Що писала світова преса про Україну 30 березня
Велика Британія
Daily Telegraph повідомляє, що росія відмовилася від «завоювання Києва». Президент росії Володимир Путін «зазнав невдачі у своєму плані», додає газета.
The Financial Times розглядає кризу під іншим кутом. Газета повідомляє про «конфлікт» між ЄС та Росією щодо платежів за природний газ. У газеті йдеться, що росія оголосила проведення платежів у рублях на фоні запровадження західних санкцій, але європейські лідери відмовляються це робити, наполягаючи на тому, що вони мають продовжувати робити платежі в євро або доларах. FT повідомляє, що цей скандал підвищує ймовірність припинення поставок до Європи.
Daily Star приділяє особливу увагу продовженню ролі російського мільярдера Романа Абрамовича, власника футбольного клубу «Челсі», у мирних переговорах у Туреччині. Розмірковуючи над заявами про те, що його отруїли під час раунду переговорів на початку цього місяця, газета пише: «Відійди від Хобнобов (сорт вівсяного печива), Романе!» і повідомляє, що його попередили, щоб він не приймав їжі та пиття.
Австрія
Газета «KURIER» Основний матеріал: «Дотик надії мирних переговорів.”Можливість укласти мир стає все ближче”, – кажуть російські переговорники. росія зменшує війну під Києвом – просто фінт?».
Данія
Газета «Morgenavisen Jyllands».
«Мені здається, що весь світ бачить нас». Незважаючи на технічні проблеми для початку, виступ українського президента Володимира Зеленського явно дійшов до Фолькетинга (парламент у Данії) та данців. Він просив три дії, але провідні політики не вагаються виконувати бажання.
«Члени Фолькетингу спостерігали за промовою президента України у вівторок за відеопосиланням у залі Ландстінг » – підпис фото на першій шпальті.
Хорватія
Газета «Vecernji List» підписало фото: «Україна не вступить у НАТО, Путін виводить свою армію з околиць Києва
Стамбульська угода є першим кроком до миру в Україні.
Підпис на фото: «Маяк для миру: Пожертвування та заклики до миру: десятки тисяч відвідувачів зійшлися на благодійний концерт на Хельденплац у Відні, який за ніч перетворився на море вогнів»
З другою по пяту шпальту матеріали:
- росія тягнула кота за хвіст, НАТО починає гонку озброєнь, це вже було фатальним для СРСР, а це може бути і для путінської росії
- Якщо Україна швидко припинить військові дії, тим менше шансів, що країна збереже свою територіальну цілісність
- У росіян не вистачило сил на Київ, тепер вони зосередяться на Донбасі.
Німеччина
Газета FAZ, «Переговорники Володимир Мединський (Росія) та Арахамія (Україна) у Стамбулі» — підпис фото на першій шпальті.
«ЄС побоюється різкого припинення поставок газу» — колонка зліва на першій шпальті.
ЄС готується до різкого припинення поставок російського газу. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков погрожував припинити поставки, якщо ЄС фактично відмовиться платити за газ рублями, в інтерв’ю американському телеканалу PBS у понеділок увечері: «Немає оплати – немає газу», – сказав Пєсков.
«Україна вимагає військової допомоги, щоб гарантувати нейтралітет. Рух у мирних переговорах / Москва: Менша військова активність під Києвом» — заголовок головного матеріалу.
Після переговорів між делегаціями України та росії у Стамбулі у вівторок обидві сторони повідомили про прогрес. Після тригодинної зустрічі українські учасники переговорів пояснили свої ідеї щодо мирного договору: Україна могла б взяти на себе статус держави, вільної від ядерної зброї, без належності до альянсу, якщо вона отримає гарантії безпеки, такі ж сильні, як зобов’язання НАТО надати допомогу. З цією метою гаранти мирного договору мають взяти на себе юридично обов’язкове зобов’язання надати Україні допомогу в разі нападу. Окрім росії (США, Великобританія, Франція, Китай), Німеччини, Польщі, Туреччини та Ізраїлю, Україна хоче, щоб постійні члени Ради Безпеки ООН відігравали роль держав-гарантів. Крім того, Київ вимагає, щоб мирне врегулювання не ставило під сумнів можливість вступу до ЄС.
