fbpx
Зараз в ефірі: Дніпро News
Наживо

Четвер, 24 Липня, 2025, 18:13:23

weather-icon
˚C

На яку допомогу можуть розраховувати українці за кордоном

23.06.2022, 13:06

На початку повномасштабного вторгнення багато країн фінансово підтримували українців. Але зараз ці виплати скорочуються. На що можуть розраховувати біженці з України?

З 1 липня у Польщі українцям більше не будуть платити 40 злотих (близько 276 грн) на харчування і проживання. За словами заступника голови МВС Польщі та уповноваженого уряду у справах біженців Павла Шефернакера, з цього правила будуть винятки. Мова йде про осіб з інвалідністю, вагітних та багатодітних.

Також зберігаються виплати на кожну дитину до 18 років по 500 злотих на місяць.

Щоб отримати цю допомогу, потрібно мати:

  • номер PESEL;
  • банківський рахунок;
  • польський номер телефону.

Спеціальна форма для заповнення буде доступна українською мовою на платформі електронних послуг PUE ZUS: https://www.zus.pl/.

Також німецька благодійна організація Diakonie Katastrophenhilfe організувала у Польщі новий вид допомоги українцям. Ті, хто подадуть заявку на виплату, можуть отримати 700 злотих на одну особу та 600 злотих на кожного іншого члена родини щомісяця. Виплата буде здійснюватися щонайменше три місяці.

На таку допомогу можуть не розраховувати ті, хто вже отримує гроші від неурядових організацій, наприклад, від ООН. Але отримання виплат від польських органів влади не буде перешкодою для виплат від німецької організації.

Гроші отримають найбільш нужденні: батько або мати, які перебувають у Польщі одні з дитиною; ті, кому понад 65 років і які перебувають в Польщі без інших родичів; вагітні; ті, хто утримує двох або більше дітей; член родини, що має особливі потреби або хронічні чи тяжкі захворювання.

Також важливо, щоб жоден з членів сім’ї не працював у Польщі і не мав доступу до будь-яких видів доходу. Заяву можна подати онлайн за посиланням.

Що потрібно для отримання виплат:

  • усі члени сім’ї, які мають право на допомогу, включаючи дітей та інших членів сім’ї, повинні особисто прийти до реєстраційного центру;
  • візьміть із собою паспорт, посвідчення особи або інший документ, який може підтвердити вашу особу та особи членів вашої родини.
  • потрібно взяти з собою будь-який документ, який підтверджує дату в’їзду до Польщі.

Крім цього, для українських біженців у Польщі розпочалася ще одна програма гуманітарної допомоги – від польського Червоного Хреста. Зауважимо, що якщо ви вже отримували фінансову допомогу від інших організацій, то не зможете брати участь у цій програмі.

Хто може отримати допомогу:

  • ті, у кого на утриманні принаймні одна дитина до 18 років або літня людина старше 50 років;
  • люди старше 50 років;
  • сім’ї з двома або більше дітьми до 18 років або дорослими віком від 50 років;
  • сім’я з однією або декількома особами з інвалідністю.

Поки що програма діє тільки в Лодзі. Сума виплати складає 710 злотих для голови сім’ї та по 610 злотих на решту членів сім’ї (до 5 осіб). Така підтримка буде надаватися протягом чотирьох місяців.

Для того, щоб отримати допомогу, потрібно завантажити програму від Червоного Хреста та дотримуватися інструкцій, зазначених у неї. Програма доступна для IOS та Android. Якщо у вас немає телефону, то ви все одно можете отримати допомогу в офісі Польського Червоного Хреста.

Якщо заявка буде схвалена, на Viber або Whatsapp прийде сповіщення про те, як отримати допомогу. Заявка обробляється щонайменше два тижні. Після схвалення заявки оберіть, як отримати кошти. Якщо є рахунок у ПриватБанку, Монобанку, Ощадбанку або А-Банку, то можете отримати гроші через мобільний додаток вашого банку.

Щоб отримати допомогу готівкою, відвідайте будь-яке відділення MoneyGram. Там потрібно буде надати менеджеру отриманий код MoneyGram та один з документів, що засвідчують особу (закордонний паспорт, ID-картку громадянина України, посвідчення водія або документ про тимчасовий захист, виданий у Польщі).

Подробиці дізнавайтеся на сайті або за телефоном +48 800 088 136 (у межах Польщі безкоштовно).

Більше про допомогу від різних організацій можна дізнатися тут.

Як допомагають українцям в інших країнах

З 1 червня Німеччина збільшила розмір виплат для українців, які втекли від війни, до 449 євро. Українці, які отримали статус тимчасового захисту, повинні записатися у Джобцентр (центр зайнятості), де їм підберуть роботу. Саме цей орган і виплачуватиме допомогу з непрацездатності.

Також передбачений підвищений розмір соціальної допомоги:

  • вагітним жінкам, починаючи з 13 тижня вагітності – плюс 17% від стандартного розміру допомоги;
  • людям з обмеженими можливостями, що можуть працювати, – плюс 35% від стандартного розміру допомоги;
  • особи, що потребують дорогої дієти відповідно до медичних показань, – відповідно до запиту.

