Росія отримала четвертий пакет санкцій від ЄС
Попри бойові дії, прем’єри Чехії, Словенії та Польщі прибули до Києва. У столиці вони мають зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським та віцепрем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Візит здійснюється за домовленістю з Європейським Союзом. Лідери трьох країн представлять широкий пакет підтримки для України.
Єврокомісія затвердила новий – четвертий пакет санкцій для російської федерації. Він передбачає повну заборону на будь-які операції чи угоди з російськими державними підприємствами військово-промислових комплексів і заборону на імпорт сталевої продукції, яка знаходиться під захистом ЄС. А це більше ніж три мільярди євро, які втратить росія від експорту. У пакеті й інші ембарго та обмеження. Тож заборонено:
-нові інвестиції – у енергетику;
-експорт товарів, технологій та послуг, пов’язаних з енергетичною сферою;
-обмеження у торгівлі металами – залізом та сталлю;
-заборона експорту товарів – предметів розкоші;
-санкції для ключових російських олігархів, пропагандистів, ключових військових компаній, авіації, суднобудування, машинобудування.
Віце-президент Єврокомісії заявив, якщо Путіна не зупинити, то наступними після України стануть Литва, Латвія та Естонія.
Валдіс Домбровскіс, віце-президент Єврокомісії: “Ця агресія та звірство проти мирних жителів України триває, а значить і буде тиск на окупантів”.
Експерти зазначають: щодня через енергетичне ембарго агресивна росія буде втрачати майже мільярд доларів.
До речі, відсьогодні чималу роль у цьому відіграє вихід компанії Еккінор з російського ринку. Контрольний пакет належить Норвегії. Еккінор – найбільший постачальник нафти та газу на світовому ринку. Відтепер компанія припинить продавати російську нафту.
Через спаплюжену та агресивну репутацію країни, тайванська компанія з виробництва електроніки ASUS також припиняє бізнес на росії. Про це заявив міністр економіки Тайваню.
Все більше країн сходу стають на захист і підтримку України. Південна Корея надасть нашій державі військову допомогу захисного призначення. Матеріально-технічний пакет східної країни оцінюється майже в мільйон доларів США.
Тим часом експерти зі Сходу заявляють, що війна росії проти України глобально змінить політичний ландшафт і мапу безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні на цілі десятиліття. Професор міжнародної політики Токійського університету Ясухіро Мацуда порівняв путінську війну з терористичними атаками 11 вересня.
Ясухіро Мацуда, професор міжнародної політики Токійського університету: “Китай певною мірою розчарований Путіним, тому що російські військові діють так погано… Раніше китайці зробили ставку на авантюру Путіна, але вона не вдалася. Тому тепер Китай переймається через шкоду своїй репутації”.
Наполеонівські плани Путіна щодо України назвали провальними і в оборонному відомстві США.
Джозеф Кірбі, прессекретар Пентагону: “В нашому розумінні, російська армія дуже засмучена жорстким українським спротивом. Вона не домоглася на землі прогресу, якого, за нашими оцінками, розраховувала досягти на цей момент”.
Аби прикрити свої невдачі в Україні, Росія підписала із спільницею – Білорусією – угоду про розміщення своїх радіостанцій військово-морського флоту та систем протиповітряної оборони у білоруському містечку Вілейка. Навздогін воєнним вивертам росія зустрілася з міністром закордонних справ Ірану, аби заявити: угода про відродження ядерного пакту з Іраном – на фінішній прямій.