Франція
Газета «20minutes» підписала фото біля посольства росії заголовком: «ЕСТОНІЯ ВСТАЄ. У Таллінні, столиці цієї країни, що межує з Росією, «20 хвилин» зустріли жителів, об’єднаних перед війною в Україні».
Ірландія
«The Irish Times»
Підпис фото: «Постраждалий у війні ірландський оператор похований
Ірландський оператор П’єр Закжевський, який був убитий під час висвітлення війни в Україні, провів своє життя, пізнаючи світ через подорожі, пристрасть, яка в кінцевому підсумку привела його до знаменитої кар’єри в журналістиці, пролунала його похоронна меса. Звіт, сторінка 4
Скептицизм щодо російського «плану» пом’якшити київські українські переговорники на переговорах про територіальні поступки під прапором Стамбула
Західні чиновники обережно відреагували на пропозицію росії «різко скоротити» свої військові дії навколо столиці України Києва.
На своїй першій зустрічі з російськими чиновниками за майже три тижні українські переговорники на переговорах у Стамбулі вперше відзначили територіальні поступки.
Заступник міністра оборони Олександр Фомін під час переговорів, які російські чиновники назвали «змістовними», сказав, що Москва «створить необхідні умови для майбутніх переговорів», «різко скоротивши військову активність у регіоні». напрямки Києва та Чернігова», за 150 км на північ від столиці.
Головний переговорник росії Володимир Мединський заявив, що пропозиції Москви є «не припиненням вогню», а спробою «поступово досягти деескалації конфлікту» і «підвищити взаємну довіру».
Український переговорник Олександр Чалий заявив, що вчорашня пропозиція юридично «закріпить» його країну в рамках низки міжнародних угод як «неблокову і неядерну державу у формі постійного нейтралітету».
Швейцарія
Видання «Tages-Anzeiger», стаття: «Володимир Путін принаймні поступається в боротьбі за Київ. Війна в Україні росія обіцяє «радикально» скоротити свої військові дії навколо української столиці. Війська виводяться. Експерти побоюються, що Путін відправить їх на Східноукраїнський фронт.»
Підпис фото: «Українські солдати змогли відтіснити російських солдатів у кількох місцях: українські воїни в Тростянці на сході України».
США
The «Wall Street Journal» вийшов с заголовком «Київ пропонує Москві нейтралітет».
«Переговори про припинення війни демонструють прогрес, але російські сили продовжують смертельні удари по Україні» – колонка на першій шпальті.
«росія перешкоджає виходу компаній, що займаються кредитними картками» головний матеріал видання.
Західні санкції порушили майже всі частини фінансової системи росії, але є один великий виняток.
Російська система внутрішніх розрахунків продовжувала працювати безперебійно після того, як цього місяця Visa Inc. і Mastercard Inc. відмовилися. У той час як вихід карткових гігантів з росії багатьма на Заході розглядався як значний крок, реальність на місцях не була. Більшість російських споживачів ніколи не втрачали можливості використовувати свої растрові та фірмові картки Visa для оплати речей всередині країни.
Кремль агресивно просував власну російську карткову компанію «Мир», яка побудована на інфраструктурі НСПК. За даними на сайті Миру, з моменту його запуску в 2015 році було випущено понад 100 мільйонів карток «Мир».
Стійкість російської платіжної системи — рідкісна перемога президента Володимира Путіна у його фінансовій війні із Заходом. росія не змогла подолати свою залежність від західного імпорту, через що країна гостро потребувала ключових деталей для виробництва. Перед війною росія накопичила 630 мільярдів доларів у резервах, щоб забезпечити захист рубля, але ці зусилля були підірвані, коли США та Європейський Союз заморозили активи російського центрального банку.
