fbpx
Зараз в ефірі: Т/с Уряд с3
Наживо

Середа, 24 Квітня, 2024, 23:17:43

weather-icon
˚C

Перші шпальти світових ЗМІ про війну росії в Україні 13 листопада 2022 року 

14.11.2022, 10:33

Головні теми: 

  • Відступ Путіна перетворює Херсон на місто радості. Херсонці святкують відхід росіян
  • Один із муралів, який приписують Бенксі, що з’явився під Києвом
  • Німецька зброя рятує життя. Зимової допомоги просить і новий посол України Макеєв
  • США підтримуватимуть Київ, скільки буде потрібно
  • ПУТІН  – страх бити вбитим. Три причини чьому він не поїхав на самміт G – 20

«Sunday Times» – «Відступ Путіна перетворює Херсон на місто радості».

Херсонці святкують відхід росіян. Звільнені махають прапорами, але розповідають про тортури та бояться розправи

На першій шпальті фотографія двох усміхнених жінок в українських прапорах, які святкують відступ Росії з Херсона. У газеті йдеться, що виведення військ є найганебнішою поразкою президента Росії Володимира Путіна з початку війни в Україні, і додає, що це «можливо, найбільше особисте приниження за його 22-річне правління».

«The Independent» – «Українці повертаються додому… але куди?

Журналіст розмовляє з людьми, які повертаються на звільнені території лише для того, щоб знайти свої будинки та села зруйнованими

«Я притягну Росію до відповіді на саміт G20, клянеться Сунак»

Ріші Сунак пообіцяв кинути виклик Росії за війну з Україною, коли цього тижня він вперше зустрінеться віч-на-віч з членом найближчого оточення Володимира Путіна як прем’єр-міністр.

Оскільки російський президент не буде присутній на саміті G20 на Балі, Сунак передасть своє засудження міністру закордонних справ Сергію Лаврову, коли вони зіткнуться один за одним за столом переговорів.

Війна в Україні, найімовірніше, стане головною темою дводенної зустрічі в Індонезії та дасть Сунаку можливість пролити світло на свій підхід до зовнішньої політики.

Перед від’їздом прем’єр-міністр сказав, що «бізнес як звичайно» не може бути, доки російські війська перебувають на українській землі.

Він закликав до «скоординованих та рішучих дій» держав-членів.

«The Sunday Telegraph» – «Радість визволення»

Святкування у повному розпалі щодо звільнення Херсона від окупантів.

Італія. «La Stampa» – «Бенксі поруч з Києвом»

«Свято в Херсоні, Критика Путіна після поразки»

«Corriere della Sera». – «Дівчина балансує на обломках.

«Один із муралів, який приписують Бенксі, що з’явився під Києвом»

  • “Росія загрожує Києву. Путін звинувачується своїм гуру”
  • Бородянка: «Мурал Бенксі про руїни війни»
  • Репортаж із Херсона «Без світла і води, але настав час для радості»
  • Україна – Зеленський: ми повернемо Донбас і Крим

La Repubblica «Зеленський: «Крим і Донбас скоро будуть вільними»

«Косово, Вагнер за кампанією з дестабілізації»

«Gazzetta del Sud»  – «Навіть дуже близький до «царя» ідеолог Дугін різко нападає на нього»

Відхід з Херсона горить, Путін все більше самотній

Данія «Morgenavisen Jyllands-Posten» – «Битва під Херсоном виграна. Але війна триває»

«Politiken» – «Крок на шляху. Путін, зроби як в Херсоні. Виведи Росію, повністю»

Путін відмахнувся від відповідальності за свого міністра оборони Сергія Шойгу та свого воєначальника в Україні генерала Суровікіна, коли вони, а не він, корчили пики по телебаченню, закликаючи відмовитися від окупації великого міста Херсона.

Але це його, Путіна, війна в Україні.

Це його, Путіна, відповідальність за те, що 100 000 російських солдатів уже вбито або поранено в безглуздій війні. І для нього, Путіна, принизливо, що Херсон тепер знову в руках України.

Лише кілька місяців тому Путін назвав Херсон не інакше як історичною частиною Росії, провів шахрайський референдум та приєднав місто разом із трьома іншими українськими областями.

