Наскільки ефективна вакцина від COVID-19 і чи переможе вакцинація пандемію
Стрічку соцмереж неможливо дивитися без остраху: українці розділилися на два табори. Одні пропагують вакцинацію, інші намагаються довести, що вакцинуватися не потрібно. Лікарі давно визначилися з цим питанням – вакцинація необхідна. Але що лякає людей і які аргументи є у науки? Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV.
Як розповів завідувач клініко-діагностичної лабораторії Павло Набока, коли в Україні навесні цього року вперше з’явилась можливість використовувати вакцину проти ковід-19, медичні працівники лабораторії вирішили вакцинуватися. «Так співпало, що якраз у цей період світова медична спільнота, зокрема, з Америки компанія-розробник Abbott презентувала запатентовану нову технологію лабораторної оцінки In vitro (експеримент у контрольованому середовищі – ред.) ефективності вакцинації, і реакції імунної системи людини. – каже Павло Набока. – В Україні ця технологія також стала доступна навесні цього року. І ми вирішили, що перша група людей, які вакцинуються в Україні, дасть нам змогу відслідкувати як у них зміниться рівень імунного захисту після першої вакцинації, в період між вакцинаціями та після другого щеплення».
Клініко-діагностичної лабораторія Дніпра це дослідження провело і воно ще триває. «Ми ще слідкуємо за цією групою вакцинованих. І проводимо для них лабораторні дослідження, – каже завідувач лабораторії. – У нас вже є проміжкові результати. І вони співпадають з дослідженнями, які були оприлюднені на світовому рівні».
По-перше, учасників дослідження розділили на дві групи: хто до вакцинації перехворів на ковід, а хто – ні. «Всі вони отримали щеплення від ковіду. Після першої дози вакцини ті, хто не хворів на ковід, мали слабку імунну відповідь. Тобто рівень антитіл наростав дуже повільно, – каже експерт. – У тих, хто перехворів на ковід після першого щеплення імунний захист проявлявся краще. Після другого щеплення ми побачили 100% ефективність вакцини. І незалежно від того – хворіла людина до вакцинації, чи ні, впродовж місяця після другого щеплення практично у всіх виробилася висока концентрація антитіл».