Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 15 серпня 2022 року
Головні теми газет:
- Контратака України змушує старших офіцерів Росії залишити західний берег річки та може заманити у пастку 20 000 військовослужбовців
- Благодійна організація з Шотландії каже, що менше висвітлення війни призвело до скорочення пожертвувань
- Міністерство транспорту Великої Британії відмовило шотландським журналістам в наданні інформації про чартерний літак з Шотландії до Росії, коли вже була заборона на виліт з-за санкцій. «Оприлюднення цієї інформації може завдати шкоди світовому положенню Великобританії та поточним дипломатичним відносинам, пов’язаним із ширшим вторгненням Росії до України» – відповіло міністерство
- Високопоставлений кремлівський чиновник таємно звернувся до Заходу із проханням допомогти покласти край конфлікту в Україну. Високопоставлений представник Путіна каже, що економіка зазнає краху
- США та Росія залишаються партнерами Міжнародної космічної станції, але Москва прагне незалежності у власному проекті. Китай бере участь в експедиції окремо та посилює орбітальну присутність
- Чим закінчиться війна? У серії з трьох частин геополітичний експерт досліджує, як виглядатиме світ після агресивної війни Росії проти України. У його першому сценарії Росія виграє війну наступного року, яка матиме глобальні наслідки
- Санкції проти Москви працюють. Російська економіка впала на 4 відсотки
- Вплив вірменської діаспори в Європі вплинув на відносини між Росією та Європою. Вони були сильно зіпсовані через війну в Україні, і це також вплинуло на відносини між Азербайджаном та Вірменією
- Судно, зафрахтоване ООН в Україні, готується до постачання першої партії зерна до Африки
- Путін, як і Гітлер, водить машину, поки не вріжеться в стіну
- Українське зерно покидає порт. Зафрахтований ООН корабель прямує до Ефіопії
- Міжнародна угода щодо відновлення чорноморського експорту зерна з України демонструє швидкий прогрес: 18 суден рухаються до- та -з портів Одеси
- Повільне сповзання в глухий кут. Прогрес України у відвоюванні ключового портового міста Херсон зупинився, оскільки російські війська окопалися
- Світовий зерновий гігант Viterra залишається в Росії, незважаючи на міжнародні санкції, спричинені вторгненням в Україну. Два великі пенсійні фонди Канади є великими інвесторами компанії, яка продовжує працювати на російському ринку, незважаючи на відхід інших компаній з країни та всупереч запереченням власного персоналу в Україні
Велика Британія
«The Daily Telegraph» – «Російські командири відступають за Дніпро».
Контратака України змушує старших офіцерів залишити західний берег річки та може заманити у пастку 20 000 військовослужбовців
Віталій Кім, український губернатор Миколаївської області заявив, що весь російський командний склад відступає із західного берега Дніпра, який протікає через окуповане місто Херсон на південному сході.
Якщо це підтвердиться, приблизно 20 000 або більше російських солдатів залишаться ізольованими від своїх командирів і відрізаними від ліній постачання річкою шириною півмілі, де основні мости були пошкоджені українськими ракетними обстрілами.
«Мені трохи шкода — але не сильно — дурних орків, яких кинули на правому березі Дніпра», — сказав Кім у повідомленні, опублікованому в додатку Telegram у соціальній мережі, використовуючи свій улюблений принизливий термін для російської мови, якою називають російських солдатів .
“Всі командири переходять на інший бік”. На початку вторгнення Володимира Путіна в Україну російські війська рушили на північ з анексованого Кримського півострова та швидко захопили територію, щоб з’єднатися із сепаратистськими анклавами на сході України.
Вони також просувалися на захід, сподіваючись з’єднатися з проросійськими сепаратистами в Молдавії, створивши сухопутний міст, який би повністю відрізав Україну від Чорного моря.
У той час як російські війська захопили Херсон, єдину регіональну столицю, яка впала під час вторгнення, їхнє просування на схід від Миколаєва було зупинено, залишивши вразливу ділянку контрольованої Росією території, затиснуту між лініями фронту, широкою річкою Дніпро на сході та Чорним морем на півдні -Сході. З того часу українські сили неодноразово завдавали ударів мостами, через які мають проходити майже всі російські поповнення запасів.
