Онлайн чи офлайн: яку форму навчання обрали вищі заклади Дніпра
Вищі заклади Дніпра вже готуються відкрити свої двері для студентів. Останні роки освіта була дистанційною через Ковід та повномасштабну війну. Яку форму навчання обрали виші міста?
Дар’я навчається онлайн за кордоном ще з початку повномасштабної війни. Дівчина каже, що застала і офлайн заняття.
Дар’я Полуциган, студентка Університету митної справи та фінансів: «Перші місяці ми ходили до університету, та я можу порівнювати це, тому що, коли ми ходили до університету, ми буквально за ці два місяці зробили три проєкти, де також було соціальне опитування. Ми щось робили, якісь відеосюжети. Це було дуже цікаво. Так, нам дають багато теорії та ми можемо приходити на пари, у Zoom обговорювати всі теми також на парах. Але мені здається, що нам не вистачає практики».
За словами дівчини, попри онлайн навчання, одногрупники Дар’ї все одно спілкуються і допомагають один одному. Проте, ректор одного з університетів Дніпра зазначає, що дистанційна освіта все ж таки має прогалини.
Дмитро Бочаров, ректор Університету митної справи та фінансів: «Дистанційна форма навчання засвідчила і свої переваги і, на жаль, свої недоліки, тому що неможливість спілкуватися в групі все ж таки не дуже позитивно впливає на якість освіти».
Має свої недоліки і офлайн навчання — це перш за все неможливість розмістити всіх студентів в укритті.
Дмитро Бочаров, ректор Університету митної справи та фінансів: «Проблема в тому, що укриття не безрозмірні. Укриття мають певну кількість посадкових місць, певну площу і можливість вмістити певну кількість людей. В наших укриттях кампусу ми можемо прихистити близько 1000 осіб. 1000 осіб — це приблизно один курс. Один курс ми, власно кажучи, і плануємо виводити з 1 вересня. Це буде перший курс для того, щоб дати їм взагалі уявлення про навчання».
А от НТУ «Дніпровська політехніка» вирішили спитати думку студентів.
Артем Павличенко, перший проректор НТУ «Дніпровська політехніка»: «Ми постійно спілкуємось з нашими абітурієнтами і визначаємо їх бачення подальшого навчання, які в них пріоритети. І хочеться відмітити, що в першу чергу відмічаються безпекові показники».
Дніпровська політехніка продовжує готуватись як до онлайн навчання, так і до офлайн. Заклад забезпечений новим обладнанням з Німеччини для проведення практичних занять.
Сергій – завідувач кафедри, показав, як це працює. Така система зручна і для студентів, і для викладачів. Тож університет планує використовувати такі технології й надалі.
В університет імені Олеся Гончара також підтримали змішану форму навчання.
Наталія Кук, виконуюча обов’язки проректора з науково педагогічної роботи ДНУ: «В деяких випадках там, де критично важливо надати практичні навички нашим здобувачам, ми можемо забезпечити змішану форму навчання. Переважно для початкових курсів очні заняття, вони є надважливішими, щоб вони почули, що таке студентське життя, познайомились один з одним. Ті групи, які вже 3-4 курсу, їм можна залишити в принципі дистанційне навчання».
Студенти розділяють думку представників закладу. Випускниця Діана каже, що студентського життя їй бракувало.
Діана Тремпольська, випускниця університету: «Спочатку у нас була звичайна, не дистанційна. А з першого курсу другого семестру — дистанційна форма навчання. Ну, я би сказала, що з одного боку це набагато легше, але з іншого боку важче, тому що втрачається комунікація, втрачаються, на жаль, студентські роки. Потім війна… Ну, немає оцього, знаєте, такого молодіжного часу. Його у нас, на жаль, вкрав Ковід, а потім росія. Тому так».
Попри труднощі, університети Дніпра роблять все можливе, аби навчання для студентів було якісним та безпечним.
Читайте також: Дякуємо за спокій: історія Героя України, який захищає рідну землю з 2014 року