Також можуть бути нараховані додаткові кошти для батьків-одинаків залежно від додаткових потреб, кількості та віку дітей.

Швейцарія

Українці можуть отримати у Швейцарії статус-захист «S», який передбачає виплату 1600 доларів щомісяця на одну людину.

Велика Британія

Для українців в цій країні чекає одноразова допомога у 400 фунтів. Потім соціальна допомога визначається Центром зайнятості за місцем проживання.

США

Щоб потрапити в Америку, українці повинні мати «спонсора» – людину чи компанію. Такий спонсор повинен забезпечити біженцям житло і фінансову допомогу.

Українці, які отримали так званий “гуманітарний пароль” в США, мають право подавати документи на основні пільги. До таких пільг відносяться:

  • грошова допомога через Тимчасову допомогу нужденним сім’ям (TANF) або Додатковий дохід на безпеку (SSI);
  • медичне страхування через Medicaid;
  • продовольча допомога через Програму додаткової допомоги в харчуванні (SNAP);
  • грошова допомога, яка надається Офісом з переселення біженців (ORR).

Чехія

Біженці з України можуть отримувати виплати, розміром 5000 крон протягом 5 місяців, однак на допомогу потрібно подаватися щомісяця. Варто пам’ятати, що з липня соціальне житло стає платним.

Італія

Фінансова допомога українцям тут становить 300 євро на дорослого і 150 євро на дитину на місяць. Для отримання грошей спочатку необхідно оформити запит на дозвіл на проживання за програмою тимчасового захисту. Це потрібно зробити в управлінні поліції – у відділі Імміграційної служби за місцем вашого розташування.

Литва

Країна пропонує одноразову допомогу, розміром 250 євро на людину і картку на їжу на 115 євро на людину. Волонтери допомагають з поселенням у гуртожитки чи сім’ї.

Також українське Міністерство охорони здоров’я розповіло, як отримати медичну допомогу у різних країнах за кордоном. Детальніше про це можна дізнатися за посиланням.

Telegram
Дивіться також
КОНТЕКСТ Снегирьов 3 Атака на 100 км! рф вдарила по людях новими бомбами!

рф збільшить терористичні удари по території України, щоб змусити нас піти на територіальні поступки. Атаки, ймовірно, новою російською бомбою з відстані близько 100 ...

mycollages 2025 07 24t132657 793 Хоч рашисти й не зайшли на Дніпропетровщину, життя у прифронтових громадах зупинилося

Так Іванівка Межівської громади, що на сході Дніпропетровщини сьогодні практично відрізана від світу – майже немає сполучення через атаки російських дронів, КАБів, ...

o 1j0rtpbuvobq1lslbduq3f16b51c «Такі заходи для ветеранів допомагають розслабитися на 100 %. Тут ти серед своїх людей, які розуміють тебе краще за всіх», – захисник про проведення у Дніпрі товариської гри на більярді

У Дніпрі відбулася дружня більярдна зустріч між ветеранами війни та ветеранами Спілки журналістів. Така ініціатива — частина програми психологічної підтримки та ...

СЮЖ АМБУЛАТОРІЯ копія В одній з амбулаторій Дніпра завершили поточний ремонт

У Дніпрі в одній із амбулаторій завершили поточний ремонт всього приміщення. Ремонт тривав 3 місяці. За цей час відремонтували холи на обох поверхах, сходи, вхід до ...

photo 2025 07 24 13 10 01 У Дніпрі під варту взяли 14-річного хлопця, який вбив жінку біля банкомата

У Дніпрі 14-річного хлопця, який жорстоко вбив незнайому жінку біля банкомату, взяли під варту без права внесення застави. Таке рішення 24 липня ухвалив ...

o 1j0s17l97of31cvs1m58l1m18r92g Вимушений ремонт трамвайних колій: у Дніпрі стартував капітальний ремонт на Старому мосту – представник КП «Дніпровський електротранспорт».

У Дніпрі розпочали капітальний ремонт трамвайної колії та контактної мережі на Старому мосту. Роботи проводять через критичний технічний стан інфраструктури – ...

photo 2025 07 24 11 56 19 (3) На Дніпропетровщині двоє неповнолітніх та жінка підпалювали релейні шафи Укрзалізниці

На Дніпропетровщині підпалювали релейні шафи Укрзалізниці – судитимуть жінку та двох неповнолітніх. Про це повідомили в пресслужбі прокуратури. Жінка та двоє ...

обкладинка У Центральній бібліотеці Дніпра діє виставка унікальних порцелянових ляльок

«Леді епохи». Кожна фігурка уособлює образ героїнь з творів зарубіжної літератури XIX століття. Колекція належить відомій майстрині із Дніпра – Ельвірі Онискевич, і ...

pozhezha На Дніпропетровщині зберігається надзвичайна пожежна небезпека

Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології оголошено попередження про метеорологічні явища: 24-28 липня на території Дніпропетровської області ...

photo 2025 07 24 08 06 24 (2) В Україну повернулися військові з російського полону, 10 з них — з Дніпропетровщини

Учора відбувся вже дев’ятий етап обміну, про який домовлено в Стамбулі. Додому повертаються важкохворі й тяжкопоранені захисники, повідомив Президент України ...