Повітряне командування «Схід» святкує сьому річницю створення підрозділу
Сьома річниця створення. З початком повномасштабного вторгнення «вартові неба» Повітряного командування «Схід» сумлінно виконують бойові завдання на території східного регіону. За цей час підрозділ збив сотні повітряних цілей та не допустив безлічі руйнівних наслідків атак.
З початком повномасштабного вторгнення оборонці неба стоять на захисті нашої держави, відбивають атаки ворога. Все частіше можна почути про їхню роботу як під час повітряної тривоги, так і в ранковому зведенні про результати відбиття атак.
Владислав, офіцер Дніпровської зенітної ракетної бригади: «В нашій роботі кожна людина має своє завдання. Під час виконання завдання працюють і радіолокаційні війська, вони допомагають нам виявляти цілі. Працює наземна оборона, вони прикривають нас на землі від противника, доки ми боремося з повітряним противником. У нас дуже складна структура взаємодії та кожна людина вносить свій вклад в цю роботу».
За роки російсько-української війни оборонці неба показали гідний результат роботи по збиттю повітряних цілей. Але є випадки, коли система протиповітряної оборони не в силі збити деякі небезпечні об’єкти. Це турбує наших захисників.
Владислав, офіцер Дніпровської зенітної ракетної бригади: «Я б не сказав, що паніка, але розпач – так. Тому що я розумію, що кожна ракета пропущена, вона прилітає або до житлового будинку, або до дитячого садка, або до госпіталю, де цивільні люди, які не зробили нічого поганого. І по ним ведеться вогонь. Це мене дуже засмучує».
Мар’ян Дюс служить у повітряному командуванні «Схід» капеланом. Чоловік раніше був у сухопутних військах. Спочатку — капелан на волонтерських засадах, пізніше з’явилася вже штатна посада, тож Мар’ян продовжив службу в ПВК «Схід».
Мар’ян Дюс, капелан Дніпровської зенітної ракетної бригади: «Для того, щоб ми могли проконсультувати не тільки самого військовослужбовця, а надати релігійну допомогу, духовну допомогу, можливо, деколи навіть якусь таку духовну підтримку рідним, близьким військовослужбовця. Тому що, поки він виконує свої завдання, дома обов’язково хтось за нього переживає. І ця підтримка їм потрібна, не менш важлива, ніж для самого військового».
Мар’ян розповідає: за час служби військові підрозділу стали, як родина. Це невід’ємна частина життя. Як і в інших структурних підрозділах Збройних сил України, в оборонців неба є перелік фраз, які їм не подобаються в контексті їхньої роботи.
Мар’ян Дюс, капелан Дніпровської зенітної ракетної бригади: «Я можу так сказати: не дуже подобається, коли бажаєш спокійного чергування. Знаєте, це трошки дражне людей, тому що ми бачимо, що кожна ніч є неспокійною, ми маємо декілька повітряних тривог за ніч. І назвати це спокійним чергуванням — неможливо».
12 липня повітряне командування «Схід» відзначає сьому річницю від дня створення. Це наймолодше з’єднання у Повітряних силах України. Його створили в 2016 році, аби посилити повітряний простір всіх регіонів України, зокрема, і Східного регіону.
Ірина Баранова, речниця ПВК «Схід»: «Це з’єднання, яке прикриває регіон від Сумщини і до Азовського моря, яке веде безпосереднє протиповітряне прикриття інфраструктури, цивільного населення і військ, відповідає за питання безпеки з повітря».
Раніше оборонці збивали приблизно 80% повітряних цілей, нині ж, з наданням новітнього озброєння, цей показник вже сягає 90%. У зоні відповідальності ПВК «Схід» збито чимало різноманітного російського військового озброєння.
Ірина Баранова, речниця ПВК «Схід»: «Біля 900 збитих повітряних цілей в регіоні. Зокрема, десь під 700 — безпілотні літальні апарати, знищені, більшість — це славнозвісні дрони-камікадзе смертоносні. Це понад 2500 крилатих ракет, це понад 3 десятки літаків і десь 10 гелікоптерів».
За наші мирні ночі ми дякуємо нашим оборонцям. Люди по-різному називають цих мужніх чоловіків та жінок.
Серед військових повітряних сил є так само втрати, тож пам’ять про них і щоденна подяка живим — це найменше, що можемо зробити.
Читайте також: Аварійні дерева та освітлення біля під’їздів: як у Дніпрі спільно вирішують комунальні проблеми