Відео вибухів, опубліковане вчора в мережі, свідчить про те, що Антонівський міст у передмісті Херсона знову був обстріляний у суботу ввечері, а українські сили повідомили, що у суботу знову завдали удару по іншому мосту на греблі Каховської ГЕС, що, як повідомляється, зробило його непрохідним для великовантажних транспортних засобів.
У Лондоні Міністерство оборони (МО) заявило, що два основні автодорожні мости в котел, що контролюється Росією, «нині, ймовірно, не використовуються для цілей істотного поповнення запасів збройних сил».
Регіональний чиновник Сергій Хлан заявив українському телебаченню, що єдиний спосіб перетнути річку для російських солдатів — це використовувати понтони біля Антонівського мосту, і сказав, що це «не може повністю задовольнити їхні потреби».
Він додав, що Росія переміщає свої командні центри на лівий берег річки, знаючи, що їм буде важко евакуювати їх у разі ескалації бойових дій.
За даними Інституту вивчення війни, хоча мостами можна пройти пішки, їх нездатність витримувати інтенсивний рух може призвести до остаточної поразки російських військ на захід від Дніпра.
“Російські сили на західному березі Дніпра, ймовірно, втратить здатність захищатися навіть від обмежених українських контратак”, – йдеться в аналізі.
«Доставка боєприпасів, палива та важкого обладнання в кількості, достатній для наступальних або навіть великомасштабних оборонних операцій, через понтонні переправи або повітрям недоцільна, якщо не неможлива».
Прагнучи послабити тиск, російські сили можуть посилювати атаки на північний схід у регіоні Донбасу, намагаючись відвернути увагу українських сил, які готують великий контрнаступ на півдні України.
Міноборони заявило, що пріоритетом Росії минулого тижня, ймовірно, була переорієнтація підрозділів для посилення своєї кампанії на півдні України.
За даними розвідки, сили самопроголошеної Донецької Народної Республіки на Донбасі, що підтримуються Росією, продовжують робити спроби наступу на північ від Донецька.
Військове командування України в суботу заявило, що «запеклі бої» продовжуються у Пісках, населеному пункті на сході України, над яким Росія раніше заявила, що повністю контролює її.
The Courier & Advertiser – Прохання допомогти Україні бо пожертвування «вимерли»
Благодійна організація каже, що менше висвітлення війни призвело до скорочення пожертвувань.
Група під назвою Tayside and Strathearn Help for Ukraine (TASH4UKRAINE) сформувалася, коли п’ять її членів зібралися разом 28 лютого, лише через чотири дні після вторгнення Росії.
Метою групи було вивчити способи надання практичної підтримки українцям, які постраждали та переміщені внаслідок конфлікту. З самого початку команда тісно співпрацювала з Асоціацією польських скаутів у Перті, щоб збирати пожертвування у вигляді їжі, одягу та туалетного приладдя.
Однак тепер волонтери стурбовані тим, що вони не отримують стільки пожертв, як раніше. Ліндсі Грив – волонтер, який працює з командою: «Я прийшла як волонтер приблизно через два тижні після початку проекту. Почнемо з того, що ми отримали всі пожертвування, які хотіли. На жаль, кількість пожертвувань, які зараз надходять, дійсно сильно скоротилася.
«Пожертви, які ми шукаємо, — це продукти тривалого зберігання, щоб ми могли надіслати їх до певних точок України.
Ми також шукаємо медикаменти для відправки в Україну. Ми також шукаємо туалетне приладдя».
Окрім відправлення коробок допомоги в Україну, група також розіслала вітальні коробки та коробки матері та дитини тим, хто прибуває до Тайсайду, а також в Україну.
На даний момент команда роздала 300 вітальних коробок в Авіморі, Данді та Перті.
Склад, де волонтери пакують коробки та отримують пожертвування, знаходиться на аеродромі Еррол, на автомобільному аукціоні Морріса Леслі, а будівля надана команді самим Моррісом Леслі.
На ранньому етапі команда об’єднала зусилля з благодійною організацією Siobhan’s Trust з Данді, яка була створена ще у 2020 році на честь Шівон Данді та надає підтримку молодим людям у суспільстві та навколишньому середовищі.
Вони також приєдналися до групи польських волонтерів, які працюють неподалік кордону з Україною в Медиці, що мало вирішальне значення для зусиль групи, оскільки дозволило їм адаптувати допомогу, яку вони спрямовують.
Наразі налічується 15 активних волонтерів, а також віддана своїй справі команда під назвою «Леді-ангели», яка щодня сортує пожертвування.
