fbpx
Зараз в ефірі: Медичний хаб. Дніпро
Наживо

Неділя, 22 Грудня, 2024, 14:40:53

weather-icon
˚C

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні за 17 грудня

19.12.2022, 12:29

Головні теми газет: 

  • Україна зазнала одної з найбільших атак з початку війни. Масові перебої з електроенергією
  • Премія Карла Великого для Зеленського та українського народу
  • Після ракетних обстрілів Росії Україна відключила електроенергію по всій країні. ЄС погодив новий пакет санкцій.
  • Годинник Путіна цокає. Британський історик Марк Галеотті описує Путіна як «останній подих радянської людини». Диктатор скасовує численні традиційні виступи
  • Україна зіткнулася з новою хвилею російських ракетних обстрілів»
  • Кісінджер: «Перемир’я та референдум у Криму — спосіб уникнути світового конфлікту. Великий дипломат США: Росія відступає по лінії 24 лютого, потім ведуться переговори про окуповані території
  • Херсон. Українці повертаються до своїх зруйнованих будинків
  • Світове споживання вугілля б’є рекорди через війну в Україні»
  • Хорватія  – Роз’єднана опозиція. Собор не дає зеленого світла участі хорватів у навчанні київських солдатів
  • Туреччина урочисто відкриває найбільший газовий завод у Європ
  • Електронна платформа в Туреччині визначатиме ціни на газ для Європи – Путін
  • Глава Чечні виконує брудну роботу Путіна.Рамзан Кадиров відіграє ключову роль в Україні
  • Російські ракети занурюють мільйони в холодну пітьму. Українці просять допомоги, оскільки побоювання щодо нового наступу зростають
  • Росіяни відступили. Їхня вибухівка ні. Боєприпаси, залишені військами, що відходять, тепер мучать українців, які вважали себе в безпеці.
  • Росіяни обстріляли Україну ракетами.

Німеччина

«Frankfurter Allgemeine Zeitung»  – «Україна: одна з найбільших атак з початку війни»

  • Масові перебої з електроенергією
  • Премія Карла Великого для Зеленського та українського народу

За даними української армії, російські війська випустили щонайменше 76 ракет по Україні в п’ятницю.

З них 60 були перехоплені ППО країни, повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залушний у Telegram у п’ятницю вдень.

Метою російської авіації була, зокрема, столиця Київ. За даними Київської військової адміністрації, 37 з близько 40 ракет, випущених по місту, були знищені засобами ППО. Вона розповіла про один із найбільших ракетних ударів з початку широкомасштабної російсько-загарбницької війни 24 лютого. Знову Росія атакувала переважно енергоносії.

Київський метрополітен у п’ятницю не працював через перебої з електроенергією та пошкодження, а його шахти служили для захисту населення від атак.

Масштабні збої з енергопостачанням зафіксовані також у Харківській, Одеській та Полтавській областях.

Оператор електромережі “Укренерго” припускає, що ремонт постачання триватиме довше, ніж після попередніх російських ракетних обстрілів.

Згідно з місцевими повідомленнями, двоє людей загинули і щонайменше п’ятеро отримали поранення в результаті російського ракетного обстрілу будинку в Кривому Розі на півдні України.

Тим часом українське військове керівництво попереджає про новий великий наступ Росії навесні 2023 року.

Росія готує до нових атак близько 200 тисяч призовників. Російська мобілізація працює і все ще є проблемою для України, заявив головнокомандувач Залужний журналу «The Economist».

Уряд США спростував заяви Росії про те, що постачання в Україну зенітних батарей «Patriot» було б “провокаційним кроком”.

Речник Білого дому Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив у п’ятницю, що ці заяви “не перешкодять” допомозі Україні захистити себе.

Президент України Володимир Зеленський та український народ отримують премію імені Карла Великого 2023 року за заслуги перед Європою. Причиною назвали те, що український народ під керівництвом Зеленського не лише захищав суверенітет своєї країни та життя її громадян, «а й Європу та європейські цінності».

