fbpx
Зараз в ефірі: Дніпро News
Наживо

Субота, 12 Липня, 2025, 12:11:03

weather-icon
˚C

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 15 липня 2022 року

16.07.2022, 17:37

Головні теми газет:

  • Росію звинувачують у жахливих військових злочинах. Діти були серед загиблих, яких вчора вбили російська ракета у Вінниці
  • The Guardian Weekly – Віталій Кім: губернатор, який займається тхеквондо, любить жартувати про росіян, але серйозно налаштований перемогти свого ворога.
  • Нафта падає нижче рівня вартості до вторгнення. Ціни на нафту впали нижче за 95 доларів вперше після вторгнення в Україну
  • Нові маршрути для зерна з України
  • В Україні досі вирує війна. Проте западні економісти та політики вважають, що вже знають, якою має бути країна у майбутньому. При цьому вони проектують власні побажання та мало хочуть допомагати фінансово.
  • Лише 8 відсотків біженців з України знаходять роботу у Швейцарії
  • Італійські пацифісти: лише 16% говорять “так” зброї у Києві
  • Економія енергії в Австрії можлива без особливих зусиль
  • За даними російського інформаційного агентства РІА Москва в обмін на транспортування зерна з Одеси негайно хотіла б, щоб західні санкції було знято «щодо страхування судів, логістики, транспортних послуг та банківських операцій». Наступного тижня має стати зрозумілим, яку ціну Росії світ заплатить за українське зерно
  • З бандитом не можна домовитися, якщо ти зі слабшої позиції. Запад не розуміє, що для Путіна війна – це лише спосіб підняти соціологічні опитування. Він чотири рази починав війни, каже Ходорковський
  • Українські священики піддають пильній перевірці. Офіційні особи підозрюють, що деякі священнослужителі Української православної церкви можуть співпрацювати з Росією
  • Людина, яка прислухається до Путіна і може хотіти його посаду – Микола Патрушев
  • США починають наздоганяти Росію та Китай у гонці гіперзвукових озброєнь
  • Російська кіберзагроза для Канади більша, ніж повідомлялося. Вона складна та поширена, каже канадська CSE

Велика Британія

«The Independent» – “Росію звинуватили у жахливих військових злочинах. Діти були серед щонайменше 20 людей, яких вчора вбили російська ракета у Вінниці, центральна Україна”

«The Daily Telegraph» – Макрон попереджає про запровадження норм споживання газу, оскільки Росія «використовує газ як зброю»

«Літо, початок осені буде дуже важким. Росія використовує енергію, як і їжу, як зброю війни».

Енергія нормуватиметься в Європі, Еммануель Макрон учора попередив, що Росія готова використовувати постачання газу як «зброю війни».

Коментарі президента Франції пролунали після того, як Бен ван Берден, виконавчий директор Shell, заявив, що компанії мають бути готові до нормування на тлі побоювань, що Москва не відновить постачання газу до Європи після зупинки газопроводу «Північний потік-1».

Пан Макрон закликав французьку громадськість «готуватися до сценарію, за якого нам доведеться обходитися повністю без російського газу». «Літо, початок осені буде дуже важким, – сказав він. «Росія використовує енергію, як і їжу, як зброю війни». Він сказав, що його уряд підготує «план тверезості» для економії енергії, який розпочнеться з вимкнення вуличного освітлення на ніч, коли воно марне.

“Нам потрібна загальна мобілізація”, – сказав Макрон у телезверненні до Дня взяття Бастилії.

«The Times» – «Українське місто атаковане»

Щонайменше 23 людини серед яких три дитини було вбито російським масованим ракетним ударом по українському місту Винниця за сотні кілометрів від лінії фронту.

«FT» – «Нафта падає нижче рівня вартості до вторгнення. Ціни на нафту впали нижче за 95 доларів вперше після вторгнення в Україну»

Швейцарія

«Neue Zürcher» – «Нові маршрути для зерна з України»

Ключова роль румунських портів.

Україна та її партнери гарячково шукають альтернативних маршрутів експорту українського зерна. Ключову роль у цьому відіграють порти в пониззі Дунаю та на чорноморському узбережжі Румунії.