Проте українські солдати зустріли з ентузіазмом після повернення до Херсона, а 30 тисяч російських солдатів бігли на інший берег Дніпра.

Забудьте про «референдум». Забудьте про претензії Росії на Херсон. Солдати Путіна пішли, бо їхня окупація Херсона була нестійкою та незаконною.

Прав на східний берег Дніпра у російського правителя не більше, ніж на західний. Якби Путін серйозно хотів урятувати життя росіян, врятувати Росію від непотрібної війни та уникнути санкцій, немає нічого простішого.

Просто вивести російських солдатів зі східного берега Дніпра, Путін! Віддайте Маріуполь!

Досить витрачати російські гроші та солдатів на окупацію Донбасу! Зупиніть окупацію Криму!

Це все ж таки не війна двох рівних сторін. Це вторгнення великої держави до меншої сусідньої країни. Божевільна спроба змінити кордони Європи.

ЗВІЛЬНЕННЯ Херсона — кульмінація українського контрнаступу. Але це лише перший крок у некерованій спробі вигнати всі путінські сили вторгнення. Є надія, що при продовженні військової допомоги Заходу Україна справді зможе вирватися з лещат Росії. Але рано чи пізно обом сторонам доводиться говорити про краще рішення, ніж війна. Путін більше не може вести переговори із позиції сили. Але поразка у Херсоні має нагадати йому, що він ще може вберегти і Україну, і свою країну від нового насильства. Війна була його вибором. Так може й мир.

Нідерланди «de Volkskrant» – «Відомий CDA* мав інтенсивні контакти з російським шпигуном»

Рене ван дер Лінден, колишній державний секретар CDA і член Сенату і Палати представників, багато років підтримував зв’язки з високопоставленими представниками режиму Путіна. AIVD* попередив його припинити це робити.

*CDA – нідерландська християнсько-демократична політична партія

**AIVD – Розвідувальна служба Нідерландів 

«Неподалік Херсона репортер Том Веннінк бачить, як ейфорія від російського виведення стикається з реальністю ракет»

Іспанія «La Vanguardia» – «Всередині Москви йде війна»

Португалія «Público» – «Україна святкує визволення Херсона і готується відплатити»

Солдатів прийняли як героїв у звільненому місті. Оскільки російська армія по той бік річки, побоюються обстрілів

«Опозиційна до Путіна дочка Бориса Нємцова привезла боротьбу свого батька до Португалії»

Німеччина «DER Tagesspiegel» – «Німецька зброя рятує життя»

  • Зимової допомоги просить і новий посол України Макеєв
  • США підтримуватимуть Київ, скільки буде потрібно

Новий посол України Олексій Макєєв хотів би, щоб Німеччина взяла на себе більший контроль над постачанням зброї до його країни.

“Німецька зброя рятує життя”, – сказав він Tagesspiegel у неділю. Чим швидше буде виграно цю війну, тим менше влучень буде в Україні.

Федеративна Республіка вже кілька разів брала на себе провідну роль, наприклад під час головування в G7 з координації допомоги. Окрім того, Німеччина стала першою країною, яка поставила зенітні комплекси Україні. «Лідерство — це набагато сильніше слово, ніж фраза «не дій наодинці», — сказав Макєєв.

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) відхиляє постачання танків Leopard 2 на тій підставі, що Німеччина не має діяти поодинці.

Макєєв є наступником скандального посла Андрія Мельника. Тепер він хоче переконувати більше, ніж тиснути на своїй новій посаді. «Набагато краще, якщо питання постачання зброї та захисту України розглядатиметься не як предмет суперечки, а як сімейне питання», — сказав Макєєв. «Україна – член сім’ї». «Нам терміново потрібні генератори та трансформатори».

Політик ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн сказала Tagesspiegel: «Посол правий. Бойова машина піхоти Мардер, наприклад, була б правильним засобом для успішного відтиснення російських позицій, особливо на південному фронті».

Танк працює взимку по мерзлому ґрунту. Як тільки земля навесні розморожується, користуватися нею стає важче, заявив голова комітету з оборони в Бундестазі.

