На дніпровській станції по переробці та сортуванню пластику провели екскурсію для дітей
Як позбавитись сміття і не зашкодити довкіллю? Відповідь на це питання мали змогу дізнатись маленькі дніпряни під час екскурсії станцією сортування та переробки сміття. Що саме побачили діти та чому навчились?
Дніпровська станція переробки та сортування сміття вперше відчинила свої двері для відвідувачів. Ольга — соцробітниця, яка працює з дітьми. Жінка раз на місяць відносить сміття саме до цього центру.
Ольга Настека, соцпрацівниця: «Коли тут хлопці відкрилися, для мене це було таке свято… Мені складно викинути сміття, яке можна переробити. Я його мою, сушу, і це якесь навіть психологічне очищення».
Ольга вирішила навчити своїх підопічних основам екосвідомості.
Ольга Настека, соцпрацівниця: «Подала ідею. Це наш центр, у якому ми працюємо. І там діти, з якими ми працюємо як психологи, зокрема, й соцпрацівники. І ось ми приїхали сюди, до Сашка, на екскурсію».
Елементи декору, аксесуари, предмети побуту – все це можна зробити з переробленого пластику. Ангеліна вирішила займатись плетінням сумок. Дівчина каже, такий виріб можна продати за 500 євро.
Ангеліна Гречка, майстриня: «Ця ідея мені прийшла суто спонтанно, чесно кажучи, вночі. Я дивилася, гортала інстаграм. Бачу ідею сумки зі звичайних намистин. Думаю: «О, класно, якщо це тато зробить з пластику». Ми брали участь у Milan Fashion Week, на київському «Куражі» та Київнес».
Олександр – засновник центру по переробці та сортуванню пластику. Проводити екскурсії для нього в новинку.
Олександр Гречка, засновник станції сортування і переробки: «Ми ці екскурсії планували ще того року і всі чекали на час. Ось сьогодні цей час уже настав, і ми спробували це зробити. Це був перший раз. Мені сподобалося, але багато дітей. Тепер я розумію, яка має бути кількість для того, щоб можна було тримати їх у фокусі і тримати їх увагу».
Для чоловіка переробка сміття – не лише піклування про екологію, а й справа, що надихає. Олександр каже: кожен бажаючий може долучитися до сортування.
Олександр Гречка, засновник станції сортування і переробки: «Ви маєте спочатку дома все помити. Сировину не обов’язково сортувати дома, ви можете його вимити, висушить, прийти сюди, і тут я всім допомогаю — як, куди, що. Навчаю, де який контейнер».
Станція працює щочетверга та щосуботи з 10:00 до 16:00.
Читайте також: Фахівці КП «Дніпроводоканал» щогодини перевіряють якість питної води у місті