Рак – не вирок: у Дніпрі розповіли як вберегтися від хвороби
Сьогодні – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. За статистикою, на 2019 рік кількість випадків захворювання становить більше 14 тисяч . Що робити, аби вберегтися від недуги?
Світлана вже рік бореться з раком молочної залози. Каже, дізналась про хворобу випадково. Коли жінці виповнилось 55 років, її донька запропонувала обстежитися у мамолога.
Світлана Агаркова, онкохвора: “Сходила, сделала маммографию, вот. Когда приехала получать результат, то медсестра, которая мне его выдавала, она смотрела на меня такими глазами и говорит: « Мы же диагнозы не ставим, у нас не окончательное заключение, Вам очень нужна консультация врача – маммолога».
Жінка послухалася, сходила до лікаря. Каже, до останнього сподівалася, що це помилка, вона здорова. Проте, після ряду аналізів діагноз підтвердився. Переживала цю новину Світлана дуже тяжко
Світлана Агаркова, онкохвора: “Я ее очень долго не принимала. И в общем-то на операцию я шла без принятия, без внутреннего уже согласия с собой. Вот, я шла, потому что это надо было сделать. Меня убедили, и я на это шла. Но внутренне этот рак я в себе еще не принимала”.
Зараз у Світлани вже інше життя. Минув рік і вона прийняла свою хворобу, вчиться з нею жити. Жартує: з маленькою «театральною» сумкою їй краще, ніж з базарним пакетом.
А Ксенія регулярно проходить огляд у лікаря-мамолога.
Ксенія Штомпель, журналістка: “Почувствовала я уплотнения, для меня стало страшно, что это такое – непонятно. Я сразу обратилась к врачу, мне назначили, указали, что у меня 4 кисты. Они как бы неоперируемые. Не доброкачественные, но и не злокачественные”.
Лікар каже, цю проблему не слід приховувати. Кожен рік всім жінкам та чоловікам необхідно проходити консультацію у лікарів-мамологів. Особливу увагу треба приділити людям віком від 45 років та тим, у кого в сім’ї вже виявляли онкологію
Віктор Завізіон, доцент кафедри онкології Дніпровської медичної академії, лікар-онколог міської лікарні №4: “Рак молочної залози – це захворення, яке при своєчасному виявлені, воно дуже добре піддається лікуванню. І ми маємо шанси отримати стійке виздоровлювання. І жінка може жити довго і щасливо, і навіть досягти поважного віку, і практично не то що не згадувати, і просто приходити, перевірятися переодично, і все в неї буде добре”.
Лікар доповнює: лише за 2019 рік в Україні кількість встановлених діагнозів «рак молочної залози» становить більш ніж два мільйони. Статистика онкології зростає не тільки у нашій країні, а й в усьому світі.