Рада ЄС схвалила угоду про відкрите небо з Україною
Рада ЄС 28 червня заявила про схвалення рішення щодо підписання угоди про спільний авіаційний простір з Україною і вперше назвали терміни введення документа в дію. Про це повідомляє “Avianews”.
Фактично, це останній етап перед підписанням договору, який також називають угодою про відкрите небо. Прес-служба ради ЄС повідомила, що підписання документа заплановано на осінь 2021 року. Одночасно Рада ЄС хоче підписати аналогічні угоди з Вірменією, Тунісом і Катаром. Президент України Володимир Зеленський вже подякував єврочиновникам за такий крок.
«Угода дозволить нашим громадянам отримати більш дешеві квитки і розширити географію подорожей. Його підписання стане ще одним кроком до входження України в єдиний європейський простір », – зазначив Зеленський.
Що передбачає угода?
Це великий документ на 130 сторінок, в якому прописані вимоги до української авіації з переходу на європейські стандарти щодо прав пасажирів, захисту навколишнього середовища, авіаційної безпеки,. Угода передбачає 2-етапну лібералізацію авіасполучення польотів між країнами ЄС і Україною. Під час першого етапу будуть зняті всі обмеження для авіакомпаній України і ЄС на польоти між будь-якими містами України і ЄС. Після того, як Україна інтегрує в своє законодавство всі вимоги ЄС, настане другий етап лібералізації.
Авіакомпанії ЄС зможуть літати між містами України, тобто здійснювати внутрішні рейси. Наприклад, ірландський лоукостер Ryanair зможе літати з Києва до Одеси, а угорська бюджетна авіакомпанія Wizz Air з Харкова до Львова. На практиці це означає можливість появи складних маршрутів, наприклад – Україна-Албанія-Італія. Під час другого етапу лібералізації українські авіакомпанії зможуть здійснювати без обмежень перельоти між будь-якими аеропортами ЄС за умови, що початкова або кінцева точка маршруту – місто в Україні.