Глава парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх закликає до додаткових дипломатичних зусиль, щоб покласти край війні в Україні. “Я хотів би, щоб про дипломатію говорили стільки ж, скільки про постачання зброї”, – сказав він газетам Neue Berliner Redaktion. Йдеться не про «договори з Росією через голови України». Але про це треба говорити з урядами, які ще можуть мати певний вплив на Путіна.

США пообіцяли продовжити підтримку України У кулуарах саміту АСЕАН у Камбоджі держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся зі своїм колегою Дмитром Кулебою. Блінкен підкреслив, що безпека, гуманітарна та економічна допомога продовжуватимуться «стільки, скільки це необхідно». США сповнені рішучості допомогти Україні захищати, замінювати та ремонтувати критично важливу інфраструктуру.

Кулеба закликав міжнародне співтовариство Південно-Східної Азії АСЕАН закликати Росію продовжити зернову угоду, термін дії якої спливає. Вона має вжити всіх можливих заходів, «щоб Росія не грала зі світом у голодні ігри».

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відданий мирному діалогу між Росією та Україною. “Ми працюємо над створенням тут мирного коридору, як ми це зробили із зерновим коридором”, – сказав Ердоган, повідомляють турецькі ЗМІ. Думка України важлива.

Державна телекомпанія TRT також цитує його слова: «Схоже, що Захід і США зокрема нескінченно атакують Росію. Звичайно, перед лицем цього Росія чинить великий опір.

 

Швеція «Aftonbladet» – «ПУТІН  – страх бити вбитим»

Три причини: Ось чому він не їде

Володимир Путін любить поширювати образ себе як жорсткого та мужнього лідера.

Але він не наважується зустрічатися з іншими світовими лідерами, коли на Балі відбувається саміт G20.

Цілком ймовірно, що за цим стоять російські невдачі у війні, міркування безпеки та колишнє приниження.

Незважаючи на тиск із боку західних країн з метою портувати російського президента або навіть виключити Росію з групи G20, сторона саміту, що приймає, Індонезія відмовилася відкликати своє запрошення Путіну.

Тим часом президент Джо Байден заявив, що відмовляється сидіти в одній кімнаті з Путіним, окрім вести переговори про звільнення американців, які перебувають в ув’язненні в Росії.

Організатори уникли прямої конфронтації Путіна з іншими світовими лідерами, оскільки російський президент заявив, що не приїде на зустріч із найбільшими економіками світу. Натомість їде міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Путін не назвав жодних причин неприїзду, але, певно, їх кілька.

1 Ризик бути убитим.

Путін подорожував дуже рідко з того часу, як він вторгся в Україну в лютому цього року, і лише в дружні країни. Імовірно, російський президент побоюється, що США чи хтось інший може створити команду з ліквідації, щоб усунути Путіна з дороги в країні, де він сам не має повного контролю за безпекою.

2 Остракізм та приниження.

Путін навряд чи забув, як із ним поводилися на зустрічі G20 в Австралії 2014 року після анексії Криму. Західні лідери особисто відчитали його та заморозили так, як російський президент точно не звик. Принижений та розгніваний Путін скасував свою участь і пішов достроково.

Напередодні зустрічі на Балі західні лідери вже обговорювали плани заморозити та принизити Путіна, щоб показати свою огидну війну Росії в Україні.

Кажуть, що Путін подумував про те, щоб бути присутнім на якійсь зустрічі у цифровому форматі, але навіть тоді західні лідери погрожували бойкотувати його.

3 Ризик спроби державного перевороту після невдач у війні.

Усередині країни зростає невдоволення тим, як Путін веде війну. Такий ізольований лідер, як Путін, усюди бачить ворогів. Якщо він поїде на інший кінець земної кулі на кілька днів, зростає ризик того, що сили в Кремлі змовляться замінити його. Принаймні це може бути побоюванням, яке живить Путін.

Його останнє рішення залишити український Херсон — ще одне нагадування про те, як погано Росія веде війну. Російські військові блогери-націоналісти називають це рішення зрадою. У той час як багато простих росіян сподіваються, що відступ дозволить вижити їхнім синам і бійцям на фронті.

Україна відреагувала на заяву Росії та попереджає, що це може виявитися пасткою. Повідомляється, що російські солдати змінили форму на цивільну, але залишились у місті.

