Під час інспекції черговий по місту перевірив, як триває прибирання стихійних сміттєзвалищ, а також укриття на одному з підприємств
Масштабне прибирання. Черговий містом Олег Семенко проконтролював роботи з прибирання стихійного сміттєзвалища у Новокодацькому районі міста. Захаращена територія, кажуть спеціалісти, несла загрозу для екології та місцевих мешканців.
Ранок для чергового містом розпочався не з кави. Олег Семенко попрямував до стихійного сміттєзвалища в районі вулиць Савкіна та Шодуарівської.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики ДМР: «Ви бачите, що в таких чагарниках серед житлових будинків співробітники «Екології-Д» вручну прибирають сміття, яке тут накопичувалося десятиліттями».
До робіт окрім спеціальної техніки залучили ще й близько 15 комунальників.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики ДМР: «Майданчик складний, велику техніку сюди загнати неможливо. Тому збирання йде, як ви бачите, в ручному режимі. Все це стягується за 50-60 метрів на майданчик, з якого вже сміття забиратиметься важкою технікою. На жаль, тут інакше спрацювати буде неможливо. Може тут і обсяг десь у межах 20-25 кубів, але витратять на це люди, я думаю, сьогоднішній день повністю».
Захаращену територію обжили і безхатченки. Та й мешканці сусідніх будинків часто не дотримуються правил поводження з відходами, що призводить до забруднення повітря і ризику виникнення загорянь сміття.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики ДМР: «Ми з початку року досить активно прибираємо звалища. Великих звалищ понад 30 ми прибрали. Реєстр ми ведемо вже протягом останніх 8 років. Я хочу запевнити мешканців міста, вони самі це бачать, ця робота носить щоденний плановий характер».
Наступна локація – одне з найбільших бомбосховищ міста, розраховане на автономне перебування більше п’яти сотень людей.
Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики ДМР: «Зараз ми знаходимося на одному з підприємств міста. Бомбосховище зроблено ще 50-60 років тому. Витримані всі абсолютно вимоги, починаючи від повітрозабору, води, зв’язку, освітлення».
Стаціонарний дизель-генератор та потужна система вентиляції дозволяють не турбуватися про термін, проведений під землею. Тут є місця для комфортного перебування та навіть ночівлі. Черговий зізнався: цілком задоволений побаченим. Втім, перевірки у Дніпрі будуть продовжуватися.
Читайте також: Чому в Дніпрі відкликали перейменування кількох вулиць?