fbpx

П’ятниця, 12 Червня, 2026, 14:46:32

weather-icon
˚C

Що 18 серпня 2022 року писали перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні

19.08.2022, 10:37

Головні теми газет:

  • Дівчина в червоному відвідала Зальцбург.
  • Колишній російський десантник, який був на передовій в Україні, викриває гниль в вторгнення і опублікує 141-сторінкову бомбу: щоденний опис того, як його десантний підрозділ відправляли на материкову Україну з Криму
  • Поліція Великої Британії розшукує вбивцю який вдарив ножом вуличного музиканта, що збирав гроші для України
  • Бельгія. Як США переконалися, що Росія вторгнеться в Україну і чому французи і німці подумали, що американці перебільшують? Вражаюча реконструкція «дороги до війни»
  • В Україні вже йде відновлення. Естонія бере на себе роботу з відновлення Житомирської області в Україні. Для виробників дерев’яних будинків оголосили тендер на комплекс дитсадка
  • Декілька нападів на військові об’єкти на анексованому півострові в 2014 році, про які українці заявили нерішуче, змушують російську владу побоюватися збільшення таємних диверсій на їх позиціях
  • Український письменник, поет та громадський діяч Сергій Жадан отримав у Польщі, звання Людини року «Газети Виборчої», яке йому було присвоєно у травні
  • ЄС готує план зупинки Китаю та Росії в Латинській Америці. Пекін за 20 років збільшив свої інвестиції у 26 разів, а Москва посилює свій вплив. Брюссель окреслив комерційний і дипломатичний контрнаступ на 2023 рік. В зв’язку з війною в Україні потрібні нові союзники та постачальники літію замість Росії
  • Після вибухів на російських військових базах у Криму Росія змінила командувача Чорноморським флотом
  • Управління захисту Конституції Німеччини попереджає про російську пропаганду. Внутрішня розвідка припускає, що побоювання щодо нестачі енергії та продовольства будуть підживлюватися Росією для заворушень
  • Стаття: Акція ООН з ізоляції Росії згасає після 6-місячної війни в Україні
  • Туреччина купує 26% українського експорту продовольства, поставки набирають темпів
  • Коли Індія купує російську нафту [зі знижкою], вони мають розуміти, що знижка має бути сплачена українською кров’ю
  • Українці в тилу ворога кажуть окупантам: ви ніколи не будете в безпеці
  • Ветерани США готують з українців морську піхоту
  • Пекін і Москва розгортають війська та проводять спільні навчання

 Австрія

«Salzburger Nachrichten» – Дівчина в червоному відвідала Зальцбург

Шифонову сукню купила випускниця школи з Харкова Валерія на випускний вечір. Потім почалася війна. Її школа в руїнах, як і мрії Валері. У лютому її фото в розбомбленій школі стало вірусним. На приватне запрошення молода жінка відвідала Зальцбург на три дні і отримала можливість одягнути її сукню – і пережити яскравіші дні.

Велика Британія

«The Guardian» – «Я не бачу в цій війні справедливості, я не бачу тут правди»

Колишній російський десантник, який був на передовій в Україні, викриває гниль вторгнення.

Павло Філатьєв знав наслідки того, що говорив. Колишній десантник розумів, що йому загрожує в’язниця, що його будуть називати зрадником і цуратися колишні соратники. Його мати закликала його втекти з Росії, поки він ще міг. Він все одно це сказав.

«Я не бачу справедливості в цій війні. Я не бачу тут правди», — сказав він за закритим столиком кафе у фінансовому районі Москви. Після повернення з війни в Україні він особисто зустрівся з журналістом.

«Я не боюся воювати на війні», — сказав він. – Але мені потрібно відчувати справедливість, розуміти, що я роблю правильно. І я вважаю, що це все провалюється: не тільки тому, що влада все вкрала, а тому, що ми, росіяни, не відчуваємо, що те, що ми робимо, є правильним».

«Daily Mail» – ЩО ЗА МОНСТР ВБИВ 87-РІЧНОГО СТАРОГО НА СКУТЕРІ?

Поліція розшукує вбивцю який вдарив ножом вуличного музиканта, що збирав гроші для України.

Гнів жителів збільшився через хвилю насильницьких злочинів на вулицях Британії після того, як 87-річний дідусь був зарізаний на своєму скутері.

Томас О’Халлоран, який грав на своєму акордеоні, збираючи гроші для України, був жорстоко зарізаний серед білого дня.

