Підтримати постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною: в Дніпропетровській ОВА презентували результати проєкту «Вистоїмо разом!»
У Дніпропетровській ОВА презентували результати проєкту «Вистоїмо разом!». Ініціативи, покликаної підтримати постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Говорили про те, що вже вдалося втілити у пілотних регіонах. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Це важливо: побачитись, почути одне одного. Підсумувати, що вже напрацьовано, обговорити наступні кроки. Дякую усім, хто долучився до втілення ініціативи «Вистоїмо разом!». Адже тема сексуального насильства, пов’язаного з війною, вкрай гостра. Постраждалі від таких злочинів мають отримати усю необхідну допомогу. А винні – понести відповідальність за скоєне», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
Зустріч провели у змішаному форматі. Офлайн долучилися представники керівництва Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей та ключові стейкхолдери ініціативи.
Онлайн – національні експерти, учасники від місцевих громад, команди проєкту, члени регіональних Коаліцій 1325 «Жінки. Мир. Безпека».
«Ми бачимо, що кожного дня ворог порушує усі норми міжнародного права. Це нові виклики для нас усіх. Особливо – прифронтових областей. Тож маємо спільно вибудувати систему підтримки постраждалих від сексуального насильства»,– додала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
Проєкт втілювали у 14 пілотних регіонах. Зокрема, й на Дніпропетровщині. За основними трьома напрямками. Навчальний – розробка курсів для суддів, тренерок з пілотних областей проєкту. Законодавчий – участь у розробці відповідної нормативно-правової бази. Локалізація – створення ефективної системи реагування на випадки сексуального насильства, пов’язаного з війною.
«Цей проєкт для нас вкрай важливий. Адже він допомагає реалізовувати цілісну державну політику реагування на проблему сексуального насильства. Маємо пам’ятати, що це воєнний злочин, який росіяни вчиняють проти українських громадян. І він не має строку давності», – підкреслила Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко.
Вона додала, що вина за такі злочини не лише на безпосередніх виконавцях. А ще – на вищому військовому керівництві країни-агресорки.
За час впровадження ініціативи «Вистоїмо разом!» відбулося 5 візитів українських фахівців для вивчення міжнародного досвіду. Вони відвідали Швейцарію, Хорватію, Боснію і Герцеговину, Нідерланди.
Провели тематичну комунікаційну кампанію. Вона містить 25 інтерв’ю з провідними міжнародними та національними експертами. На їх основі надрукували книгу «Україна не мовчить». Організували вебінари, тренінги, онлайн-курси. Аби підготувати фахівців, які працюють з постраждалими.
Проєкт «Вистоїмо разом» реалізовували Українським Жіночим Фондом з ГО «Ла Страда – Україна» та «Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем». За підтримки Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Апарату Урядової Уповноважної з питань гендерної політики та за фінансування ЄС.
Читайте також: 15 млн євро отримає одне з комунальних підприємств Кривого Рогу на проєкт з покращення водопостачання у місті