«Домашня робота для Заходу»

Геополітичне суперництво між Росією та Китаєм, з одного боку, та Заходом, з іншого, має безліч причин. Ключові слова — відносна втрата сили Заходу, ідеологічна несумісність та класична політика, яка ґрунтується на інтересах. Однак те, що ці протиріччя у найгіршій формі прориваються в Україні, пов’язано насамперед із реваншистським мисленням нинішнього московського керівництва. Володимир Путін намагається повернути позиції, які Росія недаремно втратила наприкінці минулого століття. Тому перспективи в нього не дуже добрі.

Часто зважають на одну з причин, через яку люди в Москві та Пекіні останнім часом виявили готовність проводити експансивну зовнішню політику.

Це було відступом Європи, але передусім Америки з багатьох важливих арен світової політики.

З часів Джорджа Буша-молодшого Вашингтон був здебільшого стурбований боротьбою з джихадизмом, хоч і все більше справлявся з ним.

Європейці переважно дбали про свої кризи, від збереження євро до міграції. У результаті перед Путіним та Сі Цзіньпіном відкрилися можливості впливу по всьому світу, якими вони охоче скористалися, від Сирії до М’янми, до Південно-Східної Європи та Західної Африки.

Захід часто дивився, нічого не роблячи.

Принаймні зараз це змінюється. ЄС знову стає все більш залученим до справ Західних Балкан; Боснія набула статусу країни-кандидата в Раді Європи. Перед цим у Брюсселі пройшов перший саміт із країнами АСЕАН. А американський президент організував у Вашингтоні триденну зустріч із главами держав та урядів африканських країн. Справжні проблеми, які часто ускладнюють співпрацю, не зникнуть відразу, особливо на Балканах. Але Захід нарешті робить свою стратегічну домашню роботу.

Люди шукають притулку від російських ракетних атак на станції метро в Києві в п’ятницю.

«Der Tagesspiegel» – «Смерті, вибухи, збої в електроенергії»

Найсильніші напади на Україну за останні тижні

Російська армія в п’ятницю завдала один з найбільших авіаударів по українських містах з початку війни в лютому. Випущено 76 ракет, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. За його словами, майже 80 відсотків ракет було збито.

За словами мера Віталія Кличка, вибухи сталися в трьох житлових кварталах столиці Києва.

«Залишайтеся під прикриттям», — закликав він мешканців через онлайн-канали. Часом зникали електрика, вода та опалення. У Києві зараз температура близько нуля. Метро припинено, а станції, розташовані глибоко під землею, служать укриттями.

Також у п’ятницю повідомлялося про вибухи в Кривому Розі, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Мер Харкова Ігор Терехов пояснив, що відбулося «величезне руйнування інфраструктури». Він попросив мешканців запастися терпінням. «Я знаю, що у ваших будинках немає ні світла, ні опалення, ні води» Київ говорить про військові злочини. Москва заявила, що її метою є послаблення української армії.

“Ракетний терор і спроби ворога прорвати ППО Києва не зможуть змусити нас скласти зброю”, – заявив Залушний у п’ятницю.

Раніше президент Володимир Зеленський підтвердив свої умови для переговорів: Росія повинна відійти до кордонів 1991 року.

З жовтня російські окупанти майже безперервно атакують з повітря об’єкти цивільної енергетичної інфраструктури та житлові квартали.

Російське військове керівництво перейшло до такої форми ведення війни, коли їхні війська на землі були відкинуті з частин раніше завойованих районів осіннім наступом українських захисників.

За словами британських військових експертів, російські війська на сході та півдні України все більше покладаються на окопну війну. Про це свідчать дані щоденної розвідки Міністерства оборони Лондона.

Екс-президент Росії Дмитро Медведєв тепер відкрито погрожує країнам НАТО нападами. Збройні сили та об’єкти в країнах, які офіційно перебувають у стані війни з Росією або є союзниками ворога, є законними цілями для нападу, заявив Медведєв, який нині є заступником голови Ради національної безпеки.

Дирекція Премії Карла Великого та місто Ахен оголосили в п’ятницю, що Премію Карла Великого 2023 року буде вручено Володимиру Зеленському та українському народу. Причиною назвали те, що український народ під керівництвом Зеленського не лише захищав суверенітет своєї країни та життя її громадян, «а й Європу та європейські цінності».

