Організатори Кубка світу з фехтування в Китаї зірвали акцію протесту спортсменів з України
Під час проведення Кубка світу з фехтування на шпагах у китайському Нанкіні представники Міжнародної федерації фехтування завадили збірній України висловити протест щодо повернення до змагань спортсменів з рф та рб. В українських фехтувальниць у грубій формі відібрали банер та завадили зйомці. Обурення спортсменів викликало й рішення Міжнародного олімпійського комітету — там рекомендували допустити спортсменів країни-вбивці до міжнародних змагань.
Цей фрагмент відео опублікувала на своїй сторінці в Instagram українська фехтувальниця Влада Харькова. Під час проведення Кубка світу в китайському Нанкіні представники FIE почали силою забирати банер в українських шпажисток.
Українки хотіли зробити фото з банером «Янголи спорту», на якому вказано, скільки українських спортсменів вбила рф. Спроба була не перша.
Влада Харькова, чемпіонка Європи з фехтування: «В перший день дівчата намагалися його розгорнути, проте підійшли охоронці, закрили все. Не дали змоги взагалі це зробити, навіть не розбираючись, що на тому банері. Тобто їх взагалі не цікавило, що це таке, просто вони не давали ніяк і ніщо показати».
Вже по завершенню змагань спортсменки ще раз спробували сфотографуватися з банером — вже в іншому місці.
«Ми це хотіли зробити в залі, на фоні саме банера про змагання. Але так само до нас підбігло дуже багато охоронців почали закривати камеру, почали закривати нас і цей банер. Тому ми вийшли в хол і вирішили зробити фотографію там, але за нами йшло охоронців 10 напевно, ну, і саме на відео видно, що відбулось», — розповідає Влада.
На початку березня Міжнародна федерація фехтування ухвалила рішення повернути росіян і білорусів до міжнародних змагань, незважаючи на повномасштабну війну, яку рф за підтримки білорусі продовжує вести в Україні.
Обурило спільноту і рішення Міжнародного олімпійського комітету, який рекомендує повернути росіян до офіційного спорту.
Анна Савчик, представниця федерації фехтування України: «Звичайно, ми обуренні і засуджуємо насамперед рішення конгресу ФІЕ, яке поставило нас в таку ситуацію, що ми змушені боротися за наше право займатися тим, що є нашим життям фактично. Ми, як федерація, шукаємо всі можливі шляхи й можливості, аби оскаржити це рішення. І ми будемо це робити у судовому порядку».
Про інцидент, що стався на Кубку світу, у ФФУ кажуть: ситуація вкрай незрозуміла. Спортсмени не порушували жодних норм і правил.
Анна Савчик, представниця федерації фехтування України: «Важко зрозуміти, і це не піддається логіці, це ще раз свідчить про те, що представники ФІЕ, краще сказати, не впевнені в своєму рішенні, і вони, мені здається, його соромляться. Саме тому вони намагаються зупинити будь-які наші спроби донести правду до фехтувальників світу».
Понад 300 фехтувальників з різних країн світу виступили проти участі росіян і білорусів у міжнародних змаганнях. Дніпровський тренер з фехтування Ігор Семененко каже: спорт не поза політикою. Україна має право доносити свою правоту.
Ігор Семененко, президент фехтувального клубу «Liberte»: «Коли кажуть, що Україна має байкотувати всі змагання, не їздити — це є невірно. Тому що, якщо ми не приймаємо участі, відповідно, ми програємо. Україна має приймати участь обов’язково, але це не означає, що ми маємо виходити на одну доріжку і фехтувати з росіянами. Звичайно, ні. Ми маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допускати рф та рб».
Ба більше, каже тренер, рішення FIE прогнозоване — керівництво організації має зв’язки з росією.
Україну підтримує чимало спортсменів та організацій по всьому світу. Віримо, що і тут вийде домогтися оскарження проросійського рішення.
Читайте також: Дніпрянка Світлана Сорочук — переможниця та призерка Чемпіонату світу з легкої атлетики