Що може свідчити військову стратегію Росії. Однак більшість ознак вказує на те, що росіяни віддають перевагу організованому відступу, а не втечі з Харкова у вересні, де вони були змушені залишити велику кількість зброї.

Як би там не було, офіційна заява Путіна є серйозною невдачею. Херсон був однією з областей, незаконно анексованих Росією восени, і місто вважалося «російським навіки».

Відступ міг стати першим кроком росіян у спробі укласти перемир’я на зиму.

Зрозуміло, що російська армія хаосу і потребує перепочинку. Новобранцям потрібна належна підготовка. Останнім часом було багато повідомлень про те, що молодих людей відправляють прямо на фронт без зброї, лише після кількох днів навчання. Там вони мруть, як мухи.

Навіть для такого диктатора, як Путін, є межа того, скільки втрат він може зазнати без зростання гніву та опозиції російського народу війні. Перевірити будь-які цифри неможливо, але різні західні джерела стверджують, що росіяни втратили вбитими та пораненими 100 000 людей. Що особливо деморалізує мажоритарність в армії, де верхівка бійців навіть не розуміє, за що воює.

З українського боку також втрати великі. Але є надзвичайно сильна мотивація захищати країну від агресії російської держави. Таке ставлення може означати різницю між поразкою та перемогою.

 

Ізраїль «HAARETZ» – «Місцева мешканка обіймає українського солдата, коли люди святкують після відступу Росії з Херсона, у центрі Херсона, Україна в суботу»

«The Jerusalem Post» – «Українці святкують після того, як солдати повернули Херсон. Остання поразка Росії»

Зеленський вітає «історичний день», коли Москва була змушена до третього великого відступу війни. Мешканці міста вітали українських військ, які прибули до центру Херсона в п’ятницю після того, як Росія покинула єдину регіональну столицю, яку вона захопила з початку її вторгнення в лютому.

«Сьогодні історичний день. Ми повертаємо південь країни, повертаємо Херсонщину», – сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

«Наразі наші захисники на околиці міста, і ми дуже близькі до входу. Але спецпідрозділи вже в місті», – сказав він.

Росія заявила, що перевела 30 тисяч військових через Дніпро, не втративши жодного солдата. Але українці малювали картину хаотичного відступу, коли російські війська скидали свою форму, кидали зброю та тонули, намагаючись втекти.

Виведення ознаменувало третій великий відступ Росії у війні та перший, який передбачав поступку такого великого окупованого міста перед обличчям великого українського контрнаступу, який повернув собі частину сходу та півдня.

На відеозаписах, перевірених Reuters, видно, як десятки людей вболівають і скандують гасла перемоги на центральній площі Херсона, куди, ймовірно, прибули перші українські війська.

Двоє чоловіків підняли на плечі жінку-солдат і підкинули її в повітря. Деякі жителі закуталися в українські прапори. Один чоловік плакав від радості.

Управління оборонної розвідки України заявило, що Херсон повертається під контроль України, і наказало всім російським військам, що залишилися, здатися силам Києва, які увійшли в місто.

Місцеві жителі розмістили українські прапори на площі, оскільки новини про закінчення більш ніж восьмимісячної окупації відфільтрувалися. «Слава Україні! Героям слава! Слава Нації!» один чоловік кричав на іншому відео, перевіреному Reuters.

Зеленський заявив, що заходи щодо забезпечення безпеки Херсона – зокрема, ліквідація, за його словами, великої кількості мін – розпочнуться якнайшвидше.

Дмитро Рогозін, високопоставлений російський чиновник, який надає військові рекомендації двом окупованим регіонам України, які Москва вважає своїми, заявив у п’ятницю, що відхід через Дніпро був болючим, але необхідним, повідомляє інформаційне агентство РІА, і припустив, що Москва може перегрупуватися та почати інший образливий.

«Ми повинні виконати це завдання, сподіваючись, що коли ми зберемося, коли надійде нова зброя, коли прибудуть добре підготовлені мобілізовані підрозділи, коли прибудуть добровольці, ми згуртуємося і повернемо цю землю», – цитує його слова агентство.