Проте логістичні проблеми є величезними. Запущена інфраструктура, різна ширина колії залізниць, а також складний прикордонний контроль ускладнюють транспортування портів. Крім того, не вистачає вантажних потужностей для величезних обсягів, які мають бути відправлені цими альтернативними маршрутами. Експерти побоюються, що без відкриття Одеського порту лише частина зерна, призначеного для експорту, реально не потрапить на світові ринки.

Після переговорів у Стамбулі з представниками України, Росії, Туреччини та ООН увечері ввечері виникли надії на те, що морська блокада незабаром може закінчитися.

Обговорюються безпечні транспортні коридори для торговельних суден в українські порти та контроль вантажів, щоб розвіяти побоювання Росії щодо можливих перевезень зброї. З цією метою у Стамбулі буде створено багатосторонній координаційний офіс. За словами турецької сторони, відповідна угода має бути підписана наступного тижня. Проте генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш попередив, що не всі вирішені технічні питання.

Італія

«Il Fatto Quotidiano» – «Італійські пацифісти: лише 16% говорять “так” зброї у Києві».

З інтегрованих оглядів Ipsos, Emg Different і Swg, складених архівом роззброєння, з’являється портрет пацифістського народу Італії, який виступає проти військової допомоги і санкцій, що дедалі більше побоюється.

Про це говорить не лише Конституція. Італійці продовжують залишатися народом з пацифістською більшістю, що заперечує війну, стурбованими наслідками конфліктів і саме з цієї причини не прихильно ставляться до відправки зброї країнам, що беруть участь у бойових діях. У даному випадку на Україну. Ця думка очевидна з даних, зібраних трьома великими італійськими дослідницькими інститутами (Ipsos, Swg, Emg Different), які за ці чотири з половиною місяці після вторгнення росіян до Києва по-різному зібрали враження італійців щодо цього.

Австрія

«Salzburger Nachrichten» – «Економія енергії можлива без особливих зусиль»

Європа боїться за своє енергопостачання. Бо незрозуміло, чи далі надходитиме газ із Росії, газ, нафту та електроенергію треба економити. Наприклад, ЄС пропонує, щоб температура у кімнатах була лише 19 градусів. Проте заощаджувати енергію можна й іншими способами. Домогосподарства можуть скоротити витрати на електроенергію всього за кілька простих кроків. В основному в Австрії споживається 374 терават-години енергії на рік, з них 26,7 відсотка – домогосподарствами. Австрія імпортує близько 70% споживаної енергії.

«Vorarlberger Nachrichten» – «Росія не дрімає»

За словами президента Володимира Зеленського, щонайменше 20 мирних жителів загинули внаслідок ракетного обстрілу російськими військами міста Вінниця у центрі України.

США

«Arkansas Democrat gazette» – «Ракети влучили в магазини, урочистий зал; вбито 23 людини. Залиште Україну, – сказали громадянам США»

Підпис під фото: «Рятувальники працюють у будівлі, пошкодженій російською крилатою ракетою в четвер у Вінниці, Україна. За словами української влади, серед загиблих троє дітей».

«NYT» – «Українські священики піддають пильній перевірці»

Офіційні особи підозрюють, що деякі священнослужителі Української православної церкви можуть співпрацювати з Росією.

«Los Angeles Times» – «Внаслідок російського авіаудару загинули щонайменше 23 особи»

Президент України звинувачує Москву у навмисному завдання удару по мирних жителів у Вінниці.

«WSJ» – «Російські ракетні удари ставлять під загрозу міста далеко від лінії фронту»

Підпис під фото: «У четвер рятувальники працювали на місці пошкодження будівлі внаслідок ракетного обстрілу Вінниці, міста у центральній частині України, тоді як Росія нарощує далекобійні авіаудари. Внаслідок теракту загинули щонайменше 23 особи».

«The Washington Times» – «США починають наздоганяти Росію та Китай у гонці гіперзвукових озброєнь»

Десятилітня «космічна гонка» між США та Радянським Союзом фактично завершилася в липні 1969 року, коли астронавт НАСА Ніл Армстронг зійшов зі свого космічного корабля і залишив слід на поверхні Місяця.