Австрія

«Der Standard» – «Україна відключає електрику»

Після ракетних обстрілів Росії Україна відключила електроенергію по всій країні. ЄС погодив новий пакет санкцій.

«Kurier» – «Годинник Путіна цокає»

Безсилля Росії. Британський історик Марк Галеотті описує Путіна як «останній подих радянської людини». Диктатор скасовує численні традиційні виступи.

Бельгія

«De standaard» – «2022 у щотижневому журналі Picture»

Португалія

«Diário de coimbra» –  «Україна зіткнулася з новою хвилею російських ракетних обстрілів»

Італія

«La Stampa» –  Кісінджер: «Перемир’я та референдум у Криму — спосіб уникнути світового конфлікту»

Перша світова війна була свого роду культурним самогубством, яке підірвало Європу. У Криму потрібне перемир’я, щоб уникнути світового конфлікту.

Великий дипломат США: Росія відступає по лінії 24 лютого, потім ведуться переговори про окуповані території.

Нідерланди

«NRC» – «Херсон. Українці повертаються до своїх зруйнованих будинків»

Іспанія

«La Vanguardia» – «Світове споживання вугілля б’є рекорди через війну в Україні»

Використання найбільш забруднюючого палива стрімко зростає в Індії (7%) та ЄС (6%) і, за даними МЕА, продовжуватиме зростати до 2025 року.

Хорватія

«La voce del popolo» – «Україна. Роз’єднана опозиція. Собор не дає зеленого світла участі хорватів у навчанні київських солдатів. Натомість ухвалили зміни до Закону про працю»

Швеція

«Aftonbladet» – «Путін деталізує шоковий план – потім він зробить новий наступ»

Карл Більдт: Не варто його недооцінювати

Цікава тактика, згідно з повідомленнями, у Росії є план нападу на наступний рік. Міністр оборони України Олексій Резніков називає російську тактику «м’ясорубкою», куди залучено велику кількість російських військових. “Кремль намагається знайти нові шляхи перемоги”, – каже він.

Росія продовжує мобілізацію. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, Путін планує великий наступ після Нового року – до чого, за словами Карла Більдта, ми повинні поставитися серйозно.

«Не слід недооцінювати зусилля Росії», — пише він Aftonbladet.

Зимова погода спричинила уповільнення темпів війни. Після серії невдач Росії пізньої осені, нещодавно вони обрали масований ракетний обстріл українських міст.

Провідні українські політики та військові тепер попереджають Захід, щоб він повірив, що Путін на мотузках і що Росія продовжуватиме відступати.

Після Нового року побоюються нового великого наступу.

Генерал Валерій Залужний, головнокомандувач Збройних сил України, заявляє, що імітована мобілізація зробила російську армію набагато сильнішою, ніж це здавалося у звітах. – Російська мобілізація спрацювала. Вони підготовлені на сто відсотків. Великий російський наступ може відбутися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому — наприкінці січня, сказав він The Economist.

Міністр оборони Олексій Резніков каже The Guardian, що всі ознаки з Кремля вказують на те, що на початку наступного року планується щось велике.

За словами міністра, половину мобілізованих кинули в бій – більшість із них після мінімальної підготовки, – а з рештою – інакше.

– Друга частина мобілізації, орієнтовно 150 тисяч чоловік, розпочала навчання на різних базах. Щоб їх підготувати, потрібно не менше трьох місяців. Це означає, що вони намагаються розпочати наступний етап наступу, швидше за все, у лютому. Це їхній план, сказав Резніков The Guardian. Він підозрює, що Путін також зважиться на більшу мобілізацію.

Резніков описує провідну російську тактику як «м’ясорубку», коли вони хочуть кинути в бій якомога більше тіл, намагаючись розтрощити меншу українську армію через перевагу в живій силі. – Кремль намагається знайти нові шляхи перемоги.

Позавчора заступник міністра оборони Ханна Майлар також попередила Захід не сприймати загрозу з боку Росії занадто легковажно. – Ми і світ не можемо розслаблятися. Кінцева мета Росії – розгромити всю Україну, каже міністр.