«Переговори показують прогрес, але росія бореться за більше територій» пише The New York Times. Фото на першій шпальті: «Бійці одного з українських бойових загонів, у тому числі добровольці зі США та Великобританії, у вівторок в Ірпіні під Києвом».
«Київ обіцяє нейтралітет, якщо Захід гарантує його захист» — заголовок колонки на першій шпальті.
Перші ознаки значного прогресу в мирних переговорах між Росією та Україною з’явилися у вівторок, але не було жодного натяку на швидке припинення страждань, оскільки Росія, схоже, налаштована захопити більше території на сході України, а чиновники прогнозують, що потрібні тижні подальших переговорів. .
Після трьох годин переговорів у Стамбулі українські офіційні особи заявили, що їхня країна готова оголосити себе постійно нейтральною, відмовившись від перспективи вступу в НАТО, ключової вимоги росії , і обговорити територіальні претензії росії в обмін на «гарантії безпеки» від групи інших нації. Помічник президента України назвав російську делегацію «конструктивною», тоді як росія заявила, що «різко» скоротить свою військову активність навколо Києва, щоб «підвищити взаємну довіру».
«На околиці Києва ознаки відступу росіян» – репортаж газети з Ірпіня.
Просунувшись вперед квартал за кварталом, українські солдати у вівторок у розвідувальному підрозділі знайшли всюди ознаки відступаючої російської армії: обгорілий бронеавтомобіль, покинутий бронежилет, прикрашений оранжево-чорною георгіївською стрічкою, російським військовим символом, і традиційну білизну в синьо-білу смужку, видану російським солдатам, викинуту в лісі.
З чим вони не зіткнулися, так це з російською армією в жодній організованій формі. Після місяця жорстоких вуличних боїв одна з найголовніших битв у війні завершилася цього тижня — принаймні наразі — неймовірною перемогою в Ірпіні українські військові. До вівторка українські сили придушили будь-який значний опір росії в цьому стратегічному околицях поблизу Києва. За словами командира, у другій половині дня виникла перестрілка, коли українські солдати знищили одинокий російський бронетранспортер у порожньому районі.
The Washington Post. Заголовок «Захід насторожений, оскільки мирні переговори викликають надії».
Фото: «1: Будинок і ферма Юрія Юневича на околиці Броварів, передмістя Києва, зазнали серйозних пошкоджень під час бойових дій між російськими силами та українськими військовими, які розгорнули зброю в цивільних районах. 2: Жінка проходить повз знищену російську військову машину в Броварах»
Заголовок колонки на першій шпальті: «Оскільки російські атаки вбивають мирних жителів, тактика оборони Києва посилює небезпеку».
Індія
Газета «The pioneer» «З’являється ознака перемир’я для припинення війни в Україні». росія оголошує про скорочення операції під Києвом, іншим містом України.
Підпис фото: «Михайло Подоляк, радник президента України Володимира Зеленського, який дає свою заяву після переговорів між російською та українською делегаціями у вівторок у Стамбулі»
Головний матеріал: Зауваження «шакі» щодо України та Індії Байдена, ймовірно, відображатимуться на переговорах 2+2
Війна, що триває в Україні, і висловлювання президента США Джо Байдена щодо «хисткої» позиції Індії щодо неї, ймовірно, домінуватимуть у майбутньому діалозі «два плюс два» між обороною та зовнішніми справами двох країн у Вашингтоні наступного місяця. Окрім цих питань, 11 квітня міністр оборони Раджнат Сінгх і міністр закордонних справ С. Джайшанкар також розглянуть хід роботи комбінату Quad зі своїми американськими колегами, повідомили тут джерела у вівторок. Чотири країни, включаючи США, Індію, Австралію та Японію, підрахували зростаючу агресивну позицію Китаю у стратегічно важливому Індо-Тихоокеанському регіоні.