Коли українські сили просувалися вперед під час одного з найпринизливіших російських відступів у війні, селяни виходили з укриттів і зі сльозами полегшення та радості розповідали, як російські війська вбивали жителів і грабували домівки.

Reuters не зміг незалежно перевірити дані, а міністерство оборони Росії не відповіло одразу на запитання про звинувачення жителів відвойованого села Благодатне, що за 20 км. на північ від Херсона.

43-річний Сергій Калько, один із приблизно 60 людей, які залишилися в Благодатному з довоєнної 1000 жителів, був вражений тим, наскільки тихим був останній відступ росіян. «Вони мовчки пішли. Вони навіть не розмовляли один з одним”, – сказав він.

Раніше «весь час стріляли з трьох боків», — розповіла заплакана, але захоплена мініатюрна 81-річна Галина, яка стояла біля свого іржавого велосипеда.

Декілька російських військових потонули в річці Дніпро, намагаючись втекти, а інші переодягнулися в цивільний одяг, повідомив херсонський чиновник, порадивши жителям не виходити з дому, поки тривають пошуки російських військових, що залишилися.

Речник південного командування ЗСУ Наталія Гуменюк заявила, що «не виключено проведення диверсійних операцій» російських військових у цивільному.

Раніше Міноборони Росії заявило, що завершило відхід із західного берега Дніпра, де розташований місто Херсон, через два дні після того, як Москва оголосила про відступ.

Військової техніки та озброєння на західному березі не залишилося, повідомили у відомстві. “Всі військовослужбовці переправилися на східний берег”, – йдеться в повідомленні.

Проросійські військові блогери повідомили ввечері в четвер, що російські війська, які перетинали річку, зазнали сильного вогню з боку українських сил. Російське міністерство повідомило, що українські війська протягом ночі п’ять разів завдали ударів по переходах у Дніпрі з реактивних систем HIMARS, наданих США.

Просування України відбувалося набагато швидше, ніж припускали українські офіційні особи лише кілька годин тому. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив у четвер, що російським військам буде потрібно щонайменше тиждень, щоб залишити Херсон.

Українські соцмережі рясніли святковими повідомленнями та піднесенням. Підприємства та офіційні установи, від Укрпошти до антикорупційного відомства, розмістили зображення кавунів у своїх профілях. Херсонська область відома своїми кавунами.

Не було жодних ознак російських військ, коли Reuters дійшли до Благодатного. Селяни розповідали про життя під окупацією, кажучи, що близько 100 росіян утримували Благодатне протягом восьми місяців.

Росіяни вбили чоловіка, який підійшов занадто близько до їхніх окопів, і забрали двох інших чоловіків і молоду жінку, доля яких залишилася невідомою, кажуть селяни.

«Перші два місяці вони приходили і були надзвичайно агресивні», – сказав селянин Калько, додавши, що російські військові стріляли в повітря, коли вони йшли вулицями.

За словами селян, російські війська також вривалися в вільні будинки та грабували їх, виносячи меблі, телевізори, плити та холодильники.

Російські війська були витіснені з околиць столиці Києва в березні та витіснені з північно-східного району Харкова у вересні, коли контрнаступ України набрав обертів.

Херсонська область є однією з чотирьох областей, які президент Росії Володимир Путін анексував від України наприкінці вересня. Він також стратегічно важливий як сухопутні ворота до Криму, півострова, анексованого Росією від України в 2014 році, і де базується Чорноморський флот Москви.

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що рішення про відступ з Херсона прийняло Міноборони. На запитання журналістів, чи це принизливо для Путіна, Пєсков відповів: «Ні».

Індія «The PIONEER» – Індія та Україна обговорюють війну, проблеми та їх вирішення

Індія та Україна в суботу розглянули ситуацію з війною, окрім ядерних проблем, впливу на паливо та добрива, ланцюг постачання та способи припинення конфлікту.

Міністр закордонних справ С. Джайшанкар і його український колега Дмитро Кулеба обговорили низку питань під час зустрічі в Пномпені на полях саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) – Індія.

Мексика «DDY» – «Вони відчувають близькість перемоги»

Українці все більше впевнені, що переможуть у війні проти Росії. Після «визволення» міста Херсона українською армією, окрім інших виграних боїв окупованої країни, мешканці вважають перемогу над російськими загарбниками лише «питанням часу».