Резніков каже, що Україна може перемогти Росію лише за допомогою добре навчених військ і високотехнологічної зброї, а не через примітивні бойові дії на полі бою.

Він вважає, що Росія вступила у війну, недооцінивши свого супротивника. – Якби м’ясорубка проти м’ясорубки, ми б програли. Було помилкою сприймати нас як маленьку радянську армію, яка протистоїть великій радянській армії. Велика радянська армія, безумовно, перемогла б невелику радянську армію, але ми не радянська армія, — каже міністр оборони The Guardian.

Карл Більдт, колишній державний міністр і міністр закордонних справ, уважно стежив за війною в Україні. Він вважає, що Росія зараз гостро потребує відновлення своєї армії, яка в основному була розірвана на частини після вторгнення в лютому.

– По суті, йдеться про спробу створити нову російську армію, щоб спробувати взяти явну перевагу над Україною. Російська армія, побудована за допомогою реформ, розпочатих у 2009 році, зазнала краху, пише він Aftonbladet.

Це вимагає навчання, практики, зброї та амуніції. І багато часу, кажевін .

«Чи вдасться це чи ні, дуже невизначено», — пише Більдт і продовжує:– Але не варто недооцінювати зусилля Росії. Підтримка України є надзвичайно важливою для перемоги України.

Туреччина

«Daily Sabah» – «Туреччина урочисто відкриває найбільший газовий завод у Європі»

Анкара нарощує зусилля щодо забезпечення енергопостачання та захисту країни від енергетичної кризи, яка мучить Європу, відкриваючи розширені потужності великого підземного сховища природного газу

У п’ятницю Туреччина провела довгоочікувану церемонію, щоб відзначити збільшення потужності свого першого підземного сховища природного газу, що, за словами офіційних осіб, зробить його найбільшим сховищем у Європі.

Цього року країна заповнювала свої газові сховища, оскільки країна, залежна від імпорту, намагалася забезпечити постачання енергії напередодні зими та впоратися з цінами на енергоносії, які різко зросли після того, як Росія почала вторгнення в Україну.

Збільшення потужності дозволить зберігати 4,6 млрд кубометрів (млрд кубометрів) газу в сховищі природного газу Сіліврі порівняно з попередньою потужністю в 3,2 млрд кубометрів. Добова продуктивність майданчика з 28 млн кубометрів (млн кубометрів) збільшена до 75 млн кубометрів.

«Це зробило Сіліврі найбільшим підземним сховищем газу в Європі», — сказав президент Реджеп Таїп Ердоган під час виступу на церемонії.

«Наш завод зможе самостійно задовольнити чверть потреб нашої країни, навіть під час найбільш інтенсивних фаз споживання», – додав він.

Дві морські платформи, виготовлені власними силами, були встановлені біля Сіліврі в рамках робіт із збільшення потужності об’єкта. «Роботи з розширення проводилися приблизно на 18 свердловинах», – сказав Ердоган.

Також тривають роботи щодо збільшення потужності другого в країні сховища Tüz Gölü (озеро Туз). Розташоване в центральній провінції Аксарай об’єкт наразі здатний зберігати до 1,2 млрд кубометрів природного газу на рік.

«Електронна платформа в Туреччині визначатиме ціни на газ для Європи – Путін»

Президент Росії Володимир Путін у четвер підтвердив плани Росії щодо будівництва нового «газового хаба» в Туреччині і сказав, що ціни для продажу в Європу будуть визначатися з використанням «електронної платформи», яка буде створена в центрі.

У жовтні Путін висунув ідею створення «газового хаба» в Туреччині після загадкових вибухів, що пошкодили російський газопровід «Північний потік» дном Балтійського моря і припинили прямі постачання газу до Німеччини.

Продаж енергоносіїв з Росії до Європейського союзу різко впав з початку війни в Україні, оскільки ЄС почав знижувати залежність від Москви.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган підтримав ідею Путіна, і обидві країни доручили владі розробити дорожню карту, яка може бути оприлюднена вже цього місяця.