На даний момент група відправила необхідну допомогу на суму понад 536 000 фунтів стерлінгів та відправила 25 вантажівок до кордону з Україною.
Вони працюють над тим, щоб упакувати та відправити своє 26 число. Допомога надсилається до Фонду Фольковиско у Цешанові, польському складі, який займається наданням гуманітарної допомоги Україні. Колишній військовий Кеннет Сімпсон координував величезний обсяг пожертв з усього Тайсайду: «Першого березня нам зателефонував Морріс Леслі і сказав, що рада ставила йому питання, чи може він допомогти з українською війною. Він пожертвував склад та вилковий навантажувач, але через мій попередній військовий досвід запитав мене, чи можу я координувати та керувати складом для нього, тому що він не хотів цього робити. Я погодився, і це було понад п’ять із половиною місяців тому, і з того часу ми ніколи не зупинялися».
Підприємства та місцеві жителі зі всього Тайсайду відіграли важливу роль у допомозі групі у зборі пожертвувань.
Кенні продовжив: «Компанії та люди в Тейсайді та за його межами були чудові, але ми відчайдушно потребуємо їжі, туалетного приладдя та ліків. Потік пожертв скоротився до мінімуму, тому що зараз усі зазнають труднощів через великі рахунки за електрику, злетіли ціни на продукти, а Україна зараз перебуває наприкінці заголовків.
Я думаю, що через конфлікт не так багато новин, люди думають, що вони могли б повернутися, думаючи, що війна має бути закінчена, тому що вони мало що про неї чують. Однак це не краще, це навіть гірше.
Люди сповнені доброти та духу, коли все починається, і вони хочуть щось із цим зробити.
The Press and Journal – Шапп (міністр транспорту) вів секретні переговори щодо польоту до Росії
- Загадкові повідомлення міністра про літак, що порушує санкції
- Викличте торі, щоб вони прояснили «темні» деталі статуту аеропорту Інвернеса
Загадкові обставини польоту з аеропорту Інвернесс до Москви, порушуючи санкції, ставали дедалі більш туманними, оскільки з’ясувалося, що міністр-консерватор вів таємні переговори з приводу неоднозначної подорожі.
Проте уряд Великобританії відмовляється публікувати меморандуми, заявляючи, що це може зашкодити дипломатичним відносинам, пов’язаним із вторгненням Росії.
Після викриття від аеропорту, член парламенту від SNP Дрю Хендрі сказав, що обставини, пов’язані з таємничим польотом, стають «похмурішими і похмурішими».
Він закликав Шаппса пояснити, чому приватному чартеру було дозволено залишити столицю Хайленда 26 лютого.
Імовірно, сім’я з трьох людей знаходилася на борту зареєстрованого в Естонії літака Panaviatic, коли він вилітав з Інвернесу до московського аеропорту Внуково. У соціальних мережах пан Шаппс публічно звинуватив аеропорт Інвернесса в «недотриманні» заборони на польоти до Росії, яку було введено в повідомленні про повітряні місії (NOTAM) за день до вильоту.
Тим не менш, він зіткнувся із закликами вибачитися перед аеропортом після того, як ми дізналися, що рейс було дозволено до вильоту прикордонними військами уряду Великобританії, спеціальним відділом поліції та авіадиспетчерами.
Тепер з’ясувалося, що приблизно водночас пан Шаппс приватно обговорював конфіденційну інформацію, пов’язану з польотом.
У той час як уряд Шотландії опублікував свої міністерські повідомлення про політ відповідно до законів про свободу інформації, уряд Великобританії двічі відмовив.
Спочатку в ньому йшлося, що розкриття листування буде надто дорогою і трудомісткою справою. Наш другий запит про свободу інформації вимагав лише розкриття повідомлень пана Шаппса щодо польотів 26, 27 та 28 лютого цього року.
Але у відповідь Міністерство транспорту (DFT) заявило: «Оприлюднення цієї інформації може завдати шкоди світовому положенню Великобританії та поточним дипломатичним відносинам, пов’язаним із ширшим вторгненням Росії до України.
“Збитки будуть викликані тим, що країни довіряють Великобританії свою інформацію, а в деяких випадках це буде порушенням міжнародних конвенцій про обмін інформацією між країнами”.
