Російська музика під забороною в Україні: скільки людей вже відмовилось від російськомовного контенту
Чи багато ви бачили скандальних відео в соцмережах, на яких українці реагують на російську музику? Чи не щодня подібні світлини публікують в інтернеті. Як себе поводити, коли чуєте російськомовну музику і хто з артистів у списках на заборону?
Володимир дістає свій інструмент, налаштовує та кидає кілька монет у чохол від гітари — на удачу.
Після цього заводить пісню.
Більше 5 років Володимир — вуличний музикант, і раніше в репертуарі мав російськомовні пісні.
Але з початку повномасштабного вторгнення чоловік перестав виконувати пісні артистів з країни-агресорки. Каже, було складно, але з часом звик.
Володимир Кисличний, вуличний музикант: «Важко, тому що все одно їх було більше по співвідношенню відсотковому, ніж українських. І тому треба було виходити із зони комфорту».
Музикант розповідає, що не всі його колеги припинили виконувати російську музику. Суспільство ж на це реагує гостро.
Володимир Кисличний, вуличний музикант: «Бувають випадки, що засуджують. Бувало навіть поліцію викликали. Навіть якщо пісня якогось опозиційного артиста, який за Україну».
Люди навколо позитивно реагують на українську пісню і кажуть, що іншої чути і не хочуть.
«Російські пісні не такі гарні, як українські».
«Ми дуже погано до цього ставимось. Зараз іде війна в країні, і багато хлопців помирають».
«Якщо людині подобається і вона не підтримує війну, то хай слухає, що хоче. Але якщо це навулиці, то треба, щоб звучала або іноземна, або українська музика».
Чимало артистів прийняли аналогічне рішення. Перекладають власні пісні на українську, пишуть нові виключно солов’їною.
Наприклад, Монатік, який раніше писав лише російською. Або гурт «Квест Пістолс».
Втім, в Україні все ще залишились поціновувачі російської музики. Дивні музичні смаки дехто виправдовує тим, що в Україні начебто немає хорошого музичного продукту.
Рома Бобровник, музичний блогер: «Люди, які так кажуть, справді лінуються шукати якісну українську музику. Темпи розвитку української творчості загалом зараз дивують дуже сильно. Якісної української музики справді дуже багато».
Роман – блогер. У соцмережах він розповідає про українську музику. Хлопець наголошує: існує закон, який забороняє публічно виконувати або слухати музику артистів з рф.
Рома Бобровник, музичний блогер: «Завдяки подібним законопроєктам, тепер є можливість законним шляхом це питання вирішувати, звернувшись банально до поліції».
«Закон на базі проекту 7273-д забороняє на території України, зокрема, публічне виконання, показ та демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є чи були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора».
Втім, заборона не поширюватиметься на артистів, що підтримали Україну. Такий перелік наразі поза публічного простору. Але можна припустити, хто в ньому буде.
Один з таких виконавців — Noize MC. З перших днів вторгнення він засудив агресію росії та почав збирати гроші для українських біженців.
Лідер гурту «Акваріум» Борис Гребенщиков назвав війну «ганьбою для росії» і також збирав кошти на підтримку України.
Лідер гурту «Ногу звело» Максим Покровський підтримав Україну і словом, і ділом, збираючи кошти.
Читайте також: «Прилетів снаряд 120-й, я його зустрів»: як у Дніпрі рятують військових з передової