Працюють, волонтерять та будують плани на майбутнє: чим живе Магдалинівська громада
У Магдалинівській селищній територіальній громаді, що у Новомосковському районі, ситуація контрольована. Працюють соціальні та комунальні служби, бізнес і аграрії. Діти – від дошкільнят до ліцеїстів – навчаються онлайн. Всі працюють на перемогу, приймають та допомагають переселенцям. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповів голова громади Володимир Дробітько.
За час війни через Магдалинівську громаду пройшло майже 3 тис переселенців. Осіло тут трохи менше половини. В основному це люди з промислових областей – Донеччини та Луганщини. Та й на аграрній землі вони знаходять роботу.
«Хто хоче працювати, той знаходить роботу, – каже Володимир Дробітько. – На сьогодні у нас проживає майже 1200 переселенцiв. З них 80% зупинилося у приватному секторі. Інших розмістили у компактних місцях проживання. Таких на території громади два».
Місцеві підтримують тих, хто через війну втратив все. Для них та бійців з передової готують смаколики та закрутки.
«Нашi освітяни, представники культурної галузі зробили більше 2 тисяч банок консервації. Готують вони й пиріжки, вареники. Всім тим, чим ми можемо поласувати вдома, радуємо наших захисників та переселенцiв», – поділився голова громади.
Тримають свій фронт й тутешні фермери. Попри війну вони вчасно посіяли. Нині завершують збір врожаю.
«Триває збір пізніх зернових. Завершуємо й з овочевою групою – пізньою капустою, морквою і картоплею. У наступному році акцент хочемо зробити на більш ранню продукцію. Сподіваюся, наші фермери підтримають. Маємо забезпечити продовольчу безпеку», – ділиться планами Володимир Дробітько.
До опалювального сезону громада готова.
Читайте також: Подвійний рекорд на підтримку ЗСУ встановив спортсмен з Дніпра: протягнув 32-тонний вагон на 11,5 метрів