Нова допомога від країн світу надходить до України
30 тисяч українців виїхали, а 26 тисяч повернулися. Державна прикордонна служба звітує про чергову добу переміщень на кордоні з Україною. Фахівці говорять, фіксують більше людей, які повертаються додому, аніж виїжджають. Збільшується кількість гуманітарних вантажів на кордонах. За останню добу оформлено майже 300 вантажівок допомоги з інших країн. Чим допомагають іноземні друзі та партнери?
На кордон з Україною прибула перша партія з нового пакету військової допомоги від США. У переліку гаубиці, артилерійська зброя, гелікоптери та броньовані автівки.
У відповідь на використання російськими окупантами хімічної зброї, Японія надішле нашій країні комплекти ядерного, біологічного та хімічного захисту, а також дрони.
Молодова ж не направить Україні військову допомогу. Премьєр-міністерка країни Наталія Гаврилиця заявила: Молдова не так оснащена військової технікою, тому підтримує Україну іншим шляхом, приймаючі біженців та надаючи гуманітарну допомогу.
В Україні для виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам спрямували майже 578 млн гривень.
Денис Шмигаль, премєр-міністр України: “Держава продовжує виконувати вся соціальні зобов’язання. Пенсії, зарплати, стипендії субсидії . Все платимо. Запустили програми підтримки наших людей, які зараз особливо цього потребують. Тим, хто в тимчасовій окупації, тим, хто в прифронтових містах, тим, чиї міста нещодавно звільнили і тим, хто вимушено покинув свою домівку”.
Тим часом парламент Італії практично одноголосно підтримав відправку зброї в Україну. Про це повідомив прем’єр-міністр Маріо Драгі в інтерв’ю найпотужнішому італійському виданню Corriere della sera.
Маріо Драгі, прем’єр-міністр Італії: “Рішення про відправку зброї було прийнято в парламенті практично одноголосно. Умови питання зрозумілі: з одного боку є народ, що зазнав нападу; з іншого боку – армія агресора. Не зробити цього було б рівносильно тому, щоб сказати їм: здайтеся, приймайте рабство і підпорядкування – повідомлення, яке суперечить нашим європейським цінностям солідарності. Водночас ми хочемо дозволити українцям захищати себе”.
Бронетехнікою найближчим часом допоможуть з Великої Британії. Про це під час розмови з президентом Володимиром Зеленським повідомив прем’єр-міністр Борис Джонсон. Майже тиждень тому поважний гість з Британії відвідав українську столицю і був вражений тим, що побачив на її околицях – у Бучі, Гостомелі, Ірпені та Бородянці.
За фінансової підтримки польського уряду, в Україні почали будувати модульні будинки для українських переселенців. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькій прибув до Львова на відкриття першого з них.
У свою чергу Міжнародний валютний фонд збільшує фінансування Україні для відновлювальних робіт після війни. Екстрена допомога складатиме 1,4 мільярди доларів.