«Наші сусіди, в тому числі Туреччина, входять до основних споживачів російського газу, що розвиваються. Його газова інфраструктура має значний потенціал. Ми плануємо створити газовий вузол у найближчі роки», – сказав Путін на телевізійній зустрічі з офіційними особами.

«Але якщо ми говоримо про створення електронного майданчика, то це можна зробити у найближчі кілька місяців. І саме там значною мірою ми визначатимемо остаточну ціну для наших європейських споживачів».

Подробиць про запропоновану платформу Путін не повідомив.

Москва прагне збільшити продаж газу в такі країни, як Китай та Туреччина, оскільки конфлікт в Україні підриває торгівлю із Заходом, але створення інфраструктури може тривати роки.

Путін назвав політику ЄС щодо цін на газ «божевіллям» і відкинув усі претензії до Росії з цього приводу.

«Те, що вони зробили на своїх платформах, це божевілля. Більше того, тепер вони намагаються звалити на нас провину через те, що вони зробили своїми руками», – додав він.

Путін критикував Європу за те, що вона обрала механізми спотового ціноутворення на газ замість довгострокових контрактів, які раніше становили основу експорту газу російським «Газпромом» і надавали компанії, яку контролює Кремль, більше впевненості.

Путін сказав, що Росія збільшить постачання газу на Схід, особливо до Китаю. Росія почала продавати природний газ до Китаю наприкінці 2019 р. газопроводом «Сила Сибіру», яким у 2021 р. було поставлено близько 10 млрд куб. на даний час є постачальником газу №3 у Пекіні.

ОАЄ

«Gulf News» – «Ракетний удар поглиблює відключення електроенергії в Україні

УРАЖЕННЯ БАГАТО МІСТ, КИЇВ ЗАЯВЛЯЄТЬСЯ ПРО НОВИЙ НАСТУП

Люди сидять на ескалаторі, ховаючись у станції метро під час повітряної тривоги вчора в Києві. Міста по всій Україні були вражені шквалом ракетних ударів.

Індія

«The Asian Age»  – «Росія обстріляла Київ та ще 3 міста України»

Київський міський глава заявив, що українські сили ППО збили 37 з «близько 40», які увійшли в повітряний простір міста. Одна людина постраждала, додав він.

Російські війська запустили щонайменше 60 ракет по Україні в п’ятницю, повідомили офіційні особи, повідомляючи про вибухи щонайменше в чотирьох містах, включаючи Київ.

Щонайменше двоє людей загинули в результаті обстрілу житлового будинку в центральній Україні, де ведеться пошук тих, хто вижив.

У столиці та другому за величиною місті України Харкові були перебої з електропостачанням та водопостачанням.

Канада

«The Free Press» – «Росія атакує»

Декілька вбитих, коли Росія запускає десятки ракет по Україні, виводячи з ладу електроенергію під час однієї з найбільших атак війни.

США

«Wall Street Journal» – «Глава Чечні виконує брудну роботу Путіна»

Рамзан Кадиров відіграє ключову роль в Україні

На початку війни в Україні президент Володимир Путін наказав лідеру Чечні Рамзану Кадирову зайняти урядовий будинок Києва та вбити президента України, стверджують українські співробітники розвідки та безпеки.

Коли Путіну знадобилося більше солдатів на лінії фронту, що швидко руйнувалася, воєначальник зібрав тисячі чоловіків, іноді силоміць, і відправив їх туди, за словами жителів Чечні.

Тепер, після відступу росіян, люди пана Кадирова дисциплінують пригнічених російських військ на фронті та викорінюють ймовірних шпигунів на окупованих українських територіях – інколи вдаючись до тортур, кажуть українські чиновники та правозахисні організації.

З початку вторгнення пан Путін покладався на ряди військових офіцерів, бізнесменів і шахраїв, щоб забезпечити те, що Кремлю найбільше потрібно для підтримки

Новина: Росія випустила шквал ракет по енергетичній інфраструктурі в Києві та інших українських містах, що є частиною кампанії з виснаження свого супротивника та відновлення для того, що, як очікують київські чиновники, буде поновленим наземним наступом у 2023 році.