«The National» «Девід Праттс український щоденник»

Наш міжнародний редактор з Києва про виклики, які постали перед країною на дипломатичній арені.

Бельгія

«De Standaard» – Як США переконалися, що Росія вторгнеться в Україну і чому французи і німці подумали, що американці перебільшують? Відтворюємо вражаючу реконструкцію «дороги до війни».

Естонія

«Aripäev»  – В Україні вже йде відновлення

Естонія бере на себе роботу з відновлення Житомирської області в Україні. Цього тижня для виробників дерев’яних будинків оголосили тендер на комплекс дитсадка.

Франція «Le Figaro» – Москва перебуває під тиском після терактів у Криму

Декілька нападів на військові об’єкти на анексованому в 2014 році півострові, про які українці заявили нерішуче, змушують російську владу побоюватися збільшення таємних диверсій на їх позиціях.

«LaCroix» – Україна, час жнив

Німеччина

«F.A.Z»  – Росія змінила командувача Чорноморським флотом

Після вибухів на російських військових базах у Криму Росія змінила командувача Чорноморським флотом. Новим командиром призначено Віктора Соколова, повідомляє у вівторок державне інформаційне агентство ріа новості з посиланням на інсайдерів. Минулого тижня кілька літаків було знищено в результаті вибухів на базі ВПС на півострові, який був окупований з 2014 року. У вівторок щонайменше на одній військовій базі в Криму стався ще один вибух.

«Rhein-Zeitung» – Управління захисту Конституції попереджає про російську пропаганду

Внутрішня розвідка припускає, що побоювання щодо нестачі енергії та продовольства будуть підживлюватися.

Офіс із захисту конституції очікує посилення російської пропаганди та шпигунства у зв’язку з війною в Україні в найближчі місяці. “Росія використовує питання, пов’язані з енергопостачанням Європи, зокрема, як гібридний важіль”, – оголосило Федеральне відомство. За допомогою цілеспрямованого поширення неправдивої інформації, такої як дефіцит газу та підвищення цін, намагаються розпалити побоювання щодо можливого дефіциту енергії та продовольства в Німеччині, що загрожує існуванню.

Італія «Corriere della Sera» – «Пекін і Москва розгортають війська та проводять спільні навчання»

Україна Саміт Зеленський-Ердоган

Туреччина

«Daily Sabah» – «Українська дипломатія відновляє роботу у Львові»

Під час зустрічі, яка відбудеться у Львові, президент Ердоган, голова ООН Гутерріш та Зеленський обговорять дипломатичні кроки, які можуть бути зроблені для припинення війни між Україною та Росією.

Стаття: Акція ООН з ізоляції Росії згасає після 6-місячної війни в Україні

Стаття: Туреччина купує 26% українського експорту продовольства, а поставки набирають темпів

Індія

«The Hindu» – «У російській нафті є “українська кров”, заявив міністр»

Україна чекає від Індії «практичної підтримки» у боротьбі з російськими військовими, заявив у середу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Виступаючи на прес-конференції, яка проходила віртуально, пан Кулеба заявив, що Україна була надійним партнером Індії, але купуючи сиру нафту в Росії, Індія, по суті, купує українську кров. Рішучі заяви вказують на посилення позицій України, оскільки Індія продовжує закуповувати російську нафту Ural для стабілізації енергопостачання своєї економіки.

США

«Arkansas DemocratGazette» – «21 хрест без імен»

Похоронний працівник несе хрест із номерним знаком під час панахиди у середу у Бучі, Україна, для 21 невідомого мирного жителя, чиї тіла були ексгумовані з братської могили. Вони були вбиті під час окупації міста під Києвом росіянами на початку війни. На сході Крим перетворюється на нове поле бою із серією вибухів та пожеж, які демонструють вразливість Росії глибоко на безпечній території.

«NYT» – «Українці в тилу ворога кажуть окупантам: ви ніколи не будете в безпеці»

Вони крадуться темними провулками, щоб встановити вибухівку. Вони визначають російські цілі для української артилерії та ракет великої дальності, наданих США. Вони підривають залізничні колії та вбивають чиновників, яких вважають посібниками росіян.

Ковзаючи туди-сюди через лінію фронту, партизани в Україні, в останні тижні відіграють дедалі помітнішу роль у війні, лякаючи російські сили, допомагаючи завдавати принизливих ударів по окупованих територіях, які вони вважали безпечними.

