Нові правила: спроби отримання водійського посвідчення більше не обмежені
Навчатись вдома та мати безлімітні спроби на екзаменування. Майбутнім водіям в Україні полегшили процес складання іспитів для отримання водійського посвідчення. Нововведення почало діяти вже з 1 серпня.
Віталій за кермом майже 30 років. Останні 3 роки працює інструктором, аби передати свої знання новачкам на дорозі. Чоловік каже, що нові зміни його навіть обурили.
Віталій, інструктор з водіння: «Моєму молодшому сину 14 років. Навчання і так нема, а ще й з автошколами… Тільки там 2+2, якщо, умовно кажучи, він напише 5 і нічого не буде, а якщо помилку водій зробить на дорозі – це може закінчитися трагічно. Навчання в автошколі повинно бути. Повинен бути вчитель, який буде навчати».
Думку Віталія розділяють і в багатьох автошколах Дніпра.
Микита Нем’ятий, засновник Всеукраїнської онлайн автошколи: «Для довідки скажу вам, що на рік всі автошколи в Україні сплачують податки — приблизно півтора мільярди гривень. І, по-друге, він немає нічого спільного з безпекою дорожнього руху на дорозі. Тобто цей закон декларується, на превеликий жаль, як те, що він допоможе. Але, як показує практика в Європейських країнах, від того, що люди будуть самостійно вивчати, загальний рівень обізнаності майбутніх водіїв щодо правил дорожнього руху, він буде набагато нижчий».
Проте, в сервісному центрі вважають інакше. Стверджують, що правила дорожнього руху людина в змозі вивчити самостійно. А ось пройти практичну частину необхідно, адже це питання безпеки й життя.
З 1 серпня МВС України скасувало обмеження щодо кількості спроб складання практичних іспитів для отримання водійського посвідчення.
Роман Кас’яненко, начальник відділу Регіонального сервісного центру в Дніпропетровській області: «На строк дії сертифікату, який діє два роки на практичний іспит. Тож, якщо людина, припустимо, після невдалої спроби не склав, з наступного дня іде відлік 10 днів. Після 10 днів він приходить і складає повторно. Якщо це повторюється, то теж саме. Це необмежено протягом двох років».
Але алгоритми навчання та складання іспитів лишаються незмінними. Спочатку теоретичний, а після – практичний модуль.
Нові правила діють й на тих, хто невдало склав іспити до 1 серпня, зазначають в сервісному центрі.
—Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, якщо теорія була здана ще в жовтні 2022 року та були дві невдалі спроби практичного іспиту, чи є в мене зараз можливість продовжити далі здавати практичний іспит? — Ксюша.
—Добрий день! Так. Зараз ви можете продовжувати складати практичний іспит безліч разів, — Артем.
Внесення змін щодо необмеженої кількості спроб складання саме практичних іспитів Віталій активно підтримує. Адже раніше давали лише три спроби.
Віталій, інструктор з водіння: «Це дуже круто. Насправді дуже круто. Чому? Тому що в мене є така дівчина, учениця. В неї вже були дві спроби, і цього третього боялась, як вогню. Й вона дуже зраділа, що третій — це буде легко для неї. Ні? Значить четвертий».
Дніпряни на таку ініціативу реагують по-різному.
Євгенія, дніпрянка: «І добре, і ні. Добре, бо людина може підготуватись. Може, з першого разу він вивчив не все й хоче подивитись на власні помилки. Але все ж таки необмежена кількість спроб також не є добрим. Кількість спроб повинно бути, на мою думку, три — і достатньо».
Карина, дніпрянка: «Добре, тому що є випадки, коли людина нервує. Їй потрібно більше часу, щоб освоїти водіння – теорію, практику. Тому, 50/50. З однієї сторони добре, а з іншої…»
Артем, дніпрянин: «Я вважаю, що повторно складати іспити некоректно по відношенню до інших учасників дорожнього руху. Тобто, якщо людина потрапила у ДТП, зміг «відмазатись» таким способом, й потім таким же чином заново скласти на посвідчення. Тобто непокарана людина залишається небезпечною».
Нововведення покликане знизити моральний бар’єр для кандидатів перед іспитами та мінімізувати потенційний корупційний ризик.
Читайте також: Дякуємо за спокій: історія Героя України, який захищає рідну землю з 2014 року