США. «Arkansas Democrat-Gazette» – «Жителі Херсона святкують визволення, згадують про терор»

Десятки людей ринули на центральну площу Херсона в суботу вдень, менш ніж за 24 години після того, як останні російські солдати втекли, здавши цю регіональну столицю, що стало приголомшливим ударом по військових цілях президента Володимира Путіна.

Колонки гриміли техно-музикою. Пара цілувалася, а незнайомці обіймалися. Молоді люди стояли на дахах автомобілів та розмахували українськими прапорами.

“Ми такі щасливі, незважаючи на всі наші труднощі”, – сказала 56-річна Ольга Малах, яка ледь не розплакалася, стоячи на центральній площі. “Ми стільки пережили, але ми відновимо”.

Але для інших тут їхня боротьба була надто важкою, щоб забити її, і було ясно, що багато хто тільки почав справлятися з травмою, включаючи смерть і зникнення близьких.

28-річного сина Любові Обозної, Дмитра, схопили російські силовики 3 серпня на очах у двох його дітей. Більше трьох місяців вона досі не знає, де він…

«Los Angeles Times» – «Поліцейські розпочали роботу у звільненому Херсоні

Українські сили безпеки координують свої дії, щоб забезпечити безпеку мирних жителів у місті після відходу Росії.

«The Washington Post» – «Радість та біль у звільненому Херсоні»

Свято затьмарене похмурими спогадами про травми, втрачені близькими.

Після більш ніж восьми місяців окупації це стомлене місто пульсувало радістю.

Десятки людей ринули на центральну площу Херсона в суботу вдень, менш ніж за 24 години після того, як останні російські солдати втекли, здавши цю регіональну столицю, що стало приголомшливим ударом по військових цілях президента Росії Володимира Путіна.

Колонки гриміли техно-музикою. Пара цілувалася, а незнайомці обіймалися. Молоді люди стояли на дахах автівок, розмахуючи українськими прапорами.

“Ми такі щасливі, незважаючи на всі наші труднощі”, – сказала 56-річна Ольга Малах, яка ледь не розплакалася, стоячи на центральній площі. “Ми стільки пережили, але ми відновимо”.

Але для інших тут їхня боротьба була надто важкою, щоб забути ії, і було ясно, що багато хто тільки почав справлятися з травмою, включаючи смерть та зникнення близьких.

28-річного сина Любові Обозної, Дмитра, схопили російські спецслужби 3 серпня на очах двох його малолітніх дітей. Більше трьох місяців вона досі не знає його місцезнаходження, хоча вважає, що він живий.

Серед моря щастя навколо неї стояла 61-річна Обозна з попелястим обличчям, тримаючи за руку свого 6-річного онука. «Ми не знаємо, де він, – сказала вона.

Знову і знову люди виходили з тріумфуючого натовпу, щоб сказати, що кохана людина зникла або що їх самих затримали, допитували, катували.

Після кількох тижнів мовчання у Херсоні, де російські окупаційні сили перервали майже всі комунікації, люди почали розповідати свої історії.

«The New York Times» – «Гуманітарні проблеми у Херсоні, Україна. Незважаючи на радість міста, у ньому не було ні тепла, ні води, ні електрики».

«Україна не сигналізує про уповільнення наступу взимку»

Коли тріумфуючи українські війська ставить свій національний прапор над Херсоном після всебічного відступу росіян, вони не подають жодних ознак того, що припиняють наступ на зиму або дозволяють війні зайти в глухий кут.

На сході українські сили продовжують просуватися вперед і відображали неодноразові спроби Росії захопити такі міста, як Бахмут та Павлівка, внаслідок чого за повідомленнями загинули сотні російських солдатів. На півдні вони завдають ударів глибоко в тилу росіян, завдаючи ударів по московським військам до того, як вони встигають влаштуватися та побудувати оборону на східному березі Дніпра, навпроти Херсона.

І з боку військ на місцях та близьких до них добровольців з’являється все більше натяків на те, що українці готуються до нового сухопутного наступу між цими двома фронтами на південь через Запоріжжя у бік Мелітополя, кидаючи виклик Росії, яка утримує всю територію. південний район, який він захопив під час вторгнення, що розпочалося у лютому.

