вокзалу з евакуйованими».
Газета «de Volkskrant» заголовок на першій шпальті: «Повне руйнування станції Краматорськ після ракетного обстрілу в п’ятницю вранці. В результаті нападу загинули щонайменше 50 людей, багато отримали поранення».
«Зло, якому немає меж». Напад на переповнений залізничний вокзал у Краматорську на сході України дає зрозуміти, що насильству російської армії, здається, немає меж. Що може зробити Захід, щоб зупинити це?».
Іспанія
Газета «ARA». Заголовок: ВІЙНА З ЄВРОПОЮ
«Вбивство на станції. Не менше 50 людей загинули і 100 отримали поранення внаслідок обстрілу російськими двома ракетами мирних жителів, які чекають на евакуацію з Краматорська.»
Видання «La Vanguardia». Заголовок: «Розправа над мирним населенням, що втікає від бойових дій на сході України».
Німеччина
Газета «FAZ» вийшла с підписом під фото: «Немає шансів втекти: перон Краматорського вокзалу в п’ятницю після ракетного обстрілу»
Головний матеріал: «Багато загиблих внаслідок ракетного обстрілу біженців на сході України». Підзаголовок. Президент Комісії ЄС фон дер Ляєн у Києві. Подальші санкції діють.
Газета «Augsburger Allgemeine». Підпис на фото: «Що вони можуть розповісти.
Мільйони людей тікали від війни в Україні, в тому числі до нас в області. У щоденнику вихідного дня вони розповідають про свій досвід, як у них справи та на що сподіваються.
Заголовок головного матеріалу: «Нова різанина в Україні»
Ескалація Десятки мирних жителів загинули в результаті ракетного обстрілу залізничного вокзалу на сході країни. Це одна з причин, чому Німеччина продовжує постачати зброю, навіть якщо вона вже не зі складу Бундесверу.
Туреччина
Видання «DAILY SABAH». Заголовок матеріалу: «В Україні атаковано 100 медичних закладів».
Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала понад 100 нападів на медичні установи в Україні з 24 лютого, коли російські війська увійшли до країни, що спричинило довгострокові руйнації.
США
«WSJ» підпис під фото: «Тіла накрили після п’ятничного нападу на залізничний вокзал у Краматорську. Люди зі східної України зібралися на станції, щоб чекати евакуації після того, як українські чиновники попередили про поновлення наступу росії на Донбасі».
«Ракета вбила десятки людей, які тікають з Донбасу». Внаслідок нападу на східний залізничний вузол загинули діти; «Зло, якому немає меж».
«The New York Times» Фото 1: «Щонайменше 50 людей загинули у п’ятницю, коли ракета потрапила до залізничної станції в Краматорську».
Фото 2: «Натовпи людей, що біжать на захід, чекали посадки на потяги цього тижня»
Головний матеріал.
«Внаслідок нападу на залізничний вокзал загинули десятки людей. Платформи були забиті людьми, що тікають зі сходу України».
Високопосадовець Пентагону заявив, що Сполучені Штати вважають, що ракету запустили російські війська. “Спочатку вони заявили про успішний удар, а потім відмовилися від нього лише після того, як з’явилися повідомлення про жертви серед цивільного населення”, – сказав чиновник, який говорив на умовах анонімності.
Видання «The Washington post» вийшло з заголовком: «Внаслідок нападу на залізничний вокзал України загинули 50 осіб»
Підпис фото 1: «Дитину несуть через лікарню у п’ятницю у Краматорську, Україна. Операційні у місті були переповнені пацієнтами, а деяких лікували у коридорах та залах очікування. За словами чиновника, п’ятеро загиблих та 16 поранених – діти».