Переселенцям від волонтерів: до Дніпра зі Львова привезли 44 тонни гуманітарної допомоги
Їжа, одяг, ліки і каремати. У Дніпрі переселенцям з гарячих точок допомагають гуманітаркою. Чергову масштабну партію до міста привезли благодійники зі Львова. Координацію важких, але таких важливих процесів збору та доставки взяв на себе волонтер Роман Голобутовський. Загалом до Дніпра прибуло 2 величезні фури із 44 тоннами речей. Спрямували вантаж саме до Дніпра, адже місто прийняло найбільшу кількість переселенців. Все необхідне видають тим, хто тікає від обстрілів з Харкова, Херсона, Маріуполя та інших міст.
44 тонни найнеобхідніших речей привезли до Дніпра. Одяг, взуття, їжа та ліки. Допомогу збирали львівські волонтери від різних країн Європи. 44-тонний вантаж вирішили направити саме до Дніпра, бо місто прийняло найбільшу кількість переселенців. Нині в мегаполісі тільки офіційно зареєстровано більше 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Роман Голобутовський, волонтер: «Ніхто не може уявити з чим стикнулися ці люди, що вони відчувають. Наша задача, як волонтерів, максимально полегшити їхні страждання і привикнути до нових реалій нашого життя. Тому і волонтери, і благодійні фонди максимально допомагають таким людям, направляючи допомогу”.
І допомога волонтерів переселенцям вкрай необхідна.
Карина ще у травні разом із сином тікала від обстрілів рашистів з рідного Харкова. До Дніпра приїхали без речей. Зізнається, без допомоги волонтерів просто не вижила б.
Карина, переселенка з Харкова: «Хочу висловити подяку, бо для нас ця допомога дуже потрібна. Ми опинилися у скрутній ситуації, нам довелося покинути наші будинки, переїхати до вас у Дніпро. І коли ми дізнаємося про таку допомогу, це знаєте як гріє душу. Дякую вам величезне. Ще хочу сказати за те, що ви нам допомагаєте, за те, що ви нас не кинули у важкій ситуації…»
Тут у безпеці доводиться будувати життя з нуля і Олені. Вона з чоловіком виїхала з Донеччини, коли окупанти почали гатити по домівках цивільних. Спочатку тікали до Кривого Рогу, а потім і до Дніпра. Тут у терцентрі їм допомагають не лише речами, але й лікуванням.
Олена, переселенка з Донеччини: «Зараз ми живемо у терцентрі. Нам надають допомогу у харчуванні, проживанні, нам допомагають з одягом, медикаментами та лікуванням. Намагаємось оформити групу, бо він інвалід і працювати вже не може. Це не те що важливо для нас – ми дуже потребуємо цієї допомоги. Оскільки їхали ми дуже швидко, якщо я з дитиною хоча б деякі речі взяла, то чоловік брав тільки собі піжами».
У терцентрі можна отримати одяг, взуття, засоби гігієни. Щодня гуманітарку отримують сотні переселенців. І все це – допомога волонтерів.
Ольга Мешко, перша заступниця директора Дніпровського територіального центру соціального обслуговування: «Перш за все ми видаємо громадянам, які знаходяться в нас на обліку. Пріорітетом являються ВПО, і отримують у нас соцпослуги на нашому обслуговуванні. Це і засоби гігієни, взуття, одяг. Також ми матимемо можливість надати цю допомогу в рамках нашого департаменту комунальним закладам і центрам».
Тисячі пар взуття, сотні комплектів одягу, а ще медикаменти, каремати, засоби гігієни – все це вкрай необхідно людям, які тікають від війни. Крім того, допомогу також розподілять між підопічними дніпровських терцентрів.
Максим Єрьоменко, директор міського центру соціальної допомоги: «Як одяг абсолютно новий, також абсолютно нове взуття, гігієнічні набори, гель для душу, шампуні, маски багаторазові для обличчя. Також для обробки рук, дизентерійні засоби. Вся допомога, як я сказав, буде розподілена між підопічними – це особи без певного місця життя, бездомні особи, особи похилого віку, які перебувають на обліку Дніпровського територіального центру в кожному районі. Також це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування».
Отримати допомогу у терцентрі можна тим, хто стоїть на обліку.