“Логіка війни полягає в тому, щоб не зупинятися і якимось чином продовжувати рухатися вперед”, – сказав старший лейтенант Андрій Михейченко, командир протитанкового підрозділу, який обороняє бойове місто Бахмут на сході Донбасу.

Telegram
Дивіться також
У Дніпрі стартував набір до перших класів: що потрібно мати та які документи необхідні У Дніпрі стартував набір до перших класів: що потрібно мати та які документи необхідні

У Дніпрі розпочато набір до перших класів. У ліцеї № 102 планують відкрити один перший клас. Зараз активно готують малечу до школи, яка в них навчається у ...

Нові топоніми, допомога поліції та комунікація з громадою: рішення сесії міськради Дніпра Нові топоніми, допомога поліції та комунікація з громадою: рішення сесії міськради Дніпра

Вулиці Петра Розумного та Родини Ульманів. У Дніпрі дерусифікували ще вісім топонімів під час 49-ї чергової сесії міської ради. Також депутати проголосували за ...

Досліди на тваринах: як тестують косметику у Дніпрі Досліди на тваринах: як тестують косметику у Дніпрі

Втирають у порізи на шкірі, наносять на очі, вводять у шлунок та вдаються до інших жорстоких заходів – саме так тестують косметику на тваринах. Мільйони звірят ...

У Дніпрі безкоштовно тестували на ВІЛ усіх охочих У Дніпрі безкоштовно тестували на ВІЛ усіх охочих

У Дніпрі на вул. Короленка пройшла чергова акція з інформування населення про ВІЛ. Співробітники Дніпровського міського центру соціальних служб роздавали листівки з ...

Заступниця мера Ксенія Сушко зустрілась із представниками центру зайнятості Дніпра та області. Говорили про співпрацю із комунальними професійно-технічними училищами Заступниця мера Ксенія Сушко зустрілась із представниками центру зайнятості Дніпра та області. Говорили про співпрацю із комунальними професійно-технічними училищами

Конкурентні та затребувані професії. У Дніпрі заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко зустрілась із представниками ...

«Важливо пам’ятати про такі історії. Вони всі відгукуються в моєму серці», — мешканка Дніпра про фотовиставку «(Не)помітні історії», присвячену жертвам війни з рф «Важливо пам’ятати про такі історії. Вони всі відгукуються в моєму серці», — мешканка Дніпра про фотовиставку «(Не)помітні історії», присвячену жертвам війни з рф

У Дніпрі у «Прозорому офісі» презентували фотовиставку «(Не)помітні історії». Експозиція містить 9 світлин. На них історії людей, що пережили полон, депортацію, ...

Назви нових проїздів та дерусифікація ще 8 топонімів — рішення сесії Назви нових проїздів та дерусифікація ще 8 топонімів — рішення сесії

Сьогодні, 24 квітня, у Дніпрі на 49-й черговій сесії міської ради VІІІ скликання депутати проголосували за присвоєння найменувань новим проїздам в ...

Через недбалість службовця ДСНС на Дніпропетровщині держава зазнала 4 млн грн збитків – прокуратура Через недбалість службовця ДСНС на Дніпропетровщині держава зазнала 4 млн грн збитків – прокуратура

На Дніпропетровщині через недбалість службовця ДСНС держава зазнала 4 млн грн збитків. Про це повідомили в обласній прокуратурі. За даними слідства, підозрюваний ...

Сьогодні 9 разів атакував ворог Дніпропетровську область Сьогодні 9 разів атакував ворог Дніпропетровську область

6 атак дронами-камікадзе і 3 — артилерією. Під ворожими ударами протягом дня були Нікополь та Мирівська, Марганецька і Покровська сільська громади, повідомили у ...

Відключення світла і води у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників на 18:00 Відключення світла і води у Дніпрі: оперативна інформація від комунальників на 18:00

Станом на 18:00 працівники КП «Теплоенерго» завершили ремонтні роботи на теплорозподільчому пункті. Відновлено водопостачання на вул. Березинська, 10-38. Ліквідовано ...