Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 25 липня 2022 року
Головні теми газет:
- Бойові підрозділи намагаються знайти достатню кількість новобранців. У 1982 році Королівський флот Великої Британії мав чотири авіаносці, 13 есмінців і 49 фрегатів. Сьогодні вона має два авіаносці, 13 фрегатів і шість міноносців. Чім буде захищати Європу Велика Британія у разі нападу Путіна?
- Зеленський обурений ракетним ударом по Одесі
- Що чекає на Україну в майбутньому після 150 днів війни?
- Плавуче пекло на борту судна Isabelle, Таллінн: сім’ї українських біженців в крихітних каютах без вікон, хворі діти, шум, бійки… навіть із ув’язненими краще звертаються
- Просимо не забувати Австрії про нас в Україні. П’ять місяців тому перші російські ракети влучили в Україну.
- Порт Одеси постраждав після Стамбульського пакту. Москва заперечує, ООН засуджує напад
- Єврейська агенція в Росії планує переїхати до Ізраїлю. Близько 30 000 громадян Росії подали прохання про алію з того часу, як Москва вторглася в Україну наприкінці лютого. крім того, близько 5000 росіян отримали дозвіл на репатріацію. Проте рівень імміграції з Росії до Ізраїлю нижчий, ніж міг би бути, оскільки авіарейсів між двома країнами практично немає.
Велика Британія
«The Sunday People» – «Бойові підрозділи намагаються знайти достатню кількість новобранців»
Журнал Sunday People виявив, що Британські передові війська мають нестачі серед солдат та у техниці, і колишні начальники оборони попереджають, що тепер армія занадто мала, щоб протистояти загрозі з боку росії.
«The Sunday Telegraph» друкує у газеті фотографію Бориса Джонсона, який кидає імітацію гранати, з іронічним підписом «Прощальний жест».
Стаття: «Зеленський обурений ракетним ударом по Одесі»
Російські ракети завдали удару по місту на Чорному морі через день після того, як Москва підписала угоду про дозвіл на експорт зерна з порту
Удар по чорноморському порту відбувся менш ніж через добу після того, як Кремль підписав угоду про зняття військово-морської блокади, щоб можна було відновити експорт зерна.
«Це свідчить лише про одне: що б Росія не говорила і не обіцяла, вона знайде способи цього не виконувати», — сказав президент України.
«The Independent» – Що чекає на Україну в майбутньому після 150 днів війни?
Українські командири кажуть, що західне озброєння суттєво впливає на їхню бойову міць, але вони не бачать швидкого припинення насильства, повідомляє Кім Сенгупта.
Scottish Mail повідомляє те, що вона називає «потворною правдою», про корабель для розміщення українських біженців, пришвартований недалеко від Единбурга.
Газета повідомляє, що проведене нею розслідування показує, що сотні українців зіштовхнуться із «похмурими та неприйнятними» умовами на борту MS Victoria. У ньому йдеться, що за аналогічною схемою, яка вже працює в Естонії, сім’ї живуть у тісних будиночках без вікон.
Cтаття: «Плавуче пекло на борту судна Isabelle, Таллінн: сім’ї в крихітних каютах без вікон, хворі діти, шум, бійки… навіть із ув’язненими краще обходяться»
Італія
«Corriere della Sera» – «Одеса, російські ракети по зерновому порту»
Порт Одеси постраждав після Стамбульського пакту Москва заперечує, ООН засуджує напад
Дві ракети торговим районом Одеського порту, можливо, пущені з підводного човна, де знаходяться непошкоджені зернові склади. Росія заперечує, що ООН засуджує напад, який відбувається наступного дня після підписання Стамбульського пакту про відновлення експорту.
Не минуло й доби з моменту підписання підписаного в Стамбулі договору між Києвом, Москвою та Туреччиною під контролем ООН про гарантування транзиту зерна, як над Одесою починають пролітати ракети «Калібр», ймовірно, скинуті з підводного човна. Двоє потрапили до торгового району порту. Інші перехоплені ППО.
Австрія
«Kurier» – «Просимо не забувати про нас в Україні»
П’ять місяців тому перші російські ракети влучили в Україну.
Скільки страждань може винести одна людина? Галина Барчан дивиться на дорослого сина Олександра, який пересувається в інвалідному візку. По її правій щоці тече сльоза. Далі розповідає історію у львівському гуртожитку для переселенців. Поки перекладач теж не заплаче. «Вони двічі розбомбили наш будинок, — каже пані Барчан. «Двічі ми його відбудовували». 63-річний українець родом з маленького містечка Донецької області. З 2014 року там йде війна. Наприкінці березня цього року найгірший момент: «Фосфорними бомбами обстріляли наш будинок і сусідній магазин» Її син Олександр додає: «Все повністю вигоріло.
«Поїздка на Західну Україну тривала чотири дні. Сьогодні Олександр спілкується із сусідами лише по мобільному. «Ти голодний», — каже вона сину. «Сусід заліз на міну. Потім вона спробувала зібрати пальці на ногах» – додає вона.
П’ять місяців після початку війни в Україні – одна історія з багатьох. «Просимо не забувати про нас в Україні», — сказав газеті мер Львова Андрій Садовий у кулуарах відкриття пункту екстреної допомоги для вагітних жінок і матерів з маленькими дітьми…
Іспанія
«ARA» – «Ракетний обстріл Одеси, який приписують Росії, похитує зернову угоду»
Німеччина
«Der Tagesspiegel»- «Після експортної угоди: Росія атакує Одеський порт»
Ізраїль
«HAARETZ» – «За кілька годин після угоди Росія бомбить український морський порт»
Зерновий пакт за посередництва ООН мав дозволити Україні відновити експорт з Одеси та запобігти голоду у світі
Російські ракети влучили в український чорноморський порт Одеса через кілька годин після того, як Москва і Київ підписали угоди про відновлення експорту зерна звідти. Міністерство закордонних справ України засудило суботні авіаудари як «плювок в обличчя» Туреччини та ООН, які порушили домовленості.
Індія
«Sandy Standard» – «Російські ракети влучили в український порт через кілька годин після зернової угоди»
Кувейт
«The Kuwait Times» – «Російські ракети влучили в Одеський порт, ключ до зернової угоди
ОАЄ
«Gulf News» – «Ракетні обстріли Одеського порту загрожують угоді»
США
«Arkansas Democrat gazette» – «Російські ракети вдарили по Одесі»
Україна каже, що ракетний удар по порту затьмарює щойно підписану угоду щодо зерна
«Los Angeles Times» – «Україна стоїть перед складною дилемою, оскільки війна затягується»
Західна зброя допомагає, але хвастощі можуть підірвати заклики до зброї.
«NYT» – «Остання битва на металургійному заводі: всередині 80-денної облоги».
Рано вранці 21 березня два гелікоптери Мі-8 прорвали ворожу територію, налякавши російських солдатів. Усередині були бійці українського спецназу з ящиками з ракетами Stinger і Javelin, а також супутниковою системою Інтернету. Вони летіли на висоті 20 футів над землею в найгарячішу зону бойових дій війни.
Підпис під фото: До травня металургійний завод «Азовсталь» у Маріуполі був обгорілим скелетом. Нагорода, якої хотів президент Володимир Путін, була виграна лише після місяців бомбардувань.
Канада
«Free Press» – «Росія атакує український чорноморський порт після підписання угоди про експорт зерна»