Нові штрафи, обов’язковий техогляд та доплата за розкіш: чого чекати водіям у 2022-му році?
Техогляд
До вересня 2022 року в Україну повернеться обов’язковий технічний огляд автомобілів. Нагадаємо, його скасували ще в 2011-му через велику корупційну складову. Наразі ж неодмінний ТО передбачений Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, підписавши яку, влада країни взяла на себе зобов’язання контролювати технічний стан автомобілів. При цьому транспорт повинен відповідати не лише технічним показникам, а й екологічним. А з цим вже можуть бути проблеми, оскільки безліч «євроблях» не відповідають стандартам ЄС.
«Введуть його (технічний огляд) обов’язково, тому що державі потрібно збільшувати бюджет, але це викличе ряд незадоволених водіїв. Тому що 90% автомобілів уже без екології», – зазначає автоексперт Віктор.
Доплата за розкіш
По 25 тисяч гривень на рік доведеться платити українцям, які володіють «молодим» автомобілем. Це авто, якому не минуло п’ять років з моменту випуску та його ціна перевищує 2,5 млн гривень.
Штрафи
Цьогоріч за їзду з простроченим посвідченням, або без прав українці будуть змушені заплатити 425 грн. Однак, якщо у водія прав немає зовсім, йому доведеться викласти 3400. А за рецидив вже набагато більше – 20 400 гривень. Також посилили відповідальність і за п’яне водіння – штраф у 17 тисяч гривень та позбавлення прав на рік. Повторне ж порушення передбачає 34 тисячі гривень та позбавлення права керувати авто, але вже на три роки.
Штрафні бали за порушення ПДР
Не лише грошима. В Україні хочуть ввести штрафні бали для водіїв. Відповідний законопроект №6502 вже зареєстровано у Верховній Раді. За порушення правил дорожнього руху можна буде отримати від одного до п’яти балів. Їх будуть нараховувати паралельно зі штрафами за порушення ПДР:
· 1 бал — непристібнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла;
· 2 бали — брудні номери, перевищення швидкості на 20 км/год та більше, проїзд на «червоний”;
· 3 бали — значні порушення правил дорожнього руху, зупинка на смузі для громадського транспорту;
· 5 балів — перевищення швидкості на 50 км/год, створення аварійної ситуації.
Якщо водій набере 12 і більше балів, то його посвідчення визнають недійсним. І керманичу доведеться повторно складати іспити з водіння.
Правила підготовки водіїв
Україна переходить на європейську модель роботи автошкіл. При цьому скорочено кількість навчальних годин, виділених на підготовку до іспиту. Замість 100 годин, відведених на теоретичні заняття тепер потрібно лише 63. Час практичної підготовки не змінено – 40 годин.
Нові позначки в посвідченнях
З 28 грудня 2021 року тим водіям, які вчилися їздити на “автоматі”, забороняється керувати “механікою”. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС на своїй сторінці у Facebook.
“У посвідченнях водія буде відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78». З ним водії зможуть керувати авто лише з автоматичною коробкою передач, а за її відсутності — з будь-якою “, – йдеться у повідомленні.
У МВС зазначили, що такі новації є кроком до приведення бланку національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів.
«Розумні» камери
З 2022 року дорожні камери будуть фіксувати не лише перевищення швидкості, а й проїзд на червоне світло, їзду зустрічною смугою та зупинку на смузі громадського транспорту.До кінця року на дорогах України працюватиме 270 таких камер.
Раніше ми писали, що у Дніпрі запрацювали камери фото- і відеофіксації швидкісних порушень ПДР.