Що думають українські архітектори про Дніпро
Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі Дніпро TV.
“З професійної точки зору, Дніпро, напевне, задає дуже високий стандарт саме в архітектурі, і саме у сучасній архітектурі. І я би сказав, що іншим містам варто рівнятися на це місто. Навіть у Києві немає отої рафінованої кількості оцих об’єктів, тому Дніпро у цьому плані взірець”, – вважає тьютор воркшопу, архітектор комунального підприємства “Агенція просторового розвитку” з Вінниці Максим Крамар.
Вінниця набагато компактніше місто і, якщо у Дніпрі відстані у кілометрах, то у Вінниці потрапити куди треба можна за хвилини. “Якщо говорити про висотність чи про масштаб, у нас так само місто компактніше. В цьому теж є певна перевага, тому що з точки зору життя звичайної людини, то це досить класно: все під боком, все зручно, поверховість така, що дозволяє щось гукнути і людина почує – ось в цьому є певна цінність”, – говорить експерт.
У Вінниці зараз йде модернізація старих вулиць. “Використовуючи резерв радянських просторів, робиться зараз досить комфортне місто для людей, де вистачає простору і велосипедистам, і пішоходам, і трамваям, і тролейбусам, і решті автомобілів, – заявив Максим Крамар. – У Дніпрі відбуваються дуже швидкі зміни. Я пам’ятаю вулицю Троїцьку, на якій жив у готелі, розбитою, а зараз вони зовсім інша. І, як архітектор, я звертаю увагу на деталі: як там облаштовані лунки навколо дерев і так далі”.
Найкращі враження від Дніпра у архітектора та міського планувальника, члену ISOCARP, CEO Urban Sustain Architects Романа Помазана. “Я думаю, що Дніпро має неперевершений плюс – це пішохідні бульвари, які множаться, і це дуже позитивний тренд. Узгоджений візуальний вигляд фасадів, забудови, це дизайн дизайн-код міста. Другий – це природа цього міста. Вона неперевершена. Правий берег Дніпра він скелястий, і виходи скель можна використати у дизайн-середовищі. І це використовується, власне”, – розповів Роман Помазан.