Підпис під фото: «Священик Андрій Галавін у Бучі проводить у середу масове відспівування 21 невпізнаного тіла».

«The Wall Street Journal» – «Ветерани США готують з українців морську піхоту»

Новобранці вчаться битися з росіянами; «багато хто ніколи не тримав у руках зброї»

Одягнені у невідповідну уніформу новобранці української морської піхоти розтягнулися на траві, зводячи автомати та цілячись у цілі. Потім, на подив своїх американських інструкторів, вони один за одним почали натискати на курок.

Новина: Російські спецслужби полюють на диверсантів у Криму після того, як вибух на складі боєприпасів порушив контроль Москви над півостровом.

Telegram
Дивіться також
Від перших кроків на сцені до акробатичних номерів: театр танцю «Овація» підбив підсумки року - 12.06.2026 Від перших кроків на сцені до акробатичних номерів: театр танцю «Овація» підбив підсумки року

У Дніпрі провели звітний концерт театру танцю «Овація», під час якого вихованці колективу представили найкращі хореографічні та акробатичні номери, підготовлені ...

У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення - 12.06.2026 У Дніпрі пояснили ситуацію щодо можливого перегляду тарифу на водопостачання та водовідведення

Останніми днями серед мешканців Дніпра активно обговорюється інформація про можливе коригування тарифів на воду. У КП «Дніпроводоканал» наголошують: жодного рішення ...

Ворог посилює авіаційні удари по позиціях Сил оборони в районі Великомихайлівки на Дніпропетровщині - 12.06.2026 Ворог посилює авіаційні удари по позиціях Сил оборони в районі Великомихайлівки на Дніпропетровщині

Олександрівський напрямок: у районі Великомихайлівки противник продовжував завдавати ударів авіаційними бомбами, намагаючись чинити тиск на наші позиції та ...

Масштабний удар углиб рф: Сили оборони уразили два гігантські нафтозаводи в Татарстані та хімкомбінат у Самарській області - 12.06.2026 Масштабний удар углиб рф: Сили оборони уразили два гігантські нафтозаводи в Татарстані та хімкомбінат у Самарській області

У ніч на 12 червня 2026 року підрозділи Сил оборони України у Республіці Татарстан російської федерації уразили нафтопереробні заводи «ТАНЕКО» та «ТАИФ-НК» у місті ...

Коригував обстріли трьох областей: СБУ затримала у Дніпрі агента російських спецслужб - 12.06.2026 Коригував обстріли трьох областей: СБУ затримала у Дніпрі агента російських спецслужб

Військова контррозвідка Служби безпеки викрила у Дніпрі ще одного агента фсб. Ним виявився завербований ворогом тренер-реабілітолог дітей з інвалідністю, який ...

17 гектарів незаконно переданої землі повернули у держвласність на Дніпропетровщині - 12.06.2026 17 гектарів незаконно переданої землі повернули у держвласність на Дніпропетровщині

Господарський суд задовольнив позов Жовтоводської окружної прокуратури щодо повернення державі земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у ...

Історія дніпрянина, який пережив масовану атаку на місто 2 червня - 11.06.2026 Історія дніпрянина, який пережив масовану атаку на місто 2 червня

Вибиті вікна, уламки скла та зруйноване житло — реальність, з якою через російські обстріли стикаються тисячі українців. Дніпрянин, який 2 червня пережив атаку, ...

Спекуляція на горі: як кіберзлочинці використовують тему пам'яті захисників для зламу акаунтів - 12.06.2026 Спекуляція на горі: як кіберзлочинці використовують тему пам’яті захисників для зламу акаунтів

Центр протидії дезінформації фіксує поширення фішингової схеми, спрямованої на викрадення акаунтів користувачів у Telegram. Зловмисники експлуатують тему вшанування ...

На Дніпропетровщині оголошено надзвичайну пожежну небезпеку - 12.06.2026 На Дніпропетровщині оголошено надзвичайну пожежну небезпеку

12–15 червня на території Дніпропетровської області очікується надзвичайна (V класу) пожежна небезпека. Про це попереджає Гідрометеорологічний центр ...

Сили ППО знешкодили цієї ночі 102 зі 117 ворожих цілей - 12.06.2026 Сили ППО знешкодили цієї ночі 102 зі 117 ворожих цілей

У ніч на 12 червня (із 18:00 11 червня) противник атакував 117 ударними БпЛА типу Shahed (зокрема реактивними), «Гербера», «Італмас» та дронами-імітаторами типу ...