DFT також заявив, що оприлюднення повідомлень завдасть шкоди «безкоштовним і відвертим порадам, даним міністру, щоб допомогти колективному ухваленню міністерських рішень у комітеті кабінету міністрів». Пан Хендрі, депутат SNP, Нерна, Баденоха та Стратспі, раніше писав пану Шаппсу, вимагаючи відповідей про московський рейс.
Про останні події він сказав: «Весь цей епізод стає все більш туманним — уряд Великобританії підтвердив, що має секретні повідомлення, що стосуються цього польоту приватного літака з Інвернесу до Москви, але відмовляється оприлюднити матеріал.
«Грант Шаппс має не лише вибачитися за те, що назвав аеропорт Інвернеса цапом-відбувайлом, але й пояснити, чому цьому рейсу було дозволено злетіти.
«Поки що міністри-консерватори продовжують приховувати від громадськості подробиці цього польоту, підозри щодо того, що їм доводиться приховувати, зростатимуть». Літак вилетів зі столиці Хайленда лише через два дні після вторгнення Росії в Україну і лише через 12 годин після набрання чинності забороною на російські польоти.
25 лютого літак вилетів із Москви до Женеви, потім до Амстердама. Наступного дня він вилетів до Інвернесу, Москви, і назад до Женеви.
Раніше ми повідомляли, що чартерна компанія Panaviatic була пов’язана з банком, який фігурував у розслідуванні у справі про відмивання грошей в Естонії.
30 червня SNP кинула виклик пану Шаппсу щодо польоту під час обміну Commons.
Міністр-консерватор сказав: “Як пілот, я розумію, як працюють (NOTAM) – відповідальність за них лежить або на пілоті, або на авіаційному операторі, яким у цьому випадку був аеропорт”.
«Daily Mirror» – «Інсайдери Кремля таємно намагаються покласти край конфлікту в Україні»
Високопоставлений представник Влада каже, що економіка зазнає краху
Вчора ввечері було заявлено, що високопоставлений кремлівський чиновник таємно звернувся до Заходу із проханням допомогти покласти край вторгненню в Україну.
Кажуть, що неназваний член найближчого оточення Володимира Путіна показав, що лідери паніки і відчайдушно потребують припинення війни.
Заяви про підхід було зроблено у звіті, поширеному серед західних спецслужб.
Вважається, що старші офіцери та чиновники, близькі до Путіна, стривожені різкими західними санкціями та спадом економіки, спричиненим війною.
Деякі кремлівські діячі також стурбовані можливими ризиками, такими, як бойові дії на Запорізькій атомній електростанції України. Швидше за все, такий підхід був за спиною Путіна до контактів у ЦРУ або західних дипломатів.
Ми розуміємо, що «звіт про ситуацію», що просочився, сприймається всерйоз.
У документі йдеться: «Представник найближчого оточення Путіна надіслав сигнал Заходу про бажання вести переговори. Настрій кремлівської еліти – панічний». Інсайдер вважається одним із стовпів режиму. Він опиниться у крайній небезпеці разом зі своєю сім’єю, якщо його назвуть.
Путін уже провів кілька чисток, звільнивши воєначальників та високопоставлених шпигунів. Дехто навіть зник або загадково захворів. Несподіваний напад України на російську військову базу в Криму також стривожив багатьох у Москві.
Війну підтримало багато росіян, які не підозрюють про жорстокість вторгнення, але зараз, схоже, зростає інакодумство.
Учора ввечері високопоставлене українське дипломатичне джерело заявило: «Якщо хтось, близький до Путіна, вже зробив пропозицію, це не стане несподіванкою. Часто трапляється так, як це було на заключних етапах Другої світової війни, коли офіційні особи на боці, стурбованій своїм майбутнім, роблять кроки для його забезпечення». Багато представників кремлівської «еліти» знайомі з життям на Заході, мають дітей у західних університетах та живуть в інших місцях.
«Вони знають, що далеко від влади Путіна можна жити добрим життям», — додало джерело. “Але поки вони нічого не зробили з цього приводу, тому що занадто налякані тим, що з ними можуть зробити”.
Швейцарія
«Neue Zürcher Zeitung» – Чим закінчиться війна?
У серії з трьох частин геополітичний експерт Ульріх Шпек досліджує, як виглядатиме світ після агресивної війни Росії проти України. У його першому сценарії Росія виграє війну наступного року, яка матиме глобальні наслідки.
На знімку російські солдати у Москві на святкуванні 9 травня Перемоги над фашистською Німеччиною.