«New York Times» – «Російські ракети занурюють мільйони в холодну пітьму»

Українці просять допомоги, оскільки побоювання щодо нового наступу зростають

У п’ятницю в мінусову погоду Росія запустила десятки ракет і безпілотників за українськими енергетичними системами, кинувши мільйони мирних жителів у холод і морок у своїй смертоносній кампанії, спрямованій на те, щоб побити і заморозити населення, щоб воно підкорилося.

У місті Кременчуці мер Віталій Малецький заявив, що понад 200 000 клієнтів відключили тепло, оскільки температура коливалася близько 14 градусів за Фаренгейтом, і закликав людей «закрити всі вікна та вжити всіх можливих заходів для збереження тепла».

У Києві, столиці та найбільшому місті, навіть після багатогодинного аварійного ремонту дві третини мешканців залишилися без тепла та води, а 60 відсотків – без електрики, повідомив увечері мер Віталій Кличко.

У ході дев’ятої великомасштабної хвилі атак на громадянську інфраструктуру України цієї осені та другої цього тижня вибухи струсили міста та селища по всій країні, де мільйони людей вже зазнали бомбардувань або були заморожені поза своїми будинками.

Розчаровані та розгнівані українці, які живуть далеко від лінії фронту, але за все більш суворих умов, виявили полегшення — і помсти.

«Подивіться, як ми живемо, — сказав київський таксист Геннадій Омелян. «Нам набридло! Нам потрібно завдати удару у відповідь по Росії. Дайте нам зброю. У нас достатньо солдатів — дайте нам зброю».

Обстріл розпочався після того, як українські військові та політичні лідери попередили в інтерв’ю та на прес-конференціях, що Росія готується до нового наземного наступу цієї зими і, ймовірно, зробить ще одну спробу захопити Київ. Вони не посилалися на конкретні розвідувальні дані, але їхні заяви були рівносильними скоординованій протидії розмовам з Москви.

«The Washington Times» – «Росіяни відступили. Їхня вибухівка ні»

Боєприпаси, залишені військами, що відходять, тепер мучать українців, які вважали себе в безпеці.

ІЗЮМ, Україна. У той день, коли російські війська вийшли з її українського міста, 69-річна Людмила Іваненко вибігла надвір, щоб побачити, куди вони прямують.

Але її святкування з приводу їхнього несподіваного відступу було перервано, коли, повертаючись додому, вона наступила на фугасну міну, одну з тих, що, на її думку, є вибуховими речовинами, які війська розкидали на виході. Вибуховою хвилею відірвало їй праву ногу та сильно поранило праву руку.

Налякані тим, що російські війська будуть обстрілювати транспортні засоби, що рухаються, свідки штовхали Іваненка до лікарні на візку. Дорога тривала години, і вона ледь не стікла кров’ю.

«Ноги не було», — сказала вона зі свого лікарняного ліжка через кілька днів. «Просто шматок м’яса, що висить на п’яті».

Міни та інші вибухові речовини, які залишають війська, переслідують покоління жертв війни, калічачи та вбиваючи мирних жителів в Афганістані, Іраку, В’єтнамі та багатьох інших країнах, навіть через десятиліття після підписання мирних угод і виведення військ.

В Україні такі приховані боєприпаси мучать мирних жителів, які — часто після того, як пережили жахи російської окупації — отримують поранення або гинуть під час вибухів після відступу росіян.

Іваненка розповіла, що наступила на протипіхотну міну PFM1, яку вона описала як «метелик» або «пелюсткова міна». Ці міни, розміром приблизно з кулак, можуть бути спрацьовані, коли ви ступаєте на них або біля них.

Як правило, вони зелені або коричневі, їх можна розсіяти літаками або мінометами, і їх часто важко розрізнити в лісах і на полях. Вони, як і інші протипіхотні міни, заборонені міжнародним правом через те, як легко завдають шкоди цивільному населенню.

Людмила Іваненко сидить у лікарні в Ізюмі, Україна, 26 вересня. Вона наступила на протипіхотну міну і втратила праву ногу, коли дивилася, чи не відступають російські війська. Її повезли до лікарні у візку.

