Один день з життя соціального працівника у Дніпрі
Вони принесуть продукти, приберуть і вислухають. Серед їхніх підопічних одинокі, літні і люди з інвалідністю. На пам’ять знають ім’я кожного. І мають встигнути до всіх, з ким співпрацює територіальний центр.
«Доброго дня, Віктор Анатолійович. Привезла я вам наборчик. Добрий наборчик, зараз подивимося що там саме».
Робочий день Катерини Лущак починається о 8-й ранку. Жінка користується велосипедом. У переліку нужденних – літні, самотні і люди з інвалідністю. За день має відвідати щонайменше сімох своїх підопічних.
Катерина Лущак, соціальна працівниця Дніпровського міського територіального центру: «Ходжу я до них, звичайно, по-різному. До кого ходжу два рази в неділю, до кого ходжу кожного дня, тому що вони потребують цього, моєї допомоги».
Віктор Тупало послугами соціальних працівників користується 8 років. З них два охоче спілкується саме з Катериною Лущак.
Віктор Тупало, підопічний Дніпровського міського територіального центру: «Як по її графіку — понеділок і п’ятниця. Ну, в другий раз у них в середу там оперативка, вона біжить, то все одно забіжить до мене. Десь щось так чи не так, то вона мені передзвоне. Завжди спитає що, де, до чого».
Сьогодні середа. І на оперативці Катерина Лущак з колегами обговорює індивідуальні плани. Треба закупити необхідні продукти, визначити фронт робіт у підопічного. І головне — всюди встигнути!
Катерина Лущак, соціальна робітниця Дніпровського міського територіального центру: «Приходиш до них, як на свято. Тому що вони чекають нас. Тому що ми їхні очі і руки, і ноги, і все».
У Чечелівському районному терцентрі Дніпра працюють соціальні робітники-швачки, перукарі, водії і навіть ремонтники.
Тетяна Кашура, начальниця відділу Дніпровського міського територіального центру у Чечелівському районі: «Соціальний працівник надає послуги людям залежно від групи рухової активності. Буває два-три рази в недвлю. Все залежить від стану та захворювання наших підопічних».
Всього більше сорока видів послуг. У міському територіальному центрі 471 соціальний працівник. Вони обслуговують 6 тисяч підопічних Чечелівського району.