Китайські прихильники жорсткої лінії прагнуть захопити Тайвань одним швидким ударом.
У травні 2023 року Путін переміг зі своєю військовою метою, а саме покласти край існуванню України як життєздатної, незалежної, суверенної держави та реінтегрувати країну в основному під домініон Москви.
Після виснажливих боїв Москва запропонувала Києву припинити вогонь наприкінці листопада 2022 року. У Західній Європі та США зітхнули з полегшенням. Багато хто в Берліні, Парижі та Вашингтоні вважав, що Путін тепер зрозумів, що не може досягти своїх військових цілей, і поступився. З іншого боку, в Україні та в Східній та Центральній Європі люди поставилися скептично та не хотіли прийняти цю пропозицію. Тим не менше під масованим тиском Заходу Київ погодився на припинення вогню.
Згодом Франція та Німеччина працювали над тим, щоб зменшити тиск санкцій, щоб стабілізувати нову ситуацію. Взимку Росія постачала достатньо газу до Західної Європи. Здавалося, що нормалізація стосунків є цілком досяжною. Багато хто на Заході зітхнув з полегшенням. Проте Росія використала перерву лише для підготовки до наступного етапу. Путін реорганізував російську армію та знову вдарив у квітні 2023 року. Масовані авіаційні нальоти на Харків і Київ супроводжувалися наступом сухопутних військ. З помилок лютого 2022 року у Москви були правильні
Три сценарії
У серії з трьох частин наш геополітичний експерт Ульріх Шпек розробляє сценарії того, як закінчиться війна в Україні та як цей результат може вплинути на безпекову ситуацію в Європі та за її межами. За першим сценарієм, з якого ми сьогодні починаємо, виграє Росія. У другому сценарії наступного понеділка, навпаки, на полі бою переважає Україна. Нарешті, у третьому сценарії наступного понеділка Китай використовує можливість вжити заходів проти Тайваню.
Отримані уроки і цього разу пройшли надзвичайно якісно та професійно. Зі свого боку Україна була військово ослаблена. Під час переговорів про припинення вогню на початку грудня 2022 року Москві вдалося добитися, щоб Захід значною мірою припинив постачання зброї та боєприпасів до України. Поставки зброї були розцінені як “провокація” і Україна повинна довести свою миролюбність, йдеться в повідомленні. Щоб компенсувати брак зброї, для України були погоджені «гарантії безпеки», підписані США, західноєвропейськими державами, Туреччиною та Росією.
Підписання такої дружньої до Росії угоди було пов’язане зі зниженням готовності Заходу підтримувати Україну. З перемогою республіканців на виборах до Конгресу в листопаді 2022 року президент США Байден був ще більше ослаблений.
Існували три чинники, які сприяли «втомі від України» зокрема серед республіканців, але також і серед багатьох демократів:
економічна криза, в якій також звинувачували санкції проти Росії,
зростаючий гнів через низький рівень зобов’язань Західної Європи щодо поставок зброї для України
та занепокоєння, що зосередженість на європейській безпеці відверне Америку від її основного завдання захисту Індо-Тихоокеанського регіону від ревізіоністського Китаю.
Коаліцію було нейтралізовано, а Україна ослаблена у військовому відношенні, а Росія перебувала у вигідному становищі. Витривалість окупилася. Війна проти України, яку Путін розпочав у 2014/15 роках, з анексією Криму та поступовою анексією значної частини Донбасу, вийшла на завершальну стадію. На півдні російські війська просунулися до молдовського кордону, на сході було завойовано Харків, у центрі Київ; у травні 2023 року Росія оголосила про завершення операції. Залишилася економічно нежиттєздатна частина України на заході країни, куди прагнули мільйони біженців.
Що ця перемога Росії в Україні означає для європейської безпеки та глобального балансу сил?
Як було очевидно роками, Росія нарешті знову стала ревізіоністською імперією. Європейський мирний порядок, побудований після закінчення холодної війни на основі Статуту ООН 1945 року, лежить у руїнах. Жорстока загарбницька та загарбницька війна принесла свої плоди, Росія значною мірою взяла під контроль Україну. Росія, Україна та Білорусь, які Москва повернула під свій контроль, допомагаючи диктатору Лукашенку, тепер утворюють ядро нової, більшої союзної держави.
