Ресторан на набережній залишився без води та каналізації
Ресторан «Ріо», афільований до лідера «Громадської сили» Загіда Краснова, та ще низку ресторанів на набережній Дніпра відключили від водопостачання. “Дніпроводоканал” пояснює: заклади заборгували, тому їх внесли у список порушників. Наші журналісти дізналися: «Ріо» у списку порушників правил і законів заходиться майже з моменту будівництва.
Сім закладів на набережній Дніпра – без водопостачання і робочої каналізації. Серед них і афільований до лідера “Громадської сили”, Загіда Краснова, ресторан «Ріо».
Відсутність необхідних для роботи документів ресторан «Ріо» давно взяв за звичку. Низка порушень тягнеться за закладом іще з моменту його заснування. Тих самих часів, коли Загід Геннадійович мав суттєвий вплив на Дніпровську міськраду.
Дмитро Бутко, адвокат, фахівець з питань землі та нерухомості: “Он строился, по-моему, в 2007-2008 году. Я тогда был юристом фракции и видел это всё. Тогда Загид Краснов был руководителем большинства. Сейчас подавались запросы – было ли введено в эксплуатацию это имущество. Но областной ГАСК ссылается на переходные положения, говорит, обратитесь в ГАСК городской. А городской ГАСК на тот момент декларации не выдавал, то там тоже идут сомнения, был ли ввод в эксплуатацию.
Введення будівлі в експлуатацію, тим паче закладу харчування, — не бюрократична формальність, а гарантія безпеки відвідувачів.
Антон Бісєров, начальник юридичного відділу управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міськради: “Готовність об’єкта до експлуатації складається за результатом виконаних будівельних робіт, зокрема, зазначений акт засвідчує відповідність об’єкта державним будівельним нормам, стандартам та правилам, затвердження проєктної документації та безпечної можливої подальшої експлуатації об’єкта будівництва.
Цей акт і підтверджує, що об’єкт збудований відповідно до державних будівельних норм. Всі особи і замовники, які здійснюють контроль за будівництвом, несуть відповідальність”.
Тобто цілком вірогідно, що за життя відвідувачів персонал «Ріо» ані 15 років тому, ані зараз відповідальності нести не буде — ресторан, скоріш за все, не вводився в експлуатацію. Про це говорять адвокати.
Дмитро Бутко, адвокат, фахівець з питань землі і нерухомості: “Рио построен в водоохранной зоне и в водозащитной полосе, и по водному и земельному кодексу говорится, что водозащитная полоса находится в 100 метрах от воды. Эта территория является природоохранной. Поэтому вы видите, что на набережной всё строится в 100 метрах”.
Іще одне ймовірне порушення з боку власників ресторану, афільованого до Загіда Краснова, – будівництво у водоохоронній зоні без дозвільних документів.
Дмитро Бутко, адвокат, фахівець з питань землі і нерухомості: “Помимо проекта отвода земельного участка под строительство, ты должен параллельно разрабатывать проект водоохранной зоны, который учитывал бы, какие сбросы в воду, как эта охраняется территория. То есть, чтоб водные ресурсы не пострадали по водному кодексу. Я так думаю, что этого проекта водоохранной зоны никто не разрабатывал”.
Ярослав Крисько, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “Водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється. У межах водоохоронної зони виділяються саме ділянки під прибережні захисні смуги. Це все покликане для збереження чистоти водоймищ України і запобіганню їх засміченню і забрудненню”.
Відсутність такого проекту могла б дозволити ресторану поза законом скидати сміття й непотріб у Дніпро. Нині закладом інтенсивно цікавляться відповідні інспекції. Перші наслідки для «Ріо» – відключення води.
– «Ріо», добридень.
– Добридень. Скажіть, будь ласка, заклад працює, до вас можна завітати?
– До кінця тижня ми зачинені.
– Ага… Це через воду, я так розумію?
– Через карантин і через воду.
– Зрозумів. Тобто з наступного тижня можна до вас завітати?
– Так, попередньо зателефонуйте нам.
– Дякую, на все добре.
– На все добре.
Карантин? А як же кадри з «грандіозної вечірки» у “Ріо” тиждень тому? Попри “червону” карантинну зону у Дніпрі, на сцені клубу виступав російський реп-виконавець. Повний зал і недотримання протиепідемічних умов. Усвідомлення карантинних норм, судячи з телефонної розмови, наздогнало керівництво “Ріо” тільки через тиждень. Тим часом інші ресторани на набережній – “Міміно”, «1000 і одна нічь», «Август», «Акварель» – теж без води і робочої каналізації.