Річниця ракетного удару по АТП: у Дніпрі відродили автобусний транспорт
Від початку повномасштабного вторгнення пасажирські перевезення у Дніпрі не припинялися. Після торішнього ракетного удару по АТП, коли були знищені десятки автобусів, завдяки підтримці місцевого бізнесу, інших міст України та німецького Кельна, Дніпру вдалося створити парк саме комунальних автобусів. Черговий по місту, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Олександр Лещенко, перевірив роботу депо, пункту незламності та завітав до спеціалізованої поліклініки.
Некомерційна спеціалізована поліклініка була створена задля профілактики захворювань серед працівників КП «Дніпровський електротранспорт». У ній функціонує 11 медичних кабінетів, працюють 8 лікарів вищої та першої категорії. Власна лабораторія оснащена сучасним медичним діагностичним обладнанням. Базові аналізи та тести у цій поліклініці — безкоштовні. Пані Ольга працевлаштована на підприємстві з 2000 року. Спочатку була кондукторкою, потім — водійкою, а останні 6 років працює ревізоркою.
«Ревізор — це в першу чергу контроль, це безпека руху, організація безпеки руху, перевірки, це дуже така серйозна професія. Перепад температури ви ж самі розумієте то жара, то оцей холод, трошки почувалась себе дискомфортно, прийшла сюди, поміряла тиск, черги не було, дуже зручно», — розповідає Ольга Соколова, ревізорка з безпеки руху в КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР.
Галина Новікова понад 30 років працює водійкою першого трамвая. Перед виїздом на маршрут щоразу проходить медогляд.
«Щодня людина може захворіти, і все може бути, тому ми кожен день проходимо медичний огляд, якщо скарг немає, ми кажемо — скарг немає», — пояснює Галина Новікова, водійка трамвая № 1 КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР.
«Перевіряємо їхній стан здоров’я, перевіряємо температуру, тиск і на стан алкогольного сп’яніння, і потім ми даємо пропуск, що водій може виїзджати на лінію», — каже Оксана Толстік, медсестра передрейсових і післярейсових оглядів КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР.
Воєнний стан не впливає на проходження обов’язкових медичних оглядів.
«Це лікарня комунального підприємства, неважливо це яке депо — тролейбусне або трамвайне, тобто працівник будь-якого депо може сюди прийти й отримати медичну допомогу», — розповідає Олександр Лещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР.
Також КП організувало 6 пунктів незламності. Один із них — у гуртожитку, який знаходиться на балансі підприємства. Тут можна зарядити свої телефони, зігрітися, послухати радіо та випити гарячого чаю. Генератори знаходяться у постійній готовності. Пункт забезпечений медичною аптечкою. Також є інтернет-роутер, щоб відвідувачі мали постійний зв’язок. Облаштовано дитячий куточок з іграшками, книгами, альбомами для малювання.
«Крім того, на території цього гуртожитку є туалет, душова і кімната обігріву так званого», — резюмує Олександр Лещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР.
У вересні 2022 року росіяни поцілили в одне з дніпровських АТП. Тоді були знищені 48 великих і 6 середніх автобусів, ще близько 100 – понівечено.
Стабільну роботу вдалося відновити протягом 4 місяців завдяки підтримці міської влади, небайдужого бізнесу та інших міст — Києва, Вінниці, Кельна. Тоді Дніпру передали 44 великих автобуси. За цей час у підприємстві організували матеріально-технічну базу з технічного обслуговування автобусів.
«Тут, на цій канаві, ми обслуговуємо самотужки автоколони, автобуси, проводиться поточний ремонт, планові роботи та й відповідно всі позапланові поломки усуваються на місці», — каже В’ячеслав Павленко, начальник автоколони КП «Дніпровський електротранспорт» ДМР.
Черговий по місту розповів, що в планах є запуск ще одного маршруту.
«Плани є, ми розробляємо, один із таких маршрутів у нас із житломасиву Північний до ж/м Придніпровськ, поки що ми не можемо його запустити, але це в планах є, один із найближчих», — ділиться Олександр Лещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР.
За рік КП «Дніпровський електротранспорт» перевіз майже 1 мільйон 400 тисяч пасажирів, із них 45% — це пільговики.
Читайте також: У Новомосковську двоє місцевих вимагали неіснуючий борг у батька загиблого військовослужбовця ЗСУ