Успішна війна проти України сформувала в Росії нове покоління, яке прийняло агресивний націоналізм із фашистськими рисами. Перемогу святкують всюди – духовну порожнечу, що залишилася після кінця комунізму, заповнюють патріотично-націоналістичним вихованням, полюванням на «внутрішніх ворогів» і військовими навчаннями.
Військові переміщуються в центр суспільства. У підконтрольних державі ЗМІ щодня лунають припущення про те, хто наступним може стати жертвою нападу – Молдова, Грузія чи Казахстан? Чи це НАТО, справжній ворог, який стоїть на шляху відродження російської імперської світової влади? Путін зробив великий крок ближче до своєї мети — відновити владу та вплив, якими колись володів Радянський Союз.
Тим часом Європа глибоко розділена. Східно-Центральна Європа, Скандинавія та Велика Британія виступають на боці «яструбів», які вважають, що проти Росії необхідно діяти жорстоко та стримуюче. Західна Європа на чолі з Францією та Німеччиною, навпаки, вважає за необхідне визнати реальність нової російської влади та знайти компроміс із Москвою.
США переважно відсутні. Ви дуже зайняті собою. Напередодні президентської виборчої кампанії 2024 року розбіжності між політичними таборами поглиблюються; Ізоляціонізм живий. Якщо ще є зовнішня політика та політика безпеки, з якою потрібно мати справу, тоді увага зосереджена на Китаї; занепокоєння щодо нападу Китаю на Тайвань зростає. Але ослаблений уряд Байдена також виглядає приголомшеним у цьому відношенні.
Не тільки Росія виграє від усього цього, але в Китаї. Той факт, що Захід не готовий протистояти Росії, дуже зацікавлений у Пекіні. Китайські жорсткі лінії прагнуть швидко вражати – розкол, невирішений, не в змозі діяти коаліці, навряд чи втрутиться, коли Китай завоював Тайвань у швидкому ударі. Крім того, Москва, яка виграла в Україні, підтримується все більш безпосередньо і чітко від Пекіна. Новий євразійський альянс утворений.
Здається, година автократів. Навіть на півдні світу люди все частіше думають про те, чи варто вам дистанціюватися від Сполучених Штатів та Європи, і більше, щоб більше схилятися до очевидно, що провідні сили Нового світу Росії та Китаю. Москва та Пекін активно просувають цей настрій за допомогою нових економічних та політичних пропозицій. Вони також діють агресивно в міжнародних установах та ліберальній демократії.
Німеччина
«Der Tagesspiegel» – «Чи працюють санкції проти Путіна?»
Після нападу Москви на Україну Захід наклав санкції проти політиків, олігархів та компаній у кількох раундах. Вони повинні змусити російську економіку впасти на коліна
Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер попросив ЄС про допомогу з доплати на газ
- Міністр фінансів планує обійтися без ПДВ
- Плани надзвичайних ситуацій розширюються
- Німецькі газосховища вже заповнені більш ніж на 75 відсотків
Badisches Tagblatt – Зеленський закидає Росії “шантаж” перед подальшою суперечкою щодо ядерної енергетики
Ситуація навколо української атомної електростанції Запоріжжя залишається напруженою: Україна та Росія говорять про напади на найбільшу ядерну електростанцію Європи у вихідні. “У нас є інформація про нові провокації з боку (російських) окупантів”, – заявив у суботу Український ядерний адміністратор енергетики.
За словами жителів міста Енергодар, “Знову були бомбордування на ядерний центр Запоріжжя”. Найбільша атомна електростанція в Європі, все ще контролювалася Києвом, але на ії терріторії розташовані російські війська, які неодноразово атакували за останні кілька днів.
Українська військова розвідка повідоміла в суботу ввечері, що Росія “бомбардувала атомну електростанцію з -за безпосередньої околиці села на правому березі Дніпро”. Річка розділяє райони, контрольовані росіянами, та райони, контрольовані Україною. Зеленський знову звинуватив Росію в “шантажі” у своєму щоденному відео -повідомленням.
“Окупанти” використовували атомну електростанцію, щоб поширити страх “в надзвичайно цинічной формі”, – сказав він у суботу ввечері.
Хороша новина що транспорт українського зерна та їжі над портами в Чорному морі продовжується. Йдуть 16 кораблей з кукурудзою, пшеницею, соєю, сонячним квітковим маслом.
