Про державні та міжнародні програми підтримки: в області пройшов форум для бізнесвумен
На Дніпропетровщині пройшов форум для підприємниць. Його панелі присвятили роботі бізнесу в умовах війни. Обговорили й державні та міжнародні програми підтримки. Окремо зупинилися на розвитку легкої промисловості. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Кожен другий ФОП в Україні цьогоріч запустили саме жінки. А це 154 тис нових підприємств. Цифри доводять – бізнесвумен залишаються лідерами змін. Попри війну та виклики, пов’язані з нею. Подякував тим, хто працює саме на Дніпропетровщині. Побажав плідної роботи на форумі. Його організували саме для підприємниць», – сказав перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.
Серед організаторів заходу і Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ». Його президент Денис Гречко пояснив – ставили за мету познайомити жінок з можливостями для розвитку власної справи. Обговорити існуючі проблеми, викликані війною, та знайти шляхи їх вирішення.
«Для цього запросили представників державних установ. Це податківці, митники, керівник інспекції з питань праці. Хочемо закцентувати увагу учасниць на тих програмах підтримки, які є», – додав він.
Презентували на форумі й ініціативи від міжнародних партнерів, які можуть зацікавити підприємниць. Серед таких проєкт «SEW Ukraine». Його благодійники впроваджують спільно з Канадською фундацією кооперативного розвитку. А ще за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
«Навчаємо шити. Для цього обладнали швейні класи. З жінками займаються викладачі. Долучитися можуть навіть ті, хто не має жодних навичок. За результатом отримають сертифікат. Є лектори, які надають маркетингову підтримку, допомагають з бізнес-плануванням, вирішенням фінансових і податкових питань», – поділилася керівниця проєктної групи від ВБФ «ГОРЄНІЄ» проєкту «SEW Ukraine» Олена Гречко.
Керівниця компанії, яка займається створенням вишитого одягу, Ірина Ковальова каже – спілкування у запропонованому форматі надихає. Це важливо, бо ще минулоріч під час блекаутів їм доводилося пристосовуватися шити по домівках. Стикалися й з тим, що втрачали кадри. Треба було шукати нові й навчати.
«На таких зустрічах ти бачиш, що люди залишаються в Україні. Радує й те, що нас підтримують не тільки словами, а й практичними речами та грантами. З’являється впевненість, що спільно вирішимо питання, які виникають», – додала Ірина Ковальова.
Організатори форуму запевнили – підприємниці можуть розраховувати на їхню допомогу. Щодо пропозицій від міжнародників, то їх збирають у Регіональному офісі міжнародного співробітництва.
Загалом захід зібрав майже 150 учасниць. Кращих з них відзначили від ОВА.
Читайте також: «Прозорість та підзвітність»: робоча група розглянула доцільність кількох тендерів