Зараз США, Росія та Китай перебувають у черговій космічній гонці: розробити покоління «гіперзвукової» зброї, здатної летіти у п’ять разів швидше за швидкість звуку та звести з ладу навіть найдосконаліші сучасні системи протиракетної оборони. До недавнього часу Вашингтон здавався позаду Москви та Пекіна.

Військово-повітряні сили США підтвердили, що у вівторок біля узбережжя Каліфорнії вони завершили друге успішне випробування ракети-носія ракети швидкого реагування з повітря (ARRW). Гіперзвукова зброя в цій системі піднімається вгору під крилом літака перед тим, як він буде запущений до цілі. Під час попередніх випробувань гіперзвукова ракета не змогла від’єднатися.

Наприкінці травня Агентство передових оборонних дослідницьких проектів Пентагону (DARPA) успішно випробувало гіперзвукову зброю наземного запуску на ракетному полігоні White Sands Missile Range у Нью-Мексико. Lockheed Martin розробила обидві ракети.

Telegram
Дивіться також
o 1ivsiu1tm12bn1ogd1khi1ohq1tfu38 Флагманський проєкт «Рух без бар’єрів»: у Дніпрі будують інклюзивні зупинки для низькопідлогових трамваїв

У Дніпрі тривають роботи щодо створення першого безбар’єрного маршруту. Це частина флагманського проєкту «Рух без бар’єрів», ініційованого першою леді Оленою ...

рф вкотре запустила сотні ракет та дронів по Україні. Скільки збито? рф вкотре запустила сотні ракет та дронів по Україні. Скільки збито?

У ніч на 12 липня ворог атакував 623 засобами повітряного нападу. Зафіксовано влучання 1-ї ракети та 20 ударних БпЛА у 5 локаціях, — Повітряні Сили За даними ПС ЗСУ, ...

Наслідки атаки по Львову. Фото: ДСНС рф масовано атакувала Україну: під прицілом — захід. Є загиблі на Дніпропетровщині

У ніч на 12 липня основними цілями росіян були західні області. Вибухи лунали у Львівській, Волинській та Чернівецькій областях, а також на Харківщині, повідомляють ...

shutterstock 1466319284 731x500 Пожежна загроза у лісах і парках: мешканцям Дніпропетровщини нагадують про обережність

Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології оголошено попередження про метеорологічні явища: 12-14 липня по території Дніпропетровської області ...

нікополь Уночі ворог атакував Дніпропетровщину дронами та артилерією. ПвК “Схід” повідомляє про збиття БпЛА

За інформацією ДніпроОВА, в ніч на 12 липня сили ППО знищили в небі над Дніпропетровщиною 10 ворожих безпілотників.  Також в цей час агресор атакував Нікопольщину з ...

CЮЖ ТРЕНІНГ ЛИСЕНКО КОПІЯ У Дніпрі працює денний центр для ветеранів та членів їхніх родин

Допомога ветеранам та їхнім родинам. У Дніпрі працює денний центр, де можна отримати психологічну, юридичну й соціальну допомогу. А ще декілька разів на місяць ...

CЮЖ ТРЕНІНГ ЛИСЕНКО КОПІЯ Соціальна підтримка Героїв. У Дніпрі функціонує Денний центр для ветеранів та їхніх родин

З початку 2025 року у Дніпрі працює Денний центр для ветеранів та членів їхніх родин. За цей час допомогу тут отримали 384 особи. Його роботу перевірила начальниця ...

photo 2025 07 11 18 27 56 (2) Атаки на Дніпропетровщину: поранено трьох людей, пошкоджено житло й інфраструктуру

На Нікопольщину агресор спрямовував FPV-дрони, атакував артилерією. Гучно було у Нікополі, Мирівській, Покровській, Марганецькій громадах. Постраждали двоє ...

СЮЖ МЕЧКА 0907 copy Скандал у лікарні Мечникова: нові подробиці

Сергій Риженко, головний лікар обласної лікарні імені Мечникова у Дніпрі, виклав у соцмережах відео, на яких показані поранені дніпряни після російських обстрілів. ...

2 Удар дрона, 4 дні у комі — воїн реабілітується у Дніпрі після важкого поранення

Він пережив удар дрона або “зуба дракона” — уламки пошматували тіло, а чотири дні після цього він провів у комі. Андрій — 46-річний військовий із Дніпра. ...