Туреччина
«Daily Sabah» – «Судно, зафрахтоване ООН в Україні, готується до постачання першої партії зерна до Африки»
Корабель під назвою Brave Commander стане першим вантажем гуманітарної продовольчої допомоги, що відправляється в Африку згідно з укладеною за посередництва Туреччини угодою про розблокування українського зерна та надання допомоги мільйонам людей у всьому світі, які перебувають на межі голодної смерті.
КОРАБЛЬ, який пришвартувався в українському чорноморському порту, відправиться з країни, що охопила бойові дії, до Африки незабаром після того, як на ньому завершиться завантаження пшениці для голодних людей в Ефіопії, ставши першим зафрахтованим ООН судном для транспортування вкрай необхідних продуктів.
Корабель під назвою MV Brave Commander пришвартувався в портовому місті Південний на схід від Одеси ввечері в п’ятницю після того, як вийшов зі Стамбула минулої середи. Він відпливе до Ефіопії найближчими днями зерновим коридором через Чорне море, організованим за посередництва ООН і Туреччини минулого місяця, повідомив вчора офіційний представник ООН. Очікується, що MV Brave Commander візьме понад 23 000 метричних тонн пшениці, за даними Міністерства інфраструктури України – це все ще лише крихітна частина десятків мільйонів тонн зерна, які зараз виснажуються в Україні.
Це буде перший вантаж гуманітарної продовольчої допомоги, що відправляється в Африку згідно з планом під керівництвом ООН з розблокування зерна, захопленого війною Росії проти України, і надання допомоги мільйонам людей у всьому світі, які перебувають на межі голодної смерті.
ОАЄ
«Gulf News» – «Москву попросила вийти з атомної станції»
Швеція
«Aftonbladet» – «Зла схожість Путіна з Гітлером»
– Путін, як і Гітлер, водить машину, поки не вріжеться в стіну, – каже Крістіан Гернер, експерт із Росії з Лундського університету. Президент Росії Володимир Путін залишиться в країні, хоч би що трапилося. Про це заявив Крістіан Гернер, почесний професор історії та російський експерт Лундського університету.
– Він затягує репресії та вирівнювання всередину. Шкільні програми і так далі мають наголошувати на величі Росії. Все суспільство мілітаризується, і вони продовжують знімати героїчні фільми про війну, які віддають належне історичним зусиллям Радянського Союзу та Росії і таке інше, — каже Крістіан Гернер.
– Багато хто порівнював це з тим, що відбувалося в Німеччині та Радянському Союзі у 1930-ті роки. Йдеться не лише про військові загрози Путіна іншим державам, а й про мілітаризацію всього російського суспільства.
Минуло майже півроку, відколи війська Володимира Путіна увійшли до України. За словами Крістіана Гернера, це може стати початком війни, яка триватиме кілька років. І саме односторонній образ сусідньої країни та її президента Володимира Зеленського транслюється у російських державних ЗМІ.
– Лавров сказав, що Зеленський справді не має підтримки українського народу. Вся політика полягає в тому, щоб сказати всій російській аудиторії, що України насправді не існує, а це збіговисько нацистських негідників, які там при владі.
Це позбавляє Путіна можливості вивести свої війська чи дійти будь-якої угоди із Зеленським без втрати довіри з боку російського народу.
Крістіан Гернер вважає чудовим те, що Путіну вдається контролювати внутрішню ситуацію, доносити свої ідеї та затикати інакодумство у суспільстві.
– Він робить це у світі, який підключений до Інтернету, і більшість населення Росії може використовувати адреси VPN і знає, що відбувається, – каже Крістіан Гернер.
– Гротескно впроваджувати сталінський режим у сучасний кіберсвіт. Це свідчить про глибоку некомпетентність Путіна як стратега та глави держави. Він пережиток минулого КДБ – політичний динозавр.
Експерт із Росії порівнює Путіна з Адольфом Гітлером наприкінці Другої світової війни. Останні три місяці диктатор нацистської Німеччини провів у бункері у Берліні.
– Паралель зі старіючим Гітлером навесні 1945 року моторошна, – каже він.
– з ним так багато спільного; як руйнується весь центр сили і немає можливості на нього вплинути. Путін, як і Гітлер, їде, доки не впереться в стіну.
Як би вчинив Путін, якби громадська думка у країні повернулася? Значить, він має план втечі?
– Ні я, ні хтось інший не можу цього сказати. Ми не маємо такого розуміння того, як Путін приймає свої рішення. Неможливо пройти за стіни Кремля, ми всі маємо змиритися з цим.
