Продовження історії дніпрянина, який веде боротьбу за своє житло з «рейдерським угрупованням»
Редакція ДніпроNews продовжує слідкувати за історією дніпрянина, який веде боротьбу за своє житло з рейдерським угрупованням. В апеляційному суді вже скасували постанову про виселення чоловіка із житла, наступний крок — довести своє право на нерухомість. Однак, власниками будинку називають себе ще двоє людей. Дружина Дмитра Жеравіна розповіла альтернативну версію подій. Тож, чий будинок насправді?
Суди. Шахрайство. Будинок. Історія Дмитра Жеравіна триває. Апеляційний суд постановив не виселяти Дмитра з будинку, який він вважає своїм — відповідний позов нового власника, Сизоненка, відхилили. Роман Сизоненко — людина, яка начебто позичила пану Дмитру грошей під заставу будинку. Жеравін стверджує: цього не було. А що каже пан Роман?
Роман Сизоненко, вважає себе власником будинку: «Моя позиція абсолютна — це мій будинок, який я придбав. І я більше не хочу вам нічого казати».
При цьому в Індустріальному суді виступають представники не тільки Сизоненка, а й колишньої дружини Дмитра, адже саме вона позивачка. Тож наша редакція вдячна за коментарі, які надані були пані Юлією.
– Ця ситуація сталася з будинком, тому що Дмитро вирішив, що ані мені, ані дітям це не потрібно. У мене в шлюбі з ним є троє дітей. Я не розумію зовсім того, що відбувається, тому що на зараз я виграла один суд в апеляції, в касації, і власником будинку є я. І є Сизоненко — це теж друг Дмитра. Тобто два власника — я і Сизоненко. Він набув права власності через біржу, а в мене є від Дмитра всі нотаріальні документи, — розповідає Юлія Воробйова, колишня дружина Жеравіна, яка вважає себе власницею будинку.
– А ви, виходить, одночасно. У вас же не по пів будинку. І ви власниця, і він власник?
– Одночасно!
– Мені не зовсім зрозуміло, як бути з будинком, у якого два власника?
– Є суд, розумієте. Зараз це судове засідання, де Дмитро не дає руху ніякого, а тільки вставляє палки в колеса. Мої адвокати зараз намагаються якось його виключити з цього засідання, тому що він вже не має ніякого юридично відношення до цього будинку. Є я і є Сизоненко, і тільки через суд я можу це вирішити».
Юлія Воробйова повідомила нам, що документи підроблялися за участю Дмитра, а гроші він таки брав. У Дмитра своя думка з цього приводу…
Дмитро Жеравін, постраждав від рейдерів: «Є всі підстави думати, що вони діють у змові, тому що початково, коли відбувалися всі події, вона звернулася до бандитського угруповання, щоб «віджати» все, що було на мені — і цей будинок у Новоолександрівці».
На засіданні представник позивачки клопотав про визнання одного з підписів недійсним. Але, за версією Дмитра, якраз він — єдиний справжній. Перший договір про продаж будинку підписували пан Жеравін і юрист його тодішньої тещі пан Громов. Так нерухомість перейшла у її власність. А далі, як стверджує наш герой, фіктивно будинок повернули йому за оцим договором про розірвання угоди, а потім на Сизоненка через біржу «Січеславську правову» за оцим. Підписи можете порівняти самі.
Дмитро Жеравін, постраждав від рейдерів: «Сизоненко, який діє у змові з Мархасіним — відомим рейдером у місті — про те, що Сизоненко незаконно заволодів майном моєї родини. Дім, який був на мені, незаконно перейшов у власність Сизоненка. За всіма документами, які були підроблені, я не підписував, були вчинені реєстраційні дії».
Очільником рейдерського угруповання його жертви називають Олександра Петровського або просто дніпровського авторитета «Наріка». У ЗМІ його називають «кримінальним авторитетом», який краде у держави мільйони та скоює напади на людей. Тим часом Віталій Мархасін, у розмові з журналістами, свою причетність до Наріка чи рейдерських дій — спростував.
Віталій Мархасін у телефонній розмові: «Я ніякого стосунку до цього не маю, з Петровським не знайомий, бізнес не веду і не вів».
Того дня, після цієї розмови, нам вже писала пані Юлія, яка доводить своє право на дім, який вже начебто належить Сизоненку: «Щоб у вас було трохи розуміння, кого ви так захищаєте. Чоловіка, який викинув трьох дітей на вулицю та Ешонкулову, яка претендує на майно, до якого не має жодного відношення. Та й підніміть інформацію: на будинок накладено арешт і Дмитро не може там жити чи орендувати його».
Наша редакція вже наголошувала, що на будинок наклали арешт у 2019 році, саме це викликало питання: а чому ж його здають в оренду? Просимо пані Юлію пояснити її бачення подій.
– Ви писали нам про арешт будинку. Ви знаєте, що його нині здають? Чому його показує пан Мархасін?
– Там взагалі ніхто не має права жити, окрім Сизоненка, бо я на нього накладала арешт ще в 18-му році. Це незаконно, але Дмитро його дуже багато здавав, і я не розумію, чому вони з Віталієм стали такими ворогами.
– А ви не знаєте, хто зараз будинок здає?
– Я не маю ні доступу до того будинку з 18-го року, нічого, взагалі нічого. Тільки у мене є документ нотаріальний, де будинок переходив до моєї матері.
– Є інформація, наприклад, що сам Віталій здає в оренду зараз цей будинок, а на нього накладений арешт. І я не зовсім розумію, як це можливо?
– І я не розумію.
– Ви щось про це знаєте?
– Ні, не знаю.
Ба більше, Юлія стверджує: їй погрожували.
Тим часом суд клопотання не задовольнив — експертизу підписів Громова і Жеравіна не долучили. Цікавий факт: оригінали договорів чомусь ніде не можуть знайти. Дмитро впевнений, що їх просто не існує. Товарна біржа «Січеславська правова», яка є третьою стороною у справі з будинком… а ще фігурує у «віджимі» майна бізнесмена Демченка, оборудці з ЖК «Кіровським», справі Валентини Догорян і будинку родини Завражиних…так от, біржа документів тих не зберігає. Отримати їх від органів місцевого самоврядування поки не вдалося. І на думку представника позивача, — це максимум копії.
«Навіть якщо на зберіганні знаходяться паперові справи, там також немає оригіналів правочину. Там, як я навів посилання закону, в паперовому вигляді зберігаються лише окремі документи, які пов’язані з вчиненням реєстраційних дій».
Справа Дмитра слухається також у Верховному суді. Пані Юлія у столиці вже доводила своє право на будинок. Роман Сизоненко все ще вважає нерухомість своєю. Тож чий будинок насправді?