Правоохоронці України та Латвії викрили в Дніпрі шахрайський сall-центр
У Дніпрі провели масштабну спецоперацію із залученням іноземних правоохоронців. Стало відомо, що група осіб організувала шахрайський сall-центр, який ошукував громадян держав Європейського Союзу. Спільна співпраця двох країн дозволила швидко затримати та притягнути до відповідальності причетних. Наразі все ще тривають слідчі дії, але процес позбавлення Дніпра репутації «офісної» столиці може, нарешті, незабаром дійти фіналу.
У Дніпрі за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури затримали організаторів call-центрів. Впродовж 2022 та 2023 років шахраї масово видурювали у людей гроші.
Підозрювані забезпечили угруповання комп’ютерною технікою, програмним забезпеченням та клієнтською базою.
Євгеній Ружанський, прокурор відділу нагляду за додержанням законів: «В подальшому працівники таких сall-центрів, представляючись співробітниками правоохоронних органів, а також іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфідеційні данні банківських рахунків. В подальшому шахраї виводили грошові кошти потерпілих на підконтрольні їм рахунки. Більшість потерпілих є громадяни Латвійської республіки».
Правоохоронці провели 30 санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів та у приміщеннях сall-центрів. Роботу з викриття шахрайської схеми провели спільно українські та латвійські правоохоронці.
Ксенія Вороніна, начальниця відділу міжнародно-правового співробітництва: «Нам було вкрай важливо не просто направити латвійським колегам запит про міжнародну допомогу щодо визнання таких осіб потерпілими та отриманні від них свідчень, а й забезпечити проведення процесуальних дій швидко, майже одночасно на території обох країн — України та Латвії. З цією метою обласна прокуратура ініціювала створення спільної слідчої групи».
Така спільна слідча комісія дала змогу обмінюватися досвідом та швидко викрити фігурантів злочинів.
Це вже не перший випадок співпраці України з іноземними правоохоронцями і не перше спільне успішне розслідування.
Ксенія Вороніна, начальниця відділу міжнародно-правового співробітництва: «Ми співпрацюємо на різних рівнях, і створення спільної слідчої групи — це не перший випадок у нашій діяльності. Але саме у цьому кримінальному проваджені — це яскравий приклад швидкої оперативної співпраці, як насправді міжнародне співробітництво може допомогти у кримінальному провадженні саме на національному рівні».
Слідчі дії тривають, встановлюється причетність працівників поліції, які «кришували» діяльність сall-центрів. Також перевіряється інформація щодо потерпілих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.
Читайте також: У Новомосковську через вбивство в клубі хочуть посилити контроль за дотриманням комендантської години