ПРОСЯТЬ ГРОШІ від вашого імені: шахраї придумали НОВУ СХЕМУ, як взламати ваш телефон
«Проголосуй, будь ласка, за Марію у конкурсі танців». Шахраї розсилають подібні повідомлення, а потім забирають ваші акаунти. На одне з таких смс відреагував і Володимир. У результаті – його сторінку взламали та декілька днів використовували у своїх цілях. Допоки чоловіку не сказали знайомі про шахрайські повідомлення від його імені. Чи вдалося Володимирові повернути свою сторінку та як вберегти себе від шахраїв?
Нові шахрайські схеми з’являються ледь не щодня. На одну з таких потрапив Володимир.
«На телеграм прийшло повідомлення від жінки мого брата, де вона просила допомогти своїй подрузі проголосувати за її племінницю, яка брала участь у якомусь танцювальному конкурсі. Можливо, незвичним було те, що коли я перейшов на сторінку голосування, з’явилося повідомлення, що зараз до вас прийде код, який ви повинні ввести для того, щоб проголосувати. Але я не звернув на це уваги, оскільки це була близька родичка.»
Ввівши код на невідомому сайті, шахраї отримали доступ до телеграму Володимира. Що сторінку зламали, він зрозумів лише через кілька днів. Від його імені почали надсилати такі ж повідомлення знайомим з проханням проголосувати за дівчинку.
Відновити доступ до сторінки чоловікові допомогла знайома, яка також отримала від нього підозріле посилання.
«Вона ж допомогла мені заблокувати цей телеграм-канал. Для цього потрібно в налаштуваннях телефону, будь то айфон або андроїд, зайти в додаток і в додатку Телеграм зняти галочки з усіх дозволів.»
Зазвичай, після зламу сторінки, шахраї позичають гроші у знайомих жертви. Проте, у випадку Володимира, на щастя, ніхто не постраждав.
Зловмисники продовжують вдосконалювати свої шахрайські схеми: російський телеграм-бот ніби-то для заробітку, який передає дані українців країні-агресорці, та смс-розсилка щодо прибутку у TikTok з невідомим посиланням.
«Зламують здебільшого саме месенджер Телеграм – 90, а то і 95% серед всіх зламів месенджерів. І під приводом голосування. Це зараз найпоширеніша схема зламу акаунтів.»
Варто зазначити, що за злом особистих сторінок та використання даних передбачена кримінальна відповідальність. Тож не нехтуйте зверненням до кіберполіції, аби попередити потенційних жертв аферистів.
«Залежить все це від мети, яку переслідував цей шахрай, від розміру шкоди, яку він завдав, і відповідно дій, які він вчинив після цього зламу. Отже, може бути штраф, який коливається від 51 000 грн до позбавлення волі до 12 років.»
Як вберегти себе від шахраїв?
- Перевірте підключені до месенджера пристрої та завершіть усі сторонні сеанси.
- Увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису.
- Не переходьте за підозрілими посиланнями та не відкривайте файли від невідомих відправників.
- Не публікуйте та не надавайте особисту інформацію (номер телефону, електронну пошту) у загальнодоступних місцях.
Читайте також: «Діди перевертаються в могилах», — онук ветерана Другої світової війни боронить Україну