«Arkansas Democrat-Gazette» – «Більше сліз для України»

Жінка плаче біля зруйнованого житлового будинку в п’ятницю в Кривому Розі, Україна, де троє людей було вбито внаслідок нападу Росії. За словами офіційних осіб, у п’ятницю російські війська запустили щонайменше 76 ракет територією України, оскільки напад на критично важливу інфраструктуру викликав масові відключення електроенергії.

«Chicago Tribune» – «Росіяни обстріляли Україну ракетами»

Київ став об’єктом однієї з найбільших атак на сьогоднішній день у конфлікті

У п’ятницю столиця України зазнала однієї з найбільших атак війни, оскільки російські війська вторгнення випустили десятки ракет по всій країні, викликавши

повсюдні аварійні відключення електроенергії, повідомили українські чиновники.

Постріл із систем протиповітряної оборони та гуркіт вибухів у поєднанні з виттям сирен повітряної тривоги під час обстрілу об’єктів критичної інфраструктури в містах, зокрема Києві, Харкові, Кривому Розі та Запоріжжі. Глава Збройних сил України повідомив, що перехопили 60 із 76 запущених ракет.

«Моє прекрасне сонечко. Що я буду робити без тебе?» — голосила Світлана Андрейчук в обіймах співробітників Червоного Хреста. Її сестра Ольга була як мінімум однією з трьох загиблих.

Telegram
Дивіться також
Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки Трагедія в місті Самар: під час пожежі виявили тіло загиблої жінки

Учора, 21 грудня, до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вулиці Центральній міста Самар, повідомляють ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. ...

16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину 16-річний хлопець постраждав під час ворожої атаки на Нікопольщину

Кількість постраждалих через вчорашні ворожі атаки на Нікопольщину зросла, повідомили в обласній військовій адміністрації.  До медиків звернувся 16-річний хлопець. У ...

Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки Під ударами артилерії: енергетики Нікополя повертають світло в домівки

22 грудня Україна відзначає День енергетика. День Незламних людей, які боряться за освітлення кожної оселі. Під звуки артилерії та дронів, енергетики з Нікополя, ...

Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями Ніч обстрілів на Нікопольщині: без постраждалих, але з руйнуваннями

Уночі та ввечері росіяни обстрілювали населені пункти Нікопольщини. З важкої артилерії поцілили по Марганецькій та Покровській громадах, повідомили в обласній ...

«Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна» «Дуже подобається атмосфера — наче прийшла до подружок додому. Тебе тут раді бачити», — дніпрянка про новий простір для жінок та дівчат «Вільна»

На лівому березі Дніпра відкрили дружній до жінок та дівчат простір «Вільна». Це спільнота, яка допомагає їм подолати виклики, відновити фізичне та психологічне ...

Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених Майже півтора десятки разів сьогодні ворог атакував Нікопольщину: двоє поранених

Майже півтора десятки разів протягом дня 21 грудня агресор атакував Нікопольщину. Для терору місцевих використовував безпілотники і важку артилерію. Поцілив по ...

Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів Профтехам і коледжам області передали 21 генератор від міжнародних партнерів

Ще 21 генератор отримала Дніпропетровщина від міжнародних партнерів. Цього разу із альтернативними джерелами живлення допоміг Уряд Чеської Республіки. Вантаж ...

Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів Протягом 2024 року в Дніпрі відремонтували 60 аварійних ліфтів

Дніпро продовжує дбати про комфорт і безпеку мешканців.  Місто систематично ремонтує аварійні ліфти. Нещодавно завершили оновлення одного з  підіймачів у першому ...

«Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість» «Вдячні мерії Дніпра за підтримку нашої ініціативи. Нас чують і з нами співпрацюють», — учасниця круглого столу «Пам’ять, ідентичність та соціальна справедливість»

У Дніпровській міській раді у форматі круглого столу обговорили низку питань, пов’язаних із меморіалізацією війни, формуванням поваги до військовослужбовців, сімей ...

Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців Спортсмени з Дніпра — переможці та призери Чемпіонату світу CISM з плавання серед військовослужбовців

У місті Варендорф закінчився 53-й Чемпіонат світу CISM з плавання серед військовослужбовців.   Спортсмени з Дніпра вибороли 5 медалей:  – два I місця виборов ...