Провалля у Дніпрі: в чому причина та чи можливий ремонт під час війни
Останнім часом вулиці Дніпра страждають через локальні провали на дорогах. Причин одразу декілька. Через введення воєнного стану витрачати гроші на поточні та інші дорожні ремонти – не можна. Комунальникам дозволено ліквідовувати лише завали, які сталися через аварії на комунікаціях. Чому так?
Надлишкова ямковість, а тим паче суттєві аварійні провали дорожнього полотна на дніпровських автошляхах з’являються з різних причин, пояснюють спеціалісти.
Дмитро Коробов, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «Є приклади покинутих мереж, які навіть не позначені на топографічних зйомках. Це і особливий рельєф місцевості, особливо правобережної частини. Це і заношеність мереж, яким, є приклади, по 70-80 років. І, звичайно, значна кількість опадів, яка збільшилася, особливо в останні роки. І все це сукупно призводить до утворення зволоження ґрунту і утворення пустот під асфальтним покриттям. І як наслідок — вже саме провалля та просідання асфальтного покриття відбувається».
Проблема в тому, що наразі місто здебільшого просто не має можливості виконувати необхідні роботи з ліквідації дорожніх недоліків.
Дмитро Коробов, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «З початку року було організовано роботи по поточному ремонту, а саме — усунення аварійної ямковості. Встигли усунути такі роботі на площі 52 тисячі квадратних метрів. Але через введення воєнного стану та неможливості оплати Державною казначейською службою України таких робіт, вони сьогодні призупинені. І навіть виникла заборгованість за зазначені роботи у сумі більше 23-х мільйонів гривень».
Однак, ремонтні роботи у Дніпрі все ж проводяться, у значній частині випадків.
Дмитро Коробов, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради: «В разі утворення аварійних ситуацій на міських мережах, таких як КП «Дніпроводоканал, КП «УРЕА», КП «Коменергосервіс» та «Теплоенерго», аварійні роботи та відновлення асфальтного покриття та благоустрою після робіт виконується за рахунок підприємства, за власні рахунки».
Такі роботи, наприклад, відбуваються по вулиці Короленка. Тут, після виникнення провалля, із залученням телеінспекції спеціалісти «Дніпроводоканалу» провели обстеження та виявили пошкодження каналізаційної мережі, яка проходить під асфальтом проїжджої частини на глибині близько чотирьох метрів. Відтак співробітники КП відразу приступили до ремонту.
Сергій Ченчевич, начальник інспекції по контролю за ремонтами експлуатаційних мереж комунального підприємства “Дніпроводоканал” Дніпровської міськради: «Позавчора було ліквідовано це пошкодження. Зроблена вставка, проведений зворотній засип ґрунту та відшлаковка. На теперішній час проводяться роботи щодо підготовки до асфальтування. Асфальт вже в дорозі. На сьогоднішній вечір ця ділянка буде заасфальтована».
Там, де роботи наразі виконати неможливо, міські служби надійно огороджують місця провалів, попереджаючи водіїв та захищаючи їх від зайвої небезпеки.