Перша на Дніпропетровщині трансплантація кісткового мозку дорослому: як почувається 18-річний криворіжець Дмитро
Вперше на Дніпропетровщині дорослому пацієнту зробили трансплантацію кісткового мозку. Їй передували вісім хіміотерапій та складне хірургічне втручання. Через все це 18-річному криворожанину Дмитру допомогли пройти медики однієї з обласних лікарень. Зрештою разом вони побороли недугу і сьогодні хлопця виписали.
«Події навколо Охматдиту показали – у регіонах повинні бути потужні центри, де комплексно допомагають пацієнтам з онкологією. Розуміємо цю відповідальність. І робимо все можливе, щоб мешканці Дніпропетровщини та сходу України мали шанс на одужання», – додав генеральний директор лікарні, де провели трансплантацію кісткового мозку, Олексій.
Пересадці передували блоки хіміотерапій та операція з видалення кісток, які уразила хвороба.
«Досвіду такого хірургічного втручання навіть у світі мало. Ми повністю прибрали грудину та прилеглі до неї ребра. Це досить складно. Треба було ще зафіксувати каркас, аби людина могла вільно дихати та не відчувати дискомфорту. Досягли цього за рахунок металоконструкції», – пояснив медичний директор з хірургії та трансплантології Олександр.
Післяопераційне відновлення минуло і Дмитра почали готувати до трансплантації кісткового мозку. Є декілька варіантів її проведення. В обласній лікарні застосували саме аутологічну пересадку. Коли донором виступає сам пацієнт.
«Зробили забір стовбурових клітин у хлопця. Підготували, обробили і кріоконсервували їх. Сама трансплантація дуже схожа на процедуру переливання крові. Технічно це не складно, чого не скажеш про процес підготовки. Тому надважливий супровід пацієнта. Тут має бути гарна дисципліна від колективу – усієї мультидисциплінарної команди, яка з ним працює», – додала медична директорка з педіатрії та онкогематології Наталія.
Весь цей час Дмитро не полишав і навчання. Він студент першого курсу вишу.
«Здається, що це було найважче та не пропускав лекції. Адже обрав професію медика і розумію – лікувати мають професіонали. Тому не скаржився. Тато привозив книжки. Все виконував на рівні з іншими. Єдине, коли на правій руці був катетер, мені йшли на зустріч та дозволяли працювати на планшеті, а не писати», – поділився хлопець.
Якщо до свого діагнозу він думав стати анестезіологом, то сьогодні каже – тільки хірург-онколог.
«Це тому що лікарі, які були поруч з ним, стали для нього прикладом. Він натхненний їхньою єдністю. Захоплюється, як вони працюють», – сказала мама хлопця Світлана.
Одночасно у цьому обласному медзакладі можуть проводити 3-4 трансплантації кісткового мозку. Для цього тут є кваліфіковані спеціалісти та все необхідне обладнання.
Читайте також: Одразу троє: у Дніпрі жінка народила трійню і стала мамою шістьох у 30 років