За словами Крістіана Гернера, можливо навіть найближче оточення Путіна не зближується з ним зараз особливо.
– Багато хто зазначає, що навіть у Сталіна, як і у (попередника В’ячеслава) Молотова та (наступника Микити) Хрущова, були певні люди навколо себе.
– Але Путін більш ізольований, ніж Сталін та Гітлер. І Гітлер, і Путін живуть у своєму абсурдному маревному світі.
Йдеться не лише про військові загрози Путіна іншим державам, а й про мілітаризацію всього російського суспільства.
США
«Arkansas Democrat–Gazette» – «Українське зерно покидає порт. Зафрахтований ООН корабель прямує до Ефіопії»
«Arizona Republic» – «Відбудова в Україні»
Бригади волонтерів використовують врятовані матеріали, щоб допомогти відбудувати будинки, зруйновані під час російського вторгнення.
«WSJ» – Президент України Зеленський звинуватив Росію у використанні найбільшої в Європі АЕС для шантажу Києва та його союзників
Новина: Міжнародна угода щодо відновлення чорноморського експорту зерна з України демонструє швидкий прогрес: 18 суден рухаються до- та -з портів Одеси.
Канада
«Ottawa Sun» – «Ні – ядерной бомбі»
Зеленський: Російські окупанти ховаються за ядерним реактором, через це побоювання катастрофи зростають,
Офіційні особи на півдні України повідомили, що за ніч було завдано ударів по двох містах, розташованих поруч із найбільшою в Європі атомною електростанцією, що посилило зростаючу міжнародну стурбованість з приводу збитків, завданих цьому об’єкту. Президент України Володимир Зеленський закликав до того, щоб винні у терактах під Запоріжжем постали перед міжнародним судом.
Українські сили націлюватимуться на російських солдатів, які стріляють по Запорізькій атомній електростанції або стріляють з об’єкта, заявив Зеленський у суботу у своєму нічному зверненні, оскільки Росія та Україна обмінялися звинуваченнями у додаткових обстрілах у цьому районі. Він сказав, що російські солдати стають «особливою мішенню» і повторив свій заклик до санкцій проти російської атомної промисловості.
Міста Нікополь та Марганець зазнали нових нападів у ніч на неділю, за словами губернатора Дніпропетровської області, який повідомив про матеріальні збитки, але без жертв. Зеленський заявив у суботу, що російські солдати ховалися за атомною станцією, щоб обстріляти два міста, які розташовані навпроти неї на березі Дніпра.
Три з шести турбін електростанції було пошкоджено ракетами HIMARS, заявило російське державне телебачення. Мережа, яку керує Міноборона Росії, заявила, що пошкодження Каховського заводу може вплинути на охолодження ядерних реакторів у Запоріжжі. Звіти неможливо знайти перевірені незалежно.
Українські сили продовжують порушувати шляхи постачання російських військ, які підтримують війська на східному березі Дніпра на півдні України, йдеться в останній оцінці Інституту вивчення війни з Вашингтона. За словами українських військових, у суботу київські війська знову завдали удару по мосту на греблі Каховського заводу, внаслідок чого він став непридатним для використання.
Нині кілька мостів у цьому районі виведено з ладу. Якщо Росія не зможе їх виправити, її сили на західному березі Дніпра «ймовірно, втратять здатність захищатися навіть від обмежених українських контратак», йдеться у повідомленні інституту.
Представники британського міністерства оборони заявили у суботу, що Росія, ймовірно, покладається на два переправні пункти на понтонних переправах для поповнення запасів тисяч військовослужбовців у цьому районі.
Зеленський заявив у своєму зверненні пізно ввечері у суботу, що на Донбасі тривають «запеклі бої». Аналітики кажуть, що російські сили можуть переорієнтувати свої зусилля на північний схід, щоб відвернути українські сили від контратак на півдні. Особливо запеклі бої велися в донецькому селищі Піски, контроль над яким у суботу взяла він Росія. Але британські військові аналітики кажуть, що село, розташоване менш ніж за шість кілометрів на захід від Донецького аеропорту, «ймовірно, залишається оспорюваним».
Вразливі союзники НАТО, такі як Латвія, нарощують свою оборону через страх, що вони можуть стати наступною метою Росії. Близько 100 000 американських військовослужбовців дислоковані по всій Європі, але тих, хто перебуває на порозі Росії, цього ще недостатньо.